Skocz do zawartości

Django Unchained


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też obejrzałem. Majstersztyk, choć nie najlepszy film w dorobku Tarantino. Lepszy za to od Basterdsów. Jedyne co na minus to Waltz, w tym sensie że rola w Django nie była już tak błyskotliwa jak nazisty.

 

9/10

 

http://www.youtube.com/watch?v=TLwjCvxp8AQ

 

<33333333333333333333333333333

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

No wreszcie zobaczyłem. Przez cały film bylem maks skupiony na akcji i nie chciałem by się ta historia skończyła. Zarówno Jamie Foxx jak i Waltz zagrali postaci ambiwalentne moralnie za co duży plus. DiCaprio także dał popis, zwłaszcza jak później grał z rozwaloną ręką. Tarantino musiał efektownie skończyć. Raz się śmiałem, raz byłem przejęty tym co widzę, pozytywna huśtawka emocji. Do tego zdjęcia oraz rewelacyjna muzyka. Masakra.

Odnośnik do komentarza

ja tez w koncu poogladałem, a bylem wcześniej troche sceptycznie nastawiony (nie wiem czemu w sumie), a jednak okazalo sie że film jest za(pipi)isty, prawie wszystko mi sie bardzo podobało, a na czele stawiam gre aktorów, zwłaszcza niemca. nie wiem, jakoś przyzwyczailem sie oglądać aktorów ktorzy są kukłami bez wyrazu (nawet w niezłych filmach) , a tutaj takie charakterystyczne role tak ciekawie zagrane, i jeszcze większośc aktorów gadało z za(pipi)istym akcentem użwyając tego starodawnego slangu, bardzo mi sie podobalo mimo że niektore kwestie było trudno zrozumieć :D

 

muza też dobra, wlasnie odpalam OSTa

 

 

zwykle sie czepiam filmów, ale tutaj mimo że bylo pare dziwnych rzeczy to w sumie nawet nie chce mi sie ich czepiać , nawet nie pamietam dokładnie co mi sie mniej spodobalo, bo ogolny wizerunek byl tak fajny i dawal taką rozrywke że naprawde ;D

Odnośnik do komentarza

Ja też obejrzałem. Majstersztyk, choć nie najlepszy film w dorobku Tarantino. Lepszy za to od Basterdsów. Jedyne co na minus to Waltz, w tym sensie że rola w Django nie była już tak błyskotliwa jak nazisty.

 

9/10

 

http://www.youtube.com/watch?v=TLwjCvxp8AQ

 

<33333333333333333333333333333

 

mogła wyglądać o wiele lepiej. jak czytałem to własnie wyobrażałem sobie coś na miarę sceny w której

psy rozdzierają murzyna na strzępy.

kompletny chaos, krzyki, konie i ludzie bez kończyn, ku kluxy tratowane przez własne środki transportu. no tak to quentin opisał.

Edytowane przez Mendrek
SPOILER
Odnośnik do komentarza

Sporo. Co w sumie średnio mi tam pasowało

jedyne przegiecie to :

 

koncowa scena jak django ubija siostre Candiego.

Dostaje kulke i wystrzeliwje jak z procy :D

 

 

No ale z tego co gdzieś czytalem, to jest realna reakcja ciała na postrzał ;p Filmy wypatrzyły efekt, że można dostać kulkę i stać na nogach ;p

 

 

No film bardzo dobry, zabawa formą acz chyba za mało, bo wyglądało to nieco epizodycznie, zaś film ogólnie nie wychodził poza bezpieczny kanon anty-westernu. Na plus na pewno muzyka, ciekawa rola Waltza, choć nietypowa - bo pokazał słabości i ludzką naturę, zaś Django był jak klasyczny hero po skrajnościach :) Miałem wrażenie, że film się nieco dłuży, no ale że sceny końcowe były napchane akcją, to nie narzekałem :) No i bardzo ciekawa rola Jacksona, w zasadzie to był największy sku.rwiel w tym filmie, tu niestety mimo i tak dobrej roli, Caprio musiał ustąpić doświadczeniem.

Oczywiście film pokazuje dosadnie traktowanie czarnych w tamtych czasach, i chyba sporo musieli tym czarnym zapłacić, by dali się tak upadlać. Obawiałem się, że przez pastisz film popadnie w jakiś nieintencjonalny rasizm, ale jednak jest w tym mocno gorzki smak - czyli pokazanie że ta sytuacja wtedy była chora. Na pewno białym Amerykanom jest wstyd to oglądać. A przynajmniej powinno. Dziwne jednak, że kobiety były tam dosyć szanowane, bo jak wiadomo one nie miały się też zbyt dobrze.

 

Ogółem film bardzo dobry. Osobiście brakuje mi Tarantino z Kill Billa czy Pulp Fiction, bo ostatnio robi stonowane filmy, ale ogółem Django to kawał dobrej reżyserki i na pewno najlepszy film Tarantino od dawna.

Odnośnik do komentarza
No ale z tego co gdzieś czytalem, to jest realna reakcja ciała na postrzał ;p Filmy wypatrzyły efekt, że można dostać kulkę i stać na nogach ;p

to nieprawda.

po pierwsze on strzelał pod ostrym kątem z góry i z boku, a babka odleciała prosto do tyłu

 

po drugie zgodnie z fizyką jest możliwe żeby pocisk odrzucił tak człowieka, tylko że wtedy odrzcał by tak samo strzelca - ponieważ energia odrzutu działa w obie strony. dlatego gdyby np strzelać z armaty to spokojnie by odrzuciło, ale z rewolweru nie ma szans, już prędzej jakiś potężny shotgun mógłby troche odrzucać

o taki

http://www.youtube.com/watch?v=TNlFgr9BoPM

 

 

 

EDIT

dodam że mi tam wystrzał specjalnie nie przeszkadzał, uznałem to za żart

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

a kto narzeka na rap w tym filmie?

 

Z resztą rap i kowboj/samuraj filmy to żadna nowość i nie od dzis wiadomo, że swietnie się sprawdza.

 

I mówi to ktos kto nie lubi rapu

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Na pewno białym Amerykanom jest wstyd to oglądać. A przynajmniej powinno.
a to niby dlaczego?

 

Nie czaję ludzi, którzy narzekają na rap w tym filmie tylko ze względu (jak się domyślam) na swój hermetyczny gust muzyczny.

nazywaj to jak chcesz ale wg mnie wrzucenie rapu w kilka minut po najmocniejszej scenie z całego filmu jakoś nie pasuje. Znacznie lepiej by to brzmiało jako podkład pod okres zimowych polowań albo nawet jako zakończenie.

Odnośnik do komentarza

Odpowiadam Bartkowi z tematu "Ostatnio widziałem...". Co do średniej na filmwebie to chodzi mi o to, że 8 którą wystawiłem to maximum na jakie ten film wg. mnie zasługuje. Rozważałem również 7 ale z plusem. Ale jest to ocena moja, jako niezbyt znającego się na sztuce filmowej, żadnego konesera. Oglądam średnio jeden film na tydzień, jaram się gwiezdnymi wojnami i władcą pierścieni, lubię jak dobro zwycięża nad złem i rzadko kiedy oglądam ambitne europejskie produkcje niezależne.

Już nie chodzi mi o samą średnią ale o pozycję którą ten film zajmuje w rankingu światowym. Średnia na filmwebie to powinna to być zrównoważona ocena użytkowników, a trochę mam wrażenie, że większość głosów to 10 wystawione przez gimberiadę, która wróciła z kina podjarana i główne plusy seansu dla nich stanowią fakty, że byli na "filmie akcji" znanego reżysera Kłentina Tarantino, który dostanie pełno oskarów i w którym gra Leonardo Dikaprio. A i tak pewnie owa gimberiada podczas dialogów bawiła się swoimi smartfonam a odrywała od nich tylko podczas strzelanin. A o Pulp Fiction albo Reservoir Dog pewnie nawet nie słyszeli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...