Skocz do zawartości

audio do pokoju


Infidel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2023 o 18:58, funditto napisał:

Szukam jakiegoś subwoofera do 1500 złotych. Myślałem o Klipsch R-100 SW. Dobry wybór czy proponujecie coś innego w tej cenie?


Obczaj marke REL, w tej cenie nie wiem czy znajdziesz ale może używany z allegro. A czym napędzasz?
Mam model REL Quake podpięty pod Denon X3700H, setup atmos 5.1.4

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dobra pany. Z racji tego, że jestem na etapie "rozbudowy" leża, a uściślając przerobienie poddasza na pokój [przy okazji cała nowa instalacja elektryczna, LAN, audio] muszę powoli myśleć nad systemem kina zanim pokręcę płyty k+g. Zanim co to i tak muszę czekać aż typ od podłogówki raczy się pokazać i zrobić instalację bo bez podłogi nie mam jak wyznaczać ścian ale do rzeczy.

 

Myślę nad 7.1.2 albo 7.1.4 pod atmosa. Chociaż 5.1.2/4 to też nie powinno być źle. Chciałbym użyć coś ze starego sprzętu by :cebula:

Mam 2x JDD 200 Dankola

Spoiler

IMG-20231211-100848405-HDR-2.jpg

 

2x Wharfedale Crystal 40

Spoiler

IMG-20231211-100711228-HDR-2.jpg

Centrowy z tego same zestawu

Spoiler

IMG-20231211-103222719-MFNR-2.jpg

 

Plus małe cholerstwa z Panasonica 220 i 60W 6Ω chociaż nie wiem czy na cokolwiek się przydadzą.

I teraz pytanie: czy da się coś z tym zrobić? Konkretnie jaki sprzęt do napędzenia. Czy amplituner? Niekoniecznie. Wszystko zależy od ceny. Nie wiem czy 2,5k wystarczy (wszystko zależy ile zostanie po remoncie) na sam amplituner/wzmacniacz. Plus jakiś subwoofer no i dodatkowe głośniki plus sufitowe.

 

Mam starego Pioneera VSX-519 ale nie ma obecnych standardów więc...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dzięki serdeczne za brak reakcji. To prawie tak samo jak typ od podlogówki który zaszczycił swoją obecnością dopiero w marcu.

Tak czy siak ścianki wyznaczone, wełna położona i jadę z kablami dlatego pytanie czy kable głośnikowe 2x2,5mm wystarczą na moje kolumny. Długość raczej nie będzie przekraczać 15m pomiędzy nadajnikem-odbiornikiem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...