Skocz do zawartości

Android


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim zaje.bistym tablecie, wgrałem najnowszego Andka MArshmallow i teraz jak podłącze tablet do kompa, to widzę tylko kartę pamięci.

Ja chcę mieć jeszcze te wbudowane 16GB (teoretycznie), na wgrywanie filmów mkv :/

Gdzie to się ustawia, by było jak dawniej?

PS. Widzę w opcjach PAmięc i USB, swoją kartę, ta tam mam do wyboru m.in 'odłącz\, 'sformatuj jako pamięć przen.'. Czy to ta druga opcja? Nie chcę na darmo robić formata :/

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

W swoim zaje.bistym tablecie, wgrałem najnowszego Andka MArshmallow i teraz jak podłącze tablet do kompa, to widzę tylko kartę pamięci.

Ja chcę mieć jeszcze te wbudowane 16GB (teoretycznie), na wgrywanie filmów mkv :/

Gdzie to się ustawia, by było jak dawniej?

PS. Widzę w opcjach PAmięc i USB, swoją kartę, ta tam mam do wyboru m.in 'odłącz\, 'sformatuj jako pamięć przen.'. Czy to ta druga opcja? Nie chcę na darmo robić formata :/

 

Jak podłączasz na Marshmallow do kompa to powinno wyskoczyć ci okienko z wyborem typu połączenia USB. Pewnie masz wybrane coś, co powoduje że widzisz tylko kartę a da się to przełączyć. Dużo z USB się zmieniło w Marshmallow. Na urządzeniu JAK JEST PODŁĄCZONE zobacz, nie jak jest odłączone. Format nic nie da.

 

EDIT: Trochę jednak kłamię. Jeśli sformatowałeś swoją kartę na nowo w Marshmallow i wybrałeś opcję, żeby system traktował ją jako pamięć WEWNĘTRZNĄ (Internal) - tracisz dostęp do prawdziwej pamięci (WOW, jaka bezdura :-) ) - nie wiem niestety jak to działa w praktyce bo mam Nexusa - czyli nie mam SD w ogóle.

 

To jest opis (dość łopatologiczny) ale po angielsku (po polsku nie czytam, to i tak zawsze są przepisywane rzeczy więc po co?) https://www.reddit.com/r/Android/comments/3oz7eu/guidelines_for_marshmallow_users_formatting/

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mają rozmach s(pipi)isyny, czujecie taką grafikę w urządzeniu mobilnym?

 

 

Czujemy tylko jest jednak jeden problem - sterowanie. Ambitne gry się przestają dobrze sprzedawać na urządzeniach mobilnych, starsi gracze na nich w takie gry nie grają a młodsi są chyba coraz głupsi i grają w pierdzące tęczą jednorożce - skupiają się na tym max 35 sekund. Nie bardzo widzę zastosowanie CHYBA że na pseudo konsolkach pod TV - tam tak. Jedynie brakuje jakiejś uniwersalizacji. Google musiałoby zrobić coś w stylu Apple TV 4 z padem itp. Na razie te przystawki do TV to straszne crapy. Jak się uda to zunifikować to może coś z tego wyjść.

 

P.S. Może weźmie się za to Valve czy coś takiego? Amazon próbował ale chyba średnio wyszło. Żeby to miało ręce i nogi chyba musi to zrobić Google. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Ja bym się tak nie jarał i to nawet nie o sterowanie chodzi. Bo pomijając fakt że taką grafikę W GRACH to może zobaczymy za kolejne 3 lata to kto miałby na iOS/Andro robić gry z taką grafiką? Stworzenie sensownej gry z taką oprawą to nie lada przedsięwzięcie wymagające zatrudnienia sztabu grafików. I co, będą to później po 3 ojro sprzedawać? Szczerze wątpię. Tutaj największym problemem jest to że rynek smartfonów i tabletów nie jest dostosowany do tego typu dużych produkcji. Duży developer nie zrobi gry AAA na ten rynek bo jak wystawi za kilka ojro to mu się koszty produkcji nie zwrócą, a z kolei jak wystawi w cenie wersji konsolowej - nikt mu tego nie kupi, bo za droga. Smartfony i tablety od dawna bazują na tanich i mało skomplikowanych tytułach. Dlatego +/- 90% bardziej rozbudowanych tytułów to porty z PC lub starszych konsol.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się tak nie jarał i to nawet nie o sterowanie chodzi. Bo pomijając fakt że taką grafikę W GRACH to może zobaczymy za kolejne 3 lata to kto miałby na iOS/Andro robić gry z taką grafiką? Stworzenie sensownej gry z taką oprawą to nie lada przedsięwzięcie wymagające zatrudnienia sztabu grafików. I co, będą to później po 3 ojro sprzedawać? Szczerze wątpię. Tutaj największym problemem jest to że rynek smartfonów i tabletów nie jest dostosowany do tego typu dużych produkcji. Duży developer nie zrobi gry AAA na ten rynek bo jak wystawi za kilka ojro to mu się koszty produkcji nie zwrócą, a z kolei jak wystawi w cenie wersji konsolowej - nikt mu tego nie kupi, bo za droga. Smartfony i tablety od dawna bazują na tanich i mało skomplikowanych tytułach. Dlatego +/- 90% bardziej rozbudowanych tytułów to porty z PC lub starszych konsol.

Coś w tym jest. Ciekawi mnie natomiast czy porty Square Enix schodzą w jakichś sensownych ilościach. Ceny mają jak na rynek mobilny duże, po 15 euro, czasem więcej. Japończycy raczej nie piracą więc tam to może i schodzi ale ciekawi mnie jak liczby ogólnie wyglądają. 

 

Problemem jest tak piszesz - cena i w sumie na Androidzie - proste piractwo. Nie wymagane jest NIC do piracenia, nawet root. Po prostu na samym początku utarło się, że program ma kosztować kilka euro i takie przekonanie zostało. Ale myślę też, że jakby ceny były niewiele wyższe to jednak efekt skali mógłby pomóc - telefonów i tabletów jest zdecydowanie więcej niż konsol. Te 15 euro za tytuł AAA powinien dać odpowiedni zarobek przy dużej sprzedaży ale chyba ludzie tego nie kupują, nawet na iOS gdzie piractwo jest nikłe takich dużych tytułów ze świecą można szukać :-(

 

Kiedyś bardzo kibicowałem eksperymentowi w postaci Xperia Play ale Sony nie miało na to pomysłu chyba. Na czymś takim można by grać w gry z PSP, coś sensownego jak na VITA itp. Sony jako ogromny wydawca musiałby tylko robić porty albo zrobić jakiś oficjalny emulator (nieoficjalnie przecież są i chodzą nieźle) i siano przy niewielkim wkładzie na pewno by wpadło.

Sony nigdzie nie podało informacji że telefony z rodziny Z1 dostaną M. :(

Tutaj piszą, że Z1 nie dostanie: http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/android-m-release-date-when-can-i-get-it--1297182/1

Odnośnik do komentarza

Niestety nikt nie podaje danych dot. sprzedaży tytułów tego typu a szkoda bo dało by to jakiś realny ogląd sytuacji. Akurat SquareEnix sporo tego rzuca na komórki a ceny jak na ten segment są wyjątkowo wysokie bo przedział 15-20 ojro to taki standard. Pytanie skąd się to bierze, być może cena jest tak skalkulowana żeby wyszli "na swoje". W sumie tych gier od kwadratowych jest sporo, głównie porty ale zdarzają się też oryginalne wydawnictwa których próżno szukać gdzie indziej - choćby takie Bloodmasque czy seria Chaos Rings.

 

Co do Xperii Play to uderzyłeś w punkt - miałem ten telefon i to doskonały przykład na to jak można zarżnąć świetny pomysł. To że mięli trochę pecha i wysmażyli specyfikację poniżej standardu (jedno corowy procek podczas gdy już po kilku miesiącach na rynku debiutowały pierwsze dwurdzeniowce) to jedno, ale niezdefiniowanie produktu i nieumiejętność zapewnienia mu właściwego wsparcia to drugie. Do tej pory śmiać mi się chce jak przypominam sobie posty ludzi na zagranicznych forach którzy kupili XP i ze zdziwieniem stwierdzali że "jak to nie odtwarza gier z PSP?". A wynikało to z tego że przez 2-3 lata z rzędu krążyły plotki o tzw. PSPhone od Sony który miał być połączeniem handhelda i telefonu. No i Xperia Play poniekąd była tyle że zamiast gier z PSP odpalała gdy z szaraka... :/

 

Prawdę mówiąc wydaje mi się że najlepsze co Sony mogło by TERAZ zrobić to wydać właśnie coś na kształt Xperii Play tylko żeby to faktycznie odpalało gry z PSP i Vity + Google Play. To mógłby być hit który dałby kopa dwóm przymierającym głodem sektorom mobile&handheld.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

No ja myślę podobnie :-) Vity nie chce mi się nosić, 3DSa prawdę mówiąć też nie a telefon mam zawsze. Jakby zapewnić jakieś sensowne sterowanie i dać ludziom możliwość pobrania legalnych gierek to naprawdę mógłby być hit. Przynajmniej mogliby spróbować. Ja sam, mimo 3DSa czasem gram na DraStiC na Andku (emulator DSa) i to starych gierek które miały sterowanie pod dotyk na DSie (np. Laytony) - telefon nadaje się ŚWIETNIE! Do tego chodzi rewelacyjnie, save'y w każdym momencie czy nawet przyspieszenie jak potrzeba.

 

Mają SWÓJ sklep, tysiące tytułów a jak widać - VITA sprzedaje się tylko w Japonii. Problem Xperii Play był taki, że wyszła dokładnie w chwili, gdy wychodziła Vita i to chyba zabiło cały pomysł a szkoda. Głupie gry z PSP na telefonie dałyby pewnie zarobek - te gry już mają, one są napisane, graficznie są ok. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak to jest jak się używki kupuje :cool:

 

Zna ktoś jakiś andkowy program do ogarniania finansów, w którym możnaby dowolnie tworzyć swoje okresy rozliczeniowe ? Moje Finanse i Szybki Budżet same w sobie są bardzo fajne, ale w obu ustawiona na sztywno długość okresu rozliczeniowego burzy mi szyki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ma ktoś może podobny problem z powiadomieniami Messengera FB? Tzn. że powiadomienia pojawiają się z opóźnieniem ok. 5 min, ale to jeszcze nie jest taki duży problem. Gorzej, że jeśli już wcześniej przeczytałem wiadomość np. na kompie, to system tego nie ogarnia i odtwarza dźwięk powiadomienia żeby po chwili się zreflektować i powiadomienie znika co jest strasznie w(pipi)iające.

Odnośnik do komentarza

Łoo stary, już totalnie nie. Zajrzałem na XDA ale oficjalnie to się tam skończyło coś koło 2014 właśnie. Widzę tylko CMki jakieś, 13 więc świeże. Koleżka Temasek robi i go znam, stara się. Ale kamera pewnie kuleje, u mnie zawsze CM kuleje, miałem z 10 podejść i olałem w peezdoo. Sprawdzić zawsze możesz, zrób sobię kopię Apek przy pomocy TB, zrób potem w TWRP nandroid backup pełny na kartę i sprawdź jak ci chodzi aparat, najwyżej wrócisz.

Odnośnik do komentarza

Ojciec kupił sobie jakiś czas temu Galaxy S6 + tą obudowę, co od razu odblokowuje ekran po otwarciu klapki i jest pewien problem od dzisiaj. Jak to wytłumaczyć...

Za każdym razem gdy włączał telefon to pojawiał się ekran z PIN-em i nie znikał do momentu aż człowiek nie wpisał tego numeru. Dzisiaj wyskoczył mu jakiś alert o wirusach w telefonie gdy przeglądał internet i nie umiał tego wyłączyć więc uruchomił ponownie telefon i teraz gdy tylko się włączy to ekran z PIN-em się pojawia i po chwili znika. Trzeba guzikiem z prawej zablokować ekran i tak samo odblokować aby znów się pojawił.

Co śmieszne, gdy wyjmę telefon z tej obudowy to jest glanc i bez wszystko działa jak wcześniej.

Android w telefonie to 6.0

Wiecie może czym to jest spowodowane? Myślałem żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Dla mnie to nie byłby problem, ale nie ja korzystam z tego telefonu i ojciec po prostu wystraszył się, że coś zepsuł to próbuję odkręcić.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Gość Xehanort

Po ostatniej aktualizacji chrome, karty wyświetlają mi się obok paska adresu i po uruchomieniu przeglądarki otwiera się strona na której byłem zanim zamknąłem chrome zamiast ustawionej strony głównej. Jak to zmienić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...