Skocz do zawartości

Killzone: Mercenary


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

mi się singiel super podoba, daje nam możliwość kombinowania w wielu momentach - czy grać na rambo czy się skradać, do tego fajna zabawa z systemem van-guard i flankujący przeciwnicy na weteranie uniemożliwiający kampienie w jednym miejscu mapki. Nie jest to taki call of duty style jakim próbowało być killzone3. Wisienką na torcie jest jednak multi...uwielbiam je po prostu, zresztą po betach tylko dla niego kupiłem fulla, singla dla mnie mogło w ogóle nie być

Odnośnik do komentarza

Też mam wrażenie, że dziwnie dobiera.... w becie miałem dużo częściej maxy w grupach. A teraz czasem szkoda mi czasu bo ile to można punktów zdobyć jak mało osób... a mapa duża....  i Nadal najlepiej gra mi się na mapie z bety... Przydałoby się więcej mniejszych map..

Odnośnik do komentarza

singiel fajny ale bardzo krótki. Na weteranie(jedyny słuszny level trudności odpowiadający poziomowi zwykłemu normal, pozostałe poziomy trudności w najemniku są dla ludzi autystycznych) spokojnie zamkniesz go w 5-6h. Ma replayality bo pojawiają się te wyzwania demolki,precyzji i skradania ale mimo wszystko całościowo to trochę mało by dawać za ten produkt te 150zł. Ogólnie single w żadnym killzone'ie nie były jakieś szałowe - o ile w mercenary cała oprawa a/v i mechanika robią niemiłosiernie to sama fabuła to sztampa na całego, choć i tak jest ciut lepiej niż w trójce wg mnie.

 

multi za to przekozackie, na prawdę nie pamiętam kiedy tak fajnie strzelało mi się po sieci, bardzo mi się podoba sposób rozgrywki i zmiany w mechanice(min. system walki wręcz,van-guard,liczenie punktów,karty) zaserwowany przez holendrów, warzone ogrywam cały czas.

 

podsumowując dla samego singla jeśli nie masz cisnienia na oprawę av  jakiej jeszcze na systemach przenośnych nie było lub nie jestem fanem uniwersum, nie brałbym w aktualnej cenie mercenary :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

dziwne ale odpuścili :)

 

mi się singiel w k3 jako tako podobał, za bardzo był w stylu call of duty style. Singiel w mercenary aż tak epicki nie jest ale swoje momenty z przytupem też ma. I nie jest taki korytarzykowy co jest dla mnie największym plusem - można się fajnie bawić w wspomniane np skradanie albo przechodzenie całych fragmentów etapów niezauważonym. Na pewno skalą i rozmachem jest ponad to co zaserwowali w K2. No i ma bardzo fajne miejscówki...różnorodne i ciekawe...i bawimy się zarówno na Vekcie jak i Helganie

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

filmik pokazujący zaawansowanie graficzne tytułu - a pamiętajcie, że na vicie wygląda to o wiele wiele lepiej

 

 

uwierzcie mi, choć fabuła singla to bezpłciowa sztampa jak zwykle przy tej serii to sam gameplay i multi deklasuje wiele fpsów jakie firmy wypluły na tej generacji na stacjonarki. I love this game.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dorwalem swoją wersje gry, co prawda skończyłem tylko pierwsza misje bo nie miałem zbyt wiele czasu ma grę ale póki co jestem pod dużym wrażeniem, bdb feeling strzelania i jak to super wyglada na vicie, dzisiaj moze sprawdze multi

 

Edit

 

Pogralem trochę w multi, które naprawdę daje radę, szkoda jedynie że tylko raz trafiłem na cały skład

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

mi się po cichu wydaje, że im się po prostu gra nie zmieściła na 4gb karcie(bo taki niby wymóg sony, że gra nie może przekraczać rozmiarów 4gb karty pamięci i cardridge'a) i stąd cyrk z tym patchem. Swoją drogą dziwię się, że sony jeszcze nie ogłosiło, że wycofuje 4gb karty i że powiększa maksymalny rozmiar jaki może mieć gierka.

Odnośnik do komentarza

skończyłem singla, na szybko w oczekiwaniu na cebulę napiszę mini reckę Najemnika:

 

singiel - na weteranie skończyłem w 4,5h wg zegara w grze, grałem dłużej bo zegar nie sumuje czasu przy zgonach ale wydaje mi się, że spokojnie w przedziale 5-6h można tytuł ograć. Weteran to jedyny słuszny stopień trudności, przez całą kampanię zginąłem 40 razy z czego z 20 razy przy ostatniej walce w grze więc macie obraz tego jak "wielkim" wyzwaniem jest ten poziom trudności, singiel z k2 na normal był zdecydowanie trudniejszy. Fabuła to sztampa na całego, w sumie to charakterystyczne dla tej serii...niestety. Oś fabuły zgrabnie jest wpleciona pomiędzy wydarzenia z k1 i k2 ale praktycznie o nic nie rozszerza znanej nam wiedzy o tym uniwersum, po cichu liczyłem, że spotkam Templara albo idiotę Rico ale też nic z tych rzeczy. Misje dla Helgastów choć obecne też mnie rozczarowały, tzn motyw dlaczego od nich je przyjmujemy. Singiel nie rzuca nowego światła na tragiczną rasę Higów, za to trochę oczernia ISA. Sam gameplay i miejscówki w trybie dla jednego gracza są świetne - AI fajnie kombinuje, cała mechanika celowania, fizyka ciał czy ich reakcja na kule została żywcem przeniesiona z dużych odsłon więc jest kapitalnie. Gra w wielu momentach oferuje nam względną dowolność w metodzie eliminowania pomieszczeń, za co wielgachny plus. Warto wspomnieć, że teraz intele nie są tylko poukrywane na planszach ale mają je również generałowie i oficerowie wrogich armii i oddają je tylko jeśli podkradniemy się niezauważenie do nich niczym Snake w MGS. Po przejściu misji możemy spróbować sił w wyzwaniach co podnosi replayality. Podsumowując singiel choć ma drobne wady jest na prawdę bardzo dobry, świetna mechanika, miejscówki i gameplay - całościowo spokojnie daję 8/10

 

multi - od pierwszej bety jestem w nim zauroczony, wszystkie zmiany praktycznie na plus - nowy świetny system walki wręcz z możliwością kontr, system van-guard gdzie choć porpucapine wydaje się przegięty to jednak balans jest jako tako zachowany, valor card, nowy system punktowy w warzone, nowe rundy w warzone czy wreszcie brak sztywnych klas postaci i pełna customizacja uzbrojenia żołnierza - wszystko zagrało :). Jedyne wady to nie do końca przeze mnie zrozumiane błędy przy dołączaniu do meczu - często w trakcie wgrywania wywali, jednak gdy już się połączymy to gra się wspaniale i bez lagowo oraz nieszczęsne 4vs4 - przy pełnych serwerach sam miód ale gdy trafimy na serwer gdzie np jesteśmy skazani na mecz 1vs3 itp to niestety nie ma różowo - całościowo spokojnie daję temu trybowi 9 z małym plusem/10

 

czy jest to system seller? niestety uważam, że nie. Dla kogoś kto ma duże konsole to tylko kolejny fps, kolejny z wielu, duże konsole mają ich przecież na pęczki. I choć jak na realia przenośne jest genialny wizualnie i technicznie to nie oczukujmy się - do gatunku nie wnosi zupełnie nic. Nie wyobrażam sobie by ktoś kto ma dość fps na duże konsole kupił zatem vitę specjalnie do niego. Co innego Ci co już vitę mają - na prawdę warto wcześniej czy później zagrać w ten tytuł, choćby dla samego a/v i prawdziwego świetnego trybu multi. Najbardziej uradowani powinni być Ci co mają tylko handhelda i żadnej stacjonarki - na prawdę jeszcze nie było tytuły z tego gatunku, który tak idealnie odzwierciedla gameplay i realia tych gier zarezerwowanych dotychczas dla dużych konsol bez praktycznie żadnych większych kompromisów.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dostałem swoją wersje PS Vity z ultimy. W paczce była konsolka, karta 8GB oraz KZ. Jako fan serii po 1h grania stwierdzam, że gra jest identyczna jak z dużych konsol, w sensie gameplayu. Różnice wynikaja jedynie z możliwości jakie daje dotyk na ekranie, co mi się podobało. Np. zakładanie bomby w KZ2/3 polegało na ruchem pada tutaj mamy patent z dotykiem, wprowadza to jakąś odskocznie, od ciągłej młócki. Co do poziomu trudniści, jest to moja pierwsza styczność z konsolą i nie opanowałem sterowania, jednakże poziom normalny wydaje się być dość łatwy. O grafice się nie wypowiadam, nie mam porównania ale jest OK, grunt to że nie zwalnie poniżej 30FPS - moim zdaniem, a to mi wystarczy.

Jestem zadowolony z zakupu, po przejściu gry napiszę coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza

są, każdy etap w innej lokalizacji jest choć wzorem k2 i k3 wszystko dzieje się w industralnych etapach. A pierwszy etap przy niektórych późniejszych to brzydal :P

 

A struktura gry raczej się nie zmienia, każda lokacja oferuje kilka ścieżek, są nawet takie gdzie można zakradać się górą lub np tunelami pod głównym gniazdem wroga, zresztą niektóre wyzwania skradania to nawet wymuszają ale jakiejś wielkiej otwartej lokacji w tym tytule nie ma

Odnośnik do komentarza

Ja tylko z ciekawosci chcialem zobaczyc:) Gram na weteranie i jest zaje...scie trudno jak dla mnie - do momentu az nie znajdzie sie dobrego miejsca(plus nie kupi czegos z luneta:) do zdejmowania wszystkich, wiekszosc zabijam bedac za drzwiami i czekajac na ich przejscie przez nie - potem noz i po sprawie:)

Edytowane przez LOKI7777
Odnośnik do komentarza

Gdybym miał wybierać to bym brał wersję ENG. W niektórych momentach wersji PL nie da się słuchać, z tego też powodu wyłączyłem głosy zostawiając jedynie napisy. 

ustaw język konsoli na angielski i masz killzone w całości po angielsku ;)

 

dotyczy to się wersji pudełkowej bo ta z polskiego ps store nie ma w ogóle w sobie wersji angielskiej

Odnośnik do komentarza

wiadomo coś jak się sprzedał Mercenary? z ciekawości w ogóle obadałem dziś średnią recenzencką na metacritic...78%..tóż to kpina by ta gra miała taką średnią. Dla ciekawości wg średniej graczy jest na trzecim miejscu w historii gier na vitę i ustępuje jedynie personie4golden i dragons crown. Oficjalny topic na neogafie to też jeden wielki spust w postach nad oprawą av i świetnym trybem multi. 

 

w ogóle dziwię się też ciszy w tym temacie, a widząc po friend liście jest kilku ludzi z foruma, którzy regularnie zaliczają fragi w tej grze. Nie sądziłem, że zapadnie tu taka cisza w eterze szczególnie, że forum betę przyjęło mega entuzjastycznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...