Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

Macie aktualizacje włączone? Odpowiedzcie to będziemy dumać. O ile aplikacja to jedno to same aktualizują się usługi Google i bez roota nie da się tego zatrzymać, wszystko inne można zablokować. Usługi właśnie ostatnio mocno się zmieniają. Sprawdźcie czy macie świeżego Gmaila, miałem tak samo i dalej mam problemy ale aktualizacja samego Gmaila sporo poprawiła. Coś zmieniają ale co to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

No ja miałem właśnie jakieś takie dziwne rzeczy, ale teraz jak już wszystko jest zaktualizowane to dobrze działa przy czym na Andku 6 musiałem wyłączyć oszczędzanie baterii dla Gmaila i dla mojego Aquamaila. Inaczej jak telefon leży do Doze opóźni dostarczanie poczty. No nic, zobaczymy. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza

Macie aktualizacje włączone? Odpowiedzcie to będziemy dumać. O ile aplikacja to jedno to same aktualizują się usługi Google i bez roota nie da się tego zatrzymać, wszystko inne można zablokować. Usługi właśnie ostatnio mocno się zmieniają. Sprawdźcie czy macie świeżego Gmaila, miałem tak samo i dalej mam problemy ale aktualizacja samego Gmaila sporo poprawiła. Coś zmieniają ale co to nie wiem.

Nic nie zmieniałem, dopiero gdy zauważyłem problem zrobiłem hurtową aktualizacje aplikacji. Problem pozostał.

Odnośnik do komentarza

Marshmallow jest spoko. Jest rozwinięciem Lolipopa w dobrym kierunku. Sam Lolipop to jedna z największych aktualizacji jakie się pojawiły między wersjami. Zmieniono maszynę wirtualną Javy na ART z Dalvika który był w Andku prawie od początku. Przyniosło to za sobą sporą poprawę szybkości ale wielu producentów nie dało rady z przygotowaniem dobrych wersji i bardzo dużo miało duuuże problemy z napisaniem aktualizacji OTA. Najlepiej przy zmianie z KK na L wrzucić soft od początku totalnie - wtedy nie będzie problemów.

Sam 6 to w sumie Andek 5.2 Największe zmiany są małe - inne wklejanie i kopiowanie tekstu po zaznaczeniu, inne nieco dzielenie (troszkę na modłe iOS to wygląda, ale dalej można dzielić w stary sposób dane, to dobrze), dodano nowy system kontroli (aktywny) udzielanych zezwoleń dla aplikacji (permissions) no i dodano Doze czyli optymalizację działania baterii jak telefon NIE JEST używany (to ważne żeby to wiedzieć). Jak telefon leży to nie zużywa tyle zasobów bo telefon usypia aplikacje i nie pozwala im działać z dużą intensywnością (odbija się to na powiadomieniach nieco, mogą dochodzić z opóźnieniem) przy czym można to wyłączyć per aplikacja. Ja dla Gmaila i Aquamaila wyłączyłem. Można chyba czymś zewnętrznym ustawić harmonogram. Ogólnie na plus ale nie jest rewolucja. 

A propos Facebooka to sprawdź czy nie masz włączonej lokalizacji, wtedy ssie energii strasznie. Jak nie chcesz żeby w tle działało to nie znam lepszego sposobu jak Greenify który hibernuje aplikacje kiedy chcesz. Nie wiem czy to działa bez roota w trybie auto czy trzeba ręcznie - ale działa bo korzystałem przy czym od jakiegoś czasu przynajmniej u mnie FB zaczął mniej zużywać a na 6 w nocy jak go nie podłączę to nie odczuwam więc nie używam akurat w tej chwili. Ale korzystałem wcześniej przy czym w związku z tym że nie działa w tle i nie cache'uje sobie nic to jak go odpalasz to zamuli lekko na początku bo ściągnie ci dane z tablicy itp, itd.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...