Skocz do zawartości

The Elder Scrolls Online


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Granie w MMO w FPP może być mega irytujące. Nawet w Skyrim grałem sporo w TPP. To mnie nie dziwi ani nie boli, bo mnie nie dotyczy.

 

 

Ale HOLY FUCING SHIET te loadingi. Wchodzisz do domku z jedną izbą, wczyt przez minutę. Wychodzisz do głównej lokacji to gra się wczytuje nawet kilka minut. Nawet mając 8 Gb ram.

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i przyznam, że gra jest... nudna. Początek niby wciągający, coś się dzieje, jakaś akcja, ale wszystko to takie drętwe i sztywne. Brakuje jakiegoś polotu - nie wiem, jak ta gra będzie dalej wyglądać, bo to w końcu MMO i zawsze liczył się end-game, a nie sam początek, gdzie brakuje umiejętności, ale to wszystko jest takie mało intuicyjne.

 

Grafika rzeczywiście ładna, gra nieźle zoptymalizowana, animacje drętwe, zero emocji, uderzenia czy cięcia z kolei tragicznie się prezentują. No chwilowo jestem bardzo na nie :confused: Jeszcze te 30GB ściągania. Zobaczę dalej co będzie, pewno odpalę raz jeszcze i pogram dłużej...

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Pograjcie sobie w to chwile a zaraz potem odpalcie Skyrima... Jeszcze jak doda się kilka modów to już w ogóle nie chce się nawet na to patrzeć. 

 

Jeśli chodzi o MMO na które czekam i które pozamiata graficznie to - http://www.black-desert.com/ Podobno ma być f2p, premiera w tym roku i możliwa wersja na PS4.

Odnośnik do komentarza

Gra nawet ujdzie, ale z tym mixem wszystkich systemów płatności umrą dosyć szybko. Najbardziej wnerwia mnie, że dali dodatkową rasę i mounta (który jest cholernie drogi w grze) w edycji kolekcjonerskiej. To nawet dziwki z EA+Activision na takie coś nie wpadli.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli opłacam abonament to jednak chcę mieć 100% contentu a nie zabierają mi rasę czy też płatnego mounta. Na pewno nie kupię na starcie bo gra jest typowym średniakiem mmo zupełnie nic do niej nie przyciąga po za światem TES.Jeżeli SWTOR nie dał rady a star wars ma dużo większą rzeszę fanów niż TES to pewnie szybko przejdą na f2p .

Odnośnik do komentarza

zupełnie nic do niej nie przyciąga po za światem TES.

TES jako gry single były dobre, ale daleki jestem od stwierdzenia, że ukazany w nich świat jest jakiś cudowny czy unikatowy, szczególnie mając w pamięci jego sterylność oraz wszechobecną nudę. Przecież kompletnie nic się nie działo w tych grach nawet jeśli ocaliliśmy całą krainę od zagłady, a co tu dopiero w MMO gdzie jesteśmy tylko jednym z wielu siekaczy mięsa...

 

W dodatku patrzę na te filmy i nawet walka wygląda nudno. Ciosy nie mają kompletnie żadnej mocy. Oblivion i Skyrim święte nie były, ale tam jak się palnęło z topora jakiegoś wroga, to ten leciał w oddal a fizyka robiła swoje. Tutaj całość wygląda niczym odgrywanie animacji, póki potworkowi nie skończy się HP i nie padnie.

 

Bethesda zdaje się być mocno pewna siebie, ale nie wierzę, że oni poważnie liczą na sukces. To raczej zagrywka mająca na celu wyciągnięcie od abonentów i fanów tyle kasy ile się da, a następnie przejście na F2P.

Odnośnik do komentarza

Angry Joe ladnie podsumowal. To fajna gra do popykania przez chwile ze znajomymi, ale na dluzsza mete crap, ktory nie wiele ma z TES.

Absurdalnosc z tymi rasami, mountami itp. Ale prawda jest taka, ze dobre maja podejscie z biznesowego punktu widzenia. Masa ludzi kupi wersje za 100usd (nikt nie lubi byc ograniczony), pozniej szybko sie znudzi i odejdzie. Zarobia dobra kase na pudelkach, pierwszych trzech-szesciu miechach, a potem na F2P/B2P + cash shop.

This game will flop.

Odnośnik do komentarza

Cóż, to co powiem wielu forumowiczom się nie spodoba, ale...

 

Porównajmy "ewolucję" serii od Morrowinda do Skyrima. Weźmy pod uwagę, że gry wyszły na konsole. Ja tam widzę uproszczenia i ogólne przeciwieństwo ewolucji w dużej mierze, z raptem kilkoma wyjątkami. Skyrim w szczególności pod tym względem poszedł na całego, głównie za sprawą systemu "walki" oraz parodii UI.

 

TES ewidentnie celuje w odbiorcę konsolowego. Ci już i tak zmuszeni są płacić Golda/Plusa, a w dodatku typowych "wysokobudżetowych" MMO wielu nie mają. Marketing więc działa - TES wychodzi jako MMO na platformy, gdzie drogie gry pudełkowe to standard, a abonament będzie dla wielu usprawiedliwieniem "jakości" gry. Nie zdziwiłbym się gdyby PC był tutaj drugorzędnym rynkiem. Może właśnie Bethesda nie chce rywalizować z WoW w kwestii modelu, gdyż WoWa na konsolach po prostu nie ma.

 

Z drugiej strony, nie jestem w stanie stwierdzić jak się mają np. takie Final Fantasy XI i XIV, które także uparcie trzymają się podobnego modelu.

Odnośnik do komentarza

Pogralem i naprawdę z czym do ludzi.Jakim trzeba być cepem,żeby wydawać miliony na voice acting a animacje i combat stoją na poziomie gry z 1999.Twórcy mówili,ze u nich nie będzie nudnych powtarzanych questow typu zabij,pozamiataj.Jest rewolucja! Pogadaj z jakims downem zapietdzielaj pół mapy i znowu pogadaj.I tak non stop.Ja wiem,że mmo nie można oceniać tak odrazu,bo za rok ta gra będzie o wiele lepsza,Ale na dzień dzisiejszy to wstyd za to brać pieniądze od ludzi.

 

Edytowane przez KarolFanbojSony
Odnośnik do komentarza

Jakim trzeba być cepem,żeby wydawać miliony na voice acting

Miliony?

 

W sensie, znowu Bethesda wyrwała jakiegoś znanego aktora do roli na 30min, podczas gdy cała reszta populacji świata mówi głosem tych samych czterech osób, które słyszeliśmy już w Oblivion, Falloutach i Skyrimie?

Odnośnik do komentarza

 

Jakim trzeba być cepem,żeby wydawać miliony na voice acting

Miliony?

 

W sensie, znowu Bethesda wyrwała jakiegoś znanego aktora do roli na 30min, podczas gdy cała reszta populacji świata mówi głosem tych samych czterech osób, które słyszeliśmy już w Oblivion, Falloutach i Skyrimie?

 

 

 

 

 

Problemem nie jest to, że zatrudnili X aktorów. Podejrzewam, że kolega @Fanboj czepia się tego, że początek gry to jest faktycznie bieganie od NPC do NPC gadając o pierdołach. ZeniMax zdecydowanie chciało wprowadzić każdego w setting świata i lore TES. Efekt jest taki, ze pierwszy dzień się człowiek wynudzi, bo jakaś taka akcja zaczyna się koło levelu 9 czy coś.

 

Ale jedno trza tu pochwalić. Może to gry nie ratuje, ale TESO ma prze-(pipi)a-kapitalny crafting.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ten kawałek o mnogości przeciętnego contentu, brak wow moments i monotonnej rozgrywce to dokładnie to z czym kojarzy mi sie cała seria Elder Scrolls.....

 

Poza tym ładnie z(pipi)any system grupy, dungeony po których nie mozna sie skradać bo kolesie zapieprzają bunnyhopami i kiepawa grafika .... Kto kurde gra w cos takiego za pieniądze ?? 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.