Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tabletów to nie będę rozmawiać, bo wszędzie powtarzam, że iPad > wszystko, Nexus 7 i 10 jedynie do pewnych zastosowań są lepsze, tyle. Sam bym chętnie iPada przytulił, kiedyś na pewno się to stanie.

 

Ja tam mam jakieś 140-150 aplikacji kupionych :).

 

a z telefonami nie jest tak samo? W sensie czy użytkownicy telefon z systemem Android nie kupują mniej apek i nie bardziej "bierni" niż Ci od iPhonów? Ciekawe czy gdzieś są takie badania.

 

edit: @zaq pamiętam gdzieś był screen jak konferencja Microsoftu była prowadzona na MacBooku :D

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

czyli w wolnym tłumaczeniu na Polski - dane o ilości generowane ruchu nie pokrywają się z tak dużą sprzedażą iPadów. To może sugerować, że Android to sprzęt kupowany do szafy, podczas gdy kupione iPady naprawdę są użytkowane. Do tego ja dorabiam sobie wniosek - właśnie o takie urządzenia chodzi developerom, którzy liczą na sprzedaż apek.

 

Z drugiej strony trochę mi to śmierdzi, bo chyba pop prostu iPadów jest ogólnie więcej niż wszystkich tabletów z Andkiem razem wziętych, a to oznacza, że obecnie mniejsza sprzedaż nie może się przekładać na ruch w sieci w ujęciu całkowitym.

 

Ale może źle myślę?

 

Ja to interpretuję tak - patrząc na wielu moich znajomych którzy chcieli tablet żeby czytać książki czy PDFy (np na budowie, z normami) i kupili taniego andka, wrzucili rzeczy na dropboxa, synchronizują go w domu po wifi po 90% z tych tanich NIE MA 3g i tyle. Więc nie generują ruchu. Tablety z Andkiem służą do tego albo po to, by dać dziecku angry birds (moja kuzynka) i kupuje takiego bo "mniej szkoda jak pęknie". Widać też tu tzw. efekt snoba (bez urazy) który pokazuje, że jak kupujemy coś tanio to nie przykładamy do tego aż takiej uwagi. Jak damy dużo to często staramy się wykorzystać cały aspekt tego urządzenia. Napewno za iPadem przemawia spójny ekosystem ale wydaje mi się że amazon i kindle mogą też namieszać :-) Zobaczymy.

 

Sam szukam iPada tanio, nic innego nie rozważam raczej w tej chwili. MOŻE kindle Fire hd 8.9" ale przekonany nie jestem :-)

 

Co do tabletów to nie będę rozmawiać, bo wszędzie powtarzam, że iPad > wszystko, Nexus 7 i 10 jedynie do pewnych zastosowań są lepsze, tyle. Sam bym chętnie iPada przytulił, kiedyś na pewno się to stanie.

 

Ja tam mam jakieś 140-150 aplikacji kupionych :).

 

a z telefonami nie jest tak samo? W sensie czy użytkownicy telefon z systemem Android nie kupują mniej apek i nie bardziej "bierni" niż Ci od iPhonów? Ciekawe czy gdzieś są takie badania.

 

edit: @zaq pamiętam gdzieś był screen jak konferencja Microsoftu była prowadzona na MacBooku :D

 

Tak jest. Dodatkowo - prostsze piractwo (wpisz w google nazwe prograpku + apk i masz) no i to, że kupę tego sprzętu schodzi jako TELEFON bo innych po prostu nie ma. Mój ojciec ma a nie wszedł do sieci NIGDY chyba. Ale iPhone'a nie kupi bo nie używa aplikacji a cena jest zaporowa jak na Polskie warunki. Tak to jest.

 

I zobacz WALDUŚ - zgadzamy się czasem większą grupą - NORMALNIE JESTEŚMY CHYBA MASONAMI JAKIMIŚ! Nie kłócimy się, to chyba NIE JESTEŚMY PRAWDZIWYMI POLAKAMI! ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Za(pipi)isty projekt Google http://www.ingress.com/

Na pewno Google? W 16 sekundzie trailera widać MacBook'a Pro :P

W google pracuja na MacBook'ach tylko dlatego,ze faboye sie nie dogaduja to nie znaczy,ze ludzie maja zakaz na macbook czy iphone. I nawet pracownicy moga korzystac z FB.

Ja nie mówię, że mają zakaz, po prostu śmieszy mnie to trochę. Jak wiadomo Google z Apple raczej się nie lubi, ale pokazuje ich komputer na swoim trailerze :) (oczywiście nie widać nigdzie żadnego napisu Macbook, czy loga Apple, ale MacBook Pro jest tak charakterystyczny, że od razu wiadomo) Z resztą sam tez bym tak zrobił, bo wygląda ładnie i estetycznie :P

Odnośnik do komentarza

synchronizują go w domu po wifi po 90% z tych tanich NIE MA 3g i tyle. Więc nie generują ruchu.

 

W cytacie jest mowa o web-browser traffic - jak ma się do tego obecność modułu 3g?

 

O żesz - przyłapany. No ale... zobacz - tak jak ci podałem, skoro taki tablet tani służy do Angry Birds i np czytania PDFów to NIE GENERUJE RUCHU web-browser wtedy, prawda?

 

Za(pipi)isty projekt Google http://www.ingress.com/

Na pewno Google? W 16 sekundzie trailera widać MacBook'a Pro :P

W google pracuja na MacBook'ach tylko dlatego,ze faboye sie nie dogaduja to nie znaczy,ze ludzie maja zakaz na macbook czy iphone. I nawet pracownicy moga korzystac z FB.

Ja nie mówię, że mają zakaz, po prostu śmieszy mnie to trochę. Jak wiadomo Google z Apple raczej się nie lubi, ale pokazuje ich komputer na swoim trailerze :) (oczywiście nie widać nigdzie żadnego napisu Macbook, czy loga Apple, ale MacBook Pro jest tak charakterystyczny, że od razu wiadomo) Z resztą sam tez bym tak zrobił, bo wygląda ładnie i estetycznie :P

 

Tylko że Google jakoś bardziej nie lubi Windowsa którego tam się NIE UŻYWA. Maci nie są zabronione (i oficjalnie używa się ich tam) aczkolwiek naciskali, żeby nie mieć iPhone'ów. Tak samo w Facebooku, chcieli żeby ludzie korzystali z Androida. Zapewne jak Google wypuści swój system operacyjny, wszyscy będą zobligowaniu do używania go :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

 

 

Tylko że Google jakoś bardziej nie lubi Windowsa którego tam się NIE UŻYWA. Maci nie są zabronione (i oficjalnie używa się ich tam) aczkolwiek naciskali, żeby nie mieć iPhone'ów. Tak samo w Facebooku, chcieli żeby ludzie korzystali z Androida. Zapewne jak Google wypuści swój system operacyjny, wszyscy będą zobligowaniu do używania go :-)

nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, ale nie da sie ukryc ze swego czasu aplikacja fb na andka dzialala c(pipi) gdy na iphone idealnie? Programisci mieli iphony to sie starali i robili na od(pipi). Poprosili ich o uzywanie andka to i aplikacje poprawili bo sie w(pipi)iali ze tak zle dziala.

 

tak samo jest z Visual Studiem ms. Dlaczego jest takie mega za(pipi)iste? bo Ms to wykorzystuje do pracy :P Wiec staraja sie aby bylo dobre bo inaczej sie sami beda meczyc z czyms co sami splodzili

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Za(pipi)isty projekt Google http://www.ingress.com/

Na pewno Google? W 16 sekundzie trailera widać MacBook'a Pro :P

W google pracuja na MacBook'ach tylko dlatego,ze faboye sie nie dogaduja to nie znaczy,ze ludzie maja zakaz na macbook czy iphone. I nawet pracownicy moga korzystac z FB.

Ja nie mówię, że mają zakaz, po prostu śmieszy mnie to trochę. Jak wiadomo Google z Apple raczej się nie lubi, ale pokazuje ich komputer na swoim trailerze :) (oczywiście nie widać nigdzie żadnego napisu Macbook, czy loga Apple, ale MacBook Pro jest tak charakterystyczny, że od razu wiadomo) Z resztą sam tez bym tak zrobił, bo wygląda ładnie i estetycznie :P

Tak sie nie lubia,ze beda razem kupowac za 500mln $ patenty kodaka.

Apple Inc. (AAPL) and Google Inc. have joined forces to offer more than $500 million to buy Eastman Kodak Co. (EKDKQ)’s patents out of bankruptcy, said people familiar with the situation.

http://www.businessweek.com/news/2012-12-07/apple-joins-google-in-500-million-plus-bid-for-kodak-patents

Odnośnik do komentarza

Tylko że Google jakoś bardziej nie lubi Windowsa którego tam się NIE UŻYWA. Maci nie są zabronione (i oficjalnie używa się ich tam) aczkolwiek naciskali, żeby nie mieć iPhone'ów. Tak samo w Facebooku, chcieli żeby ludzie korzystali z Androida. Zapewne jak Google wypuści swój system operacyjny, wszyscy będą zobligowaniu do używania go :-)

nie wiem ile w tym prawdy a ile plotek, ale nie da sie ukryc ze swego czasu aplikacja fb na andka dzialala c(pipi) gdy na iphone idealnie? Programisci mieli iphony to sie starali i robili na od(pipi). Poprosili ich o uzywanie andka to i aplikacje poprawili bo sie w(pipi)iali ze tak zle dziala.

 

tak samo jest z Visual Studiem ms. Dlaczego jest takie mega za(pipi)iste? bo Ms to wykorzystuje do pracy :P Wiec staraja sie aby bylo dobre bo inaczej sie sami beda meczyc z czyms co sami splodzili

 

Też czytałem o tej aplikacji i że to powód w FB. Ale w Google powód jest taki, że ich serwery nie działają na Windowsie a ich koronny produkt (Android) bazuje na kodzie linuksa więc rezygnacja z jedynego powszechnie używanego systemu nie będącego spadkobiercą unixa w żadnym stopniu jest absolutnie zrozumiały :-)

Odnośnik do komentarza

 

Ale najsmutniejsze jest że:

 

“The brand-new, completely rethought design is slick, simple and coherent. Google admits that it’s even better than Google Maps for Android phones, which has accommodated its evolving feature set mainly by piling on menus.”

 

Samo Google przyznaje, że to lepsza apka niż na Andku... dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza

dzięki wam za te komenty - pokazujecie jak bardzo jesteście fanbojami

ja to widze zupelnie odwrotnie - jedyna dobra rzecz jaka jest w iphonie pochodzi od google

ironia

 

gdyby android musiał używać jakiegoś programu od appla do poprawnego funkcjonowania to bym powiedział "szkoda że nie potrafią zrobić tego sami" , ale wy nie, dla was to jest zaleta że apple nie potrafi czegoś zrobić i musi sie posiłkować u konkurencji. a przecież wypuszczenie z powrotem map dowodzi jak bardzo apple z(pipi)ało swoje mapy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dzięki wam za te komenty - pokazujecie jak bardzo jesteście fanbojami

ja to widze zupelnie odwrotnie - jedyna dobra rzecz jaka jest w iphonie pochodzi od google

ironia

 

albo jakim jesteś mobilkowym ignorantem! IPhone ma wszystko, teraz nawet lepsze mapy Google niż sam Android. LOL !

Odnośnik do komentarza

problem jest w tym że tak cały czas wychwalacie apple i jedziecie po google a teraz wasz kochany iphon został uratowany właśnie przez google

 

@Yano ale o co Ci chodzi. Google to zaj.ebista firma i powinni się trzymać tego co robią najlepiej, czyli tworzyć sieciowe usługi. Zrobili średnio udany system operacyjny, który dopiero po kilku latach developingu zaczyna działać "w miarę" na kilku modelach telefonów. Google Maps to świetna aplikacja rozwijania przez lata, punktem wyjścia była wersja webowa a jej wersja mobilna to wisienka na torcie. Cieszę, że ją mam i z niej mogę korzystać. Ale gdyby mi ją zabrali na amen to iPhone ani Apple nie upadają na pysk, więc stwierdzenie "wasz kochany iphon został uratowany właśnie przez google" to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza

apple nie upadnie na pysk, to oczywiste, ale straciło by jedną z podstawowych, w dzisiejszych czasach, funkcji telefonu (smartfonu). a popularność w pierwszych godiznach po premierze na appstroe pokazuje że dla wiekszości osób jest to ważna funkcja.

oczywiście nikt by nawet nie zwrócił uwagi na całą sytuacje gdyby apple nie postanowiło zabrać GM w ios6 i zastąpić ich swoimi niedziałającymi, ale w takiej sytuacji należą im sie docinki i szyderstwa

Odnośnik do komentarza

dzięki wam za te komenty - pokazujecie jak bardzo jesteście fanbojami

ja to widze zupelnie odwrotnie - jedyna dobra rzecz jaka jest w iphonie pochodzi od google

"Jedyna dobra rzecz" - napisał totalny niefanboj konkurencyjnej platformy.

 

problem jest w tym że tak cały czas wychwalacie apple i jedziecie po google a teraz wasz kochany iphon został uratowany właśnie przez google

A z wyszukiwarki wolno korzystać? Czy też nie, bo to Google a mam sprzęt Apple?
Odnośnik do komentarza

Ja mam wrażenie, że wprowadzili jakieś ulepszenia do map, bo ja normalnie z nich korzystam we Wrocławiu i spoko działają. Do tego wielkie propsy za to, że są one w wektorach, więc zabierają bardzo, bardzo mało transferu i szybko się ładują, nawet po Edge'u.

 

problem jest w tym że tak cały czas wychwalacie apple i jedziecie po google a teraz wasz kochany iphon został uratowany właśnie przez google

Szkoda, że Android nie jest do uratowania, bo Apple ma go w (pipi)e ;p

 

Żarty żartami, ale przekreślanie całego systemu (świetnego, ale trochę nudnego) na podstawie map jest idiotyzmem. Apple z(pipi)ało, i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości, ale iOS nie polega tylko na mapach. A w ogóle sam fakt, że Google bardziej przyłożyło się do appki na platformie konkurencji, niż na swoim systemie, świadczy o tym który rynek jest dla nich ważniejszy ;)

Odnośnik do komentarza

dzięki wam za te komenty - pokazujecie jak bardzo jesteście fanbojami

ja to widze zupelnie odwrotnie - jedyna dobra rzecz jaka jest w iphonie pochodzi od google

ironia

Jesteśmy fanbojami, bo uważamy, że system Apple jest lepszy od Androida. Ktoś jest fanbojem, bo uważa, że Apple ma ładne rzeczy. Ktoś jest fanbojem bo wybrał iPada, a nie Nexusa! :o Dziwne masz definicje fanbojstwa.

 

problem jest w tym że tak cały czas wychwalacie apple i jedziecie po google a teraz wasz kochany iphon został uratowany właśnie przez google

 

Ty to lubisz z dupy wyjąć różne wnioski. Wszyscy narzekają na mapy Apple, bo rzeczywiście je zjabali. Da sie używać (nawet sprawdzałem turn by turn w wawie jak jechałem i prowadziły dobrze), ale od map Google'a są dużo słabsze, więc od teraz będę używał map Google. Gdyby nie było map google to uświadom sobie, żę iPhone nie straciłby "podstawowej funkcji smartfona" (według ciebie), tylko po prostu miałoby tą funkcję na słabym poziomie, ale wciąż na takim, że da się użytecznie jej używać.

Po Google nigdzie nie jedziemy, jedziemy po ich systemie, a to różnica -.-

 

Fanboju :pinch:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...