Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Po mojemu, iPhone 6 powinien mieć:

 

a) większy ekran (tylko tym razem w obie strony lecimy)

b) odświeżony UI z możliwością modyfikowania pierdół , takich jak ikonki czy dostęp do aplikacji po naciśnięciu przycisku home

 

Wtedy każdy będzie zadowolony. Jeden będzie dodatkowo przybliżał twarz do ekranu żeby przybliżyć obrazek, a drugi będzie się pytał Siri o wynik meczu Netsów w USA i zapanuje ogólna harmonia.

 

 

 

 

 

 

Tylko ja będę miał chu.jnię na WP8.

 

edit: a nie, przepraszam, mogę robić gify aparatem

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mi np podoba się Smart-Stay przy czym niestety nie działa za bardzo jak jest ciemno no ale to chyba ciężko będzie osiągnąć. Wrzuciłem siostrze na SGS2 najnowszy rom 4.1.2 właśnie z takimi bajerami jak smart stay i inne ficzerki z SGS3 - fajna sprawa. Telefon ladnie chodzi, siostra zadowolona, nowy Touchwiz się sprawdza. Narazie dopiero 1 dzień - dam znać za parę dni czy coś nie wyskoczy.

Odnośnik do komentarza

2. Nie chodziło mi o ilość aktualizacji, już naprawdę była długa dyskusja o tym, czy na pewno ilość = jakość, dlaczego iOS ma szybciej i dlaczego czasami 20>200.

 

@raven szacun za wyliczenie zmian.

 

Ja od siebie dodam tylko że system iOS jest najrzadziej i najmniej zmienianym systemem pod kątem znaczących modyfikacji. ALE wynika to z faktu, że po prostu od początku był wybitny. Android przeszedł naprawdę długą drogę abym w ogóle miał ochotę o nim rozmawiać. iOS od momentu premiery miażdży cyce - szybki, stabilny, łatwy w obsłudze, łatwy w programowaniu. Zmiany od zawsze były niewielkie, kosmtyczne, bo jak ulepszać produkt z definicji świetny? To jak pad do PS3, od lat taki sam z kosmetycznymi zmianami. Od początku świetny.

Odnośnik do komentarza

2. Nie chodziło mi o ilość aktualizacji, już naprawdę była długa dyskusja o tym, czy na pewno ilość = jakość, dlaczego iOS ma szybciej i dlaczego czasami 20>200.

 

@raven szacun za wyliczenie zmian.

 

. ALE wynika to z faktu, że po prostu od początku był wybitny. Android przeszedł naprawdę długą drogę abym w ogóle miał ochotę o nim rozmawiać. Zmiany od zawsze były niewielkie, kosmtyczne, bo jak ulepszać produkt z definicji świetny? To jak pad do PS3, od lat taki sam z kosmetycznymi zmianami.

np dodanie mms, kalkulatora, nagrywania filmów :P

od początku wybitny :D

Odnośnik do komentarza

2. Nie chodziło mi o ilość aktualizacji, już naprawdę była długa dyskusja o tym, czy na pewno ilość = jakość, dlaczego iOS ma szybciej i dlaczego czasami 20>200.

 

@raven szacun za wyliczenie zmian.

 

. ALE wynika to z faktu, że po prostu od początku był wybitny. Android przeszedł naprawdę długą drogę abym w ogóle miał ochotę o nim rozmawiać. Zmiany od zawsze były niewielkie, kosmtyczne, bo jak ulepszać produkt z definicji świetny? To jak pad do PS3, od lat taki sam z kosmetycznymi zmianami.

np dodanie mms, kalkulatora, nagrywania filmów :P

od początku wybitny :D

 

mówisz o kosmetyce. Android musiał umrzeć i narodzić się na nowo aby w ogóle działać...

Odnośnik do komentarza

ten filmik był wklejany i powtórzę mój komentarz: polecam sprawdzić jak będą działać telefony kiedy w tle idzie nawigacja GPS, prowadzimy z kimś rozmowę na głośnomówiącym i trzeba szybko odpalić appkę do notowania (wszystko naraz). I nagle okazuje się kurcze coś nie teges, lecą (pipi)y i tak się człowiek zastanawia - na ch.uj mi ta mp3 teraz jako budzik?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Cóż, temat ma wiele stron, mogłem coś przegapić, c' nie? ;) eeee i co? wszystko będzie śmigać tak jak powinno? przynajmniej u mnie na andro tak jest... domyślam się że na ios też. Po prostu stwierdzenie że system jest wybitny trochę podniosło mi ciśnienie :D

Owszem był taki okres ze na ios user experience był lata świetlne przed andro ale to juz dawno minęło, teraz pod tym względem jest bardzo podobnie i nie ma co zaklinać rzeczywistości że nie.

Odnośnik do komentarza

Cóż, temat ma wiele stron, mogłem coś przegapić, c' nie? ;) eeee i co? wszystko będzie śmigać tak jak powinno? przynajmniej u mnie na andro tak jest... domyślam się że na ios też. Po prostu stwierdzenie że system jest wybitny trochę podniosło mi ciśnienie :D

Owszem był taki okres ze na ios user experience był lata świetlne przed andro ale to juz dawno minęło, teraz pod tym względem jest bardzo podobnie i nie ma co zaklinać rzeczywistości że nie.

 

zgadzam się, właśnie dlatego że ten jak ładnie nazwałeś user experience z definicji był świetny, nie ma potrzeby jego mega aktualizacji. A to że jest nudny bo ciągle taki sam to już odczucia subiektywne. pamiętaj również, że na Twoim Andro tak jest, ale już na wersji jaką dostajesz np. z Orange niekoniecznie. Tymczasem na każdym IP śmiga to świetnie.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

touche, jednak fragmentacja androida to jedna z największych jego zalet i jak i zarazem największych wad, powoduje że na różnych urządzeniach potrafi być zupełnie inne doświadczenie płynące z użytkowania (cpt obvious ;)). W sensie pozytywnym i negatywnym bo jednak tel za zł potrafi nieźle napsuc krwi w kontekście prędkości, responsywności systemu, z drugiej strony daje sporą różnorodność i nudzić się jest nie sposób (mała prywata nakładka sony ftw, no poza wersją aosp ofkors).

Odnośnik do komentarza

to jest jasne, więc tego nie biorę pod uwagę. Mnie bardziej przerażą, że mocarne telefony pod kontrolą Androida zachowują się WindowsME na świetnym PC (czytaj słabo). Przykład HTC i ich mocne maszynki pod kontrolą Anadka czy jakieś gówniane wersje systemu dawane od operatorów. A tymczasem iPhone...cóż.... obojętnie skąd, obojętnie za ile, obojętnie jaki - zawsze ok.

Odnośnik do komentarza

;-) Z używalnością też jest różnie. Sama idea używania np. Windowsa od pewnego momentu nie zmieniła się jakoś szczególnie (menu start, okienka, przyciski w znanych miejscach) i stała się standardem powielanym przez wersje 95-win7 oraz nakładki na Linuxa (środowiska graficzne) Gnome, KDE, XFCE (chociaż mają ogromne możliwości customizacji przez co każda dystrubucja ma swój charakter). Mimo, że może nie do końca intuicyjny na początku (Windows) to brak możliwość zmian (takich dużych, kolory czy ikony to nie to samo) sprawił że obcując z nim 30 dni jesteś w stanie się odnaleźć na każdym Windowsie do win8. Także ma to plusy i iPhone też tak działa. Android już nie ale tu tak było z zamyśle, chodziło o oddanie wyglądu producentowi i operatorom ale posiadanie wspólnej bazy pozwalającej na odpalanie programów. Wiadomo, że takie podejście niesie za sobą wiele zagrożeń ale jak pokazał Microsoft - można naprawdę stworzyć stabilne rozwiązanie po latach i chyba to widzimy właśnie w Androidzie. Ja jestem akurat fanem właśnie takiego rozwiązania bo zyskuje na tym rynek (jest wiele firm, wiele miejsc pracy), konsument (lepsze ceny) i jakość (jest konkurencja).

 

Uważam że gdyby nie to że jest REALNA konkurencja dla iPhone'a to pewnie kosztowałby jeszcze więcej a czytana właśnie biografia Jobsa utwierdza mnie w tym przekonaniu. Koleś miał swój świat i nie był zdolny do kompromisów.

Odnośnik do komentarza

@Szewczyk akurat chowaj działa bo Samsung jest mistrzem chińskiego i koreańskiego wyzysku. Tak bardzo oszukującej i wyzyskującej pracowników oraz dotacje publicznej firmy nie ma świecie. No może wspomniany już Foxconn, ale po wielkiej aferze w którą zaangażowało się samo Apple (gdzie małe chińskie ludziki w 24 godzinnych zmianach za miskę ryżu składały podzespoły IP)

 

Tak się zastanawiam - w marcu (za 4 miechy) mam wymianę telefonu. Ciekaw jestem ile iPhonów wyjdzie do tego czasu :D

Odnośnik do komentarza

śmieszne śmieszne haha hihi. Śmiejecie się a potem jedziecie 3 strony postów w temacie Android w stylu:

 

Na co musze uwazac przy wybieraniu romu ? Bo z tego co czytalem to trzeba samemu sciagnac bo odin nie naprowadza na dostepne romy.

W wersjach romow widzialem jakies wersje modemu czy cos, wiec nie wiem czy wybrac po prostu najnowszy dostepny dla Polski i to wystarczy.

 

mówiąc o flashowaniu, debrandowaniu itp. i jakiś głupich i zjadających czas czynnościach w stylu włącz Odina, wyłącz Odina, wciśnij naraz przyciski, ładuj roota JO J.EBE LUDZIE TO JEST TELEFON KOMÓRKOWY ON MA DZIAŁAĆ a nie służyć do je.bania się z nim wieczornymi porami. Ma mieć zaawansowane funkcje, służyć do neta, być moim mobilnym biurem, maszynką do grania, rozrywki, wszystkiego czego zapragnę ale w sposób łatwy, prosty i wydajny.

 

A Wy tymczasem naprowadźcie drodzy kochani koledzy @Saptisa na to gdzie może znaleźć dobre ROMy bo jak wgra zły to będzie znów padaka i coś nie będzie działać (zamiast tracić czas na komentowanie sprzętu gdzie takich tematów nie ma).

 

Prawdą jest że marketing jest wszędzie (akurat Szajsung to mistrz w temacie), ale jak się stanie z boku to się nagle okaże że iPhone działa (do zarzygania Wam to mówię - brandowany czy nie działa ekstraklasa) a Android cóż - zależy jakiego producenta, z jakiej sieci.... super.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...