Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

rozwijając wczorajszą myśl, troche S-F ale gdyby w x720 miał wbudowany modem 3g/lte kontem gold mozna by było korzystać z netu z każdego miejsca bez netu typu stałka, dostęp do yuo tube, playerów i innych pierdół, no i moooooooże granie online, napewno nie ściaganie dużych plików z gier na żądanie. no  i nazwał bym to olłejs online. nawet przez myśl mi nie przeszło by mieć konsole (zaznaczam konsole) podpiętą do neta by móc gre odpalić/ toż to głupota

Odnośnik do komentarza

Jeśli plotki o stałym podłączeniu do sieci okażą się prawdą to microsoft serio może wy,pierdalać z tym nowym x guwnem. Nie zliczę ile razy zamiast roz,pierdalać lokusty na miliard cząsteczek z gnushera biegałem po ścianach bo mój kozacki radiowy internet akurat chwilowo niedomagał

Odnośnik do komentarza

http://www.miastogier.pl/publicystyka,386.html

 

Tu jest ciekawy wywiad z Adrianem Chmielarzem, który potwierdził, że dev-kity PS4 posiadały tylko 4GB RAMu.

 

MG: Co sądzisz o PS4, którego prezentacja odbyła się niedawno? Miałeś już może okazję zagrać na nowym sprzęcie Sony?

ACh: Nie miałem, ale wygląda świetnie. Jedynym zgrzytem w nim wydawać się było ledwie 4GB pamięci, ale nas wszystkich Sony zaskoczyło i rzutem na taśmę dali 8GB. Super. Maszyna wygląda na bardzo mocną. A to, że na dodatek bardziej przypomina customowego PC niż PS3, to oczywiście wielka zaleta i odgłos ulgi wydobywający się z gardzieli developerów całego świata.

 

MG: PS3 było karcone przez niektórych deweloperów za trudność w programowaniu. Też tak sądzisz? Myślisz, że Sony dobrze zrobiło rezygnując z procesora Cell na rzecz jednostki bardziej „PeCetowej”?

ACh: Bardzo dobrze. Ktoś w końcu odłożył ego na bok i przyznał, że Cell to był niewypał, i że czas na zmianę. To się rzadko zdarza. Brawo.

MG: Jak myślisz, czym odpowie Microsoft? Zaserwują podobny sprzęt, czy mocniejszy?

ACh: Wcześniej mieli przewagę RAM, ale Sony to zniwelowało. Ciekawe. Z tego, co wiem, to Durango ma wolniejszą pamięć, więc interesujące będzie, czy tak samo odpowiedzą Sony, jak Sony im.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Z tego co tam jest napisane, to moim zdaniem wynika, że on ocenia to po plotkach i newsach z mediów, a nie że sam miał styczność z devkitami PS4 - Sony powiedziało, że wcześniej było 4 Gb, to tak powiedział, plotki mówią, że Durango ma DDR3, to tak powiedział  :P

 

Pełen profesjonalizm, heh.

Edytowane przez DonSterydo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Paul Thurrott zajmujący się pisaniem o nowych technologiach podczas 159 odcinka podcastu What The Tech zdradził sporo istotnych informacji o następcy Xboksa 360. Wygląda na to, że Microsoft jest pewny swego i skupi się głównie na dużych rynkach takich jak Stany, Wielka Brytania i Francja, nie przejmując się zbytnio Polską.

 

 

 

 

Pierwsza rewelacja wiąże się z opracowywaniem przez firmę z Redmond specjalnego Xboksa, który nie będzie służył do grania tylko skupi się na obsłudze multimediów (VOD, telewizja, aplikacje). Urządzenie to nosi kryptonim Yumo i ma kosztować 99$, na chwilę obecną zastopowano jednak prace nad nim i z pewnością nie ukaże się w tym roku.

 

 

 

Planuje się też sprzedawanie nowego Xboksa 360, nazwanego kodowo Stingray, także za 99$. Najprawdopodobniej będzie to sprzęt powiązany z jakąś subskrypcją, eksperymentujący z modelem sprzedaży podobnym do telefonów komórkowych, za które płacimy mniej w zamian za zobowiązanie się do opłacania abonamentu przez dwa lub trzy lata.

 

 

 

Pan Thurrott sugeruje, że nowy Xbox nie będzie odtwarzał gier z Xboksa 360, jednak nie jest to jeszcze potwierdzone. Będzie za to dość drogim sprzętem, wartym 500 dolarów (i tak, posiada czytnik Blu-ray). Konsola nazwana po prostu „Xbox” będzie do nabycia również z jakąś formą subskrypcji w cenie 300 dolarów. Według źródeł ciągłe podpięcie do Internetu faktycznie będzie wymagane – jednak wciąż nie wiadomo na czym dokładnie ma to polegać. Narzędzia dla developerów mają przypominać te, których używa się przy programowaniu rzeczy pod Windows 8.

 

 

 

Pierwsza zapowiedź nowej platformy była planowana na 24 kwietnia, przesunięto ją jednak bliżej targów E3 – na 21 maja. Sprzęt trafi do sklepów w listopadzie.

 

 

 

Jeżeli chcecie sami zobaczyć i usłyszeć te rewelacje to przesuńcie podcast do 56 minuty:

http://www.niezgrani.pl/2013/04/08/nowy-xbox-to-po-prostu-xbox-pojawi-sie-w-listopadzie-zaplacimy-za-niego-500-dolarow/

Odnośnik do komentarza

Nie wiem.

 

PS4 has no performance bottlenecks, claims Killzone developer

Everything is balanced out, says Michiel Van Der Leeuw, technical director at Guerrilla Games.


The PlayStation 4 has been so carefully designed that developers won't find a performance bottleneck, Michiel Van Der Leeuw, technical director at Guerrilla Games, has told Edge.

"The fact that the best pieces of hardware are also devised from, or optimised versions of, the stuff we find in PCs doesn't make it any less a console," Van Der Leeuw explained. "A PC is a number of parts that also [have] bridges in-between, where there are inefficiencies that may [come in if they're not] exactly the right match."

But with the PS4, Sony has - allegedly - been able to ensure these inefficiencies don't exist.

Van Der Leeuw continued: "We've got the right amount of memory, video card; everything's balanced out. It was a very conscious effort to make sure that – with the speed of the memory, the amount of compute units, the speed of the hard drive – there would not be any bottlenecks.

"I think it was for more than a year that we knew the main ingredients and there was just discussion after discussion trying to find a bottleneck. Take a look at this design; try to find the bottleneck."

PlayStation 4 is expected to launch later this year, with Killzone: Shadow Fall expected to be a launch title.

Odnośnik do komentarza

Tak czy owak jak widać ruch Sony poprzez Playstation Experience to był strzał w dziesiątkę. Teraz ludzie skłonni są ufać bardziej informacjom nt. PS4, a wobec X720 zostają plotki. Bo PS4 zostało zapowiedziane, a X720 jeszcze nie - stąd o PS4 się mówi bardziej i Edge może takie artykuły tworzyć.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Ja już zlewam te ploty o Next Boxie, już on mnie nie interesuje. Niech sobie robią z nim co chcą. Ciągłe gdybanie i niepotwierdzone informacje, już nieważne że złe, zaczynają mnie lekko denerwować i taka okładka magazynu EDGE pokazuje jak się powinno to robić.Jak ten EDGE wyjdzie to fajnie by było jakby ktoś streścił, dałbym plusa <handlarz>

Odnośnik do komentarza

Plotki o Xboxie są na własne życzenie MS-u, który milczy zamiast je zdementować, a nie zdementuje, bo nie zapowiedział konsoli - a gdyby to zdementował, to nieoficjalnie również przyznałby się że konsola w drodze... Co jest dosyć oczywiste, ale skoro się uparli milczeć to milczą. Paradoksalnie jeśli faktycznie planowali to "always online", to już mają dużo powodów by tego nie zrobić, i może to uchronić ich i graczy przed wizją jakiejś chorej polityki. Mam wrażenie że jeśli ktokolwiek miałby rozdmuchać kwestię "always online" to jakiś odłam w MS-ie, który przejrzał na oczy, niż jacyś sabotażyści od czarnego PR z Sony.

Odnośnik do komentarza

Z tym stałym podłączeniem do sieci to zapewne tylko ziarno prawdy.

 

Pewnie po prostu będzie tak ,że pierwsze uruchomienie gry będzie wymagało podłączenia do neta by zrobić uwierzytelnienie i przypisanie do internetowej aplikacji w stylu steama. Próba ukrócenia obiegu wtórnego a i jak na steamie później już będzie można grać offline. 

Odnośnik do komentarza

Z tym stałym podłączeniem do sieci to zapewne tylko ziarno prawdy.

 

Pewnie po prostu będzie tak ,że pierwsze uruchomienie gry będzie wymagało podłączenia do neta by zrobić uwierzytelnienie i przypisanie do internetowej aplikacji w stylu steama. Próba ukrócenia obiegu wtórnego a i jak na steamie później już będzie można grać offline. 

Już widzę ten płacz i zgrzytanie zębami co poniektórych jeśli okazało by się to prawdą. A ile zółci by się z tego powodu przelało przez internet. W prowadzenie tego typu rzeczy tylko przez jedną ze strony było by zwyczajnie głupim i nie potrzebnie ryzykownym pomysłem no chyba że gry na ta platformę (w tym przypadku nowy X) były by sporo tańsze od gier na konkurencyjną platformę (pozwalającą na obrót używkami).

Odnośnik do komentarza

Sony póki co nic nie wspomniało nt. konieczność wstrzymywania procederu używek, bo sami wiedzą, że problem i tak nie zniknie a wszelkie sposoby na wzór egzemplarzy przypisanych do konsoli wywołają oburzenie klientów. Machnęli na to ręką i tyle. 

W takim wypadku czemu MS miałby iść pod prąd i się narażać blokując używki ? To nie ma sensu MS powinien wydać krótkie oświadczenie i wyjaśnić wstępnie sprawę używek i stałego podłączenia do sieci przy okazji podając datę (choćby przybliżoną) kiedy mają zamiar zapowiedzieć nową konsole. A tak cisza i dupa pozostają plotki a jakie są wszyscy wiemy to i o tym w takim tonie się ludzie wypowiadają , dziwi mnie trochę brak jakich kol wiek plotek dementujących te "cudowne" doniesienia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...