Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

masz możliwość zmiany klienta pocztowego na innego, masz możliwość zmiany przeglądarki na inną, która będzie mieć mnóstwo opcji, masz możliwość archiwizacji w chmurze (nie iCloud tylko np. właśnie Google Exchange gdzie sobie ustawisz co chcesz), masz możliwość wgrania appki do zdjęć, która zrobi Ci nawet HDRy, panoramy, a opcji będzie multum łącznie z Depth of Field i zanim jest ustawisz to minie rok (i może ona być defaultowa). Możesz to wszystko mieć.

 

Bullshit! Możesz dograć alternatywną przeglądarkę jak Chrome czy klienta pocztowego jak Sparrow, ale co z tego, skoro nie integrują się one z systemem? Kolega Ci przyśle link do stronki mailem, Ty na niego klikniesz i... otworzy się Safari, nie Chrome. I nie zmienisz tego. W Androidzie? Owszem, system się zapyta, w czym otworzyć oraz czy to ma być domyślny program.

 

appka odpala się od razu bez czekania 2 sekund aż łaskawie telefon się kapnie czego chcę (oraz wgra kontakty). Ja po prostu lubię takie rzeczy jak szybka wymiana aplikacji w tle, to że to wszystka działa płynnie a animacjami, że dotyk się nie wiesza, że po przewróceniu telefonu na bok od razu telefon zmienia położenie appki a nie muszę ani chwili czekać (co nie którzy Androidowcy ze swoimi SGSIII mają jeszcze nawyk "podrzucania/szturchania" telefonem aby ten się kapnął że zmieniono orientację z pionowej na poziomą - sam to widziałem podczas festynu przedszkolnego w tą sobotę kiedy stado rodziców wyjęło swoje SGSy i najpierw odpalili aparat aby kręcić film (fch.uj czekania) a potem zanim aparat się kapnął że jest w poziomie to też swoje poczekali "podrzucając" aparatem radośnie)

 

musiałeś pomylić SGS3 z Samungiem Spicą albo Omnią, bo SGS3 tak działa:

 

http://www.youtube.com/watch?v=oJ0KzplBf7M

 

szybko enough?

 

 

 

idź być trollem gdzie indziej -_-

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
masz możliwość zmiany klienta pocztowego na innego, masz możliwość zmiany przeglądarki na inną, która będzie mieć mnóstwo opcji, masz możliwość archiwizacji w chmurze (nie iCloud tylko np. właśnie Google Exchange gdzie sobie ustawisz co chcesz), masz możliwość wgrania appki do zdjęć, która zrobi Ci nawet HDRy, panoramy, a opcji będzie multum łącznie z Depth of Field i zanim jest ustawisz to minie rok (i może ona być defaultowa). Możesz to wszystko mieć.

Bullshit! Możesz dograć alternatywną przeglądarkę jak Chrome czy klienta pocztowego jak Sparrow, ale co z tego, skoro nie integrują się one z systemem? Kolega Ci przyśle link do stronki mailem, Ty na niego klikniesz i... otworzy się Safari, nie Chrome. I nie zmienisz tego. W Androidzie? Owszem, system się zapyta, w czym otworzyć oraz czy to ma być domyślny program.

 

no wreszcie jakiś argument i do tego w 100% celny. +1 bycz!

 

 

Nie masz oryginalnego softa wiec sie nie liczysz.

 

i szpic też zalicza +1. Nie macie nakładki od Orange to się nie liczy! Jesteście u Pani.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

waldemar:

nie chce mi sie kłócić, ale powiedz jedno - skoro mac os jest takie przeza(pipi)iaszczy to dlaczego ma 7% rynku, gdy windowsy mają 91% ?

nie twierdze ze windowsy są świetne, ale wątpie zeby miały tak wielki udział gdyby rzeczywiscie były wyraźnie gorsze

jprdl... Ale jesteś tępy na serio :o

To tak jakbyś zapytał, dlaczego Android ma większy udział w rynku od iOSa. Większość ludzi patrzy na cenę, nie na jakość i wybiera tańsze rozwiązania.

 

Mimo tego, że używam Mac OS X od pewnego czasu to jakbym miał porównywać oba systemy to ciężko by mi było wybrać lepszy. Nie używałem jeszcze dłużej niż 2 minuty Windows 8, więc nie wiem jak on się sprawuje.

Odnośnik do komentarza

waldus: ale nie możesz tłumaczyć systemu tym, że jak coś nie działa to instalujemy appke. Bo tak to można bronić każdy system. Dobrze wiesz, że android ma większość rzeczy już w stocku, bez apek. To tak jak tłumaczyć, że polonez może być tak szybki jak ferrari - wystarczy zrobić swap silnika, przerobić budę, dać inną zawiechę...

Odnośnik do komentarza

waldemar:

nie chce mi sie kłócić, ale powiedz jedno - skoro mac os jest takie przeza(pipi)iaszczy to dlaczego ma 7% rynku, gdy windowsy mają 91% ?

nie twierdze ze windowsy są świetne, ale wątpie zeby miały tak wielki udział gdyby rzeczywiscie były wyraźnie gorsze

jprdl... Ale jesteś tępy na serio :o

@Norbi ale nie wyzywajmy się - to jest bez sensu. Gram z @Yano, gadamy przez HS i nie uważam aby był tępy. Także zbastujmy z takimi określeniami bo to nie przystoi poważnym właścicielem uber smartfonów

 

waldus: ale nie możesz tłumaczyć systemu tym, że jak coś nie działa to instalujemy appke. Bo tak to można bronić każdy system. Dobrze wiesz, że android ma większość rzeczy już w stocku, bez apek. To tak jak tłumaczyć, że polonez może być tak szybki jak ferrari - wystarczy zrobić swap silnika, przerobić budę, dać inną zawiechę...

 

ale @Yacuś ja nic na to nie poradzę, że tak ktoś zaprojektował ten system. A zrobił to bardzo dobrze. I nie mów mi, że iOS bez apek to polonez :confused: ten system jest szybszy od ferrari od razu po wyjęciu z pudełka - z tego co widzę po dziale Android to właśnie Andek jest systemem, któremu trzeba "pomóc" poprzez tuning (zmiana ROMów, wersji, etc.)

Zgadzam się, mówię to już poraz 38465398764593874563987456 że Android od ręki ma możliwość większej customizacji pod każdym względem. Sęk w tym, że nie widzę w tym ŻADNEJ przewagi, bo cenię inne cechy systemu operacyjnego.

 

i na koniec do podusi:

 

Pierwsze przecieki na temat iPhone 5S

 

 

Okazuje się, że do sieci wyciekły pierwsze niepotwierdzone przecieki na temat najnowszej słuchawki z logiem nagryzionego jabłka. Według Petera Misek'a, analityka firmy Jefferies, powołując się na anonimowe kontakty wśród producentów podzespołów elektronicznych, udało się odkryć kilka tajemnic, które mogą pojawić się w nowym modelu telefonu.

 

Nowy iPhone 5S najprawdopodobniej otrzyma lepszy aparat i pojemniejszą baterię. Będzie obsługiwać technologię NFC, która według pogłosek miała pojawić się już w obecnej wersji telefonu. Oprócz wersji 16, 32 i 64 GB, Apple wprowadzi do sprzedaży model z pamięcią 128 GB. Nowy iPhone będzie dostępny prawdopodobnie w sześciu kolorach, a jego premiera ma odbyć się miedzy lipcem i sierpniem przyszłego roku.

 

Misek uważa, że nowy iPhone posiadać będzie ekran o rozdzielczości 4,8 cala i całkowicie przeprojektowany przycisk Home. W następnym modelu przycisk ten ma obsługiwać szereg gestów, przyspieszając i ułatwiając poruszanie się po menu telefonu.

 

Nie wiemy czy przytoczone informacje pochodzą z wiarygodnych źródeł. Do premiery przyszłego modelu pozostało dużo czasu, jednak iPhone z pamięcią 128GB i obsługa NFC wydaje się być bardzo prawdopodobna.

 

tylko to pogrubione mi się podoba, bo może faktycznie wpłynąć na wygodę a ja kocham takie rozwiązania. Reszta to ponownie - już 5 raz rzędu śmiech na sali. (pipi)a piąty raz :(

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

waldemar:

nie chce mi sie kłócić, ale powiedz jedno - skoro mac os jest takie przeza(pipi)iaszczy to dlaczego ma 7% rynku, gdy windowsy mają 91% ?

nie twierdze ze windowsy są świetne, ale wątpie zeby miały tak wielki udział gdyby rzeczywiscie były wyraźnie gorsze

jprdl... Ale jesteś tępy na serio :o

@Norbi ale nie wyzywajmy się - to jest bez sensu. Gram z @Yano, gadamy przez HS i nie uważam aby był tępy. Także zbastujmy z takimi określeniami bo to nie przystoi poważnym właścicielem uber smartfonów

Podsumowałem jego post, to z niego wynikło. Poza tym jest jeszcze dalsza część posta :) Albo udaje idiotę, albo nim jest.

Odnośnik do komentarza

To piątka nie ma NFC? A ja myślałem, że to jeden z głównych ficzerów w iP5 :lol:.

 

Jeżeli te spekulacje się sprawdzą, to jeden z tych iPhone'ów nie powinien zostać nigdy wydany - albo "rewolucyjny" 4s, albo 5.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Można też to tak ująć.

 

Co do ekranu o przekątnej 4,8 cala (zakładam, że tym razem oba wymiary pójdą w górę), to trochę śmiesznie będzie wyglądało to, że w filmiku do iP5 wychwalają, że dzięki wydłużeniu ekranu, a nie poszerzeniu, lepiej się go trzyma w ręku, a pół roku/rok później wypuszczają 4,8 calowego kolosa ;).

Odnośnik do komentarza

Świetny wywiad z Tomem Cookiem, obecnym CEO Apple

 

Tim Cook's Freshman Year: The Apple CEO Speaks

 

 

Generalnie mega długi, fajny wywiad. Oczywiście nie brakuje korporacyjnej mowy-trawy, lecz parę fajnych rzeczy można wyczytać między wierszami. Angielski wymagany niestety.

 

 

How many products does Apple have now?

Well, we have few. You could almost place every product that we [make] on this table. I mean, if you really look at it, we have four iPods. We have two main iPhones. We have two iPads, and we have a few Macs. That’s it. And we argue and debate like crazy about what we’re going to do, because we know that we can only do a few things great. That means not doing a bunch of things that would be really good and really fun.

 

feature_chart_2.jpg

feature_chart_10.jpg

 

We find ourselves in two markets right now that are extremely fast-growing and extremely large—that’s the phone space and the tablet space. The PC space is also large, but the market itself isn’t growing. However, our share of it is relatively low, so there’s a lot of headroom for us.

The MP3 market has shrunk. It’s shrinking because people are listening to music on their phones, but it’s still big

Tu pojechał:

The most successful product in consumer electronics history, and we change it all in a day and go with an iPad mini and a fourth-generation iPad. Who else is doing this? Eighty percent of our revenues are from products that didn’t exist 60 days ago. Is there any other company that would do that?

Fragment o Jony Ive - głównym projektancie:

Jony [ive, senior vice president of industrial design], who I think has the best taste of anyone in the world and the best design skills, now has responsibility for the human interface. I mean, look at our products. (Cook reaches for his iPhone.) The face of this is the software, right? And the face of this iPad is the software. So it’s saying, Jony has done a remarkable job leading our hardware design, so let’s also have Jony responsible for the software and the look and feel of the software, not the underlying architecture and so forth, but the look and feel.

 

Dobra a teraz mięso dla nas:

How is Apple’s tablet strategy different from Samsung’s or Amazon’s (AMZN) or Microsoft’s (MSFT)?

Again, if you look at our North Star, we’re focused on making the best products, so ours is very product-centric. We care about every detail. We’re also marrying hardware, software, and services. If you think about Android, it’s more like the Windows PC model. The operating system comes from company A. Company B is doing some integration work, and maybe the services come from yet somewhere else. I think we know the kind of customer experience that produces.

In fact, there are all these tablets that have come out—there were a lot of tablets that came out last year as well—and the usage of them appears to be very low. Certainly the data that I’m seeing suggests—and this is all third-party data—that over 90 percent of the Web-browsing traffic from tablets are from iPad. You may have seen the data over the weekend from IBM (IBM) that was Black Friday sales that showed the iPad was used in more e-commerce transactions than any other device. And that’s more than all Android devices combined, tablets and smartphones.

Have you played with the Surface or Galaxy?

I have, yes. Both of those—and some others. What I see, for me, is that some of these are confusing, multiple OSs with multiple UIs [user interfaces]. They steer away from simplicity. We think the customer wants all the clutter removed. We want the customer to be at the center of everything. I think when you start toggling back and forth between OSs and UIs, etc., I don’t think that’s what customers are looking for. I think that customers want tablet-optimized apps. You know, we have 275,000-plus apps that have been optimized for the tablet. If you just stretch out a smartphone app on a tablet, it’s an awful experience. It’s not what customers want. I think it’s another reason that usage is so low on these other tablets.

 

 

feature_chart_7.jpg

 

 

Czyli generalnie nawet Cook jest jak ja tępym ch.ujem w dziedzinie obsługi Androida bo lubi prostotę. Co za cieć.

 

Ale z ciekawych wniosków do których chciałbym się odnieść należy ten o obsłudze urządzeń i świadomości konsumenckiej. Słuchajcie zaskoczenie jak cholera. Dałbym sobie łeb uciąć, że to właśnie użytkownicy Androida są mega bardziej oblatani w temacie niż ryże hamburgery używające iPadów. Tymczasem statystyki faktycznie mówią Inaczej - wróćmy do wątku o wykorzystywaniu urządzeń. Blisko 90% ruchu w internecie generowane z urządzeń mobilnych pochodzi z IPadów. IBM opublikował dane (tekst o tym też dałem wyżej), gdzie pokazano, że podczas dnia wyprzedaży z USA ruch w necie poprzez iPady jest większy niż wszystkich urządzeń z Androidem razem wzięty.

 

ALE

 

później Cook mówi tak:

 

Since these statistics do not correlate with unit sales, it suggests to me that the iPad user experience is so far above the competition. The iPad has become a part of their lives, instead of a product that they buy and place in a drawer.

 

czyli w wolnym tłumaczeniu na Polski - dane o ilości generowane ruchu nie pokrywają się z tak dużą sprzedażą iPadów. To może sugerować, że Android to sprzęt kupowany do szafy, podczas gdy kupione iPady naprawdę są użytkowane. Do tego ja dorabiam sobie wniosek - właśnie o takie urządzenia chodzi developerom, którzy liczą na sprzedaż apek.

 

Z drugiej strony trochę mi to śmierdzi, bo chyba pop prostu iPadów jest ogólnie więcej niż wszystkich tabletów z Andkiem razem wziętych, a to oznacza, że obecnie mniejsza sprzedaż nie może się przekładać na ruch w sieci w ujęciu całkowitym.

 

Ale może źle myślę?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za dane, skąd te dane. Na pewno to ma sens, kupić tablet i go nie używać. Zresztą ciekawe, że mówisz o tabletach, gdzie Apple ma oczywistą przewagę (i zasłużoną), a o smartfonach nie wspomnisz już :).

 

A ten Profit share... Apple udało się dokonać czegoś niesamowitego, tj. miliony ludzi dałyby sobie łapę odciąć, by móc KUPIĆ za dużo za duże pieniądze ich zabawki składane z procków Samsunga i ekranów LG. Mają ogromny zysk już na wejściu, a potem jeszcze są ogromne profity z App Store. Android jest w normalniejszej cenie, stąd mniejsze zyski (choć jak widać, Samsung ma już prawie 40% tortu, więc tragedii nie ma).

 

Swoją drogą, niedługo pewnie będzie trzeba zmienić nazwę tematu. Najlepiej zastąpić "Windows" nowym graczem - "BB10". Bo chyba wszystkich trzech użytkowników WP7 w Polsce już się wypowiedziało w tym temacie :D? RIM wraca do gry! To jest ich ostatnia szansa, a po wersjach testowych dla devów widać, że naprawdę wiedzą, co robią. Może uda im się odzyskać biznesowy sektor zagarnięty przez iPhone'a.

Odnośnik do komentarza

Zresztą ciekawe, że mówisz o tabletach, gdzie Apple ma oczywistą przewagę (i zasłużoną), a o smartfonach nie wspomnisz już :).

 

@raven ja odnoszę się do wywiadu, który uważnie przeczytałem. Tam Pan redaktor pytał głównie o tablety. Stwierdził, że obecnie jest to najszybciej rozwijający się segment elektroniki użytkowej na świecie, stąd może o tym gadali? Musisz się mnie czepić przy każdej okazji.

 

Cook za to pięknie ujął - Android to system dla komórek jak Windows na Pieców :) Też wolę prostotę.

 

Nie wiem co to za dane, skąd te dane. Na pewno to ma sens, kupić tablet i go nie używać

No nie wiem - weźmy przeciętnego tabletu. Jakaś gra, trochę poczty, przeglądanie newsów na onecie i film w pociągu. Myślę, że Cookowi chodziło o to, że przeciętny użytkownik tabletu Apple nie tylko przegląda net, ale np. nie boi się zakupów przez sieć, jest w sieci aktywny, dużo spędza czasu z tabletem i sporo rzeczy na nim robi, podczas gdy przeciętny użytkownik Androida kupuje tani tablet do zabawy od święta a i tak używa do "grubszych" rzeczy komputera. (jak np. płatności online czy inne działania wymagające aktywności a nie tylko biernego przeglądanie . To by była bardzo zła informacja dla developerów, bo jednak okazałoby się, że większość ich klientów, którzy są skłonni inwestować hajs w urządzenie mobilne siedzi na platformie Apple.

 

Z naszego podwórka nawet - pamiętacie moją rozmowę z @Yano? Dowiedziałem się, że @Yano wydał przez lata parę groszy na krzyż na appki, podczas gdy ja ze 3000zł To jak myślicie na który system dev będzie chętniej pisał ciekawe aplikacje? Cook dodał do tego jeszcze robienie zakupów przez internet i generalnie korzystanie z tabletu na co dzień a nie przez pół godziny po pracy.

 

Co do BB - lekko zaspali ale konkurencja bardzo zacna by była i bardzo chętnie bym przytulił coś fajnego.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Co do tabletów to nie będę rozmawiać, bo wszędzie powtarzam, że iPad > wszystko, Nexus 7 i 10 jedynie do pewnych zastosowań są lepsze, tyle. Sam bym chętnie iPada przytulił, kiedyś na pewno się to stanie.

 

Ja tam mam jakieś 140-150 aplikacji kupionych :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...