Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu, to zakładam, chociaż wyszukiwarka mogła mnie zawieść.

 

Gra od ekipy odpowiedzialnej za Remember Me, podzielona na epizody, pewnie coś w stylu produkcji od telltale.

Ściągam właśnie demo, za reszte pewnie się wezme gdy wyjdzie sezon.

 

Ktoś już ograł może pierwszy ep? Szczerze to usłyszałem o tej grze przypadkiem, square coś chyba zbytnio nie inwestuje w promocje.

 

Edytowane przez Guernica
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 581
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja jestem świeżo po ukończeniu demka - to wpółczesna przygodówka point and click, w stylu Beyond Two Souls czy The Walking Dead od Telltale, a stylem graficznym znajdująca się gdzieś pomiędzy kreskówkowością TWD a dążeniem do realizmu w Beyond.

Widać, że Francuzi odpowiedzialni za ciepło przyjęte Remember Me, mają swój styl i starają się go trzymać, co mi się bardzo spodobało.

Life is Strange na samym wejściu wita nas chyba najbardziej intensywną burzą z piorunami w historii gier video (kapitalnie udźwiękowiona), by później przejść w dużo spokojniejsze klimaty, w których poznajemy główną bohaterkę, Max (np poprzez czytanie jej pamiętnika, czy słuchanie lekko sarkastycznych komentarzy w stylu Ellie z TLoU).

Modele postaci fajnie wykonane, otoczenie również niczego sobie, fajnie prezentują się te wszystkie strzałki oraz ikonki oznaczające możliwość interakcji z otoczeniem. Dźwiękowo jest nierówno - melancholijne brzdąkanie na gitarce buduje klimat, voice-acting na dobrym poziomie, choć dialogi wchodzą z takim trzaskiem i wyraźnie odcinają się od reszty oprawy dźwiękowej.

Oprawa w takim tytule to jednak sprawa drugorzędna, bo najważniejsza jest historia. Jak więc się ona prezentuje, i czy zachęciła mnie do kupna pełnej wersji?

Otóż z pozoru błaha historyjka o aklimatyzacji nastolatki w nowej szkole, ma swoje drugie dno i to zapowiada się intrygująco, choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim będzie chciało się lizać ściany, czytać teksty na plakatach, przeglądać pamiętnik, smsy w telefonie Max, czy prowadzić rozmowy ze wszystkimi, z którymi można pogadać (ja to zrobiłem, bo w takich tytułach najważniejsze jest odpowiednie wprowadzenie się w ten świat i klimat).

Na pewno przeszkodą dla wielu osób będzie brak polskich napisów, bo żeby się tu odnaleźć, potrzebna będzie jednak znajomość angielskiego.

Zgodnie z obowiązującą modą, gra wyjdzie w epizodach, co niespecjalnie mnie jara, bo wiadomo że uwielbiam wersje pudełkowe.

Trial kończy się oczywiście w najciekawszym momencie, ale to za mało, by wywołać u mnie chęć posiadania całości (no chyba, że byłoby w pudełku:p) - zdecydowanie poczekam na jakąś okazję, a najlepiej na pudełko :)

Odnośnik do komentarza

No fakt, udźwiękowienie tej burzy rozwaliło mi d.upę. No i jeszcze ten kawałek z początku jak idzie się szkolnym korytarzem też bardzo fajny, takie hamerykański.

 

Co najważniejsze fabuła zapowiada się ciekawie i wciągająco, co jest najważniejsze w takich grach. Na bank kupię ale jak będzie już cały sezon.

 

Co do braku napisów PL to w demku naprawdę były dość proste zwroty oraz dialogi i moim zdaniem spokojnie wystarczać będzie midlevel angielskiego.

Odnośnik do komentarza

Z tym angielskim tak tylko napisałem, bo wiem, że wielu gamoni musi mieć spolszczone wszystko, ponieważ jak na ekranie widzą "Press start" to już się gubią :P

Ja angielskim władam perfekt, więc dla mnie to żaden problem.

Jeśli będzie tylko cyfrówka to pożyczę slota od znajomego, kiedy już uzbiera się cały sezon. Tylko w przypadku pudełka mogą liczyć na moją kasę :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

właśnie skończyłem 3 ep, w końcu. bożesztymój :obama: takie seriale to mogą robić. w sumie kupiłem w ciemno po zobaczeniu pierwszego trailera i nie żałuję ani trochę. warte każdej złotówki. nie wiem jak to się zakończy, na sequel raczej nie ma co liczyć ale wincyj kurna :banderas:

 

co do epizodu:

 

 

wygląda na to że równowaga w naturze musi być. zmienione wydarzenia, zakrzywiona rzeczywistość ale jednak nie wszystko da się zmienić. (pipi) się zdarza i zdarzać musi.

 

 

Odnośnik do komentarza

Również dołączam się do zachwytów. Skuszony opiniami zabrałem się za Life is Strange i przez weekend ograłem trzy dostępne epizody. Końcówka Ep3 masakryczna, kopara w dole i niesamowita chęć na więcej  :obama:

 

Świetny tytuł.

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.