Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ewentualnie Flashtool, koniecznie w wersji 0.9.19. Nielicencjonowana metoda, ale dzięki niej udało się zaktualizować Z2 do Marshmallow, bez problemów z czymkolwiek. Zawiera komponent XperiiFirm, który pobiera tylko oficjalne wersje ROMów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na zippy share masz powiadomienia o wirusach i chamskie reklamy? Ogarnij się.

 

Jak chcesz wrzucę Ci jeszcze epsxe to sobie stestujesz. Ja tam wolę fpse, nie chce mi się już bawić w konfigi żeby mieć gładką grafe bo to sztucznie wygląda a fpse emulacje ma płynną bez zabaw. Chociaż to może od wersji androida też zależeć, ja na jakimś archaicznym siedzę.

Odnośnik do komentarza

Dziękować, a testowałes oba? Jakas roznica, ze ten lepszy?

 

Pobiore to z kompa potem bo na andku tradycyjnie milion odsłon o wirusach.

Testowałem oba, wklejam archiwalny tekst, chociaż sporo się zmieniło w przypadku obu emulatorów. Wychodzi na to że epsxe lepszy. A z piraceniem się nie baw, bo z tego co pamiętam, to co chwile robi się jakaś weryfikacja i sprawdzają legalność wersji, tylko zapomniałem w którym emu. Lepiej zapłacić te drobne i mieć stałe aktualizacje, a także przy okazji można wesprzeć developerów epsx'a - najlepszego emu na PC:)

 

ePSXe

   Emulator ma bardzo proste menu konfiguracji, ale jeżeli chcesz mieć wypasioną grafę, trzeba się ciut natrudzić. W pierwszej kolejności pobierz plugin Open GL: wejdź w "Preferences/Video Render" i wybierz "OpenGL Plugin". Niżej w GPU Plugin, powinien Ci się automatycznie pobrać pliczek, wskaż ścieżkę i gotowe. Kolejnym krokiem jest wskazanie pliku z BIOSem konsoli. Ten pobierz w linku poniżej, najlepiej wrzuć go do folderu z obrazami gier, by nie robić sobie syfu. Po wyjściu z opcji, możemy odpalić grę, emulator skanuje kartę pamięci i pamięć wewnętrzną w poszukiwaniu plików iso/cue. Ma fajną przeglądarkę, która dodatkowo pobiera okładki. Odpaliłeś grę w trybie OpenGL? Chodzi wolno? Wciśnij przycisk/ekran, by odpalić menu podręczne (z quick save'ami, cheatami i innymi), wybierz "...", by odpalić menu pluginu graficznego. Pierwsza ikonka FS - Frameskip, pośpieszy granie, ale kosztem gubienia klatek. Objaśnienie reszty ikon, znajdziesz na stronie twórców (poniżej). W Crashu 3, grało się lepiej bez włączenia opcji FS, ale w większość gier dostaje dopalacz. Gry klatkują? Zawsze możesz to zmienić, wybierając tryb "Hardware", lub "Software" w zakładce "Video Render".

   Podsumowując, to świetny emulator, prosta konfiguracja, wysoka kompatybilność, niezłe wsparcie developera (nawet ich strona działa i jest całkiem niezłym poradnikiem w przeciwieństwie do FPse, która leży i kwiczy). Można grać nawet we dwóch na jednym telefonie/tablecie (podzielony ekran w grach, które nie posiadają domyślnie tej opcji). Nawet się nie zastanawiaj, tylko wchodź do sklepiku Google i zrób ten zakup za 12 zeta. Trzeba wesprzeć twórców za te wszystkie lata:). Polecam bardziej niż FPse, chociaż najlepiej posiadać oba programy. Co za czasy, że posiadając oryginalną grę - Ape Escape, nie odpalę jej na PS3, tylko muszę używać emulatorów na telefon...

Ocena emulacji: 8+/10

Emulator pobierzesz tutaj (wersja 1.9.20, 25 lipca 2014), wymagany BIOS konsoli (potrzebny jeden, dowolony).

Kliknij, by rozwinąć screeny z emulacji.

 

FPse

   Po odpaleniu, pobiorą Ci się pluginy. Następnie, nie wybieraj polskiego języka, ponieważ mało zrozumiesz. No chyba, że domyślasz się co znaczy "oprogramowanie gładki wizerunek", przy wyborze pluginu graficznego. Jeżeli masz włączony dostęp do internetu, to powinny pobrać Ci się okładki posiadanych gier. Jak wspomniałem, emulator na starcie pobiera pluginy, w tym pożądany przez wielu OpenGL, gdzie gry wyglądają na nim kilka razy lepiej niż na oryginalnym PlayStation (tylko gdzie ta płynność?). W "Settings/Misc/Video Mode", możesz go włączyć. Niestety, ale włączenie tegoż pluginu strasznie zamula granie, nawet na high-end'owym sprzęcie. Dlatego już będąc w czasie gry, wejdź w ustawienia wideo i zaznacz "Frameskip", co przyśpieszy emulację, oraz "Framelimiter", co by gry nie chodziły za szybko (taki paradoks, ale włącz tak jak napisałem). Frameskip przyśpieszy granie, ale tak naprawdę pomija klatki, przez co wprawne oko może czuć się niekomfortowo, dlatego nie za bardzo mogę polecić ten cały OpenGL. Jeżeli jednak zależy Ci tak bardzo na tym, kliknij, by przejść do odpowiedniego tematu na forum. Może akurat znajdziesz jakieś rozwiązanie? W opcjach graficznych, zaznacz też wyświetlanie FPSów (powinno być ok. 50-60 w czasie płynnej rozgrywki). Wszystkie opcje zmian graficznych najlepiej wykonywać w czasie odpalenia gry w tle. Przed włączeniem gry i grzebaniu wcześniej w opcjach, te nie zawsze chcą się zapisywać i emulator wyłącza się.

   Zalecam jednak granie w trybie "Software smoother image". Gry będą chodzić prawie tak jak na oryginalnym PlayStation, może gorzej graficznie niż w przypadku trybu OpenGL, ale płynnie i z większą kompatybilnością (np. przy OpenGL nie widać często menusów w grach, źle wyświetlają się cienie - patrz screeny poniżej, gdzie masz porównanie między OpenGL, a jego brakiem). Jeżeli grasz na telefonie, nie podłączasz go pod duży telewizor, to nie musisz grać z grafą "high definition". Przy zaznaczeniu Frameskip da się jako tako grać, ale i tak plugin/emu wymaga jeszcze poprawek. Podsumowując emulator oceniam na pięć z dużym minusem (za te zwiechy i skomplikowane konfiguracje). Może za jakiś czas, będzie można na nim sensownie grać w grafie na "high". Nie rozumiem jak na czterech rdzeniach, mamy animację poklatkową, gdzie czasem i Frameskip nie pomaga...

Appka posiada jeszcze taki bajer, jak automatyczne pobieranie cheatów (podobnie jak ePSXe), czy quick save/load (standard). Na koniec dodam, że co rusz, wychodzą nowe wersje. Powyższy opis, pisany był do wcześniejszej wersji, w nowszej mamy mniej opcji konfiguracji.

Ocena emulacji: 8/10

Emulator pobierzesz tutaj (wersja 0.11.146, 24 września 2014), BIOS konsoli niby niewymagany, ale lepiej mieć, bo np. quick save wtedy nie działa, również z całej paczki, potrzebny jest jeden plik.

Kliknij, by rozwinąć screeny z emulacji.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie na nexusie 6 lepiej w opengl zdecydowanie epsxe chodził. Dawno nie używałem, gram cały czas na emu dsa, polecam przygodowe gry z tej platformy, np 999. Pamiętam że fpse na n6 na opengl czyli poprawiając grafikę chodził mi na 20-30 fps. Softowy renderer wyciągał 200 ale epsxe był po prostu grywalny z lepszą grafiką. Przechodziłem parasite eve.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ups. Może aktualizacja usług google coś zepsuła? 

 

Spróbuj którąś radę stąd: http://forum.androidnow.pl/9968-bledy-google-play-wraz-ich-naprawa.html

 

W ustawieniach znajdź aplikacje i wejdź do wszystkich i znajdź google services/usługi google. Wybierz wyczyść dane i wymuś zatrzymanie. To samo zrób ze sklepem play.
 
To powinno pomóc. Możliwe, że Android będzie chciał jeszcze raz wpisać się do Google ale zrób to PO restarcie najlepiej. Może będzie zakładka "odinstaluj aktualizacje" - też to możesz zrobić i poczekać z 20 minut aż te usługi się zaktualizują. To się robi samo bez twojej wiedzy i bez żadnego komunikatu.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...