Skocz do zawartości

Robert Kubica - wiadomości, plotki i pogaduszki.


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w Rajdzie Kanaryjskim mieliśmy liderów w ERC1, ERC2 i ERC3, dzisiaj niestety jakaś awaria z ciśnieniem opon u Kajetana i niestety traci już sporo do drugiego miejsca.

 

A Kubica ponoć w jakimś wywiadzie powiedział, że zamierza powalczyć w tym wyścigu na Mugello, także może być ciekawie :D

Odnośnik do komentarza

to teraz F1 będzie w 11? kurna mam ten kanał ale nie w pakiecie :/ nowy komentator może się sprawdzi. szkoda borowczyka bo mimo że czasami pierdzielił od rzeczy to fajne ciekawostki wrzucał między poważnymi komentarzami o zmianie opon czy strategii paliwowej w tym coraz to śmieszniejszym sporcie.

Odnośnik do komentarza

Jak Cezary Gutowski wrzuci na facebooka coś o Kubicy, to zawsze szczęka opada

 

"Przełomowe Mugello

Tamten weekend odmienił moje życie. Skierował na tory (dosłownie i w przenośni), które doprowadziły mnie tu, gdzie jestem dziś. Może kilka detali rozegrałbym inaczej, ale nie żałuję nic. To właśnie na Mugello, 14 lat temu zaczęła się moja wielka, prawdziwa przygoda ze sportem motorowym. To tam po raz pierwszy spotkałem Roberta Kubicę.
Nie. Nie była to moja pierwsza wizyta na torze czy wyścigu, a sportem tym pasjonowałem się od dawna. Od pięciu lat przy nim pracowałem - jako komentator Formuły 1 w CANAL+ i dziennikarz "Przeglądu Sportowego". Miałem też swoje, całkiem trafne - jak dziś mogę stwierdzić - wyobrażenie prawdziwego kierowcy wyścigowego. Faceta, który dotarł na szczyt, do Formuły 1. Nie spodziewałem się jednak, że to wyobrażenie znajdzie tak realne ucieleśnienie - i to na długo przed ostatnim krokiem do królowej sportów motorowych.

O Kubicy słyszałem od dawna, bo zajmując się tym sportem nie można było nie wiedzieć, że jest taki chłopak, który odnosi wielkie sukcesy w kartingu europejskim i międzynarodowym. W 2002 roku udało mi się zebrać siły (logistyka), aby móc poznać go osobiście. Bardzo mi na tym zależało, więc znalazłem sposób, aby się dostać w miejsce akcji. Cel - Mugello!
Do pomocy namówiłem kolegę z Renault, który zapisał mi na ten cel Lagunę V6, z kartą paliwową (w tamtych latach nie było jeszcze Ryanair) i udałem się do Toskanii wczesną jesienią, aby zobaczyć ostatnią rundę włoskiej edycji Formuły Renault 2000, w której Robert walczył o mistrzostwo. Pojechałem z kamerą (i operatorem) jako reporter CANALU+, aby przeprowadzić obszerny wywiad z młodym, dobrze rokującym sportowcem.

To nie wyniki sprawiły, że uwierzyłem w coś, co kilka lat później stało się faktem. Nie jakiś specyficzny sposób prowadzenia bolidu, choć gołym okiem było widać, że ten samochód jeździ inaczej od pozostałych. Nie dlatego, wyjeżdżając kilka dni później z Mugello byłem przekonany, że właśnie poznałem urodzonego kierowcę Formuły 1. 
Nie musiałem patrzeć na stoper i śledzić punktów hamowania. Zdecydowała osobowość. Nigdy wcześniej nie spotkałem po prostu tak cholernie pewnego siebie, lecz przy tym pozbawionego pychy czy arogancji, nastolatka. Faceta tak mocno skupionego na swojej robocie, że poza najbliższą sesją, oponami, wyjazdem na tor, nic nie miało znaczenia. 17-taka poważnego i dojrzałego niczym 27-latek, którego życie potraktowało... sprawiedliwie. Nie szczędząc trudnych chwil i prób, budujących najtwardsze charaktery. 
Byłem przekonany i przekonywałem, że to właśnie materiał na zawodnika F1 - w oczach rozmówców widziałem zazwyczaj politowanie i dystans, a potem szły za tym słowa... (ileż to ludzi traktowało mnie jak nawiedzonego, młodego naiwniaka Emotikon grin ). Uwierzyły mi dwie osoby - obie relacjonowały potem przebieg kariery RK na różnych jej etapach...

Minęło 14 lat, odkąd ostatnio zawitałem na Mugello i teraz wracam znów do pięknej Toskanii, na wspaniały tor, aby zobaczyć kolejny punkt zwrotny w historii tego, dorosłego już faceta. Moment, w którym w końcu, po niemal sześciu latach Robert Kubica wystartuje w wyścigu samochodowym. Mam nadzieję, że tym razem - dzięki wynalezieniu mediów społecznościowych, prześledzimy to razem Emotikon smile

PS
W najbliższych dniach aktualne wiadomości poprzeplatam kilkoma fotkami z tamtego wypadu do Mugello. Mam tekst magazynowy , skrypt napisany dla Canal+ i fajny wywiad (w zasadzie to dwa - na fotce wracamy z tego drugiego, przeprowadzonego na wzgórzu w tle). 
Może być?"

 

8qqMu67.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...