Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Nius może i nie megatona ale... nowy X z prockiem w tej samej technologii co PS4 - co może oznaczać brak wstecznej kompatybilności.

 

Trochę abstrahując. Ciekawe jest to, że wokół nowego Xa krążą chyba wyłącznie negatywne plotki. Czyżby internety aż tak nie lubiły MS? Bo pomysłz tym DRM jest w ogóle nie trafiony i nie wierze że Sony czy Microsoft się na to odważą. Chociaż może ta opcja always connected to sposób na Verbatimy i tylko po to to będzie (np w formie autoryzacji przed rozpoczęciem gry), co i tak pesymistycznie mnie nastraja.

 

Ja trochę nie rozumiem giganta z Redmont - mogliby przecież zarzucić jakimś teaserem jak Sony i podać kiedy ogłoszą nowego xboxa, przecież nie mają już exów którym mogloby to zaszkodzić. Co oni kombinują bo nie wydaje mi się żeby to konfa Sony i PS4 tak ich zbiło z tropu. Przecież MS zawsze pcha się przed szereg, a tu cisza jakby coś nie grało albo coś poprawiali.

Chociaż to może taka strategia. Coś czuję że MS może nas powalić zapowiedzią, nie obraziłbym się.

 

 

 

http://www.engadget.com/2013/04/08/bloomberg-durango-amd/

Bloomberg: Next Xbox features an AMD x86 chip, making backwards compatibility difficult

4/8/2013 2:41PM by Ben Gilbert

 

The Xbox 360 successor may not support Xbox 360 game discs, according to a Bloomberg report. The issue arises from the as-yet-unannounced console's chip, which allegedly comes from AMD and, like the PlayStation 4, uses x86 architecture (like a PC). Resultantly, backwards compatibility would have to be handled on a software level through emulation, as game discs won't play (like with Microsof't last console). Today's report, which cites unidentified "people with knowledge of the matter," reflects earlier rumors of the next Xbox -- codenamed "Durango" and / or "Kryptos" -- containing AMD's "Jaguar" SoC. The chip design is intended for laptops and tablets, allowing the chipset to push the maximum amount of power without employing too much wattage.

Earlier this year, specs for the retail version of the next Xbox were said to be as follows: a 64-bit D3D11.x 800MHz GPU, an 8-core 1.6GHz 4MB L2 CPU, 8GB DDR3 RAM, 500GB of on-board memory, USB 3.0, HDMI-out, and an optical drive for 50GB discs. It's unclear if the reported specs have changed since then, but we'll likely find out in the near future as Microsoft's expected to detail its next game console ahead of this year's E3 gaming conference in early June.

 

Odnośnik do komentarza

Tych plotek jest zbyt dużo i z różnych źródeł żeby to nie mogło być prawdą. Nie spodziewali się, że PS4 będzie miało taki i tyle ramu, że ogólnie podzespoły będą takie, a nie inne, w takiej, a nie innej technologi. Niby każdy X miał mieć nowego Kinecta, przez co cena wzrosła, Sony ze swoim ogłoszeniem mogło pokrzyżować plany M$. Teraz mogą np.podpakować bebechy żeby nie odbiegały od PS4. Cała polityka z Kinectkem przez to mogła paść, bo cena konsoli byłaby zbyt duża, ale to tylko IMO.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Yeti, jesteś naiwny jak dziecko :)

 

Historia pokazuje, że popularność konsoli nie zależy od najmocniejszych podzespołów na rynku. MS nie zapowiadał żadnych imprez, żadnych eventów, tylko PSboty się w necie nakręcają, że niby Sony pokrzyżowało plany MS - te plany, których nikt nie zna :P I teraz czytamy takie śmieszne historyjki, że planowali event na marzec, później, że na kwiecień, teraz, że na maj - w końcu ktoś strzelając na oślep trafi :P

 

Jaki jest efekt? Pomimo tego, że to PS4 pokazano jako pierwsze, to o nowym Xboksie jest najgłośniej. Marketingowy szum za darmo.

Edytowane przez DonSterydo
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki jest efekt? Pomimo tego, że to PS4 pokazano jako pierwsze, to o nowym Xboksie jest najgłośniej. Marketingowy szum za darmo.

Czyli to dobrze dla M$, że jak na razie jest tyle negatywnych opinii na temat ich nextgenowej konsoli (jasne na podstawie plotek, ale no jednak są)?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Gadacie tak jakbyście się wczoraj urodzili. Pierwszy lepszy przykład z brzegu - 99% hejtu w stronę Kinecta przez 2 lata, a sprzedali 25 mln kamerek.

 

Rozmowa z Wami jest na poziomie przedszkola. 

Tylko pamiętaj, że Kinect hejtowali głownie tzw hardcore'owcy a gadżet był skierowany to zupełnie innej grupy "graczy". Dlatego odniósł sukces. Trochę brak analogii. Konsola jeżeli ma interesować Graczy musi być im przyjazna bo casualom wcisnąć można nawet dmuchany ponton. A konsole są głównie dla tru Graczy, co nie? Przynajmniej mam taką nadzieję że tak będzie w wypadku nowego Xa.

Generalnie uważam, że ten zły PR w środowisku, MSowi nie przeszkodzi jeżeli dobrze dobiorą strategię bo większa część przyszłych nabywców i tak nie jest świadoma tego co obecnie mówi się o Durango (chociaż blokowanie używek czy DRM mogą już działać na wyobraźnie także "niedzielniaków").

 

Kurde niech już rzucą jakiś ochłap... Mamy PS4 i chcemy nextBoxa :woot:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ludzie plują na MS, a ich PR że to deszcz pada. Sweet :)

 

Ogółem MS ma dużo czasu na to by to wszystko zebrać i przeanalizować. Tak czy owak nawet ja nie wierzę, że oni teraz się nie ugną. Bo choćby owijali to tonami bawełny, nawet jeśli byłoby to jakoś solidnie uargumentowane i dawało jakieś naprawdę fajne możliwości, to po tym ogłoszeniu cały medialny szum wróci do nich jak bumerang. I wszyscy wtedy krzykną: "I knew it! Always online, f*ck Microsoft!". Dlatego jedynym powodem dla czego nie dementują, jest to że chcą szumu wokół nich, oraz to że nie zapowiedzieli konsoli. Oraz oczywiście fakt, że nie planują takiego ruchu.

Z tym, że trochę do maja czasu zostało, a ten smród może zbyt długo się unosić, a co za tym idzie produkt może tym przesiąknąć. Te negatywne emocje się utrwalą. Jeśli to była akcja szumu marketingowego z MS-u, to chyba za wcześnie ją odpalili. To się może odbić czkawką.

Sony dba zaś o wizerunek przyjaznego i zdeterminowanego kolegi z sąsiedztwa. Cóż, dwie odmienne polityki. Ale mają powód - to ich być albo nie być. Wierzę, że Japończycy pokażą determinację i jak zepną poślady, to znowu pozamiatają. a to by mogło orzeźwić nieco skostniały rynek ;)

Odnośnik do komentarza

Ludzie plują na MS, a ich PR że to deszcz pada. Sweet :)

Ważne że w ogóle mówią co nie ? W przeciwnym razie w ogóle o nowej konsoli MS była by kompletna cisza. A tak mimo że w negatywny sposób to się przewijają o niej informacje tu i ówdzie , dzięki czemu cały czas nie mówi się tylko o Ps4.

 

 

 

Nic nie jest, hardcorowcy to margines który musi sobie sam wyszukiwać odpowiednie bodźce w zalewie tandety dyktowanej dla i przez "niedzielniaków". 

Czyli te bodźce mogę odnaleźć na każdej platformie ? Jeśli tak to każda platforma w mniejszym lub większym stopniu będzie odpowiednia dla "true gamer'a"

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Niedzielniaki i biznesmeni szybciutko przeprogramowali społeczność, dawni "hardcorowcy" dzisiaj już się podniecają takimi gó... ekhm grami jak nowy Tomb Raider. Na szczęście rynek jest tak duży , że nawet takie konserwy jak ja których panowie w krawatach mają głęboko znajdą coś dla siebie. 

 

Analogia to boksu zawodowego nie była przypadkowa. Biznesmenów nie interesuje co tam pultają się w sieci. Ich interesują analizy rynkowe geniuszy którym się płaci grubą kabonę. Jakby mierzyć krytykę w necie to Kinect powinien być niewypałem. Wyszło coś odwrotnego. Podsumowując , krzykacze tam na górze mało kogo interesują a konsole to twory dla niezbyt zorientowanych mas które nie bawią się w pościki tylko kupują produkt który został odpowiednio zareklamowany, nagłośniony. Na takich, zawsze trzepie się największą kapustę. Na obcykanych "hardcorowcach" nikt się nie dorobi. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

 

Ludzie plują na MS, a ich PR że to deszcz pada. Sweet :)

Ważne że w ogóle mówią co nie ? W przeciwnym razie w ogóle o nowej konsoli MS była by kompletna cisza. A tak mimo że w negatywny sposób to się przewijają o niej informacje tu i ówdzie , dzięki czemu cały czas nie mówi się tylko o Ps4.

 

Tyle, że ta teoria wydawać mi się zaczyna naciągana. Może to nawet próba odwrócenia kota ogonem. Bo myślisz, że ludzie nie mówiliby o nowym Xboxie gdyby nie to? Każdy wie, że powstaje. Plotki pojawiały się jeszcze przed PM 02.2013. Teraz zaś te plotki dotyczą bardziej polityki MS-u niż samej konsoli. Nie wygląda mi to na kontrolowany szum, a jeśli jest tro jakiś bardzo ekscentryczny.

Odnośnik do komentarza

Czy tylko mnie ostatnio irytuje Don? No co post to musi kogoś obrazić w jakiś sposób. Ostatnio było jego oświecenie, że nikt tutaj nie myśli oprócz niego, że tylko on umie czytać ze zrozumieniem itd etc

 

Yeti, jesteś naiwny jak dziecko :)

 

 

Dorośli ludzie, a nie wiedzą jak działa świat.

 

Rozmowa z Wami jest na poziomie przedszkola. 

 

co każdy post to kolejne ubliżenie, weź się ogarnij xd

 

 

co do całego szumu, myślę, że at the end of the day, to się opłaci dla MS. Hardkorowi gracze nie mają obecnie żadnych oczekiwań więc mogą się tylko miło rozczarować w tym momencie. A dla tych, którzy nawet nie wiedzą co znaczy "always on" (większość), wystarczy, że wiedzą, że będzie coś takiego jak next xbox, o którym wspominają w tych newsach. A że same newsy są negatywne, o tym nikt nie będzie pamiętał. Ważna jest świadomość, że taki produkt powoli nadchodzi.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Czy tylko mnie ostatnio irytuje Don? No co post to musi kogoś obrazić w jakiś sposób. Ostatnio było jego oświecenie, że nikt tutaj nie myśli oprócz niego, że tylko on umie czytać ze zrozumieniem itd etc

Co się dziwisz? Chłopak się stresuje, bo w ostatnich czasach coraz ciężej jest być fanem M$ i sobie odreagowuje na forumku ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko miłoby byłoby, gdyby ktoś z M$ wyszedł do dziennikarzy i z uśmiechem na ustach powiedział np. " Na chwilę obecną nie mamy nic do przekazania , oprócz tego, że robimy wszystko co w naszej mocy, żeby nasi klienci czuli się ustatysfakcjonowani. Prosimy o cierpliwość :)" Można nie powiedzieć nic, ale mimo to dać do zrozumienia, że to może niech konkurencja sie obawia naszych posunięć, a nie klienci. Itp. itd. Czasami otwiera się okno, żeby zimne powietrze złamało duszą atmosferę panującą w środku. Zgadzam się, że M$ ma darmowy marketing, tyle, że wcale nie jest tak, że "byle by gadali, nie ważne co". Może gdyby to był showbiznes, ale nie jest, tutaj chcemy sprzedać produkt, a sprzedaż produktu, który jest powszechnie uważany za beznadziejnie słaby jest raczej trudna. Zwłaszcza, kiedy mamy lepszą alternatywę.

 

To tak dla uciszenia mas, a dla osób od lat interesujących się tematem:

 

Sam już wielokrotnie pisałem, że nie ma co wieszać psów na M$, bo tak naprawdę nic nie wiemy na temat ich konsoli, tak samo, jak nie ma sensu gloryfikować SONY z powodu tego, że coś tam ogłosili. Zwłaszcza jeżeli nie mamy słabej pamięci do tego, że zapowiedzi nie mają wiele wspólnego z prawdą, a producent jest w stanie obiecać wszystko, byle sprzedać swój produkt. W tej kwestii SONY jest bardzo "mocne" i trochę smutno mi się czyta te spusty, bo za 2-3 lata znowu będzie "a miało być inaczej". PSP, PS3, PS VITA (a to przecież taka niedawna historia, kiedy obiecywano nam gry, które nawet nie były w planach-LOL- to jest dopiero zdeterminowany i przyjacielski kolega z sąsiedztwa), ale to M$ jest zły, bo nic mówi :/.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Wydaje mi się, że powtórki z obiecanek cacanek nie będzie. Dlaczego ?

Czy jakikolwiek ficzer PS4 to coś do czego potrzeba tej przysłowiowej już  mocy z czarnej dziury ? Ukryta moc procesora z laptopów ? Jestem pewien że patent z share, patent np. z graniem w gry  w trakcie pobierania to nie jest żadna szamańska czarna magia jak ongiś Cell a coś co można uzyskać w normalny, zwykły sposób nawet na Steamie czy Windzie ( i pewnie niedługo takie cuda się pojawią ). Wszyscy narzekali że na Playstation Meeting nie było żadnej bomby, żadnej rewolucji, po którym gracze mogliby skakać pod sufit. Ba, wielu narzekało że PS4 nic nie pokazało.

Czy Killzone Shadow Fall ma super uber grafę gniotącą klatę ? Nie. I nikt złośliwie nie przypomina o renderze K2 z 2005. Bo taką grę osiągnięto już wcześniej.

Moim zdaniem to najlepszy dowód że Sony z PS4 stoi twardo na ziemi i nie chce powtórzyć błędów z przeszłości. Tak naprawdę całe Playstation Meeting to była gadka o tym, że PS4 nie powtórzy błędów z PS3, w stylu znajdź drugą robotę czy PS3 nie będzie się prosić, wszyscy sami na kolanach przyjdą. Jestem pewien, że tak samo Microsoft nie pozwoli na kolejną falę RRODów.

Wiadomo, życie jest nieprzewidywalne i zawsze coś się kiedyś spieprzy i mowa tutaj nie tylko Sony czy elektronice ale historii od początku dziejów.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że powtórki z obiecanek cacanek nie będzie. Dlaczego ?

Czy jakikolwiek ficzer PS4 to coś do czego potrzeba tej przysłowiowej już  mocy z czarnej dziury ? Ukryta moc procesora z laptopów ? Jestem pewien że patent z share, patent np. z graniem w gry  w trakcie pobierania to nie jest żadna szamańska czarna magia jak ongiś Cell a coś co można uzyskać w normalny, zwykły sposób nawet na Steamie czy Windzie ( i pewnie niedługo takie cuda się pojawią ). Wszyscy narzekali że na Playstation Meeting nie było żadnej bomby, żadnej rewolucji, po którym gracze mogliby skakać pod sufit. Ba, wielu narzekało że PS4 nic nie pokazało.

Czy Killzone Shadow Fall ma super uber grafę gniotącą klatę ? Nie. I nikt złośliwie nie przypomina o renderze K2 z 2005. Bo taką grę osiągnięto już wcześniej.

Moim zdaniem to najlepszy dowód że Sony z PS4 stoi twardo na ziemi i nie chce powtórzyć błędów z przeszłości. Tak naprawdę całe Playstation Meeting to była gadka o tym, że PS4 nie powtórzy błędów z PS3, w stylu znajdź drugą robotę czy PS3 nie będzie się prosić, wszyscy sami na kolanach przyjdą. Jestem pewien, że tak samo Microsoft nie pozwoli na kolejną falę RRODów.

Wiadomo, życie jest nieprzewidywalne i zawsze coś się kiedyś spieprzy i mowa tutaj nie tylko Sony czy elektronice ale historii od początku dziejów.

kz4vsue41920.jpg

 

 

Jak widać nie odstaje od Rendera a nawet bym powiedział, że różnicy nie ma no i gameplay co potwierdzili w jakimś show w tv.

 

Co do "RRODów" to sam osobiście jeszcze nie zdecydowałem którą konsolę biorę, bo xbox jeszcze nie pokazał nic ale i tak lepiej poczekać te 2 miesiące po premierze aż wytestują konsole i dadzą jakiś bundle z 1-2 grami będzie wiadomo czy rrod/ylod się powtórzy w co wątpie bo pamiętajmy, że to były czasy 90nm co grzało się jak cholera :)

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Nie sądzę by się grzały niskotaktowane procki, moim zdaniem nikt na taką siarę nie pozwoli. Problemu ani Xbox ani PS3 z tym nie mają od dawna a w przypadku next genow nikt nie wymysla kola na nowo.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Durango will implement different power states so that it can always be powered on, but will draw minimal electricity when not in use. The console will be ready instantly when users want to play, and will always maintain a network connection so that console software and games are always current. With this “Always On, Always Connected” design, users will easily and quickly enjoy their connected entertainment experiences, with no waiting for the console to restart or install updates.

 

http://www.techspot.com/news/52004-fud-alert-always-connected-xbox-720-rumors-are-mostly-paranoia.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...