Skocz do zawartości

Yakuza: Zero


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozpykałem Climax Battles. Teraz już jestem mistrzem każdej walki w tej grze ;) Mógłbym już tę świetną gierkę zostawić, ale jeszcze trochę się pomęczę z tą platyną, bo ambicja nie pozwala się poddać. Wszystko, co skillowe i nierandomowe zrobiłem z przyjemnością, ale ten mahjong mnie zatrzymał.

 

Co do equipment parts brakuje mi:

 

Black Metal Powder
White Metal Powder
Silver Metal Powder

Glass

Godslayer Charm

 

Nie wiem, w jakiej części świata tego szukać, Ktoś pomoże?

 

I znowu wracam do tego mahjonga.

 

O co chodzi z tymi kartami, które są mniej więcej ułożone na środku (jest ich chyba 5, jedna jest odkryta)? I jak najłatwiej zdobyć to pie.przone riichi? 5 razy udało mi się wygrać, ale nigdy nie zrobiłem riichi. Cały czas mam wrażenie, że coś źle robię i czegoś nie skumałem. Trudno jest przewidzieć, co za karta wyskoczy, by skompletować mahjonga, a co dopiero zrobić to riichi.

Na co zwrócić uwagę, by mniej więcej przewidzieć, jakie karty będą wyrzucać? Zawsze mi czegoś brakuje. ZAWSZE. Nawet jak odkładam chi, pon itd. i brakuje mi niewiele do skompletowania całej talii, to nie jestem w stanie przewidzieć, co zostawić, by np. zdobyć brakującą parę.

 

EDYTA: Ornit, wrzuć tutaj swojego posta z działu platyn :) Przyda się dla potomnych, no i szacun za wymaksowanie gry po japońsku!

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Po ukończeniu Klejnotu Generacji w końcu zabrałem się za tego sztosa i ukończyłem pierwszy rozdział. Co tam się od-ja-nie-pa-wla momentami! :obama:  Najbardziej podobała mi się ta walka w kiblu no i walka z...

 

Kuze

 

...oraz scena zaraz po niej. OMG! :obama: Ten klimat gangsterskich gadek jest tak ciężki, że można go kroić nożem :fsg:

Już po początku drugiego rozdziału zapowiada się chyba najlepsza Yakuza ever, a przede mną cały wszechświat miodu w postaci walki, substories i innych licznych aktywności :banderas:

Kocham tą serię! :ohboy:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja zas od 3 dni gram w Yakuze Monopoly ^^ Biegam po miescie i podkupuje nieruchomości od 5 bilionerow - niby prostacka mini gierka a mnie mega wciagnela, 30 minut zbierania haraczu i 6 miliardow na koncie - patrzac ile w tej grze jest aktywnosci, mini gierek podziwiam kazdego, kto zdolal ja scalakowac!

Odnośnik do komentarza

W głównych jest jeszcze więcej przeciągniętego do granic możliwości tekstu. Plus tylko taki, że jest głos.

 

 

Edit.

Jednak sama gra zaczyna pokazywać fabularnie, że daje radę.

Aktualnie początek chaptera 9.

 

 

Edit. Ocena.

 

Yakuza 0
 
 
Grafika: 7-
 
+ modele twarzy na tych najlepiej wykonanych wstawkach
+ 60fps
+ 1080p
+ druga wersja wstawek tzn. tych real time, jeszcze ujdzie, postacie są w miarę oteksturowane, chociaż jest to poziom dwa razy gorszy od tych pierwszych
 
- kartonowe wykonanie miasta
- past genowe efekty wizualne i to z średniej półki
- modele postaci na wstawkach bez głosu postaci to poziom ps2 hd
 
 
 
 
Dźwięk: 8+
 
+ kapitalny japoński voice acting. Głos Kuze :o
+ niektóre utwory zostają w pamięci
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Za(pipi)iste.
 
 
 
 
 
Grywalność: 8+
 
 
+ Niesamowite wyje**ne w kosmos Story!!!!!!  :banderas:  :obama: 
 
Jedno z najlepszych w grach baa jak nie najlepsze. Jest proste i przyjemne w odbiorze a nie przekombinowane jak w niektórych tytułach np. MGS 2. Mamy w nim niemal wszystkie emocje: ból i cierpienie, smutek i łzy, zdradę, przyjaźń, miłość, litość itd. Podane to wszystko w Hiper Skali do której dotarcie jest cudem :o
 
+ Dwójka głównych bohaterów jak i bossowie to największy zbiór charyzmatycznych postaci w grach ever!!!!! :fsg: 
 
 
+ Epickość - to istny długotrwały orgazm!!!!!!! :banderas: 
 
Od pewnego momentu w fabule takie akcje się odpierdalają, że ciężko nadążyć to ogarnąć :obama:
Takie GTA 5 przy tym fabularnie to gówniane ścieki bez nawet ujścia ;)
 
+ Kapitalne zakończenie!
A to co jest po napisach:

Jest zarazem szokiem jak i mega smutkiem, ale w pewnym sensie jestem w stanie gościa zrozumieć.

 
 
+Klimat Yakuzy!!!!
 
 
 
+ Oczywiście epickie walki z bossami!
 
 
+ System walki może średni, ale dzięki sile i mocy uderzeń bardzo przyjemny i widowiskowy. Każda z dwóch głównych postaci posiada tak jakby drzewko, które może rozwijać w 4 przypisanych dla siebie stylach walki.
 
 
:nyam2:
 
 
+ Mnóstwo mini gier
 
 
+ Długość gry - około 12-15h
 
 
 
 
 
- za dużo niepotrzebnego tekstu w dialogach. O 2/3 można byłoby to skrócić.
 
 
- początkowe etapy przez to wyżej niestety cierpią
 
 
- brak głosu postaci w misjach pobocznych itp.
 
 
- walki na mieście po pewnym czasie nudzą i irytują no bo ile razy można walczyć z tymi samymi typami.
 
 
 
 
 
Ogólnie: 8+
 
Nie sądziłem, że Yakuza O jest tak aż dobra i ciągle przeciągałem jej zakup. Jaki kur** to był błąd :o
Dobrze, że kumpel mnie, w końcu namówił :)
 
 
 
Wspaniała gra
Jakby to było w grafie Horizona to dałbym może nawet o stopień wyżej. Wówczas otrzymałbym grę na miarę Shenmue 1 i 2. Niestety wy(pipi)aną grafę robią tylko fabularne ułomy z mega budżetem od Sony na grę  :frog:
 
 
Napisałbym więcej, na temat tej gry, ale jestem mega wkur**ony, że $ony pompuje kasę tam gdzie nie trzeba a nie widzi, że prawdziwe dzieła sztuki są pakowane w wyje**ne w błocie pudła i przecieka syf na zawartość. Niestety nie tylko Yakuza 0, Nier Automata, ale przyszłe Shenmue 3 będzie na to cierpieć.
Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Jakieś pro tipy na tych przerośniętych chuyków Shakedown czy jakoś tak?

 

Zarówno Kazumą jak i Majimą nie mam póki co z nimi szans, a już w ogóle jak mnie przewrócą. Dostaję dobitkę z obcasa i grób :frog:

 

Nakupić noży w sklepie z bronią i napojów nabijających pasek Heat. Najlepiej spamować ich ostrzem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepszy sposób to odblokowanie umiejętności która zwiększa obrażenia kiedy bohater jest pod wpływem, kupujesz alkohol plus napoje regenerujące pasek heat. Bijesz typa bronią biała stosując cały czas heat action dla tej broni robiąc stuna za każdym razem kiedy mr Shakedown się podnosi z parteru.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakieś pro tipy na tych przerośniętych chuyków Shakedown czy jakoś tak?

 

Zarówno Kazumą jak i Majimą nie mam póki co z nimi szans, a już w ogóle jak mnie przewrócą. Dostaję dobitkę z obcasa i grób :frog:

 

Bardzo ostroznie z nim trzeba na poczatku, najwazniejsze to nauczyc sie jego ruchow, wszystkie raczej markuje wiec potem problemu nie ma, o, patrz:

 

 

Trzeba wiedziec ile ciosow wykona i po jakich ciosach na ile naszych ciosow sie otwiera, jak to opanujesz to bedzie O K.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A tu masz Czarek moj latwy sposob jak go rozwalalem.

No tak, ale sądząc choćby po pasku życia to masz już nieźle rozwiniętą postać, a ja dopiero w czwartym czapterze jestem. Tak czy inaczej jak trochę się podpakuję to ruszę na tych przerośniętych patafianów. Póki co to jak ich widzę to zawczasu schodzę im z oczu. Dzięki wszystkim za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...