Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

hej zostało mało czasu ale pomyślałem że (pipi)ne jakiegoś audiobooka wiedzmina, zakładam że nie zdąże wiele przesłuchać w te pare dni ale co byście polecili jako coś co pozwoli w miare ograniać sytuacje w skondensowanej formie? słyszałem że są jakieś opowiadania - czy one są własnie taką skondensowaną bazą wiedzy czy jednak to trzeba przeczytać któreś książki z tych długich?

 

żeby nie było zapewne po zagraniu w wieśka bede chciał przeczytać wszystkie książki tak czy siak, ale pytanie jest - co przeczytać teraz na szybko przed premierą żeby mieć jako takie obeznanie w świecie?

Odnośnik do komentarza

 

hej zostało mało czasu ale pomyślałem że (pipi)ne jakiegoś audiobooka wiedzmina, zakładam że nie zdąże wiele przesłuchać w te pare dni ale co byście polecili jako coś co pozwoli w miare ograniać sytuacje w skondensowanej formie? słyszałem że są jakieś opowiadania - czy one są własnie taką skondensowaną bazą wiedzy czy jednak to trzeba przeczytać któreś książki z tych długich?

 

żeby nie było zapewne po zagraniu w wieśka bede chciał przeczytać wszystkie książki tak czy siak, ale pytanie jest - co przeczytać teraz na szybko przed premierą żeby mieć jako takie obeznanie w świecie?

2 tygodnie temu skończyłem wszystkie opowiadania i całą sagę - do dziś nie mogę wyjść z podziwu tego co stworzył Sapkowski. Słuchałem tego praktycznie non stop. Sagi wiadomo że nie zdążysz ale polecam z całego serca słuchowisko z opowiadań (to nie jest zwykły audiobook, jestem nimi zachwycony i czekam na słuchowisko z Czasu pogardy - prawd. latem premiera). 
W3 to przede wszystkim Ciri, szczerze mówiąc, żeby zrozumieć kim ona jest i przede wszystkim co potrafi, musiałbyś przeczytać sagę, opowiadania nie odpowiedzą ci na te pytania ale mimo wszystko warto je przesłuchać. Spokojnie leć chronologicznie, nie warto skakać. Jak chcesz podeślę ci jeden pliczek żebyś zobaczył jak za(pipi)iście to słuchowisko jest zrobione. Znając twarz Geralta, Yennefer, Triss, Jaskiera, Ciri z gier plus efekty dźwiękowe, które zrobili (no i teraz jeszcze masz przecież filmiki z różnych miejscówek z W3) autentycznie nie potrzebujemy obrazu, wyobrażamy sobie cały ten świat bez żadnych problemów. Do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu dla tych słuchowisk.
 

Chronologicznie opowiadania idą tak:

1. "Droga, z której się nie wraca"
2. "Ziarno prawdy"
3. "Mniejsze zło"
4. "Kraniec swiata"
5. "Ostatnie życzenie"
6. "Sezon burz" (epilog dzieje się w innym okresie ale nie chce spojlerować :), to są właśnie takie smaczki, gdzie po skończeniu sagi miałem roz(pipi)any mózg)
7. "Kwestia ceny" (baaaaardzo ważne opowiadanie, dziecko niespodzianka + Duny + przeznaczenie + Geralt, 2 ostatnie minuty słuchowiska to normalnie ciary na plecach - nic więcej nie będę pisał :D)
8. "Wiedźmin"
9. "Głos rozsądku"
10. "Granica możliwości"
11. "Okruch lodu"
12. "Wieczny ogień
13. "Trochę poswięcenia"
14. "Miecz przeznaczenia"
15. "Coś więcej"
Każde z tych opowiadań jest w formie słuchowiska.
 
Potem już jest saga:
Krew elfów (jest słuchowisko)
Czas pogardy (zwykły audiobook, słuchowisko będzie chyba na lato lub wczesną jesienią)
Chrzest ognia (zwykły audiobook)
Wieża jaskółki (zwykły audiobook)
Pani jeziora (zwykły audiobook)

To przez co przeszła Ciri w całej sadze to .... :obama: (ehhh wiele bym dał, żebym mógł w grze rozj.... łeb Bonhartowi za to co zrobił szczurom na oczach Ciri).
 

Szkoda że Anna Dereszowska nie podkłada głosu Yennefer w grze, w słuchowisku robi to perfekcyjnie! Krzysztof Banaszyk w roli Geralta jest również perfect (https://youtu.be/pK2WwCIchoI?t=1m1s) to samo Ciri - Joanna Pach-Żbikowska. Jedynie Kożuchowska jako Triss słabo wypadła.

Edytowane przez Neox
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale przepraszam czy przez to że w grze źle traktuję się Kobietę wpłynie na wasz zakup ?. Poprawność polityczna to największa zaraza naszych czasów i nie wygramy z tym, miejmy nadzieję tylko że w ramach poprawności twórcy nie będą wycinać pewnych rzeczy bo to nie wypada. W filmach niestety już to zauważamy.

Odnośnik do komentarza

Wieśka drugiego nie ukończyłem z powodów czysto technicznych (8 letni xbox nie wyrabiał). Mam zamiar przeczytać wszystkie części a z grą się po prostu wstrzymam, nie muszę mieć na premierę ;)

 

Chyba, że coś stracę z powodu nieskończenia gry, są jakieś różnice między grą a książką na korzyść tej pierwszej ?

Odnośnik do komentarza

 

 

Polygon dał 8.0
Główny zarzut - złe traktowanie kobiet w grze wideo

 

I bardzo dobrze. Kobiety cierpią wystarczająco na co dzień, nie trzeba propagować nienawiści do nich w grach wideo. Polygon i tak delikatnie potraktował tego crapa. Z mojej strony powinni dorzucić jeszcze:

- dyskryminacja osób homoseksulanych (dlaczego Geralt nie może romansować z Jaskrem? Przecież pomiędzy dwójką mężczyzn, którzy przeszli tak wiele musi istnieć jakiś podtekst miłosny)

- rasizm (Geralt jest biały jak ściana, a jak się wyćpa to jest sprawniejszy, silniejszy i jeszcze bielszy. Jaki z tego wniosek? No właśnie, białe = lepsze)

- gloryfikacja nazizmu (Nilfgaardzkie wojska mają czarne mundury - ewidentne gestapo)

- nakłanianie do narkomanii (alchemiczne mikstury zwiększające zdolności i wcieranie fisstechu w naplet, wszystko to brzmi zachęcająco do eksperymentowania w prawdziwym życiu z substancjami chemiczymi)

- brak religii muzułmańskiej

 

Pewnie znalazłoby się tego więcej. Ogólnie to wstyd mi za cd projekt bo przesadzili, stanowczo przesadzili

 

Dzięki :) zrobiłeś mi dzień :)

Odnośnik do komentarza

Ponoć gra bardzo dobrze wprowadza w świat i poprzednie wydarzenia, ale na pewno części nie wyłapiesz.

I tak jak pisze teddy, nieznajomość losów Ciri, Yen, Geralta i Emhyra z sagi to duża strata. Nawet nie ze względu na grę, tylko to są po prostu świetne książki.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...