Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

Plugawy, a Ty co wybrałeś po radach Pajdy? Czy dalej niezdecydowany?

 

Mars, ja raczej w jakimś sklepie audio kupię :)

 

Sprawdzałem parę ogłoszeń z olx, ale jakoś nie podeszły mi głośniki. Raz quintasy były jakby przedmuchane, nie wiem jak to ująć, wpadały w rezonans niby nie słyszalny od razu ale to wychodziło po jakimś czasie. Innym razem głośniki były ok, ale ampli porysowany jakby przez kota (?). Wkurzyłem się i postanowiłem uzbierać na coś lepszego, w efekcie czego kasa się nieco rozeszła a teraz znowu przeglądam ogłoszenia :D nie chciałem inwestować w głośniki komputerowe do telewizora a la logitech z906 czy jakieś soundbary za 1k. Nie lubie bawić się w półśrodki i wolę kupić raz a lepiej, a że na raty też nie kupuję więc ciułam :)

Odnośnik do komentarza

Rozumiem i też tak mam. Lepiej kupić raz, a dobrze i na lata. Ja chciałbym kino domowe, które w dodatku jest chociaż niezłe do stereo, ale czytam, że trzeba niezle kombinować z kabelkami, wyjsciami itd. Cinszka sprawa. Zobaczymy co mi jutro w salonie Denona pokażą.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś 5.1  audio do pokoju (jest dość spory). Używany będzie głównie do oglądania filmów, oraz odsłuchu dźwięku z gier. Muzyki na 5.1 nie da się słuchać :P Myślałem nad z5500/906, ale to głośniki i wiem, że w cenie 1000-1500zł mogę znaleźć fajniejsze kino domowe. Coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz jednak zaoszczędzić trochę miejsca to polecam Z906. Używam ich od jakichś czterech lat i do gier oraz filmów za tą cenę sprawdzają się świetnie. Muzyki też da radę słuchać po przedstawieniu głośników na tryb 4.1(jeden przycisk na pilocie).

Znawcą nie jestem, ale bałbym się szukać w tej cenie jakiegoś budżetowego zestawu 5.1 z amplitunerem.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

W cenie 1000 zl nie znajdziesz dobrego kina domowego.

 

 

Samo KD mogłoby być dobre do muzyki

 

Dobrego nie ale i tak znacznie lepszego niż głośniki TV. Jeżeli nie miałeś wcześniej innego lepszego/dobrego kina to będziesz bardzo zadowolony z kina za ok 1-1,5 tys zł względem głośników TV. Całkiem inna liga. Tym bardziej że nie chcesz słuchać na tym muzy, a widomo że plastikowe kina są mega kiepską opcją do słuchania muzy.

 

Jak to nie salon i nie musi to jakoś wyglądać to te z5500 to całkiem spoko opcja.

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałem z dwoma, w domu sam mam Z-5500, które są lepiej wykonane, lepszy plastyk, większy sub który jest cały drewniany, większy radiator.

Same satelity w nich wyglądają sporo lepiej, nawet wizualnie.

No i jak za taką cene grają naprawde fajnie, nie wiem czy nowe jeszcze da sie kupić.

Acha no i mają DD5.1 i DTS, nie mają DTS-HD bo wtedy jeszcze tego nie było :)

 

Od siebie polecam

Odnośnik do komentarza

Z nowymi może być problem. Pewnie mają nieco mniej wejść w porównaniu do z906 w którym jest tego od groma i przy trzech konsolach i blue rayu wszystko elegancko wpięte bez potrzeby przepinania kabli.

 

Tak sobie myślę, że gdybym teraz miał wybierać jakieś nowe głośniki, to chyba podziękowałbym za 5.1 na rzecz jakichś dwóch dobrych kolumn i sensownego amplitunera. Te całe 5.1 nawet w filmach i grach jest nieco przereklamowane i o wiele bardziej marzy mi się mięciutki dźwięk z kolumn stereo...

No ale brak miejsca mi na takie wygody i tym bardziej funduszy obecnie.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Z nowymi może być problem. Pewnie mają nieco mniej wejść w porównaniu do z906 w którym jest tego od groma i przy trzech konsolach i blue rayu wszystko elegancko wpięte bez potrzeby przepinania kabli.

 

Tak sobie myślę, że gdybym teraz miał wybierać jakieś nowe głośniki, to chyba podziękowałbym za 5.1 na rzecz jakichś dwóch dobrych kolumn i sensownego amplitunera. Te całe 5.1 nawet w filmach i grach jest nieco przereklamowane i o wiele bardziej marzy mi się mięciutki dźwięk z kolumn stereo...

No ale brak miejsca mi na takie wygody i tym bardziej funduszy obecnie.

Przereklamowane 5.1 w grach i filmach? na podstawie jakiego sprzetu wysnułeś takie wnioski :) ?

Odnośnik do komentarza

Na podstawie tego którego używam. Wcześniej miałem wzmacniacz Diory WS 442 i dwie kolumny Tonsil Sherzo 350. W kwestii brzmienia muzyki były o wiele lepsze niż z906. W filmach i grach też dawały radę.

Chodzi o sam subiektywny odbiór dźwięku przestrzennego, po prostu nie jest to dla mnie jakiś wielki dealbreaker. Nie płakałbym za nim po zmianie na stereo.

Choć zapewne gdybym miał sprzęt za kilka tysięcy gadałbym inaczej:)

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Na podstawie tego którego używam. Wcześniej miałem wzmacniacz Diory WS 442 i dwie kolumny Tonsil Sherzo 350. W kwestii brzmienia muzyki były o wiele lepsze niż z906. W filmach i grach też dawały radę.

Chodzi o sam subiektywny odbiór dźwięku przestrzennego, po prostu nie jest to dla mnie jakiś wielki dealbreaker. Nie płakałbym za nim po zmianie na stereo.

Choć zapewne gdybym miał sprzęt za kilka tysięcy gadałbym inaczej:)

Obiektywnie rzecz ujmując uważam że sprzęt ktory naprawdę cieszy ucho zaczyna sie od pułapu 5000 w górę. Mam na mysli sredniej jakości wzmacniacz i absolutne minimum jezeli chodzi o glosniki.Sam przechodzilem przez wszystkie etapy,zaczynajac od zestawu 5.1 all in one thompsona;) kończąc na zestawie który spelnia wszystkie moje oczekiwania jezeli chodzi o audio czy to 5.1 czy 2.1 plus koniecznie odtwarzacz cd do wzorowego stereo.

Odnośnik do komentarza
Tak sobie myślę, że gdybym teraz miał wybierać jakieś nowe głośniki, to chyba podziękowałbym za 5.1 na rzecz jakichś dwóch dobrych kolumn i sensownego amplitunera. Te całe 5.1 nawet w filmach i grach jest nieco przereklamowane i o wiele bardziej marzy mi się mięciutki dźwięk z kolumn stereo...
 

 

 

A czy nie warto wtedy dokupić wzmacniacz stereo jeżeli ma się amplituner z pre out? :)

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, takiego Pioneera HTP-073 już mogę wyrwać w tej cenie, a sprzęt wydaje się być fajny.

 

Co do Z5500 to fakt, są one lepsze od 906, ale przy tym dużo bardziej awaryjne. Dodatkowo ten zestaw już nie jest produkowany, a kupno używki przy tylu palących się tam elementach jest dużym ryzykiem.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

 

Ampli Onkyo tx-nr646, kolumny jbl arena front 180, tył 130, sub 100p i centralny 125c do tego cd pioneer pd30k, blu ray bdp170k i planuję jeszcze gramofon audio technikę lp120.

Tak z ciekawości ile trzeba na taki sprzęt przeznaczyć?

 

 

Brałem to wszystko jakieś 5 miesięcy temu, teraz ceny spadły, ale wyszło około 10000.

Odnośnik do komentarza

Bodajże najtańszy model ampli od Pioneera (nie znaczy że zły, ale ja tej firmy nie lubię). Musiałbyś przetestować. Salony chętnie Ci pozwolą na test przesłuchu.

Właśnie chodzi o to, że może i najtańszy (1500zł) ale zapewnię lepiej grający od tych logitechów (chyba). Dodatkowo w zestawie z tego co widzę są zaczepy na ścianę. 

Odnośnik do komentarza

Ten Onkyo NR646 jest mega chwalony, jakie wrażenia? I co sądzisz o tych Arenach? 

 

Jeżeli chodzi o ampli potwierdzam pozytywne opinię. Przesiadłem sie z pioneera vsx921 i różnica jest jak przy przesiadce z poloneza do passata. Na pochwałę w tym ampli zasługuje praktycznie wszystko, co dla mnie najistotniejsze, to barwa dzwięku która jest pełna: dużo basu, dużo środka, dużo góry i do tego bardzo szeroki equalizer dający duże możliwości ustawienia wszystkiego pod siebie. Istotne jest też zastosowanie sporej mocy zasilacza, który naprawdę daje radę nawet przy mocno wymagających głośnikach (wychodzi gdzieś około 170w na kanał) choć wiadomo że przy 5.1 moc troche sie różni od specyfikacji. W skali głosności do 100 przy 50 już jest naprawdę bardzo głośno i nie ma sensu dodawać więcej bo to masochizm. Wszystkie funkcje wypadają wzorowo łącznie z zone 2 na które możesz przekierować dowolne podłączone zródło z bluetooth i net( spotify, deezer, tuneln itd). 5.1 w grach filmach miazga, stereo wzorowe. Z gadżetów fajna funkcja network standby która w połączeniu ze spotify np. pozwala włączyć ampli kiedy jesteś poza domem i np puścić dobry norweski black metal żonie o 12 w nocy kiedy ty pijesz piwo z kumplami ;). Na minus trochę archaiczne jeżeli chodzi o oprawę graficzną menu ekranowe, ale można też korzystać w 100% z ustawień na menu ekranowym wzmacniacza. Do tego ampli bardzo cichy co ważne przy nocnych sesjach. Wejście usb z dyskiem 1tb to miejsce dla flac z którymi ampli radzi sobie znakomicie nawet z tymi 24/192.Dla mnie kluczowe też było wejście phono ( wbudowany przedwzmacniacz do gramofonu bo taki planuję dołożyć) Co do Jbl arena to sama nagroda eisa za 2015/16 mówi sama za siebie. Kolumny są o tyle fajne że możesz je kupić w ilości (konfiguracji) w zależności od potrzeb, każdy element sprzedawany jest osobno. Co do brzmienia dla mnie jest ono kompletne i sprawdza sie na każdym gatunku muzycznym bez wyjątku. Metal, jazz ,hip hop, muzyka elektroniczna wszystko brzmi tak jak powinno, jedyne co na minus to trzeba mieć dobrej mocy wzmacniacz by móc sie cieszyć pełnią możliwości.Całośc w pomieszczeniu około 40m2 spisuje sie na medal. Z czystym sumieniem polecam wszystkie te sprzęty.

Edytowane przez mars75
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja ciągle rowniez stoje przed dylematem jakie sprzet 5.1 zakupic. Aktualnie caly czas mi graja z-5500 i jestem z nim naprawde zadowolony. Pokoj jest co prawda maly (16m) ale jedna noga juz jestem w pokoju ktory ma okolo 30m i wlasnie chetnie bym tam juz wcisnal cos wiekszego. Minimum jakie myslalem to Yamaha RX-V379/V479 (dla radia internetowego i spotify) + Yamaha NS-50/NS-60 + sub Yamaha SW030. 

Oczywiscie sprzęt głownie do grania, film od premiery do premiery i troche muzyki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...