Skocz do zawartości

DayZ


Wiolku

Rekomendowane odpowiedzi

tumblr_m40yl9VBq21qbqo2bo1_1280.jpg

 

Matko Boska! Jeśli w tą pozycję naprawdę gra się w taki sposób na jaki to wygląda to OMG! W końcu wymagająca, realistyczna, OBSZERNA gra o zombie. Nie będę się zbytnio rozpisywał, polecam:

 

TEN tekst jako mega zajawkę, opisuje wszystko i obiecuję Wam, że po jego przeczytaniu będziecie bardzo chcieli to sprawdzić.

 

POLSKA STRONA FANOWSKA

 

Polecam, także odwiedzenie YT, na przykład kanał

Pana.

 

Ogólnie rzecz ujmując DayZ to moje spełnienie marzeń(w założeniu). Zawsze śniłem o obszernym(225km kwadratowych (pipi)a mać), niebezpiecznym świecie pełnym innych graczy, o sojuszach, o walkach, o byciu snajperem i czajeniu się godzinę na odwiecznego wroga, o śledzeniu innych. Ponadto mod dynamicznie się rozwija, twórca dodał w najnowszym update temperaturę ciała - jeśli za długo posiedzisz w nocy na dworze to zamarzniesz ;] A ognisko to mega wabik na zombie, bandytów oraz innych graczy bo NOC TO NOC, a nie lekkie przyciemnienie dnia(jak np w nowych Falloutach). Jedyny szkopuł to WYMÓG posiadania oryginalnego dodatku do gry bazowej(ARMA II), do kupienia na steamie( nawet to nie przeszkodziło modowi osiągnięcia astronomicznego sukcesu). I tak, to chyba jedna z pierwszych pozycji pokazująca przewagę obecnych PC nad konsolami. Takiego ogromu możliwości nie znajdziesz w żadnej grze.

Odnośnik do komentarza

Wymóg posiadania oryginału dotyczy tylko dodatku - także podstawkę można zdobyć w inny sposób ; ](podobno można nawet mieć wersję 1GB, ale to sprawia jakieś problemy techniczne). Podobno DayZ ma być dodane jaki bezpłatne DLC do Army II(kwestia tylko kiedy to nastąpi) i ma być od początku w nadchodzącej trójce, po takim przyjęciu nie dziwię się twórcom.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vTPo91wsGYc&feature=player_embedded

 

Takie filmiki mnie ostro jarają i pokazują jakie ta gra ma możliwości.

Odnośnik do komentarza

Podstawkę mam ale poczekam gdzieś na jakieś promo na dodatek bo 15 euro na to nie mam (zakładam, ze nie musi byc wersja ze steama).

Mod wygląda fajnie ale nie wyobrażam sobie grać na dłuższą metę. giantbomb ma film jak grają i co śmierc trzeba się szukac z ekipą po całej mapie.

Odnośnik do komentarza
dla mnie lepsza zabawa to nie dać przeżyć innym :=]
To nie lepiej odpalić sobie jakiegoś zwykłego shooterka z deathmatchem w tym celu? Bo faktem jest, że cała idea i oryginalność Day Z z pewnością tytuł ten wyróżniają, ale co z tego, skoro w praktyce i tak będzie to strzelanka, z tą różnicą, że na gigantycznej mapie i bez punktacji? Spotkanie innego gracza w większości przypadków zakończy się czyimś zgonem, a nie sojuszem w celu zwiększenia szans przeżycia. Gra bez sojuszy ze znajomymi na teamspeaku nie będzie miała prawa bytu, a osoby niezorganizowane szybko padną ofiarą właśnie tych większych grupek (lub własnego naiwniactwa, przy "dołączaniu" do kompletnych obcych).

 

Nie chciałbym kwestionować jakości samej gry, gdyż przyznaję całość w założeniach wypada interesująco, ale w praktyce, biorąc pod uwagę naturę ludzką i zachowanie przez Internet, skończy się "jak zawsze". Różnica ta, że nie będziemy widzieć jak nasz zabójca będzie "teabaggował" nasze poległe ciało.

 

No i te zombiaki biegające z prędkością nadświetlną trochę mnie rozbawiły... Brak broni białej przy tak rozbudowanej mechanice także.

Odnośnik do komentarza

Podstawkę mam ale poczekam gdzieś na jakieś promo na dodatek bo 15 euro na to nie mam (zakładam, ze nie musi byc wersja ze steama).

Mod wygląda fajnie ale nie wyobrażam sobie grać na dłuższą metę. giantbomb ma film jak grają i co śmierc trzeba się szukac z ekipą po całej mapie.

 

Byla wersja Combined Operations na Amazonie, orientuj sie.

 

a są jakieś cele w tym dodatku ? czy tak po prostu się biega i strzela

 

Celu oczywiscie nie ma, ale slyszalem jak ludzie mowili, ze jezeli ktos potrzebuje jakiegos to niech sprobuje wlaczyc wszystkie smiglowce czy cos w tym stylu. Podobno niewykonalne ;)

Odnośnik do komentarza
To nie lepiej odpalić sobie jakiegoś zwykłego shooterka z deathmatchem w tym celu?

 

Nie, bo

-mam już chętną do grania grupkę znajomych

-okradanie innych grup/dobrze uzbrojonych ludzi jest lepsze niż shooterkowe deathmatche. Wiadomo że swiezaka nikt nie kropnie, bo po co.

 

Tak czy srak, to wciąż jest fps a zombiaki pewnie nie są na tyle wymagające żeby dawały frajdę na dłużej niż godzinę samotnego biegania po mapie.

 

 

 

btw. na serwerach już i tak jest wojna ameryka vs reszta swiata, jeżeli ktoś tam szuka klimatu to niech szuka gdzie indziej :=]

Odnośnik do komentarza
Wiadomo że swiezaka nikt nie kropnie, bo po co.
"for lulz" - jak to w większości gier multi... I założę się, że tak właśnie będzie, niestety.

 

Może i marudzę, ale widzę tu po prostu pewne sprzeczności. Z jednej strony gra stawiająca na survival w postapokaliptycznym(?) świecie, a z drugiej faworyzacja gry zespołowej. Niby logiczne, jak by nie patrzeć, ale gdy tak oglądałem te zapodane filmiki, to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że cały ten klimat survivalu gdzieś zaniknął, a całość wróciła do bycia realistycznym taktycznym shooterem.

 

Po prostu osoby pragnące klimatycznego survivalu z uczuciem osamotnienia mogą się szybko rozczarować, podczas gdy teamplay na większą skale zabija sporą część klimatu, który to tak promuje ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze pomarudź, że to alpha i w ogole kto gra na komputerze w 2012 roku :f

 

Mod zrobil sie popularny wiec wiadomo, ze bedzie troche po(pipi)ow, ale z czasem wszystko sie unormuje - jak to w zyciu. No i gra caly czas sie rozwija oczywiscie, ostatnio czytalem, ze kolo chce wprowadzic różne choroby które mogłyby nas dosięgnąc w zonie DayZ, czyli na przyklad przeziebienie jezeli bedziemy latali non stop po deszczu.

Odnośnik do komentarza

A z czystej ciekawości, co stoi na przeszkodzie po prostu wylogowania/przelogowania się, jeśli natrafimy na trudną sytuację pokroju kiepskiej pogody, niebezpiecznej nocy, czy nawet oblężenia bandytów? Jakieś zabezpieczenia przed nadużyciem, tudzież inne konsekwencje?

Odnośnik do komentarza

Nowatorski system DRM o kryptonimie "W (pipi) ciężko sie zalogować".

 

To nie jest gra kompetytywna, po co miaaby posiadac takie systemy? Wyjdziesz to wyjdziesz, nikogo to nie obejdzie. Jak nie chcesz grac w nocy to... nie graj w nocy. Albo wybierz serwer po drugiej stronie globu gdzie jest dzien.

 

Jeszcze tego brakuje zeby gra zmuszala czlowieka zeby w nia grac.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem. To tylko potwierdza to co napisałem wcześniej - że ochy i achy nad oryginalnością idą w zapomnienie w obliczu ograniczeń systemu i ingerencji rzeczywistej techniki. Może niepotrzebnie czytałem ten sztucznie zachwyty polygamii z linka w pierwszym poście, gdyż jak widać obejście zagrożeń nie jest wcale takie trudne. Bo z jednej strony ryzyko złapania choroby, a z drugiej możliwość przelogowania na inny serwer. Albo możliwość obejścia zagrożeń nocy, czy ataku innego gracza tą samą metodą. Po prostu lubię wiedzieć z czym mam do czynienia, a jak na razie widzę tu pewne sprzeczności, które trochę psują - nie ukrywam - początkowe zaintrygowanie ideą w miarę realistycznego survivalu online (pomijając zombie oczywiście).

 

No ale dobra, już sobie idę i nie marudzę więcej. ;)

Odnośnik do komentarza

No, ale zrozum - tej gry sie nie przechodzi. Sie nie masteruje. Nie nabija sie skilla, gejmerskora, acziwmentow, epenisow czy zlotych dragon dildo. Po prostu sie gra.

 

Nie widze absolutnie zadnego powodu dla ktorego mialbym sie rozlaczac i zmieniac serwer bo jest zbyt trudno. Co, na innym serwerze bedzie inaczej? Tak samo bedzie troche bandytow a jezeli serwer w europie to i tak bede mial noc. Postac sie zachowuje na wszystkich serwerach wiec na wszystkich moge byc i bede chory.

 

Jak kazdy obywatel /v/ lubie narzekac, no ale chyba jest pewien limit. To tak jakby marudzic, ze Stalker jest zbyt prosty bo w kazdej chwili mozna wejsc w opcje, wlaczyc sobie crosshair, wrzucic opcje EASY i gra wcale za to nie karze.

Odnośnik do komentarza

Ta gra, póki nie wyklaruje się pełna wersja, to coś jak wymyślona zabawa z dzieciństwa - mamy plac(ogromny), przyjaciół, wrogów, pewne sytuacje są umowne, pewne możemy sobie wkręcić. Serio, jeśli już do tego zasiądę to jaki będę miał fun ciągle wychodząc i wchodząc na inne serwery bo "tu za trudno"? Oczekuję właśnie tak propagowane w przypadku DayZ paranoi - ostrzału, ginięcia, uczenia się na błędach. I tego dreszczyku emocji, kiedy będę miał już bardzo miodnie wyekwipowaną postać, a będę o krok od permanentnej śmierci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...