Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Są jakieś sposoby na odmulenie telefonu? Próbowałem już instalować różne wersje ROMów (oczywiście full wipe przed instalacją), mam wolne okolo 3gb/32gb, ale mimo to po kilku dniach telefon zaczyna działać strasznie wolno, co jest dosc uciazliwe. Nie mam na mysli podkrecania procesora w celu uzyskania dodatkowych fpsów w grach, chodzi mi jedynie o płynne działające menu. Dziwne jest to, ze kiedyś na tym samym ROMie, co mam teraz moglem korzystac z telefonu przez rok, a teraz po tygodniu jest to praktycznie niemozliwe przez ciagle zwiechy. Telefon to htc one m7

Odnośnik do komentarza

1. Ściągnij sobie CCleaner na Androida i spróbuj czyścić nim śmieci co jakiś czas.

2. ROM zmień na taki z możliwie najmniejszą ilością wodotrysków i dodatkowych bajerów. Najlepiej coś na czystym Androidzie.

3. Odinstaluj co bardziej pamięciożerne aplikacje i poszukaj ich lżejszych zamienników. Największymi zamulaczami są obecnie chyba oficjalne apki Facebooka i Messengera, na szczęście oba programy są dostępne w mocno odchudzonych, acz zapewniających w 100% podstawową funkcjonalność, wersjach Lite. Messengera Lite chyba nie ma nadal w naszym Google Play, acz możesz pobrać apk bezpośrednio stąd i zainstalować go ręcznie.

 

To powinno zrobić podstawową reanimację. Sam kiszę się na Xperii L, czyli średniaku z 2013 r. i żeby dało się z tego jakoś po ludzku korzystać, to też muszę tak kombinować. Na szczęście telefon nadal ma całkiem niezłe wsparcie na XDA i niedawno zaczęły nawet pojawiać się ROMy na andku 7.1. W niedługim czasie zarzam zresztą któryś przetestować. A nuż będzie lepiej niż na 5\6.

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Jak masz wolne 3/32gb a większość danych to nie zdjęcia/filmy to musisz mieć w ogóle bardzo dużo programów. Root rozumiem jest - jak tak to zacznij może używać Greenify żeby usypiać aplikacje - nie chodzą w tle, nie żrą zasobów. Chyba, że coś już fizycznie się psuje (może coś już z pamięciami?). Mi się tez przytrafiały psikusy dziwne, jak usypiam FB i inna dziadostwa to telefonik chodzi zacnie (przy czym inny oczywiście), nie mam zastrzeżeń. Do tego DOZE w Androidzie 6 to fajna sprawa. Możesz też w Greenify ustawić, żeby Doze włączało się jak się ruszasz (standardowo działa tylko jak telefon leży). Może ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra, trafił mi sie dzis dziwny bug z smsami i nie wiem czy to wina operatora czy androida.

 

Nadawca z Notea II pisze mi smsa

 

"Dzis nie dam rady tam zadzwonic. Jutro rano przed pracą"

 

Ja otrzymuje

 

"Dzis nie dam rady tam zadzwonic. Jutro pudełka trzeba do lodówki" XDD

 

Ja sie pytam jaka lodowka, o co kaman. Oboje zdziwieni o czym my wzajemnie gadamy, az otrzymalem screena smsa nadawcy i zrozumiałem, ze kazdy co innego widzi.

 

Jak to mozliwe? Wajrus jakis czy raz na miliard wiadomości moga się zmiksowac? No jaja jakieś.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Miałem tak czasami jak pisałem smsy do jednego numeru, ale było to niezależne od telefonu, bo występowało również po zmianie telefonów zarówno po mojej, jak i jej stronie. Dzwoniłem do Tmobile, niby się tym zajęli, ale dalej problem występował, jednak z czasem znikł. Ostatnio miałem tak z 6-8 miesięcy temu (i pewnie zaraz znowu wróci znając złośliwość rzeczy martwych xd).

 

Problem był na linii Tmobile-Orange.

 

Także w sumie możesz zgłosić, może naprawią, a jak nie, to pewnie samo minie. Nie jest to wina telefonu. Faktycznie niezłe kwiatki potrafiły wychodzić. Mieszanie się SMSów z ostatnich 6 miesięcy itd.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

no ja już zdążyłem raz się pokłócić po jednym takim miksie smsów :czesc:

 

xd znalazłem nawet stare screenshoty

 

"coś tam widać, raczpośpiewał, ale jest mocno nie po drodze"

 

"jasne że bym amanych nóżek za nie spłacenie"

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

takie pytanko o apke do firmy

 

chodzi o program ktory zablokuje co chcemy na tel (mozna ustawic np odpalanie jednej apki, telefonu i sms) i zabezpieczenie kodem

 

odpadaja jakies family locki czy launchery bo latwo to obejsc - tu musi byc ze ktos kto nie zna hasla np nie wejdzie wogole do sklepu googla jesli mu to zablokujemy

Odnośnik do komentarza

takie pytanko o apke do firmy

 

chodzi o program ktory zablokuje co chcemy na tel (mozna ustawic np odpalanie jednej apki, telefonu i sms) i zabezpieczenie kodem

 

odpadaja jakies family locki czy launchery bo latwo to obejsc - tu musi byc ze ktos kto nie zna hasla np nie wejdzie wogole do sklepu googla jesli mu to zablokujemy

 

 

Probowales app lock lub app locker?

Odnośnik do komentarza

Posiadam telefon Moto x style z andkiem 6.01

 

Jak zoptymalizować / zmienić ustawienia jakości kręconych video dla instagram/facebook/messenger?

Niestety jak coś kręcę lub nawet robię zdjęcie (dla messenger) jakość materiału jest średnia, przy video strasznie to widać, a przecież aparat w tym telefonie nie jest najgorszy.

Domyślam się, że to ograniczenia wynikające z transferu danych wchodzą tutaj w grę ,ale jak to zmienić?

Kiedy chcę coś udostępnić, to musi być to HD, a nie nędzna pikseloza ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ryzyka są następujące:

 

1) Możesz stracić klucze DRM do softu w aparacie. W skrócie, SONY sprawdza czy ktoś grzebał w sofcie i na to nie pozwala. Jak to zrobisz to aparat traci jakąś cześć funkcji. Jedyną opcją, jest zrobienie ROOTa przed odblokowaniem, co wymusza użycie jakiejś dziury w sofcie telefonu. Czy ona w nim jest - tego nie wiem, musisz poszukać, napiszę gdzie niżej.

 

2) Odblokowanie bootloadera = wyczyszczenie całego telefonu do stanu fabrycznego. Podobnie jego zablokowanie, także musisz mieć backup.

 

3) Odblokowany bootloader daje pełen dostęp do urządzenia przez przewód USB oraz przez Custom Recovery. W chwili obecnej nie jest już tak prosto, jest to zabezpieczone kluczem, trzeba włączyć parę opcji, ale mimo wszystko jest większe ryzyko wykradzenia twoich danych jak zgubisz telefon. Przy telefonie do domu to nie musi być taki problem. Pomyśl o tym jak o różnicy między komputerem firmowym, który dostałeś, nie masz konta admina i masz zaszyfrowany dysk, żebyś nie wyciągnął danych nawet jak go przełożysz do innej maszyny. Twój komp w domu pewnie szyfrowania dysku nie ma a i masz konto administracyjne. Jak odblokujesz bootloader i zrobisz roota to masz pełną konsolę nad telefonem. Inaczej nie masz. Pytanie, czy jest ci to potrzebne, na nie musisz odpowiedzieć sobie sam.

 

4) To nie jest forum o telefonach, jak chcesz konkretnych rad to najlepiej zajrzeć na XDA-Developers - największe w sieci forum o Androidzie, siedzą tam ludzie również od producentów + miliony entuzjastów. Przy czym jest ono po Angielsku, jak nie znasz to zostają ci jakieś polskie "przedruki" typu android.com.pl

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bateria bardzo słabo trzyma mi w telefonie, obudziłem się rano i ze 100% zostało 80%, a telefon był cały czas uśpiony, wi-fi wyłączone. Podczas normalnego użytkowania też te procenciki lecą szybko, zdecydowanie zbyt szybko. Wyłączyłem zatem wszystko co do wyłączenia w telefonie, odpaliłem oszczędzanie energii, wyłączyłem apki w tle, zainstalowałem Greenify i dodatkowo je "zahibernowałem", naładowałem telefon do pełna, odłączyłem uśpiłem i... przez 50 minut nieużywania zostało 93% baterii. To normalne? Nie mam nic przeciwko ładowaniu telefonu raz dziennie, ale gdy bateria tak szybko schodzi, to nie jest mi to za bardzo na rękę.

 

Jeszcze jakieś sugestie, czy kupić nową baterię? Na allegro 30-50 zł kosztują. Telefon to Galaxy S4 i9506.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Bateria bardzo słabo trzyma mi w telefonie, obudziłem się rano i ze 100% zostało 80%, a telefon był cały czas uśpiony, wi-fi wyłączone. Podczas normalnego użytkowania też te procenciki lecą szybko, zdecydowanie zbyt szybko. Wyłączyłem zatem wszystko co do wyłączenia w telefonie, odpaliłem oszczędzanie energii, wyłączyłem apki w tle, zainstalowałem Greenify i dodatkowo je "zahibernowałem", naładowałem telefon do pełna, odłączyłem uśpiłem i... przez 50 minut nieużywania zostało 93% baterii. To normalne? Nie mam nic przeciwko ładowaniu telefonu raz dziennie, ale gdy bateria tak szybko schodzi, to nie jest mi to za bardzo na rękę.

 

Jeszcze jakieś sugestie, czy kupić nową baterię? Na allegro 30-50 zł kosztują. Telefon to Galaxy S4 i9506.

Miałem inny model S4 i baterię po roku zmieniałem. jak znajdziesz to poszukaj ZeroLemon 3000mah kosztem NFC. Jak nie używasz to będziesz miał większą baterię. Może jeszcze gdzieś są. A jak nie, to bierz ale oryginał, nie bierz innych bo ciężko trafić na dobre jakościowo. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...