Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że każdy z nas ma taką nadzieję (ja również), pomimo, że nic nie wskazuje na to, żeby tak miało być. Niestety hype w końcu weźmie górę i będziemy na jakiś miesiąc przed premierą brandzlować się do nieprzytomności w tym temacie.

 

Edit. Wystarczy zapytać dzisiaj Mendrka ile razy jest mocniejszy PS3 od X360 i wyjdzie, że lubimy wierzyć w paranormalne zjawiska.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Gry na PS4 mogą być lata przed grami PC? Jeśli to prawda to następna generacja będzie wy.(pipi)ana.

http://www.ps3site.pl/tworca-fxaa-o-ps4-gry-na-playstation-4-moga-byc-lata-przed-tymi-z-pc-tow/140865

 

No i co z tego? Masz zamiar się masturbować przed konsolą grając w kolejny syf od Quantic Dream? Znaczy się kolejny festiwal QTE. Ja mam osobiście nadzieję, że nowe konsola, to również nowe marki, stawiający na ciekawą i intersującą mechanikę gry. Co mi po grze za 200 zł, skoro skończę ją po 6h i nie będę miał do czego wracać?

Odnośnik do komentarza

A tam nie chodzi czasami o to, że gry po załóżmy 5 latach będą wyglądać na konsoli kilka razy lepiej od OBECNYCH PC, a nie od tych, które będziemy mieli za 5 lat? Czyli generalnie chodzi o to, że konsole będą szły łeb w łeb z PC i za 5 lat nie okaże się, że grafa na konsolach wygląda jak stolec w porównaniu do PC, tylko będzie w miare porównywalna.

Odnośnik do komentarza

Do pierwszej ew drugiej karty graficznej ;) Po wyjsciu XO czy Ps3 Pc tez byl za nimi.

No wlasnie nie byl. A trzeba powiedziec ze w owym czasie bebechy X360 i PS3 byly mocne (mocna grafika i cpu bedace daleko przed PC).

Na niewiele sie to zdalo. Gry i tak wygladaly lepiej na PC.

A jesli plotki odnoscie specyfikacji next genow sie sprawdza to konsole beda sporo slabsze w porownaniu do PC niz to mialo miejsce w przypadku tej generacji.

Stosunkowo slaby procek i gpu o jakies 35-40% wolniejsze niz to co teraz jst w hi- endowych kompach. W momencie premiery nowych konsol ta roznica bedzie jeszcze wieksza.

Dlatego nie widze tej przewagi next-genow..nawet na starcie.

Obym sie mylil ;)

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to, że każdy z nas ma taką nadzieję (ja również), pomimo, że nic nie wskazuje na to, żeby tak miało być. Niestety hype w końcu weźmie górę i będziemy na jakiś miesiąc przed premierą brandzlować się do nieprzytomności w tym temacie.

 

Edit. Wystarczy zapytać dzisiaj Mendrka ile razy jest mocniejszy PS3 od X360 i wyjdzie, że lubimy wierzyć w paranormalne zjawiska.

Właśnie o to chodzi, Ps3 jest na papierze 2 razy wydajniejsze od x360 lecz podczas tworzenia gier występują ograniczenia sprzętowe niwelujące tą przewagę. Najwydajniejsze karty graficzne mają moc 10 razy większą od całego ps3 a mimo to gry na pc nie wyglądają nawet 3 razy lepiej. W artykule napisane jest że jeśli sony nareszcie zrozumie że sprzętem nie da się rywalizować z pc i skupi się na systemie operacyjnym i bibliotekach umożliwiających pisanie gier to ps4 będzie wstanie rywalizować z pc zdecydowanie dłużej od ps3. Wtedy nareszcie będzie można powiedzieć że moc sprzętu została wykorzystana w 100%.

Odnośnik do komentarza

Gry na PS4 mogą być lata przed grami PC? Jeśli to prawda to następna generacja będzie wy.(pipi)ana.

http://www.ps3site.p...z-pc-tow/140865

Uwielbiam takie "artykuliki" i newsy. Toć to 100%karma dla fanboy'ów (no ale PS3Site zobowiązuje XD) i pewnie co niektórzy już fapują do szumnych liczb na papierze XD

Szkoda, że rzeczywistość będzie ciut inna od tych fantazji, PS4 idące łeb w łeb kilka lat po premierze z kompami,tjaa :rofl2:

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Cell okazał wielkim problemem nawet dla studiów od Sony. To jest egzotyczna technologia dla programistów gier, zwłaszcza patrząc, że IBM sprzedaje teraz te procki jako serwerowe. Cell miał być przyszłością, okazał się tylko ograniczeniem. Bo można gdybać czy jeśli PS3 miałoby 2-rdzeniowy procesor Intela i lepszej karty nie osiągałoby więcej.

 

Zamknięta architektura to zupełnie inna bajka niż PC. Komp ma wiele kombinacji sprzętu i developerzy muszą się do tego dostosować. Przy konsoli wszystko jest jasne i nie ma takich opóźnień w komponentach jak w PC. Dlatego nie ma co porównywać wydajności kompa o tym samym sprzęcie co konsola. Bo nawet nextgeny będą miałby zmodyfikowany sprzęt by znaleźć kompromis między wydajnością, a oszczędnością energii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pod względem ekonomicznym, czyli kwestia poboru energii, ceny samego sprzętu, ceny gier (mowa o Polsce) w okresie całej generacji (ok 6lat) to wypadku PC i konsolek te same pieniądze. Przynajmniej tak jest teraz. Zapowiedzi nowych kart hi-end mogą trochę zmienić te proporcje, bo taki Radek 8990 sam bierze 350W (sic!). Zobaczymy też czy ceny gier na next geny - co jest zapowiadane- nie będą odpowiednio wyższe.

Odnośnik do komentarza

Do pierwszej ew drugiej karty graficznej ;) Po wyjsciu XO czy Ps3 Pc tez byl za nimi.

No wlasnie nie byl. A trzeba powiedziec ze w owym czasie bebechy X360 i PS3 byly mocne (mocna grafika i cpu bedace daleko przed PC).

Na niewiele sie to zdalo. Gry i tak wygladaly lepiej na PC.

A jesli plotki odnoscie specyfikacji next genow sie sprawdza to konsole beda sporo slabsze w porownaniu do PC niz to mialo miejsce w przypadku tej generacji.

Stosunkowo slaby procek i gpu o jakies 35-40% wolniejsze niz to co teraz jst w hi- endowych kompach. W momencie premiery nowych konsol ta roznica bedzie jeszcze wieksza.

Dlatego nie widze tej przewagi next-genow..nawet na starcie.

Obym sie mylil ;)

 

Xbox360 to 2006 rok- 2005 swiat, ale w PL oficjalnie 2006. Na premiere bylo swietne(wtedy) Kameo, wskaz mi gre na PC ktora wygladala podobnie, a nawet lepiej wg Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza

Tak czy siak, Kameo wygladalo oblednie na dobrym TV w 2006 roku. I nie bylo to w tyle za PC.

 

W necie mozna wyczytac o pomysle sony- koniec z uzywkami. Jedna gra=jedna konsola. Jezeli to prowadza w zycie, to ladna porazka. Wku*wili mnie tym calym DLCowym biznesem, to teraz chca zlikwidowac rynek wtorny. Jezeli tak bedzie, to aktualnie posiada ost gen konsol.

Odnośnik do komentarza

Jak można porównywać platformę o otwartej architekturze do platform o ściśle określonej i zamkniętej? Wiadomo, że przez pierwszy rok czy tam dwa, PS4 i X720 mogą wygrywać z PC ale po pewnym czasie sytuacja zacznie się zmieniać i nie widzę powodu, żeby się zastanawiać czemu tak jest. To normalne, zawsze tak było i będzie przez wiele lat. No chyba, że i konsole zaczną się upodabniać do PC'tów pod tym względem. Ale to bez sensu, prawda?

Edytowane przez Nemesis US
Odnośnik do komentarza

Dark Souls to w miare swiezy przyklad. Zwykly port z konsoli nad ktorym nikt nie posiedzial zeby podciagnac go do mozliwosci komputerow. Czyli gra multi ktora wyglada lepiej na konsoli ;)

 

Ja wiem, ze to troche nie ten temat, wybaczcie, ale musze.

 

Nie, Dark Souls nie wyglada lepiej na konsoli. Dość paściarski port został w pół godziny naprawiony przez "scene".

Odnośnik do komentarza

Zostanmy przy org wersjach ok?

Goly skyrim na PC nie zrywa kasku i nie zostawia 100 lat za soba Xboxa ze swoja wersja.

XD XD

Dobre żarty :rofl:

 

No i co to za gadka, zostańmy przy org. Toć DS nadal jest oryginalny nawet po lekkich poprawkach, skoro partaczom odpowiedzialnym za konwersję nie chciało się do porządku zrobić tego to chociaż zdolni ludzie ze sceny modderskiej to zrobili. Takie rzeczy dodane przez scenę jak 60fps'ów, wyższa rozdziałka, paczki zawierające lepsze textury to świetna sprawa, która powoduje, że warto również i na kompa kupić DS jeśli się nie ma kąsoli.

 

Generalnie mody to ogromny plus piecyków, dzięki którym gierki mogą mieć "drugą młodość" i cieszyć przy tym ludzi znacznie dłużej niż wersje na kąsole.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak według Ciebie goła wersja może wyglądać gorzej skoro to w zasadzie 1:1, ale ok, niech Ci będzie. Nawet nie bede sie sprzeczal odnosnie tego, ze sciagniecie jednego pliku sciagajacego limit rozdzialki i fpsow, ważącego 387kb, jest wielkim problemem. Jeżeli ktoś nie chce brac pod uwage innych charakterystycznych dla PC "ficzerów" to ok, może w fantazjo-świecie to norma.

 

Według Ciebie DS wygląda gorzej, szkoda, ze wedlug calego internetu wygląda lepiej.

 

A, tak sie zapytam. Tego Skyrima włączasz z paczami czy bez? Bo nie wiem jak bardzo chcesz naciągać wersje "prosto z pudełka".

Odnośnik do komentarza

Czysta wersja- bez modow, tu nie chodzi o to, ze mi sie nie chce sciagac itd. Sam mam skyrima po modach i sie jaram latajacymi motylkami, lepsza woda, sladami na sniegu i masa innych bzdur ktorych nie ma na konsoli.

Ale zanim zainstalowalem mody, porownalem "gola" wersje na PC z konsolowa (X360) nie bylo miazdzacej roznicy.

 

I DS wyglada lepiej- ale po modach.

A mi chodzi o porownanie wiesz- wkladasz plytke do konsoli i grasz, na PC to samo- wkladasz, instalujesz i grasz. Port jest slaby i kazdy o tym wie, ale chodzi o fakt, ze jednak multi nie zawsze wygladaja lepiej na PC. Mody to underground. Dlatego do porownania biore wersja taka jaka dal nam producent- a dal nam szmelc zrobiony na odwal sie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...