Skocz do zawartości

Wymagania sprzetowe Diablo 3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam stary sprzet, dokladnie to: Core 2 Duo E4400 (2GHz), Radeon X1950 Pro, 1GB Ramu, plyta Abit IP35e. Planuje kupic Diablo, ale chcialbym moc pograc na w miare przyzwoitych ustawieniach, zeby nie razilo w oczy. Czy konieczna bedzie przesiadka na nowy sprzet, czy wystarczy np. dac jakas mocniejsza grafe i dokupic troche Ramu?

Odnośnik do komentarza

MichAelis - karta graficzna i procek taki sam jak u mnie. Nawet dysk twardy masz 7200 obr, co u mnie było największą bolączka bo ja miałem wsadzony 5200 obr i wszystko strasznie freezowało.

Będzie ci chodziło raczej na full oprócz cieni : >

Super, jeszcze sie rozejrze za jakims innym typem, ale chyyba zdecyduje sie na to.

Odnośnik do komentarza

MichAelis, jakbyś znalazł lapca z kartą graficzną gtx560m, to masz już niezłego cyborga. Tylko, że pewnie trzeba zapłacić około 4k zł : /

 

Wiem patrzylem na takie. 3k to max, nie chce w nic innego grac. Diablo to priorytet, ewentualnie jakies strategie odpale.

Ile a tym twoim fpsow ciagniesz? Duze spadki sa przy zadymie?

 

Warto na jakies inne lapki patrzec? Jakos do samsunga nie jestem przekonany, bo przy tv sie sparzylem, ale przy podobnych cenach sprzet nieco lepszy sie wydaje.

Odnośnik do komentarza

fpsy to tak 50+ poniżej tego raczej rzadko uświadczysz. Miałem cienie chyba na low i coś jeszcze i nie jestem pewien, ale możliwe, że ustawiłem rozdzielczość na 1280x720, a nie na 1600x900. To nie jest jakiś mega mocny lapek większość gier chodzi na średnich (skyrim, bf3), ale chyba w tej cenie to ciężko o coś lepszego. Ogólnie na tym się nie znam, więc nie mogę ci napisać o innych firmach

Odnośnik do komentarza

Dobra chłopaki, a teraz włączcie co-opa z 3 graczami, u mnie drastyczny spadek FPS : /// Co dziwne jak biegamy razem i odbiegnę gdzieś sam gdzie jest mnóstwo stworków, efektów, fizyki to gra działa praktycznie jak "single", a w przypadku gdy idą ze mną ziomki i jest nawet mniej tego w/w wszystkiego to tnie się jak cholera : ( Tak jakby grę zamulała sama obecność innych graczy, ich działania. Oczywiście jak gram sam to nawet na wszystkim średnim/wysokim + wysoka rozdziałka działa elegancko(bardzo rzadko poniżej 25fps).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie musiałbym sprawdzić. Znalazłem pomoc na forum battleneta, wstępnie mogę napisać, że jest progres in plus.

 

"W Menadżerze zadań klikasz prawym na proces (w tym przypadku Diablo III.exe) i wybierasz "Ustaw koligację", zrób tak żeby zaznaczony był tylko jeden procesor. W sumie możesz też poeksperymentować"

 

Czyli gra może mieć problem z pracą z wieloma prockami.

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

może tutaj mi ktoś pomoże:

mam samsunga rf711 (gf GT 540m, 4gb ramu i i7) czyli nic mocnego, ale powinno być w miarę.

jak gralem sam to pierwszy akt i początek drugiego jeszcze jakość dało radę (30-40fps) jak gram z kumplem, albo np teraz sam na końcu drugiego aktu to fpsa w czasie walki mam pomiędzy 5 a 20.

przy czym spadek poniżej 10 jest prawie non stop = nie da się grać...

jakiś pomysł co z tym zrobić? stery mam nowe, przełączone d3 jest na mocniejszą kartę. nie pomaga też ustawienie wszystkiego na minimum...

 

edit:

jednak zmiana ilości procesorów pomaga... jakoś musiałem coś źle zaznaczyć za pierwszym razem...

jakiś pomysł jak co dodać do skrótu żeby nie trzeba było za każdym razem tego robić?

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

bez kitu caly czas mam dylemat bo nie chce kupic lapka za 3 kola i potem grac w klatkujace djablo albo schodzic w ustawieniach do low.

 

niby na jutubie kolesie graja na takich lapkach i pisza, ze jest ok (ok 50fps), ale to wszystko jest na podst. bety. boje sie, ze potem zacznie sie zadyma i nie bedzie to rozowo wygladalo.

Odnośnik do komentarza

Moja karta szaleje jak jestem na skraju mapy i widać las z mgłą, nagle wskakuje na maksymalne obroty, jak odejdę, to jest normalnie. Teraz tylko czy to kwestia jak zwykle gów.nianych sterów ati, czy słabej optymalizacji.

Phenom II x4 955, HD4890, 4GB ddr3 1333.

 

Dodam jeszcze, że szaleje niezależnie od ustawień - najwyższe, najniższe, nie ma znaczenia.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

bez kitu caly czas mam dylemat bo nie chce kupic lapka za 3 kola i potem grac w klatkujace djablo albo schodzic w ustawieniach do low.

 

niby na jutubie kolesie graja na takich lapkach i pisza, ze jest ok (ok 50fps), ale to wszystko jest na podst. bety. boje sie, ze potem zacznie sie zadyma i nie bedzie to rozowo wygladalo.

Tez to mam, ale jak widze jakie lapy ludzie maja i graja to nie jest zle.

Kto jeszcze gra na laptopie tutaj? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

mam samsunga rc530 i7, gf 540m 4gb ramu, gra chodzi na 1366x768 (maksimum na lapku) na full, czasami sie zakrztusi, zmniejszyłem tylko cienie na "średnio" liczba klatek na ekranie mam ustawione na 150(?) w tle na 10(?) dropy są na początku jak odpalę grę albo coś sie dzieje z graczami (podczas zadymy ktoś wchodzi/wychodzi do gry), na tym sprzęcie battlefield 3 tez płynnie chodzi, tak samo skyrim. za lapka dałem 2799 z drukarką.

Odnośnik do komentarza

to chyba ja gram na najgorszym sprzecie ;]. c2d 2.2ghz, 8600m gt (ktore pewnie diablo 3 mi popsuje) i 3gb ram. 1280x800 i wszystko na low (lacznie z ustawieniami nvidii) i w startera mozna grac nawet we 4 osoby. Srednio 30-40fps, chociaz raz na jakis czas przytnie.

Dobrze wiedzieć, że na czymś takim to idzie bo mój lapek ma podobną konfigurację :P Teraz moge spokojnie sobie starterka ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

to chyba ja gram na najgorszym sprzecie ;]. c2d 2.2ghz, 8600m gt (ktore pewnie diablo 3 mi popsuje) i 3gb ram. 1280x800 i wszystko na low (lacznie z ustawieniami nvidii) i w startera mozna grac nawet we 4 osoby. Srednio 30-40fps, chociaz raz na jakis czas przytnie.

c2d 1.8 ghz 8800gts. 2gb ram --> 1440-900 wszystko max wylaczylem AA, i Vsync i dziala bez problemu.

Gorzej z coop jak jest 4 :D

Odnośnik do komentarza

mam samsunga rc530 i7, gf 540m 4gb ramu, gra chodzi na 1366x768 (maksimum na lapku) na full, czasami sie zakrztusi, zmniejszyłem tylko cienie na "średnio" liczba klatek na ekranie mam ustawione na 150(?) w tle na 10(?) dropy są na początku jak odpalę grę albo coś sie dzieje z graczami (podczas zadymy ktoś wchodzi/wychodzi do gry), na tym sprzęcie battlefield 3 tez płynnie chodzi, tak samo skyrim. za lapka dałem 2799 z drukarką.

Dobrze wiedziec. Zadowolony jestes ogolnie ze sprzetu? Jakie miales innych firm laptopy? Wacham sie miedzy samsungiem a asusem i nie wiem. Asusa mialem i byl ok, z samsunga mi sie z(pipi)al tv po miesiacu i 5 razy w serwisie byl;). Z drugiej strony mam monitor samsunga i jest ok. Samsung jednak troche tanszy a sprzet jakby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

mam samsunga rc530 i7, gf 540m 4gb ramu, gra chodzi na 1366x768 (maksimum na lapku) na full, czasami sie zakrztusi, zmniejszyłem tylko cienie na "średnio" liczba klatek na ekranie mam ustawione na 150(?) w tle na 10(?) dropy są na początku jak odpalę grę albo coś sie dzieje z graczami (podczas zadymy ktoś wchodzi/wychodzi do gry), na tym sprzęcie battlefield 3 tez płynnie chodzi, tak samo skyrim. za lapka dałem 2799 z drukarką.

Dobrze wiedziec. Zadowolony jestes ogolnie ze sprzetu? Jakie miales innych firm laptopy? Wacham sie miedzy samsungiem a asusem i nie wiem. Asusa mialem i byl ok, z samsunga mi sie z(pipi)al tv po miesiacu i 5 razy w serwisie byl;). Z drugiej strony mam monitor samsunga i jest ok. Samsung jednak troche tanszy a sprzet jakby lepszy.

 

jestem ogólnie zadowolony, dobra cena z porównaniu z bebechami, tez słyszałem o "awaryjnych samsungach" ale wziąłem rozszerzona gwarancje w euro rtv do chyba 3 lat od nieszczęsliwych wypadków, więc jak cos zacznie sie yebać, porosze jakieś dziecko by wylało na niego coca-cole :whistling: asusa nigdy nie miałem, miałem 2 hp-eki (podobne modele za 3500zł oba) padły po dwóch latach (jak w zegarku) płyta główna/bateria/matryca ogólnie polecam chyba to najtańszy laptop na rynku z i7, włącza sie z 15 sekund (nie z hibernacji!) leciutki, głośniki do bani ale to laptop więc mu wybaczam i tak gram na słuchawkach. mógł by miec usb 3.0 ale coś za coś.

 

dokładnie koleś ma te same bebechy w lapku co jak (poza dyskiem twardym)

moim zdaniem fajnie śmiga

http://www.youtube.com/watch?v=Ud9ZCj12mIA

 

edit: jeśli mówimy o rozdzielczości 1366x768 to tak chodzi płynnie na średnich, na wysokich już potrafi sie zakrztusić, nabardziej jak korzystam z lunety i robie szybkie zoomy. zaraz wrzuce fajny filmik.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.