Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądanie jest nudne jak cholera, ale to co się tam dzieje jest bardzo ciekawe. Fajny eksperyment społeczny.

 

A jeśli chodzi o Pokemony X/Y, to ja cholipa nie mogłem się wkręcić. Jakoś mi nie podpasowały, choć śliczne, to jednak setting mi się nie podobał. Może kiedy indziej. Teraz chyba się biorę za ponowne przechodzenie White :P.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Siema nerdy,

Nigdy nie gralem dluzej niz kwadrans w poki, zastanawiam sie czy nie dac temu szansy.

Kilka pytan:

- poziom trudnosci; czy jest tu jakies wyzwanie?

- czy duzo ludzi gra online? zawsze mnie jarala mysl o pojedynkach w tego typu rpg. Fajnie jest?

- czy fabula jest na poziomie 7latkow? Da sie to ogladac, czy tylko skip?

Odnośnik do komentarza

Ravena szanuje bardzo, ale tutaj się z nim nie zgodzę. X/Y GOTY. Dużo usprawnień, fajowe animacje 3D, dobre multi, przyjemna ścieżka dźwiękowa. Stawiam je obok Black/White, czyli obok najlepszych odsłon.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Może się mylę, ale wydaję mi się, że Jaczesowi nie spodobają się pokemony jeśli w nie nie grał jako dzieciak. Ja uwielbiam tę serię, ale zagrałem w Ruby jak miałem chyba 9 lat.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ale chyba słabo jest marnować slot na item do trzymania ever stone jak można dać coś lepszego a przy ewolucji trzymac poprostu B

 

swoją drogą po co wstrzymywać ewolucje?

z powodów estetycznych?

jedyny realny powód to to że wczesne stadia uczą się niektórych ataków 2-3 levele wcześniej niż stadium rozwinięte, ale wg mnie to nie ma sensu i tak, bo ta różnica jest znikoma, a pokemon po evolucji zyskuje ogromnego busta do statsów zwykle, i zarazem boosta do przyrostu statsów, więc opłaca się ewoluować jak tylko sie da, a zarazem niektóre poki w ogolnym rozrachunku są średnie bo finalną ewolucje mają np na 48lvlu, i nawet jeśli mają dosbre statsy to przez 48lvli miały słaby przyrost pre-evolucji, tymczasem pok który osiąga "dorosłość" np na 25-30 lvlu ma ponad 20 lvli dobrego przyrostu (np +3-4 co level) gdy tymczasem pok który dosrosłość i dobre statsy osiąga na 48 poziomie wcześniej miał przyrost +1-2, albo słabiej. dlatego oba poki np na 70lvlu mogą mieć znaczną róznice w statsach nawet jeśli jeden wydaje sie lepszy, ale dobry przyrost statsów miał dopiero od 22lvl gdy inny nieco słabszy dobry przyrost miał od 45lvli (22x4 VS 45x4)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przyszedł moj pierwszy 3ds z pokemonami X wlasnie, pierwsze wrazenia takie jak przy starych dobrych pokemonach z gba. Dzisiaj bede mial wiecej czasu zeby pograc to pewnie bedzie jeszcze lepiej im dalej.

 

Mialem duzy dylemat czy zaczynac od X czy najpierw ograc starsze odslony (Mam tez black) bo pisaliscie ze bedzie ciezko sie przeniesc po tych na inne ale jednak padlo na X za bardzo ciekawilo mnie jak ta gra ewoluowala.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mampytanie. Jeśli chciałbym trenować Helioptile,a to czy wstrzymywać się z jego ewoluowaniem w drugą formę (sun stone evolution) czy od razu go przekształcić? Druga forma nie uczy się żadnych ataków ale nie wiem, czy czasem statsy nie będą wolniej rosły jak będzie levelował jako pierwsza forma. BTW: daleko w grze się dostaje sun stona?

Odnośnik do komentarza

Staty rosną szybciej u wyewoluowanych poków, ale nie uczą się one ataków. Najlepiej jakbyś sprawdził na veekun.com lub bulbapedii (szczególnie tę pierwszą) których ataków potrzebujesz, wybił odpowiedni poziom i wtedy przeistoczył stworka. Wiele ataków masz też w TM, więc sam spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...