Skocz do zawartości

Django Unchained


Rekomendowane odpowiedzi

Na filmwebie jest zaznaczona data Kill Bill premiera 2014 a Oni chyba plotek nie publikują. Zresztą jest nawet zdradzony zarys fabuły, więc sam nie wiem...

 

jak wiemy główna bohaterką bedzie córka ''Miedzianki''
a więc obiektem polowan jest Beatrix Kiddo.
Co do tytułu nic nie wiemy więc ''Kill Bill3'' jest tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W końcu obejrzałem najnowszy film QT. I cóż...

Szału nie ma. Wg mnie film jest o 40 minut za długi. Brak zapadających w pamięć scen i dialogów (jedyne co na mnie zrobiło wrażenie, to  odstrzelenie głowy konia na początku). Generalnie dłużyzny.

Żeby nie było, że film mnie się nie podobał. Był dobry, ale cały hype sprawił, że chyba oczekiwałem cudów na patyku, a dostałem tylko dobry film. Ładne widoki, dobre ujęcia (najazdy kamery na twarze), zjadliwa fabuła. Ale niepotrzebnie rozciągnęli to na 2 godziny i 45 minut. Przynajmniej lepsze od dziadowskich "Bękartów wojny".

 

W skrócie: dobra, rzemieślnicza robota.

 

8/10.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

W końcu obejrzałem najnowszy film QT. I cóż...

Szału nie ma. Wg mnie film jest o 40 minut za długi. Brak zapadających w pamięć scen i dialogów (jedyne co na mnie zrobiło wrażenie, to  odstrzelenie głowy konia na początku). Generalnie dłużyzny.

Żeby nie było, że film mnie się nie podobał. Był dobry, ale cały hype sprawił, że chyba oczekiwałem cudów na patyku, a dostałem tylko dobry film. Ładne widoki, dobre ujęcia (najazdy kamery na twarze), zjadliwa fabuła. Ale niepotrzebnie rozciągnęli to na 2 godziny i 45 minut. Przynajmniej lepsze od dziadowskich "Bękartów wojny".

 

W skrócie: dobra, rzemieślnicza robota.

 

8/10.

 

O ocenie się nie wypowiem, bo nie ma sensu. ale "brak zapadających w pamięć scen i dialogów"? No litości, przecież ten film właśnie tym stoi. Tym, co Waltz robi z postaci doktora, jak go gra, dobiera słowa i w jaki sposób je wypowiada. Oglądałem Django już kilka razy tylko po to, aby podziwiać jego wyśmienity warsztat. Sceny? Od początku do końca! Od uwolnienia Django, sceny z fake'owym szeryfem, przez powitanie podczas wizyty na plantacji oraz nocną zasadzkę (worki na głowach included), po walkę murzynów, zeżarcie jednego przez biedne pieski i jedną wielką (powiedziałbym, że twoją 40-minutową) scenę końcową. Nie wiem jakich spektakularnych scen niektórzy oczekiwali po współczesnym, nieco prześmiewczym i potraktowanym przez Tarantino ze sporą dozą dystansu westernie. Katastrofy Pathfindera?

Odnośnik do komentarza

Jest mi bardzo smutno, że nie zgadzacie się z moją opinią.

 

Źle podszedłem do tego filmu. Nastawiłem się na dzieło sztuki filmowej, a dostałem dobry film. Nie twierdzę, że był zły czy kiepski. Ale miesiąc po obejrzeniu pamiętam tylko konia i strzelaninę pod koniec filmu.

 

Oczywiście przepraszam za to, że mam własne zdanie.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

bardzo dobry film. polecam oglądać tylko i wyłącznie w oryginale z napisami PL, co najwyżej. żadnych lektorów ! 

ja kiedy zacząłem oglądałem ten film po raz pierwszy (z rodzinka), czułem, ze cos mi umyka i nie czuje tego właściwego klimatu, czego odczuciem była lekka nuda.  zdecydowanie mowa jest głównym elementem filmu, wiec nie zaprzepaścicie sobie tej szansy, jaka ja straciłem :(

 

p.s

teraz wiem skąd u Yana ten awatar ;)  wyszukany, nie ma co.

Odnośnik do komentarza

W roli bohatera o imieniu Dr King Schultz widziałbym jednak kogoś innego. Nazista był tak charakterystycznie nacechowany , że w następnym z kolei filmie QT postać ponownie tak inteligentną i elokwentną moim zdaniem powinien zagrać już inny aktor. Ciągle miałem przez to jakieś natręctwa i skojarzenia.

 

Ostatnie 10 minut filmu również mi nie podpasywało. Zbyt skrótowo , szybko i bez błysku. Jak zawsze to lubię tak tutaj pryskające gejzery juchy coś mi do końca nie grały.

 

Reszta, pierwsza klasa , Leo to chyba mój ulubiony aktor ; d Co za gość. Cieszę  się również , że SLJ zagrał w końcu kapitalną rolę po wielu przeciętniakach.

 

Polecam : ))

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No obejrzałem w końcu. Film wokół którego wytworzył się ogromny hype i miała miejsce masa spustów, moim oczekiwaniom nie do końca sprostał. Od Quentina nie widziałem tylko Deathproof, i jeśli mam się bawić w jakieś rankingi, to Django stawiam na poziomie Bękartów i Kill Billów, czyli najniżej (poza Jackie Brown, ale to oglądałem dawno i może teraz bym zrewidował ocenę). Porównywanie do Pulp Fiction czy RD jest wg mnie nie na miejscu.

Tak chwalona muzyka, dla mnie bez szału. Gra aktorska oczywiście rewelacyjna, z wyróżnieniem dla Waltza i DiCaprio. Film wciąga, nie dłuży się, mimo czasu trwania, ale też chyba w żadnym momencie nie sprawia, że emocje naprawdę sięgają zenitu. Nie wiem, całość mnie nie powaliła. Co nie zmienia faktu, że jest to nadal dobry film i jak wszystko od Tarantino, pozycja obowiązkowa.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
Gość mate5

No super kino rozrywkowe, IMO drugi po psach jeśli chodzi o tarantino. Naoglądałem się tyle westernów, że miło wychwytywało się wszystkie odniesienia do stylu operowania kamerą, montażem i muzyką jak w dawnych spaghetti westernach.  No i coś co przypuszczam było szeroko omawiane, nie wiem, ale nie spodziewałem się że można w westernie (czy tam southernie) umieścić rap i dobrze to skomponować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...