Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Moze jeszcze w tym temacie opisze swoj problem z zakupiona pare dni temu PS3:

 

Problem polega na tym, ze po wlozeniu nosnika w szeline w konsoli, plyta jest "zasysana" tak, ze sie obkreca - a nie laduje prosto (tak jak to robia konsole u mnie w pracy i u kumpli). Mam konsole o oznaczniu - CECHH04, i nie wiem czy po prostu mechanizm pobierajacy plyte do konsoli jest z(pipi)any czy moze najnowsze modele konsol maja po prostu taka secyfike przyjmowania nosnika.

 

Moze ktos ma konsole o tym samym oznaczeniu i moglby mi napisac jak zasysanie CD przez konsole wyglada u niego. Jezeli konsola robi to "normalnie" a nie tak jak u mnie ze zasysana plyta sie obkreca...to znaczy ze po prostu jest z(pipi)ana i pedze do media ja wymienic.

 

Jezeli ktos by mial podobne watpliwosci jak Ja - piszac posta powyzej, czy konsola pobierajac plyte na "okragło" dziala poprawnie.

 

To spisze z wyjasnieniami ze model PS3 oznaczony - CECHH04 - wlasnie tak pobiera plyty.

 

Dzis bylem wymienic moja PS3, na nowa w media-markt, i w nowej konsoli o dokladnie takim samym oznaczniu kodowy (CECHH04) jak ta poprzednia - mechanizm pobierania plyty, dziala dokladnie tak samo, co wyraznie wskazuje na to, ze po prostu SONY wprowadzilo taka zmiane w nowych modelach.

Odnośnik do komentarza

Posiadam konsolę PS3 60GB PAL, nie było z nią od listopada najmniejszych problemów, w dniu dzisiejszym zaś zawiesiła się podczas loadingu uruchamiającego GTA IV. Po kilku próbach (nieudanych) postanowiłem uruchomić inny tytuł - FIFA 08 również zawiesza się po wyświetleniu logosów producentów. Gra Assassin's Creed jak wyżej, "Ubisoft" i dalej nic.

 

Bez problemu uruchamiają się: Filmy na DVD, muzyka na CD, gry z PS2, dema z HDD oraz wszystkie multimedia z HDD.

 

Po paru chwilach FIFĘ udało się uruchomić, podobnież GTA IV. Natomiast AC nadal się stawia.

 

WTF?

 

edit: w FIFE da się grać, ale przerywa dźwięk (komentarze np.) jakby się ktoś wtyczką bawił, GTA się udało uruchomić ale się wiesza np. podczas wchodzenia do taksówki lub włączania mapy. AC nie rabotajet dalej.

 

Czy to może przegrzanie?

Edytowane przez Sephirath
Odnośnik do komentarza
Moja konsola działała do dzisiejszego dnia bez zarzutów, a dzisiaj zaliczyła dwie zwiechy...

1st- podczas gry w Tekkena DR

2nd- GTA 4 (tutaj ponoć lubi się wieszać, ale przy loadingach, a nie normalnie w trakcie gry...)

 

ocb? (ver. 60gb)

 

Ocb? O nic be, to normalne. PS2 rowniez sie zdazalo zawiesic, jesli gry normalnie dzialaja, a zwiechy nie nastepuja za czesto ( na tyle rzadko, ze nie jest to uciazliwe ), to nie ma sie co martwic :]. A co do wieszania sie GTA IV podczas loadingow - patch zalatwil sprawe, od wyjscia patcha nie doznalem ani jednej zwiechy podczas loadingu ( a sporo gralem :).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
W PE bylo napisane, ze GTA nie lubi sie z 60 gigowa wersja PS3. Dlaczego? Nie wiadomo. Rockstar nie wypusci patcha, bo tak.

Jak to do cholery nie wypuści patcha jeżeli patch jest dostępny od kilku tygodni. Halo obudź się. Mam w Gta nabite ponad 40 godzin, zawsze jak gram jestem zalogowany do sieci i jeszcze ani razu mi się nie zawiesiło. Konsole mam z dnia premiery.

 

Odnośnik do komentarza
W PE bylo napisane, ze GTA nie lubi sie z 60 gigowa wersja PS3. Dlaczego? Nie wiadomo. Rockstar nie wypusci patcha, bo tak.

Jak to do cholery nie wypuści patcha jeżeli patch jest dostępny od kilku tygodni. Halo obudź się. Mam w Gta nabite ponad 40 godzin, zawsze jak gram jestem zalogowany do sieci i jeszcze ani razu mi się nie zawiesiło. Konsole mam z dnia premiery.

Dokładnie. Patch już dawno wyszedł... nic się nie wiesza... też mam 60GB z dnia premiery.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Noi stało się grałem sobie wczoraj w najlepsze w MGS4 do 01.30 w nocy. Wyłączyłem PS3 budzę się dzisiaj odpalam PC, patrze kumpel na GG pisze mi, że: "nie wiem oco biega ale PS3(40GB) nie czyta mi płyt" Odpisałem nic sam raczej nie zdziałasz do serwisu. Po czym wziąłem pudełko ze swoim MGS4 z chęcią skończenia pierwszego aktu. Jakie było moje zdziwienie i w.q.rwienie jak zobaczyłem, że mi też nie czyta płyt moja PS3(60GB). Odaplam inne gry i kupa to samo, odpalam DVD chodzą, odpalam Audio CD chodzą, odpalam BD padło :/ Niech mi ktoś teraz powie, że nie ma w co wierzyć w piątek trzynastego i zbiegi okoliczności :) Myślę sobie sobota jest zawiozę do serwisu i rozpocznę długi okres wyczekiwania na zwrot PS3. Dzwonie do serwisu SONY w Krakowie, nie pracują dzisiaj kolejny PLUS kuwa :) Ide otworzyć flaszkę i pozrzucać savy na memory sticka, nie ma to jak przejść MGS-a miesiąc po premierze :)

 

Pozdro

 

P.S. oddawał ktoś z Was PS3 (60GB) w Krakowie do serwisu. jeśli tak to ile był skazany czekać. Z tego co zdążyłem się zorientować to serwis SONY jest na Sowińskiego, zanosił z Was ktoś tam już PS3 z Krakowa ?

Odnośnik do komentarza

Z dniem dzisiejszym rozstałem się na okres od 7 do 14 dni z moim przeukochanym sprzętem - Playstation 3 PAL 60 GB. Od paru dni sprawiał problemy związane z czytaniem gier z płyt (w FIFA 08' często zdychał dźwięk, GTA IV potrafiło się nieźle przyciąć), wczoraj wieczorem zaś odmówił zupełnie współpracy na terenie widzenia wkładanych weń dysków.

 

Zdechł czytnik. Konsola poza tym sprawna w 100%, tylko nie widzi żadnych płytek.

 

Konsola w dłoń więc i sru, do sklepu. Miła obsługa i gratisowy Neo+ na szczęście otarły z mych policzków łzy rozstania. Cholera, ale pusto na półce...

 

I tutaj taka dla Was ciekawostka - w kontekście zwisowego GTA IV (error nr. 6666666 albo jakoś tak) dzwoniłem do nowo otwartego BOKu SCEP - nawet nie sądziłem że będzie to takie przyjemne. Zostało mi utworzone konto referencyjne ułatwiające dalszą współpracę a także dostałem rozwiązanie problemu - doraźnie pomogło, przez 6 godzin GTA chodziło. Po czym konsola po zwisie już się nie podniosła. Ale tak czy inaczej dobrze się zanosi, ten nasz dział pomocy w Polsce, miło i skutecznie. I szybko! Po 12 minutach był kłopot z głowy.

 

No, więc jaki tego morał? Krótki - rozmawiałem z serwisantem mojego PS3, dostają zepsute raz w miesiącu. Taki już mój fart czasem. Za to co ciekawsze - dostanę najprawdopodobniej (ale tylko na 90%) nowe PS3 60 GB, z - to już w ogóle 'ponoć' - ulepszonym chipsetem dysponowania ciepłem. Cokolwiek by to znaczyło, brzmi fajnie ;)

 

Do dostania konsolki zostało +/- 9 dni. A potem MGS~!

Edytowane przez Sephirath
Odnośnik do komentarza
Za to co ciekawsze - dostanę najprawdopodobniej (ale tylko na 90%) nowe PS3 60 GB, z - to już w ogóle 'ponoć' - ulepszonym chipsetem dysponowania ciepłem. Cokolwiek by to znaczyło, brzmi fajnie ;)

 

Chyba chipsetem zarządzania energią lub czujnikiem ciepła.

Nie ma takiej opcji :) - dostaniesz normnalnego PS3 60 GB - refuba pewnie, albo swojego z nowym napędem.

PS3 60gb w wersji PAL ma tylko jedną płytę główną. Chyba, że Sony w serwisie coś umie przeprogramować lub też zmienia coś w płycie głównej i czujnikach. Ale nikt na forach ( angielslko języcznych ) o tym nie wspomina.

 

Wogóle ciekawe jak Sony ma zamiar serwisować konsole 60 gb za powiedzmy 3 lata - czy będą mieli części - czy jak Microsoft wymieni na nowszą wersjea. Ktoś przecież może kupić konsolkę za powiedzmy 2 lata w wersji 60 gb nową ( jak się jakaś ostatnie ).

Edytowane przez Gresh
Odnośnik do komentarza

Wersja 60Gb miała wsteczna kompatybilność (PS2) ,czytnik kart pamięci ,zwiększona ilość wejść Usb. Ja mam 40Gb i pocinam na niej ostro pół roku bez żadnej zwiechy xD Najczęściej psują sie 40Gb ale jeżelija bym miał wybór kupna drugi raz , wziął bym 40Gb . A gdzieś było napisane że niedługo ma wyjść nowa wersja z wsteczną kompatybilnością , kręcą z tymi wersjami, jeżeli masz kasę to śmiało atakuj PS3 40Gb nie zawiedziesz si napewno ;)

Odnośnik do komentarza

Pojechałem dzisiaj do autoryzowanego serwisu SONY w Krakowie z moją PS3 (60 GB) i myślę sobie zadam parę pytań:

 

- Jaka może być przybliżona data zwrotu ?

- SERWIS: "Nie wiem"

- Czyli ustawowo max dwa tygodnie ?

- SERWIS: Chyba tak.

- Jak wygląda sprawa wymiany na nową konsolę jeśli do takowej dojdzie w moim przypadku gdzie mam 60GB, których nie ma już w produkcji ?

- SERWIS: Nie wiem.

- (Wqrwiony) A coś wiecie

- SERWIS: Nie my tylko wysyłamy wszystko do Warszawy

 

Profesjonalne (pipi) podejście, dostałem jakiś (pipi)any śfistek z pieczątką serwisu, z którym mam się zgłosić po odbiór.

Na jedno pytanie dostałem odpowiedź nawet :) cytuje:

 

JA: Czy zostanę jakoś poinformowany kiedy mam się zgłosić po odbiór ?

SERWIS: Tak wyślemy Panu SMS-a

 

Noż kuwa mać o to ma kuwa być. Czy tylko w Warszawce są normalne serwisy ? Poczekam pewnie z miesiąc kuwa :/ A swoją konsolę oddałem do serwisu SONY w Krakowie :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Sony sprzęt, który dotrze do Warszawy tylko sprawdza i wysyła do jakiegoś mega super cool technicznego serwisu poza POLSKĄ. Tak przynajmniej mowili mi kolesie z SONY POLSKA.

 

Kiedyś kupiłem konsolke PS3 40 gb i po 7 dniach padła. W(pipi)iony oddałem do serwisu sony w Warszawie, po czym udeżyłem się w łeb i świstek papieru razem z resztkami konsoli ( padem, pudełkiem i kable ) zaniosłem do Centrum Sony, zrobiłem awanture, pogadałem z Panią z PR przez telefon i dostałem nówkę. Oczywiście musiałem:

1. pouczyć - że mam takie prawo.

2. postraszyć, że jestem z mediów i zrobie cyrk

3. pobłagać, bo robie programy o grach i nie mam na czym robić materiałów, bo konsola KAPUT!!

 

ostatecznie dopasowując odpowiednio każdy z punktów do konkretnej osoby / stanowiska w Sony wywalczyłem konsolę.

a biurokracji przy tym było co nie miara.

Odnośnik do komentarza
Sony sprzęt, który dotrze do Warszawy tylko sprawdza i wysyła do jakiegoś mega super cool technicznego serwisu poza POLSKĄ. Tak przynajmniej mowili mi kolesie z SONY POLSKA.

 

Jeżeli zażyczyłbyś sobie naprawy, a nie wymiany sprzętu, to konsola jedzie na Słowację. Jest to najbliżej działający profesjonalnie serwis.

W Polsce ograniczają się jedynie do wymiany konsol na "nowe". Prawdopodobnie są to naprawiane konsole w nowej obudowie.

Mam już trzecią konsolę PS3 i znam te procedury od podszewki ;)

 

Odnośnik do komentarza
jeśli kupiłeś konsole legalnie tzn. masz rachunek, paragon, fakturkę to możesz się powołać na prawo rękojmi i reklamować towar sprzedawcy, okres rękojmi trwa w Polsce 2 lata.

Po pół roku ciężko udowodnić niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową. Na rękojmie nie możesz się powołać jako konsument ale na niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową - ustawa szczególna a nie KC.

 

Powodzenia z serwisem - chyba już tylko napraw, a nie ze sklepem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...