Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

 

Czyli co, coś trochę lepszego od DDR3? Nie znam się już na tych wszystkich skrótach.

 

 Tak, coś trochę lepszego niż DDR3.

Wygląda na to że w Xboxie podobnie jak w PC masz wolną pamięć ,, systemową " ( RAM do procesora - 68 GB) i szybką graficzną ( ESRAM do karty graficznej - 102 GB ). Na pewno działanie będzie lepsze niż gdyby RAM był współdzielony przez kartę g. i procesor ( grafika potrzebuje szybszej pamięci niż procesor ), ale z drugiej strony 32 MB ESRAM nie będzie żadną rakietą. W porównaniu do PS4, wartości są niezbyt okazałe ( GDDR5 to 176 GB, czyli prawie 2.5 szybsza niż RAM w Xboxie i około 50 % szybsza niż ESRAM ) z drugiej strony pamiętać należy, że GDDR najlepiej sprawdza się przy wysyłaniu dużych paczek danych, a DDR - małych paczek, ale częściej.

 

 

Według Nvidii ps4 już teraz jest przestarzałe

 

http://www.grasz24.pl/newsy/nvidia-specyfikacja-ps-juz-teraz-jest-przestarzala,1,1,15760

 

Nvidia nie podpisała umowy z Sony (kwestia pomocy przy tworzeniu konstrukcji PS4), bo uznała to za nieopłacalny biznes. Właściciel sprzętowej marki PlayStation proponował zbyt mały udział w zyskach. Teraz Tony Tamasi (senior VP of content&technology dla korporacji Nvidia) mówi, że procesor następcy PS3 to taki model 'low-end' (jeden z wolniejszych), a układ GPU (swoją drogą opracowywany - tak jak CPU - przez AMD) to taki średniak.

 

Co więcej, cała specyfikacja jest przestarzała. PS4 zadebiutuje prawdopodobnie w grudniu i zaoferuje zaledwie połowę wydajności GTX680, które pojawiło się w sprzedaży już w marcu ubiegłego roku. Konsole to zamknięte konstrukcje. Jesteś skazany na jeden model rozwiązań przez 5-10 lat. PC nie ma problemów - zawsze jest otwarte na najnowsze technologie i inżynierskie rozwiązania. Pewna luka - luka oddzielająca komputery od sprzętu Sony czy Microsoftu będzie się powiększać - także w przyszłości.

Po pierwsze to jest butthurt, gdyż ich układy nie znajdą się w żadnej konsoli next gen, czyli nie są takie uber - hiper najlepsze na świecie, po drugie - specyfika konsol zapewnia 2x lub więcej mocy niż PC o tych samych parametrach (  źródło Twitter Carmacka ), w dodatku AMD jest LEPSZE w kwestii jakość/cena, po trzecie - zawsze możesz kupić najlepszą kartę grafiki za 4 tys. i procesor za drugie tyle, licz się jednak z tym że,

 -  pełna moc Twojego PC będzie faktycznie używana przez 3 developerów na krzyż, mało kto pisze gry na PC o najlepszych parametrach, bo mało kto je posiada,

- za te pieniądze będziesz miał 5 egzemplarzy konsol + gigantyczne rachunki za prąd i Saharę w pokoju. Wydajność ( czyli to jaki procent mocy faktycznie jest uzyskiwany przez gry ) w przypadku PS4/Xbox720 to około 100 %, natomiast w przypadku PC dzięki Windzie, sterownikom, architekturze, itp. to około 60 %, czyli płacisz za coś z czego tak naprawdę nie korzystasz. PS3 na tym poległo, bo na papierze miało być ileś tych TFLOPS a jak wyszło wszyscy wiemy

 

Na koniec, moim zdaniem konsole powinno porównać się przede wszystkim do ich poprzedniczek, spójrzmy na PS4 :

- 16x więcej RAM niż w PS3 ( co zresztą jest regułą ),

- 3x szybszy napęd Blu Ray co oznacza prawdopodobnie koniec z obowiązkiem instalacji, + większe możliwości dla devów (  wolny napęd Blu Ray tak naprawdę był tym, co nieco utrudniło życie PS3 )

- 9 x lepszy procesor, w dodatku ,, normalny " ( czyli koniec z tym, że Playstation ma najgorsze multiplatformy )

- karta grafiki lepsza na oko jakieś 4 razy

- dodatkowy procesor do robienia tych całych instalacji w tle, pobierania itp. Czyli nie będzie tak że system urwie nam 20 % procent mocy.

 

PC zaczęły odstawiać konsole dopiero w momencie, kiedy ich faktyczna moc była 3 - 4 x większa. Jedyna różnica to taka, że ich cenie jest dużo większa niż 3 - 4 razy x koszt konsol.

Odnośnik do komentarza

Nvidia jaki buldupy :D

 

Ja tam nie wiem jak pecetowcy, ale ja przestałem odczuwać radość z dymania przez developerów, którzy tak optymalizują grę byś miał powód do kupienia nowego sprzętu od Nvidii, Intela czy AMD. Tak się biznes na rynku podzespołów komputerowych kręci.

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Z jednym się nie zgadzam, AMD nie jest lepsze w kwestii jakość/cena.

 

Sprawa opłacalności zakupu PC vs konsola, też była poruszana wielokrotnie. Wychodzi podobnie, więc bez spiny i tak wszyscy płacimy za dużo: grający na PC za sprzęt, a na konsoli za gierki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

 

Według Nvidii ps4 już teraz jest przestarzałe

 

http://www.grasz24.pl/newsy/nvidia-specyfikacja-ps-juz-teraz-jest-przestarzala,1,1,15760

 

Nvidia nie podpisała umowy z Sony (kwestia pomocy przy tworzeniu konstrukcji PS4), bo uznała to za nieopłacalny biznes. Właściciel sprzętowej marki PlayStation proponował zbyt mały udział w zyskach. Teraz Tony Tamasi (senior VP of content&technology dla korporacji Nvidia) mówi, że procesor następcy PS3 to taki model 'low-end' (jeden z wolniejszych), a układ GPU (swoją drogą opracowywany - tak jak CPU - przez AMD) to taki średniak.

 

Co więcej, cała specyfikacja jest przestarzała. PS4 zadebiutuje prawdopodobnie w grudniu i zaoferuje zaledwie połowę wydajności GTX680, które pojawiło się w sprzedaży już w marcu ubiegłego roku. Konsole to zamknięte konstrukcje. Jesteś skazany na jeden model rozwiązań przez 5-10 lat. PC nie ma problemów - zawsze jest otwarte na najnowsze technologie i inżynierskie rozwiązania. Pewna luka - luka oddzielająca komputery od sprzętu Sony czy Microsoftu będzie się powiększać - także w przyszłości.

 

 

Nvidia juz czuje ból dópy , do tej pory gry na nvidii chodziły lepiej i miały lepiej dopracowane sterowniki

teraz posiadacze radzia będa master race a nvidii brudnymi peasantami

Odnośnik do komentarza

http://www.wykop.pl/link/1447865/crytek-kolejna-generacja-konsol-po-raz-pierwszy-nie-wyprzedzi-pc-tow/

 

 

konsole po raz pierwszy nie mają szans w starciu z PC-tami



Świat komputerów klasy PC twierdzi, że next-geny to zwyczajnie złomy, które przestarzałe będą już w dniu swojej premiery



I bardzo dobrze, konsole tylko psują gry.



Jedyna szansa konsol to niska cena i niska cena gier.

 

tysięcy ludzi nie stać na dobre pecety, lub są zwyczajnie zbyt głupi do ich obsługi. Dostają więc tańszą, uproszczoną i upośledzoną ich wersję w postaci konsoli. Do ich poziomu są też dopasowane konsolowe gry - tak proste że nawet małpa poradziłaby sobie bez problemu.



Idiotów na świecie na pewno nie zabraknie, a więc i konsole nie upadną.

 

Niestety era konsol przemija, i nie jest to wina konsol, jest to wina wydawców.



Konsole są dla tego typu ludzi którzy wolą pracować przez tydzień żeby zatrudnić dwóch pijanych Panów Stasiów do pomalowania pokoju, mimo że własnoręcznie pomalowaliby go w przeciągu jednego dnia i w miłej atmosferze, bez użerania się z patałachami, do tego prawdopodobnie byliby bardziej zadowoleni z efektów. Ale im się nie chce bawić z farbą, "wkręcać się w malowanie" itp. Wydaje im się że to musi być strasznie skomplikowane, więc wychodzi na to że na efekt gorszej jakości tyrają kilka razy dłużej. I są jeszcze zadowoleni, bo wydaje im się że oszczędzili pracę. Bo oni wolą iść na miasto niż malować, hehe.



Nie wiem jak konsole mogą być kiedykolwiek lepsze od PCtów



na konsolach grafika jest strasznie "zblurowana"


 

konsolowcy to zazwyczaj jednostki z którymi bardziej wysublimowany, ambitniejszy człowiek, woli nie mieć do czynienia. Żyjcie sobie, nie bronię wam, grajcie na zdrowie. Ale po co to udawanie że nie jesteście gorsi od PCtowców?

 

pecetowe bezmózgi w pigułce + epickie porównanie z malowaniem pokoju. I to z portalu o średniej wieku sporo wyższej niż na gimbusiarskim gry-online

 

W ogóle podoba mi się podpieranie się przez pecetowców opinią Cryteka, developera który bądź co bądź wyprodukował średnio ambitne tytuły a jeśli chodzi o tworzenie fabuły, to traktuje swojego odbiorcę jak skończonego debila.

 

jezu jak mnie wkurwia to blacharskie pjerdolenie. Aż się chce wyjebać własną skrzynkę przez okno by nie mieć nic wspólnego z tymi troglodytami.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Polacy tak mają.

Jeśli on gra na PC to znaczy że to musi być najlepsza możliwa opcja na świecie i każdy kto gra na czym innym musi być debilem przecież nie wpadł na to, co ja . Przecież nie może być tak że mój sprzęt jest gorszy od czegokolwiek na świecie i trzeba być geniuszem by wpaść na to samo co ja. Mój wybór zawsze jest najlepszy pod Słońcem i to ja jestem tutaj najmądrzejszy. To się zresztą tyczy polityki, życia, telewizorów, komórek, samochodów  itp. Jeśli ja mam Samsunga to niestety Apple i Sony to sprzęt dla szpanerów, za który przepłaciłeś i który nic nie potrafi w porównaniu do mojego. Tak samo samochód - nieważne jaki kupisz i za ile, to i tak zawsze znajdzie się ktoś kto powie że taniej by wytrzasnął lepszy. Polacy mają jeszcze jedną ciekawą cechę - nigdy nie zmieniają zdania. Prędzej dadzą się pokroić niż przyznać się do błędu. Dodajmy do tego gigantyczny mesjanizm ( Polacy chętnie poprawiają cudze błędy i wskazują najlepszą dla innych drogę )

To jest objaw gigantycznych kompleksów.

Dobrze jest wyjechać gdzieś nawet na troszkę i poznać ludzi o innej mentalności, lepiej to widać.

 

Zresztą pokaz PS4 najlepiej to pokazał. Wszyscy pisali że PC jest lepsze, Crysis 3 na Ultra ładniejszy, a wogóle PS4 to zmieniony PC czyli PC rulezz ( o czym każdy wie ).

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Mazz- tak jakby takie myślenie było zarezerwowane dla PCtów. Sam już nie raz dawałeś upust swojej pogardy dla innowierców. Z resztą sporo z tych zarzutów wobec konsol jest prawdziwe, wystarczy czasami nie bać się spojrzeć z innej perspektywy, tylko trzeba najpierw ją mieć.

Odnośnik do komentarza
 
Battlefield 4 Sticks 720P/60 FPS on Next-Gen Consoles – Frostbite 2.5, Game Details Leaked, Arriving in November 2013
 
720pe, beczunia
Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

 

 
Battlefield 4 Sticks 720P/60 FPS on Next-Gen Consoles – Frostbite 2.5, Game Details Leaked, Arriving in November 2013
 
720pe, beczunia

Fake a nie beczunia. Gość z chińskiego forum przyznał, że napisał to dla jaj.

Odnośnik do komentarza

Nvidia juz czuje ból dópy , do tej pory gry na nvidii chodziły lepiej i miały lepiej dopracowane sterowniki

teraz posiadacze radzia będa master race a nvidii brudnymi peasantami

 

czyli teraz jak sprzet amd bedzie w ps4 to programisci amd nagle zaczna pisac lepsze sterowniki czy tez zatrudnia studentów, którzy to bedą pisać za nich?

 

Sony zapewne chcialo  miec CPU+GPU w jednym układzie.

Nvidia tego nie ma bo nie potrzebuje robic procków w x86

chyba ze sony chcialo by postawic ps4 na armie to wtedy nvidia im pomoze bo tutaj technologie ma ;)

 

 

a  co do reszty to nie mówili prawdy? 7870 to sredniak

procek to cholera wie, ale znajac umiejetnosci amd to bedzie wart tyle co kalkulator z targu

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzaj, ostatnia generacja Bulldozerów była całkiem ciepło przyjęta wśród blacharzy. 7870 to w nomenklaturze takiego benchmarka karta z rodziny "bardzo wydajnych", średniakiem napewno nie jest, no chyba, że dla fanów 100fpsów w 90% obecnych gierek.

Odnośnik do komentarza

 

 

 
Battlefield 4 Sticks 720P/60 FPS on Next-Gen Consoles – Frostbite 2.5, Game Details Leaked, Arriving in November 2013
 
720pe, beczunia

Fake a nie beczunia. Gość z chińskiego forum przyznał, że napisał to dla jaj.

Masz jakiś source, że to fejk?

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 
Battlefield 4 Sticks 720P/60 FPS on Next-Gen Consoles – Frostbite 2.5, Game Details Leaked, Arriving in November 2013
 
720pe, beczunia

Fake a nie beczunia. Gość z chińskiego forum przyznał, że napisał to dla jaj.

Masz jakiś source, że to fejk?

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=50697273&postcount=556 Ludzie w fejkowe ploty wierzą, ale rozsądne dementi nikt nie uwierzy,. Co za czasy ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

VGLeaks: First look as Durango XDK

durangoxdk41la1.jpg

http://www.vgleaks.com/durango-xdk/

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=526464

 

 

- Always on, Always connected 

- Low powered mode
- Kinect sold with every console, wider FOV, no motors
- Kinect is required to be plugged in
- Low latency controller with "improved ergonomics", simplified interaction with console OS
- Bluray drive
- All games must be installed on HDD [you can start playing imediatley after instalation starts], streaming from optical disc not supported
- only digital audio out
 
iUrnqRmeaOXfc.gif
Powodzenia życzę.
Edytowane przez Hela
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak to się potwierdzi i hasło "Always on, Always connected" oznacza 'nie pograsz jak nie podepniesz,' to temat Console Wars uważam za zamknięty gdyż mamy zwycięzce. 

 

Znaczy sie dlaczego?

Moja konsola i konsole wszystkich znajomych sa podpiete 24/7/365

Co to niby zmienia?

 

Pewnie ponad 100 lat temu w Polsce prapradziad Kalinho hejtowal zarowki, no bo przeciez trzeba je podpiac na stale do pradu xddddd

SWIECE FOREWER

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...