Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za LiS bo wpadło za 99centów to mówie " A ZAGRAM SE , SKOŃCZE , SKASUJE" ale spodobała mi się ta forma gier dlatego chcę spróbować gry Telltale . No ja liczę że gry od nich są dojrzalsze pod względem środowska jak to pisałem wcześniej . Grałem w Bully kilka lat temu i mimo że też odbywało się to w szkole to miało całkowicie inny charakter i mi siadło tutaj te dramy nastolatek na tyle mnie odrzucały że nic po za wątkiem głównym nie robiłem.

Odnośnik do komentarza

LIS gameplayowo daje o wiele więcej możliwości gry TT to praktrycznie filmy z qte,nawet swobodnie po lokacjach nie pochodzisz ....

Ja gram dla story więc nie pisoczę ale jednak LIS pokazał klikawkom TT że można zrobić dobry gameplay i nie poświęcać go na rzecz fabuły.

Z gier TT nie polecam wolf among us bo ma bardzo specyficzny klimat i mi nie podeszło choć ukończyłem .

Jak chcesz poważnej wciągającej fabuły ograj 1 sezon TWD a później 2 .

Tales from borderland również dobra gra ale nie ten kaliber i bardziej nastawiona na humor i przygodę .

Wolf wg mnie najgorszy .

Odnośnik do komentarza

Zaczynanie od life is strange i potem branie sie za gry telltale to jak wchodzenie z perfumerii do szamba.  Wolf among us i Borderlands  moze wez na poczatek. 

 

No ja w TWD wciągnąłem się od razu, a LiS mnie nudzi. I co z tego, że tu niby jakiś "gameplay" jest, jak historyjka średnio interesuje.

Przecież to nadal upośledzony film "interaktywny", tyle że tu sobie połazisz i notatki poprzeglądasz - no WOW!

Ostatnio grałem w Murdered Soul Suspect i tam w sumie robisz to samo (chodzisz, gadasz, oglądasz przedmioty), ale historia mnie wciągnęła i zaintrygowała do tego stopnia, że pomyślałem właśnie o Life is Strange, w którym też tylko łazisz i gadasz. Mówię sobie - ok, takie gry, bez gameplayu, bez wyzwania, idealna odskocznia od Soulsów itp, dla relaksu. Ale jakoś nie mogę...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

cóż za wspaniała wiadomość, a raczej potwierdzenie bo na 99% było wiadomo że będą robić kolejną część po tam dobrym przyjęciu LiS. przed premierą spojrzałem na 2 screeny i kupiłem w ciemno, teraz to w sumie nawet zaraz mogę przelać im mój hajs. pewnie 2018 ale jaranko mocne :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Wredny widzę że grasz i calakujesz same sztosy jak watch dogs czy just cause to lepiej się nie wypowiadaj w temacie. Może gra po prostu nie jest DLA CIEBIE.

 

No za to jest idealnie DLA CIEBIE, bo na Twoim profilu sporo samograjów od Telltale.

Co ja poradzę, że stary ze mnie piernik i mimo, że uwielbiam dojrzałe opowieści w grach, to wciąż najważniejszy w nich jest dla mnie gameplay - od biernego patrzenia w TV to ja mam filmy.

 

No i jak hejtowałeś w temacie z The Last Guardian, to nie sugerowałem Ci, żebyś się nie wypowiadał, więc proszę o to samo.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bezkitu gameplay i Life Is Strange ? A w życiu albo pokochasz te postacie i budowany wątek, albo śledzisz od niechcenia i rzucasz w kąt, tak jest z każdą grą tego typu. Ja liczyłem na wciągającą fabułę i ją dostałem, ale można równie dobrze gdybać czy np Heavy Rain był dobrą produkcją. Ja się tam dobrze bawiłem ale nie można mówić o tym jak o normalnej grze, albo to czujesz jak Saint Marcin albo nie i nie ma co dorabiać filozofii do gameplayu, który nie istnieje. Zbieranie puszek na śmietniku czy tamponów to nie gameplay tylko stagnacja gorsza niż typowa przygodówka.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No dobra, ale czy scenariusz był jakiś wyjątkowy w Life is Strange? Moim zdaniem nie, zwłaszcza gdy wybierzemy jedno zakończenie,

które sprawia, że wszystko co do tej pory zrobiliśmy nie miało znaczenia. Poczułem się wtedy jakbym grał w grę od Telltale gdzie wybory tak naprawdę nie mają znaczenia i zostało to wiele razy udowodnione. Owszem, wątek z bodajże nauczycielem i jego mrocznym sekretem był bardzo dobry, ale główna oś angażująca Max i Chloe oraz cofanie czasu? Tak średnio bym powiedział.

 

 

Nie wiem, może po prostu już za dużo rzeczy widziałem czy to w grach czy filmach albo po prostu ludzie tak rozdmuchali grę na jakiegoś mesjasza, że miałem jakieś straszne oczekiwania. No ale nawet po czasie gdy sobie wszystko przemyślałem to dalej uważam tak samo. Ogólnie to 4 epizody były moim zdaniem bardzo dobre, a wszystko zepsuł właśnie 5 i pozostawił niesmak. 

 

Naprawdę liczyłem, że ta gra sprawi, że znowu zechce mi się grać w takie produkcje ale ona jeszcze bardziej mnie zniechęciła i raczej nigdy więcej nie tknę takich tworów. :sapek:


Ja tam Wrednego bardzo dobrze rozumiem. :lapka:

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ale ja wiem, z czym się takie "gierki" je. Skończyłem Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond i TWD od Telltale. Ba! Podciągnę tu również świetne Murdered Soul Suspect, w którym też gameplay zbyt skomplikowany nie jest, ale historie przedstawione w tych tytułach wciągały od samego początku i trzymały w zainteresowaniu do końca (tak, nawet te hejtowane Beyond), a tutaj... no  jakoś NIE...

 

Dlatego właśnie parę stron temu pytałem w tym temacie - czy to ma taki słaby początek, czy i kiedy się rozkręca itp.

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Ale ja wiem, z czym się takie "gierki" je. Skończyłem Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond i TWD od Telltale. Ba! Podciągnę tu również świetne Murdered Soul Suspect, w którym też gameplay zbyt skomplikowany nie jest, ale historie przedstawione w tych tytułach wciągały od samego początku i trzymały w zainteresowaniu do końca (tak, nawet te hejtowane Beyond), a tutaj... no  jakoś NIE...

 

Dlatego właśnie parę stron temu pytałem w tym temacie - czy to ma taki słaby początek, czy i kiedy się rozkręca itp.

Ja Murdered nie dałem rady, gameplayowo coś tam najbardziej próbowała, ale mnie odepchnęła właśnie przez te farmazony z chowaniem się przed jakimiś pierdołami itd. Moim zdaniem to wszystko jest kompletnie kwestia gustu, nie ma reguły jednym LIS się spodoba bardziej od np gier Telitale innym nie.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Wrednemu chodzi o to, ze klimat mu nie siedzi a nie ze gameplay zły. I w takim wypadku nie wiem po co sie zmuszać i grać na sile. Ja np nie kupuje totalnie gierek z serii Lego ale nie katuje ich na siłę i nie wchodzę do tematu zeby pisać kiedy sie rozkreca. Dla mnie to jest nie pojęte żeby zmuszac sie aby grac w cos co kompletnie nie jest jest twoim targetem. Filmów z gatunku coming of age tez pewnie nie jesteś fanem heh.

Odnośnik do komentarza

Dlatego piszę, nie ma na to reguły. Jedni się zachwycą a inni wręcz przeciwnie. Nie trzeba nawet tolerować coming of age taki film na podstawie LIS pewnie wyrzuciłbym przez okno niemal od razu nawet nie pytając kiedy się coś zacznie, ale gra wideo to jednak inne medium kuriozalnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

6rOGabn.jpg

2fPve4t.jpgAXN5Xf6.jpgpmAHlu8.jpgz5tZM9N.jpgtP2dYdA.jpgpGCcr9q.jpg

Tx5uleM.jpg

3ZMor4n.jpg

 

https://www.polygon.com/2017/6/1/15724248/life-is-strange-prequel-leak-deck-nine-games-report

 

Prawdopodobnie wyciek z prequela LiS. 

Mi tam taka opcja bardzo by odpowiadała, większość poznawanych w trakcie pierwszej części bohaterów ma wspólną przeszłość, która jest jedynie z grubsza nakreślona. 

Liczę na jakiś trailer na E3. 

Edytowane przez Hum
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Nie będzie nic na E3 już mówili o tym.

Przyniosą za to Vampyra :)

 

Tobie chodzi o sequel, który niedawno potwierdzili, a który znajduje się jeszcze w inkubatorze. Powyższy wyciek jest z prequela tworzonego przez inne studio. Jest na zaawansowanym etapie i będzie na E3 oficjalnie zapowiedziany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...