Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mineła północ i Before the Storm za chwilę zacznie zassysać na dysk :), o 22 leci #twitch z pierwszego epizodu ;)

 

Jestem już pod koniec epizodu i powiem jedno - trzyma poziom jedynki i wkręca od początku, ciężko się oderwać ;)

Edytowane przez Wesker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się na razie wstrzymuję przed ściąganiem pierwszego epizodu. Jak już się ukażą wszystkie to wtedy zacznę grać. Bo chcę od razu zagłębić się w całą przygodę a nie czekać tygodniami na kolejne odcinki i tracić ten specyficzny nastrój.

Odnośnik do komentarza

mój kolega juz ograł 1 ep i z tego co mówił to bardzo zadowolony .

Poprawili technikalia myzyka rewelacja i ogólnie jak na 1ep jest ciekawie .

Przejście zajęło mu około 3,5h więc czas również satysfakcjonujący .

Nawet chciał mi udostępnić żebym ograł ale jak kolega wyżej, nie widze sensu grać dopóki całości nie będzie .

Mimo wszystko zapowiada się ciekawie .

 

Tu też można sobie co nieco poczytać 

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/life-is-strange-before-the-storm---episode-1-awake

 

Moim zdaniem jest bdb warto czekać .

Odnośnik do komentarza

W przypadku Life is Strange nie będę oszczędzał i 100 zł za 4 epizody uważam za dobrą cenę bo gra będzie tego warta, ale łamię się z powodu czekania między epizodami. Sezon pierwszy połknąłem w całości i byłem zachwycony. Tutaj trzeba będzie długo czekać... Ale chyba i tak się złamię.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I warto, bo to co się w pierwszym epizodzie dzieję to spokojnie mógłbym zamknąć w całym LIS. Postać Chloe i Rachel to świetny duet a ich relacje są świetnie nakreślone i ten OST Ahh warto było bo duch zachowany oryginału.

 

Ps. Końcówka to jakiś łamacz światów, muzyka i co się tam dzieje ściśnie was za gardło

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Też słyszałem że końcówka 1 ep to masakrator jak w 1 (oczywiście nie dla gimbów co z plusa ograli i psioczą że to nie gra w ogóle BEKA)

Tym bardziej wstrzymuję się do pełniaka i yabnę te 3 epizody w 3 dni jak pelikan :)

Szczerze to po 1 ep nie spodziewałem się niczego specjalnego raczej myślałem że to taki spokojny wstęp będzie,a tu prosze miłe zaskoczenie .

Odnośnik do komentarza

3-4 h z lizaniem ścian i krótkimi odpoczynkami w stylu LiS ;) ale za to każda minuta będzie ciekawa.

 

Ps. Zamiast cofania czasu mamy teraz dialogi, które musimy prowadzić w sensie konfrontacji na czas i jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ nie będziemy mieli drugiej szansy a po drugie czas jest krótki na wybór odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem, wymaksowałem pierwszy odcinek i jestem bardzo zadowolony z poziomu. Dostaliśmy dokładnie to czego można było się spodziewać. Historię napisaną na poziomie LiS, świetne aktorstwo i wiarygodne budowanie więzi między Chloe a Rachel. Końcówka faktycznie bardzo dobra z moim zdaniem tłumaczącą dlaczego jest taki podtytuł. Mianowicie stawiam, że

sztormem z pierwszego Life is Strange jest Rachel. Można było zauważyć jak rozprzestrzeniła ogień krzykiem. Stawiam, że po jej zamordowaniu ta energia, ten silny wiatr wydostał się na wolność i bez kontroli sprowadził na Arcadia Bay tragedię.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jestem w połowie drugiego epizodu i pytanie czy już do konca bedzie tak sennie?

 

Ja dotrwałem chyba do czwartego i też odpuściłem. Nie dość, że to wcale nie jest lepsze od kreskówek, które serwuje nam Telltale, bo też praktycznie zero tu GRANIA, to historyjka nie wciągnęła mnie do tego stopnia, żebym chciał wiedzieć, co wydarzy się dalej (ale ja nigdy nie byłem emo-nastolatką w amerykańskiej szkole, więc może nie mam predyspozycji do tego, by czuć ten klimat).

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nikt w tym temacie nie był emo-nastolatką w amerykańskiej szkole (ba w sumie jest tu tylko jedna "emo" nastolatka, która jest bardziej punkiemi niż emo). Z drugiej strony to nie wiem jak ty ale ja np nigdy nie byłem hydraulikiem, laską poszukiwaczką skarbów czy kwobojem na dzikim zachodzie, a jakoś nie przeszkadza mi to jak odoalé np RDR:)

 

Co do klimatu to ja w ogóle nie czułem tam "emo", bardziej właśnie Twin Peaks czy Efekt Motyla. Mroczna historia, okraszona fantastyczną muzyką. Argument o małej ilości grania przemilczę, bo chyba każdy w miarę ogarnięty w temacie gracz wie na co sié pisze odpalając taki rodzaj gierki.

 

Dudek 3 i 4ep będzie bardziej "dynamiczny" ale jak po dwóch epizodach nie podejdzie do olej bo będzie miał jeszcze te ok 10h "męczarni". Nie każdemu taki rodzaj gierek musi podejść.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Before The Storm ep 2 - 19 października czwartek :)

 


 

 

 

taka ciekawostka, ostatnio pobrało mi Patch 1.02:

  • Performance improvements
  • Enhanced resolution support for PlayStation 4 Pro console
  • Fixed some UI inventory bugs
  • Fixed some checkpoint bugs
  • Fixed uneven spacing for various languages

A co do 1 ep zakończenie nie jakiś masakrator, ale coś się dzieje, cały odcinek raczej spokojny

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, tylko na Xbox da się

 

 

Hey everyone, official Life is Strange Community Manager Toby here.

Thank you all for your patience while we continue to deal with this situation. We are aware that some Xbox One users are able to access Episode 2 and we are continuing to investigate the situation and the official release date of the 19th October still stands.

If you were one of the lucky ones who is able to access it, we ask that you please avoid posting any and all spoilers or information about the episode until the official release date on the 19th, when all platforms will be ready for release.

We are working with our communities everywhere to try and ensure that spoilers are kept to a minimum until the 19th, but please do take care over the next few days.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...