Skocz do zawartości

New Super Mario Bros. U Deluxe


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to samo, co @Raptor. Wczoraj sobie kupiłem w MM, 2 plansze przeszedłem i póki, co nie mam ochoty dalej w to grać, no bez kitu, jakoś ta gra dla Mnie nie ma tej "duszy" platformera. Może za miesiąc wrócę. Już Odyssey Mnie wciągnął od razu na starcie i wymaxowałem gierkę.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Faka napisał:

Mam to samo, co @Raptor. Wczoraj sobie kupiłem w MM, 2 plansze przeszedłem i póki, co nie mam ochoty dalej w to grać, no bez kitu, jakoś ta gra dla Mnie nie ma tej "duszy" platformera. Może za miesiąc wrócę. Już Odyssey Mnie wciągnął od razu na starcie i wymaxowałem gierkę.

 

Wszystko przez kilka głupich rozwiązań. Nieciekawy styl graficzny. Przekombinowanie. Mario 2D powinno być 2D. Piękne w swej prostocie. A checkopoint po zgonie powinen się wgrywać jak w Celeste. Szybko i bez przerywania muzyki. Po prostu chcieli “za dobrze” i wyszło jak wyszło. No i jak już ktoś wcześniej pisał o kolejnej frustracji... w multi (odbijanie się postaci) powinni zmienić na przenikanie.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No więc tak, dałem sobie znowu szansę i o dziwo gra mi się teraz fajnie. A te różne transformacje, jakaś latająca wiewióra, czy jazda na Yoshim fajnie uzupełnia feeling platformera. Graficznie nie mam zastrzeżeń, co do gierki, wygląda ładnie i cudnie. Nawet zbieranie star coinsów idzie mi sprawnie i dobrze, no wiadomo, że to początek i później wejdą trudniejsze do zdobycia, póki co na razie o tym nie myślę, a tylko pozostało mi grać dalej w wąsacza. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 lata później...

Pierwszy raz gram w tę gierkę.

Mam kilka pytań…

Gram toadettką bo zawsze gram toadettką kiedy można, rozumiem, że ta jej moc unoszenia to jest taki tryb łatwy dla dzieci?

Co się zbiera w gierce oprócz trzech monetek z każdej planszy?

Trzeba zaliczać czubek flagi?

 

Zrobiłem pierwszą krainę i jest naprawdę super zabawa.

W porównaniu do SMBW gierka stanowi umiarkowane wyzwanie i to od razu, co mnie cieszy bardzo.

W porównaniu do torturujących plansz z SMM2 gierka to fraszka, co mnie cieszy też dosyć.


Klimat jest mocno hydrauliczny, nie wiem czemu nigdy w to nie grałem,,, super

 

E: a jeszcze ten baby yoshi :) o co tu chodzi? gadał, że idzie ze mną bo wiem, gdzie znaleźć mu pokarm

 

Edytowane przez Ken Adams
Odnośnik do komentarza

W sumie jak chcesz. Medale na save'ie są za zaliczenie leveli, zebranie wonder seedów, zebranie wszystkich fioletowych, zaliczenie czubka badyla na końcu, zebranie odznak oraz zebranie stojaków.

 

Na liście leveli widać też, czy nie pominąłeś sekretnego wyjścia, kilka leveli ma drugie, sekretne zakończenie. Nie pamiętam, czy zrobienie ich wszystkich jest jakoś specjalnie pokazane.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, ogqozo napisał:

W sumie jak chcesz. Medale na save'ie są za zaliczenie leveli, zebranie wonder seedów, zebranie wszystkich fioletowych, zaliczenie czubka badyla na końcu, zebranie odznak oraz zebranie stojaków.

 

Na liście leveli widać też, czy nie pominąłeś sekretnego wyjścia, kilka leveli ma drugie, sekretne zakończenie. Nie pamiętam, czy zrobienie ich wszystkich jest jakoś specjalnie pokazane.

Nie ta część :) W NSMBU z takiego typowego zbieractwa są tylko monety w poziomach, oprócz tego jeszcze można polować na Nabbita, który pojawia się co jakiś czas w losowych poziomach, ale to jest oznaczone na mapie. Za zebranie wszystkich monet w danym świecie odblokowuje się poziom w dodatkowym świecie, który odblokowuje się po ukończeniu gry.

Odznaki na zapisie są za:
- Ukończenie gry
- Ukończenie wszystkich poziomów
- Zebranie wszystkich monet
- Złapanie Nabbita w każdym świecie
- Znalezienie wszystkich wyjść z poziomów

Edytowane przez Chmielinski
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ken Adams napisał:

Pierwszy raz gram w tę gierkę.

Mam kilka pytań…

Gram toadettką bo zawsze gram toadettką kiedy można, rozumiem, że ta jej moc unoszenia to jest taki tryb łatwy dla dzieci?

Co się zbiera w gierce oprócz trzech monetek z każdej planszy?

Trzeba zaliczać czubek flagi?

 

Zrobiłem pierwszą krainę i jest naprawdę super zabawa.

W porównaniu do SMBW gierka stanowi umiarkowane wyzwanie i to od razu, co mnie cieszy bardzo.

W porównaniu do torturujących plansz z SMM2 gierka to fraszka, co mnie cieszy też dosyć.


Klimat jest mocno hydrauliczny, nie wiem czemu nigdy w to nie grałem,,, super

 

E: a jeszcze ten baby yoshi :) o co tu chodzi? gadał, że idzie ze mną bo wiem, gdzie znaleźć mu pokarm

 

 

Koniecznie potem uderzaj w New Super Luigi U. Wg mnie lepsza zabawa bo levele są szybkie i trochę trudniejsze a co za tym idzie jest lepsza zabawa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już wiem czemu nigdy w to nie grałem, bo zawsze jak włączałem recenzje, to ludzie narzekali i kupowalem coś inne.

to wielki błąd i naiwnośc z mojej strony.

Dla mnie najważniejsze zbieractwo także wszystko postaram się ogarnąć, mam nadzieję, że nie będzie tu wybryków. Czekam na wersję Luigi zapowiada się elegancko ale to oczywiście potrwa, bo obowiązuje zasada, że nie idę do kolejnej planszy póki nie znajdę wszystkiego.

wygląda na to, że ten czerwony baby yoshi to kolejne ułatwienie, na szczęście spadł w otchłań i już go nie ma, aczkolwiek widzę, że tam czeka na górce w świecie pierwszym.

rozumiem, że ktoś tam był zmęczony kolejną wersją tej samej gierki ale ja nie grałem w to od pierwszej odsłony na NDS więc dla mnie to jest esencja i radość gargantuiczna, platformowy disneyland

Odnośnik do komentarza

No mam w dwóch światach wszystkie złote pieniądze i o ile rozumiem, że trzeba szukać alternatywnych wyjść z plansz, to skąd mam do jasnego grzyba wiedzieć w jakich planszach one są? A co najlepsze, to raz jak działam w danym levelu, i umrę to na informacjach mam jakaś różową flagę / odznakę i często odnajduję tam ukrytą ewakuację ale takiej flagi nigdzie nie mogę znaleźć w pierwszej krainie to skąd mam wiedzieć gdzie szukać help, czy ten baby yoshi czerwony ma coś z tym wspólnego mam go gdzieś zaprowadzić? Na chybił trafił to nigdy przecież nie znajdę tych durnych wyjść

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...