Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

VANQUISH - 9.5/10

 

O matko, jak ja się zayebiście cieszę że udało mi się wbić platynę w tym zacnym tytule. Pierwszy raz grę odpaliłem w 2012 jak wchodziła do plusa, ale dopiero ostatnio zabrałem się za nią na poważnie. Większość trofeów jest dość prostych - typowe związane z walką, zbieractwo (dzisiaj robiłem, masakra, 112 dobrze ukrytych statuetek, 3 raz kampanię musiałem jechać), czy fabularne. Sama kampania na hard jest dosyć prosta, szczególnie jak opanuje się gameplay.

 

Zabawa zaczyna się przy tactical challenge'ach - jednym słowem: masakra. Może napiszę jak to u mnie wyglądało:

 

1 challenge - robiłem chyba 1,5 godziny, dosyć trudny był, jak na pierwszy challenge. Romanovy i na końcu bogey. No ale to nic w porównaniu do tego co mnie czekało.

 

2 challenge - łatwiejszy od pierwszego, nie pamiętam już co tam było, bo zdałem go za pierwszym razem.

 

3 challenge - jak wyżej.

 

4 challenge - tu robi się ostro. Z pewnością sporo osób się odbije i da sobie spokój. Pierwsze 4 fale są dość proste (wystarczy stać na drugim końcu mapy, za skałką - i strzelać w pociski romanovów, kiedy je wypuszczają). 5 fala to jazda bez trzymanki - crystal viper, małe roboty ninja, cztery romanovy, i to wszystko na strasznie małej przestrzeni. Szczerze mówiąc już nie pamiętam jakim cudem go zrobiłem, w głowie pozostał mi totalny mindfuck. Sporo prób na to poszło, pewnie z 2 godzinki grałem.

 

5 challenge - o wiele prostszy od czwartego, padł za 5 próbą (parę randomowych zgonów zaliczyłem).

 

6 challenge - o maj fakin gad, to tutaj gra oddziela mężczyzn od chłopców :) Chociaż z wieku raczej jestem chłopczykiem, to czułem się jak Pudzianowski po zaliczeniu go. Cisnąłem ten challenge od przedwczoraj i oto jak go robiłem:

 

  • pierwszy wave - zabijamy karabinkiem czerwone a na vipera stosujemy kontrę
  • drugi wave - na helikopterki rzucamy EMP, a bogeya rozwalamy z HMG
  • trzeci wave - karabinkiem rozwalamy czerwone, a romanovom rozwalamy disk launcherem głowy
  • czwarty wave - już nie pamiętam, normalnie skorpiony z hmg itp.
  • piąty wave - to co tam się dzieje to jest masakra. Boost roll - non stop. Jak się przegrzejemy albo czerwony ekran, rzucamy EMP pod siebie. Z LFE załatwiamy kulki na samym początku. Potem bierzemy lock on laser i zadajemy sporo prostego damage niebieskiemu (ja zadawałem równolegle, nawet nie myślałem w kogo strzelam). U mnie zostały oba bogeye z podobną ilością życia, niebieski pierwszy padł, już chciałem brać jego rakietnicę, ale fuck it, nie mam czasu, walę w czerwonego z HMG :D No i dałem radę. Bardzo się cieszę. Cały się trzęsłem jak to zaliczyłem, lol. Aha - jak będziecie mieli czerwony ekran i brak EMP, to szybko za osłonę, żeby bogeye były przed wami, i modlić się by ar się zregenerowało.

Wystarczy być upartym, a na pewno dacie radę. Jak się wkurzacie to wyłączcie grę i włączcie potem, a na pewno się uda ;)

Edytowane przez c0r
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Brawo Przemo. Nic tylko pozazdrościć satysfakcji z takiego osiągnięcia. Wyrastasz na mastera tego działu pomimo (narazie) małej liczby platynek :thumbsup:

 

A u mnie wskoczyła pierwsza platyna na PS4- NFS: Rivals. Trudność 4/10. Najsłabszy NFS (licząc HP i MW) i też najłatwiejsza platyna. Mimo to grało się przyjemnie a grafika może nie zwala z nóg ale widać że PS4 ma ogromny potencjał (ten "blur" w szczególności na pustyni rządzi).

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

To może ja pochwalę się czymś dla casuali? :P

 

Assassin's Creed IV Black Flag
Daję 2/10, właśnie wbiłem plate. 
 
Puchary standardowe jak dla AC. Single zajął mi około 40h czyli bardzo dużo. UBI i tak się zlitowało, bo nie trzeba zrobić w grze wszystkiego (jest 100 wyzwań abstergo oraz skrzynki, szanty i butelki, które nie są wymagane do platyny). Multi to kolejne 10h i tylko jeżeli będziemy grać w kółko jeden tryb - wataha w sesji prywatnej. W tym trybie najszybciej wbijemy 55 poziom ale też musimy walczyć z monotonią i chęcią zaśnięcia. Straszna nuda. Multi było fajne gdy pojawiło się po raz pierwszy w serii. Obecnie niczym mnie nie zaskakuje i jest po prostu zbyt powtarzalne. 
 
Tak BTW, to imo najlepszy AC. Już nie mogę się doczekać, co nam zaserwuje UBI we Francji  Tak, jestem fanboyem serii :P
Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Dragon's Crown 

 

Po pierwszych 5 godzinach grania byłem naprawdę zawiedziony. Maszerski, prostacki gameplay w połączeniu z absurdalnie małą przejrzystością tego co dzieje się na ekranie. Skąd się w takim razie wzięły oceny rzędu 9/10?

Do dziś nie mam pojęcia. Po spędzeniu z grą 80 godzin mogę na pewno zagwarantować, że gra jest znacznie bardziej techniczna i skillowa niż się na początku wydaje. Grania jest cała masa, 4 poziomy trudności, dwa dodatkowe dungeony, 6 klas postaci. Styl graficzny oraz level design, to najwyższa półka. Mimo tych wszystkich zalet, to wciąż nie jest gra 9/10. Za dużo uproszczeń i gra ogólnie jest zbyt monotonna. 8 - 8.5 / 10

 

Poziom trudności platyny 4/10

 

 

God of War Ascension

 

Odgrzewana mielonka, która wciąż smakuje dobrze. W przeciwieństwie do większości osób bawiłem się bardzo dobrze. 

Platyna: 5/10

Odnośnik do komentarza

Jakby się coś nie zgadzało to dajcie znać :)

 

 

 

Platyna w WRC 3, stopień trudności 3/10

WRC 3 (PS3) 5/10 - Tylko niektóre wyzwania są trudniejsze niż pozostałe. Nie każdemu może podejść zbijanie pachołków czy jazda ganc-sztorc-bokiem w wyznaczonych do tego miejscach

To w końcu jaka ocena?

Odnośnik do komentarza

LittleBigPlanet - 7,3

agst (A_g_s_t) - 8

darkknight (darkknight6633) - 6

Emet (Emet_PL) - 8

Kalinho_PL (Kalinho_PL) - 6

Kyo* (Old_Kyo) - 9

MEVEK (MEVEK_MARSHALL) - 6

MEVEK (MEVEK_MARSHALL) - 7 (PSV)

Olsen (Olsen_PL) - 7

SłupekPL (SlupekPL) - 7

stoodio (stoodio) - 9

XM. (XM16E1__PL) - 7

Yakubu (Baniol) - 8

 

hmmm  ?

LBP Vita, to calkiem inna gra niz ta z PS3, nie ?

dlaczego zatem sa w jedym tytule? braki w miejscu ?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Tomb Raider - platyna byłaby lekka, łatwa i przyjemna gdyby nie jeden szkopuł: multiplayer. Multi w tej grze jest tak potrzebne jak wcale. O ile jeszcze byłoby w miarę poprawnie zrobione to bym przebolał... ale nie jest. Tu już nie chodzi o słabe mapy czy monotonne tryby ale o podstawę czyli wymiana ognia. Strzelanie w TR potrafi zirytować. Postacie tak cudacznie się poruszają (wręcz migoczą po ekranie), że często nie wiadomo w co się strzela. Fizyka postaci po zgonie to parodia. 

O ile większość trofeów w multi wpada dość łatwo tak niestety trzeba wygospodarować trochę czasu na trofik 60 lvl i zakupoholika. Alternatywą na sieciowe naparzanie to własna stworzona gra (tryb ratunek, 20 min., mapa plaża) lub obijanie się ze znajomym. Niestety jest to mocno monotonne. Grając samemu często przysypiałem. W ostatnich dniach, godzinach to już był wypracowany schemat i motoryka. Nigdy więcej. 

Za to singiel to czysta przyjemność. Gra jest miodna i wciąga, a trofea fajne. 

Ocena: 4/10

Odnośnik do komentarza

Jakby się coś nie zgadzało to dajcie znać :)

 

 

 

Platyna w WRC 3, stopień trudności 3/10

WRC 3 (PS3) 5/10 - Tylko niektóre wyzwania są trudniejsze niż pozostałe. Nie każdemu może podejść zbijanie pachołków czy jazda ganc-sztorc-bokiem w wyznaczonych do tego miejscach

To w końcu jaka ocena?

 

 

5/10 

Odnośnik do komentarza

Tearaway 3/10

 

Nic szczególnie wymagającego. Byłoby 2, ale ocenę podniosły trofea za przejście trzech poziomów bez śmierci. Są one skupione na elementach platformowych, a te nie są moją najmocniejszą stroną, więc stąd 3 :P No i trofea za zbieranie potrafią napsuć trochę krwi, zwłaszcza gdy poziom ma np. 130 konfetti do zebrania, a nam brakuje jednego i teraz trzeba przechodzić cały lvl ponownie żeby to badziewie znaleźć.

 

 

Infamous: Second Son 3/10

 

Platyna dużo łatwiejsza od poprzednich części, a do tego szybko wpada. Właściwie to po zapoznaniu się z mocami i przeciwnikami poziom Expert był łatwiejszy niż pierwsze przejście na niższym poziomie, bo było wiadomo czego się spodziewać. Trofea za zbieractwo również były proste do zrobienia, bo wszystko jest pokazane na mapie.

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

inFamous: Second Son - 2/10

 

Naprawde latwa platyna, a bede mial do niej sentyment, bo to pierwsza na PS4 :) W zasadzie zadne trofeum nie sprawilo trudnosci, mozna do upierdliwych zaliczyc wykonywanie zadan typu zalatwienie 10 reklamiarzy itd, bo na mapie zawsze pokazuja sie randomowo te aktywnosci, ktorych w danym momencie nie potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza

inFamous Second Son 3/10. Łatwo, krótko i przyjemnie. Da radę zrobić bez poradnika w jakieś 20h.

Coraz częściej zastanawiam się nad niewbijaniem platyn, nie chcę mi się już tego robić i chyba sobie odpuszczę :( Nie widzę sensu w marnowaniu cennych godzin mojego życia na wbijanie czasochłonnych trofeów . Nikt mi nie zwróci tego czasu na zdobycie platyny w Black Flag :/ Tomb Raidera za multi chyba sobie odpuszczam, nie chce mi się już marnować życia w tak głupi sposób.

Odnośnik do komentarza

Dlatego czasem trzeba wiedzieć kiedy odpuścić z robieniem takich głupich platyn. Ja np. nigdy bym nie wysiedział przy grindzie multi, a nawet w singlu (Killzone HD - 4 przejścia, czy WRC 4). Czasem nie ma co się męczyć bo tylko zepsujemy sobie wspomnienia z grą, a i nikt nad taką platyną się spuszczać nie będzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja uporałem się wreszcie ze wszystkim co miał do zaoferowania Batman Arkham Origins w kwestii singla. Zostało multi, a tam wbicie maksymalnego poziomu doświadczenia dla dwóch frakcji oraz 2 trudne trofki, o których już wielokrotnie wspominano. Serdecznie zapraszam raz jeszcze wszystkich chętnych do wspólnego grania - zawsze po 20:00. 

Odnośnik do komentarza

#49 Demon's Souls - 7
Podpisuję się obiema rękami pod postem Wrednego z poprzedniej strony

 

#50 Driver: San Francisco - 5

Singiel bardzo prosty, schody zaczynają się w multi, gdy ciężko trafić na graczy w odpowiednim trybie i trzeba organizować ustawki - chodzi mi tu o relay race, chociaż w 2/5 trybach nie grałem ani razu z randomami. Wbicie 38 levelu także zajmuje sporo czasu, ale nie mogę powiedzieć że było to męczące, bo gra jest zwyczajnie świetna. Szkoda, że tak niedoceniona.

Odnośnik do komentarza

4 platynki do oclenia ;)

 

SOCOM: Special Forces - 7/10

 

Najpierw zrobiłem trofea za online, żeby zdążyć przed wyłączeniem serwerów, a potem się powoli męczyłem z singlem. W kilku miejscach na najwyższym poziomie trudności mnie szlag trafiał, ale jakoś to poszło. Dobrze, że członkowie oddziału nie są tylko mięsem armatnim i sami też potrafią zabijać.

 

PES 2014 - 2/10

 

"Przypadkowa" platyna ;) Nie miałem w planach ściągać jej z Plusa, ale po przeczytaniu poradnika okazało się, że jest łatwa więc skorzystałem.

 

Playstation All-Stars Battle Royale - 3/10

 

Za singla 2, jedno oczko wyżej za trofea multi. Szkoda, że nie ma cross-trophy jak w Sly 4, Sound Shapes i Motorstorm RC, bo by wpadła darmowa platyna w drugiej wersji :P

 

MotoGP 13 - 2/10

Odnośnik do komentarza

Platyna w Last of US 

 

Pomimo że nie lubię on line w tej grze to moja Szczera ocena stopnia trudności tego pucharu dla mnie to 5/10.Doceniam inność tego trybu i doceniam też partie single player który wcale nie jest trudny.

 

Poczekamy na dodatkowe trofea z trzeciego DLC. A teraz zabieram się za Left Behind <---- wisienka na torcie została na koniec :)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...