Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra jest tak cudowna, że brakuje słów. Chciałbym, żeby nigdy się nie kończyła. Prawdziwy hołd dla fanów sagi i opowiadań - te nawiązania, postacie, Geralt, który wydaje się być idealnym odzwierciedleniem siebie z książek, coś pięknego. Do tego żyjący świat, mnóstwo ciekawych questów, masa rzeczy do zbierania, MUZYKA, grafika, choć nie idealna, to zachwycająca przyjętym stylem. Zadziwiające są też efekty naszych decyzji, nawet tych podjętych w zupełnie przypadkowych zadaniach pobocznych.

 

Mam za sobą między 40 a 50 godzin i tak naprawdę do zrobienia jeszcze tyle, że te 200 godzin rozgrywki wydaje się w pełni realne. 200 godzin momentów śmiesznych i smutnych, no ale przede wszystkim za(pipi)istej przygody. Chylę czoła przed REDami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ta gra jest tak cudowna, że brakuje słów. Chciałbym, żeby nigdy się nie kończyła. Prawdziwy hołd dla fanów sagi i opowiadań

 

Po cholera wie ilu godzinach oraz zarwanych nockach z calkowita pewnoscia moge juz stwierdzic ze dla mnie ta gra ta gra to absolutny majstersztyk, zdetronizowala moje ukochane gry z szaraka nawet (ktore mialy nostalgie po swojej stronie a z tym ciezko wygrac), niech tylko te niedo*bania techniczne poprawia w patchach i bedzie ideal. O takiej grze marzylem od poczatku ery PS3, ogromna mapa ktory tetni zyciem i czuc ze nie jest po prostu atrapą tylko faktycznie jakims kawalkiem swiata z bardzo bogatym i wiarygodnym tłem.

 

Najbardziej imponuja mi jednak te konsekwencje z decyzji w questach (glownych i pobocznych - oraz to jak oba sie uzupelniaja i przeplataja), z pozoru blacha decyzja w sidequescie moze miec swoje odbicie w watku glownym (lub na odwrot), czesto mozemy tez zobaczyc rezultat naszych wyborow predzej czy pozniej, albo jakies nasze wybryki wplyna na odbior Geralta w innym miejscu, to jest po prostu masakryczna ilosc detali, tego uratujesz, pozniej sie moze odwdzieczyc, albo mozesz zalowac ze go uratowales, tego nie zabijesz, pozniej moze sie odwdzieczyc ulatwiajac ci wejscie gdzies, lub probowac sie zemscic.

 

:obama:

 

Ze tez im sie chcialo, nawet randomowe wiesniaki ktore prowadza dialogi czasem maja ukazane konsekwencje, przyklad (lekki spoiler z takiej konwersacji):

 

 

baba drze sie na chlopa ze podtrul psa (geniusz myslal ze smok go zezre i zginie), jakis czas pozniej przejezdzalem tamtedy i widzialem smutna babke nad zwlokami psa

 

:frog: :frog: :frog:

 

 

O samej jakosci questow pobocznych nawet nie wspominam, to powinien byc nowy standard dla kazdego RPGa, DA:I z tymi ich "questami" wyglada przy tym jak parujace (pipi) Biesa.

 

Edit: Podczas pisania tego posta stalem w miejscu w novigradzie i oprocz majaczenia Masorza i Ukya w headsecie czesto slyszalem jakies teksty (czasem kierowane w osobe Geralta) "znowu sie na obiad spoznil" "to nie jest miejsce dla ciebie" "wstretny mutant <tfu>" "jestes czarownikiem?" "hmph..." "la-la-la-la-la" "<kaszlaca babinka>" i jeszcze kilka innych, ani razu sie te teksty nie powtorzyly i za kazdym razem inny glos, a to ulicznica, a to dziewczynka, a to chlopczyk, a to straznik, a to chlop a to chlopka, masakra, po prostu ma-sa-kra kur*a.

 

Edit 2: "Moja stara to straszna sukkubica, checi do zycia ze mnie wysysa" :dynia:

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Novigrad

 

 

Czy ktoś wie może jak dostać się w novigradzie przez jedne zamknięte drzwi, za którymi jest kupiec, raz przez buga tam wszedłem bo drzwi się nie załadowały i przez to prawie straciłem save'a ponieważ gdy wróciłem od kupca drzwi już były zamknięte i nie dało się wyjść. Co dziwne to drzwi te są podświetlone ale nie ma tam nawet znaczka do otworzenia, nie wyskakuje nic że brakuje klucza :<

Czy ktoś wie czy te drzwi otworzą się w dalszej części gry czy to bug ?

Niestety nie potrafię znaleźć screena o które drzwi mi chodzi ale zaznajomieni z tym miastem chyba będą wiedzieli o które chodzi :<

Edit: dodaje zdjecie

11351463_1004952939529006_13038866504539

 

Edytowane przez Daniel_reyes
Odnośnik do komentarza

Mam już 50 godzin w tej grze (albo dopiero), wbiłem 18 lvl, poskładałem bardzo fajną zbroję z Wiedźmińskiego Cechu Kota i chce więcej. 

 

Ta gra jest spełnieniem moich marzeń o tytule ulokowanym w świecie Wiedźmina - absolutnie doskonałą adaptacją książek, z których Wiedźmin zdaje się być wklejony do trzeciej części tej serii. Arcydzieło z niesamowitym, żyjącym i mega wiarygodnym światem, który rządzi się swoimi prawami, a całość wyraźnie żyje i podąża w swoim rytmie, który możemy skutecznie zaburzyć. Niesamowite jest tez to, o czym wspomina Bansai - questy i wpływ na cały świat dookoła - to jest kapitalnie przedstawione - czuć ten wpływ decyzji na wydarzenia ze świata gry, czuć, że mają one ogromne znaczenie i sens i czuć ten klimat i atmosferę Wiedźmińskiego żywota - przekonania Geralta, jego inteligencję, zimną krew, potęgę czy cynizm. Ale tylko w niektórych okolicznościach. 

 

Co quest to lepszy, czy to zadanie poboczne, czy fabularne, wciąga niczym chodzenie po bagnach, nie sposób przestać ich wykonywać. Mógłbym się tutaj rozpływać w zachwytach, ale dla mnie Wiedźmin 3 znacząco przerósł moje oczekiwania, a te były szalenie wysokie. 

 

Gdybym miał kiedykolwiek ocenić jakąś grę na 11/10, to byłby to Wiedźmin 3. Przymykam oko na drobne wpadki czy niedociągnięcia - nie zdarzyły mi się bugi, niewykonalne questy czy tajemnicze zniknięcia z ekwipunku. Nie mam z tą grą żadnych problemów na PC. Biorę pod uwagę całokształt, a ten jest wybitny - to gra, która wyznacza nowe standardy gatunku i na nowo kreuje go, wytyczając ścieżki na najbliższe lata. Jako fan Wiedźmina, nie mogłem marzyć o lepszym zwieńczeniu trylogii Geralta. 

 

Novigrad jest największym i najlepszym miastem, jakie kiedykolwiek powstało w RPG - już to mówiłem, ale podkreślę raz jeszcze - te fabularne twisty i wydarzenia, które mają na nie wpływ są absolutnie niesamowite. Ba, nawet questy poboczne znacząco zmieniają nastawienie czy podejście mieszkańców, dodają nowe questy, dostarczają kolejnych wyzwań - można tu siedzieć i siedzieć. GENIUSZ. Mam nadzieję, że CDP poprawi framerate na konsolach i pozwoli posiadaczom PS4 w pełni komfortowo cieszyć się tym tytułem.

Odnośnik do komentarza

dobra kurde, nie bralem zadnych podpowiedzi do tej pory z tego tematu ale bodajże Blantman mówił coś o jakimś kupcu na obrzeżach Novigradu co skupuje trofea w zayebistej cenie - przeszukałem obrzeża, południowy wschód aż do Scoiatel'i - kogoś tam znalazłem ale ceny miał takie same jak randomy :/

 

ktoś, coś, anybody?

Odnośnik do komentarza

Naprawdę fajnie by było, jakby ktoś ogarnięty stworzył, jakiś solidny samouczek w dziale RPG na temat tych wszystkich questów itp. Ta gra z pewnością na to zasługuje. Tematy cały czas leci do przodu i ciężko ogarnąć, te wszystkie pytania i odpowiedzi, a jest tego masa, bo w końcu open world :)

Odnośnik do komentarza

dostalem wczoraj te kompendium wiedzy o swiecie wiedzmina - z tego co widze sa tam spoilery co do ogolnego zarysu losow historii z W3, procz tego jak pisalem - to encyklopedia

 

teraz tylko czekac na te 600stronnicowy poradnik bo ta gra jest tak obszerna, ze bez niego ani rusz

 

subforum podzielone chociazby na tematy - glowne questy fabularne, poboczne, gwint, czy misje w bialym sadzie, velen, novigradzie itp to fajny pomysl

Odnośnik do komentarza

Dodałem zdjęcie z lokacji, może teraz ktoś będzie w stanie mi pomóc.

 

Novigrad

 

 

Czy ktoś wie może jak dostać się w novigradzie przez jedne zamknięte drzwi, za którymi jest kupiec, raz przez buga tam wszedłem bo drzwi się nie załadowały i przez to prawie straciłem save'a ponieważ gdy wróciłem od kupca drzwi już były zamknięte i nie dało się wyjść. Co dziwne to drzwi te są podświetlone ale nie ma tam nawet znaczka do otworzenia, nie wyskakuje nic że brakuje klucza :<

Czy ktoś wie czy te drzwi otworzą się w dalszej części gry czy to bug ?

Niestety nie potrafię znaleźć screena o które drzwi mi chodzi ale zaznajomieni z tym miastem chyba będą wiedzieli o które chodzi :<

Edit: dodaje zdjecie

11351463_1004952939529006_13038866504539

 

Odnośnik do komentarza

Daniel_reyes: Ten sklep jest zaraz po lewej za tymi drzwiami? Jeśli tak to będzie jedna z misj która odblokuje te drzwi. W tym sklepie można kupić juki z udźwigiem 100.

Super dzięki za odpowiedź, wiem właśnie że tam można dostać te juki bo raz mi się nie zdążyły drzwi załadować i tam wszedłem i przez to gdyby nie automatyczny save to bym miał z 15 godzin gry w plecy :D

Odnośnik do komentarza

Ten moment, gdy widziałeś już Velen i myślałeś, że to wygląda zaj.ebiście i nagłe trafiasz na wyspy... :banderas:

 

Wiedziałem, że tam panują trochę inne klimaty, ale nie spodziewałem się aż tak będzie to zauważalne.

 

Yen

 

jest strasznie wku.rwiająca, w ogóle nie żałuję, że wybrałem Triss.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...