Skocz do zawartości

Yakuza: Zero


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy pobiegać po ulicy w poszukiwaniu bójek z przypadkowymi kolesiami, pójśc zagrać w znakomicie wykonane kręgle, billard, karaoke, tańce, automaty segi, czy odblokować minigierkę w prowadzenie hostess clubu i walki w klatkach. by z 10 minut gry na 1h filmu (taaa jasne xd) zrobił si moloch na 30-40h

 

no ale na krótkie posiedzenie to trochę słaby pomysł na rozrywkę

Odnośnik do komentarza

10 minut gry na 1h filmu (taaa jasne xd)

 

W przypadku 3 rozdziału z Y0 dokładnie tak to wyglądało. Niestety. Na(pipi)ałem kilku ziomków na ulicy, a resztę czasu spędziłem oglądając przerywniki filmowe. No i wtedy własnie zrodziła się ta myśl (obawa): czy dalej też ma to tak wyglądać...

 

Sama otoczka, grafa i klimat odpowiada mi nieziemsko, ale ten rozkład sił... no nie, to nie dla mnie niestety.

Odnośnik do komentarza

skonczylem dwojke i czworke sto lat temu kiedy rozklad czasu na granie wygladal u mnie zupelnie inaczej, teraz mam od lutego gigantyczny problem z ta gierka, po prostu mam opory przed jej odpaleniem bo majac godzine czasu na granie wiem, ze bardzo mozliwe, ze beda musial usypiac konsole w polowie jakiejs cutscenki i po powrocie do gry za np 2-3 dni nie beda wszystkiego pamietac co tam mowili, strasznie to niszczy immercje i ostatecznie siegam po inna gierke gdzie ta godzina na granie przelozy sie w faktyczna godzine grania

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczególnie ze podczas 1 godzinnego posiedzenia nie zawsze jest nawet szansa zapisać grę ;)

 

A przed Kiwami koniecznie trzeba zagrać w 0 - te smaczki i nawiązania typu Pocket Circuit, kiedy w 0 uczestnicy zabawy były dzieciakami, a w Kiwami są już dorosłe. Zupełnie inaczej się to wszystko odbiera.

A przed zero koniecznie trzeba zagrać w y1-5 nie wiem jak w ogóle można inaczej :pawel:

A tak na poważnie jest w 0 kolka fajnych nawiązań do starszych odsłon kilka fajnych questow, szczególnie ten z wróżka i młodym dajgo.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem co za problem wtedy dać konsolę w tryb czuwania (gra się wtedy zatrzymuje) i wrócić w dowolnym momencie :) Te narzekanie na rzadki save jest bez sensu.

ps3 nie ma tego featuru. Pamiętam jak grając w yakuze kilka razy zdarzyło mi się ledwo zdarzyć do pracy albo pójść spać późno w nocy bo nie chciałem stracić wypracowanego progresu. Good times :banderas:
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem co za problem wtedy dać konsolę w tryb czuwania (gra się wtedy zatrzymuje) i wrócić w dowolnym momencie :) Te narzekanie na rzadki save jest bez sensu.

no tak jak napisalem - przerwij w polowie jakiejs cutsceny, wroc do tego momentu po paru dniach - nie dosc ze to niszczy immersje, dramatyzm akcji itp to jeszcze czlowiek sie zastanawia co bylo przed czuwaniem bo juz nie wszystko pamieta

 

to tak jak ogladanie jakiegos filmu w ratach - niby sie da jak sie ma go na dysku czy z netflixa ale do mnie to kapa totalna

Odnośnik do komentarza

Kierwa jak wy gracie godzine co 3 dni to tylko pif paf fifa i rocket league ....

Z czym do ludzi ....

Ja uważam że Kiwami w tym względzie jest o wiele przystępniejsze, bo story jest 3x krótsze to i cut scenek jest 3x mniej albo i 5x mniej bo i substory jest więcej w 0 .

Ale schemat jest oczywiście bardzo podobny, na plus dla Kiwami system Majima everywhere gdzie co chwile tłuczesz się z nim na ulicach .

 

Ja teraz zacząłem Personę 5 i tam to dopiero jest początek 4h wczoraj grałem a ze 30 min gameplayu, ale to normalne wprowadzenie i się z tym liczyłem a nawet mi pasi, w końcu to gra fabularna.

Zresztą ja nie rozgraniczam gry na filmik/gameplay bo oglądanie czytanie textu, dialogów to bardzo istotny element każdej gry .

Każdy wie że Yakuza to niszowa seria, nie bez powodu.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Pomaga mówisz, łuskany koniecznie czy do samodzielnego dłubania? To powinni go dodawać do gry lub chociaż zamieścić stosowne ostrzeżenie na opakowaniu :/ A tak serio - a idź pan z tymi przerywnikami, przegięli po całości.

 

Dziś odpalam grę po raz ostatni. Na równiuteńką godzinę. Rozdział czwarty. Siadam z zegarkiem i mierzę czasy wstawek i samej rozgrywki. Zawziąłem się na to (pipi).

Odnośnik do komentarza

Dziś odpalam grę po raz ostatni. Na równiuteńką godzinę. Rozdział czwarty. Siadam z zegarkiem i mierzę czasy wstawek i samej rozgrywki. Zawziąłem się na to (pipi).

Równe 60 minut. Nie skipowałem żadnych wstawek ani dialogów. Nie unikałem starć. Fabuła, rozdział 4, który ogrywałem po raz pierwszy. Wynik: 48 minut gapienia się w ekran i zagryzania ziaren słonecznika vs. 12 minut w czasie których faktycznie kontrolowałem postać. Dziękuję, więcej pytań nie mam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale co to ma do rzeczy ja równie  dobrze mógłbym napisac że w kiwami ostatnio na 11 ch siedziałem 30h gdzie na te 30h 30min filmików 29.30 gameplay :)

To jest gra na 80h, ty ledwo wstęp przeszedłeś .

Ale jak masz siedzieć i liczyć min gameplayu to sprzedaj ktoś się ucieszy :)

Szczerze dawno nie widziałem w grze tak genialnych i ciekawych przerywników, tak jak pisałem w Kiwami było mniej a ja chciał bym więcej :P

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Wędliniarz, uwierz proszę, że kupując ją jakiś miesiąc temu byłem nastawiony bardzo dobrze. Jak zawsze zresztą :) Wiem co chcesz przez to powiedzieć, ale sam przyznasz, że taka dysproporcja to jednak lekka przesada. Oczywiście, że gra powinna być upakowana dobrą fabułą i Y0 faktycznie tak się zapowiada, nimniej... ehh, dobra, nic już nie mówię. EOT i nieposkromionego apetytu na słonecznik życzę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...