Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

No to oddaj, sprzedaj co takie (pipi) w chacie będziesz miał ?

 

Nie widzę takiej potrzeby, żeby oddawać, bo przy innych grach jak The Division czy Battlefront jest cicho, dopiero od sony gry jak Until Dawn czy właśnie ten Uncharted to jakieś nieporozumienie jest.

Odnośnik do komentarza

Póki co, Uncharted idzie w odstawkę aż do wydania nowej konsoli PS4 NEO, bo co robi gra z tymi badziewnymi konsolami ps4 to są jawne kpiny z inżynierów sony. Zarzuca takie obroty jak boeing na starcie to się odechciewa grać... Jedyna gra, która konsole katuje na maxa, co jest niewykorzystany do końca potencjał konsoli, przez te słabe chłodzenie i wady konstrukcyjne konsoli, masakra jakaś. Nie wiem jak można tak grać przy buczeniu, podziwiam ludzi, którzy tak potrafią grać.

Dlatego najlepiej grac w sluchawkach. W testach przeprowadzonych przez niezaleznych ekspertow ewidentnie wynika ze najlepszy wspolczynnik zagluszajacy ps4 ma headset Sony 2.0. Kupujesz i cieszysz sie komfortowym skakaniem po drzewach i jezdzeniem w blocie

Odnośnik do komentarza

Mi po zmianie pasty faktycznie hałasował dość solidnie w menu głównym (konsola z premiery, natomiast w grze było już raczej spoko, a katowałem ją kilka godzin. 

 

Niektórym użytkownikom poleciłbym zmianę pasty i przedmuchanie sprzętu - robota niezbyt trudna, a daje dobre efekty, zwłaszcza że standardowa pasta w PS4 (przynajmniej starszych modelach) jest kiepska.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą widziałem ostatnio praktycznie świeże SDK PS4 i rzuciła mi się w oczy jedna opcja, którą można ustawić.

 

Otóż w plku .SFO można nadać dzień premiery gry, przed którym tytuł nie może być odblokowany. Check odbywa się po zegarze konsoli, ale musi być on synchronizowany przez internet. 

 

Tak więc wrzucasz płytkę do napędu -> gra się instaluje -> odpalasz.

 

Jeśli jest to dzień premiery i później - normalnie odpalasz.

 

Jeśli nie -> wyskakuje okno z dniem premiery i ile jeszcze do niej czasu zostało (podobnie jak w pre-loadach z PSN).

 

Zegar musi byś zsynchronizowany przez internet, jeśli plik wykrywa zapisaną ostatnią opcje jak "zegar ustawiony ręcznie" to prosi o zmianę ustawień.

 

Tak więc niedługo kupienie gry nawet rok przed premierą może nie pozwolić nam się bawić wcześniej ;)

Edytowane przez Graczdari
Odnośnik do komentarza

Póki co, Uncharted idzie w odstawkę aż do wydania nowej konsoli PS4 NEO, bo co robi gra z tymi badziewnymi konsolami ps4 to są jawne kpiny z inżynierów sony. Zarzuca takie obroty jak boeing na starcie to się odechciewa grać... Jedyna gra, która konsole katuje na maxa, co jest niewykorzystany do końca potencjał konsoli, przez te słabe chłodzenie i wady konstrukcyjne konsoli, masakra jakaś. Nie wiem jak można tak grać przy buczeniu, podziwiam ludzi, którzy tak potrafią grać.

U4 to jeszcze nic :D To co się dzieje przy odpaleniu Dooma 4... :yao:

 

Ja nie panikuję. Konsola ma rok. Przeżyła Wiedźmina 3 i dwa sezony pyleń jakichs drzew więc poradzi sobie i z tym.

Odnośnik do komentarza

Miałem konsole kupiona na premierę która zdechła, i znam ten ból,killzone, tlou remaster chodziły jak odkurzacz, teraz mam wersję chyba z października tamtego roku i kompletna cisza,jest głośna tylko jak coś instaluje.

Edytowane przez KarolJanuszGejmingu
Odnośnik do komentarza

To ja mam Cichutko na konsoli tylko nie tego producenta bo PS4 sprzedałem ;] rodzina nie wytrzymała przy tym hałasie, gry fajne ale oprócz gier życzę sobie aby sprzęt był cichy i miał znośnego pada ;)

Na PS4 mam wszystko ograne nie licząc U4, teraz ciszę i komfort grania mam u konkurencji i tego mi było trzeba.

 

P.S.

Mi słuchawki od PS4 nie pomagały :D

Odnośnik do komentarza

Dziś planuję zakup używki PS4 i chcę potwierdzić kilka tematów : 

Po 1 wiem, że model który mi się trafił ma jeszcze rok gwarancji - domyślam się iż konsola będzie ze starego sortu, zakurzona i hałas nie da domownikom spać.
Czy przy ewentualnej wysyłce na gwarancję mogę w ogóle liczyć na pełną wymianę jednostki ? 

Po 2 zastanawia mnie czy nie kupuję kotka w worku - na allegro widnieje wiele profili z grami, czy Sony za takie rzeczy wlepia bany ?  Nie chciałbym otrzymać nagrody za ewentualne poczynania poprzedniego właściciela :P

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem taką ciekawostkę w PS4. Jak wiadomo konsola może samodzielnie aktualizować gry, które mamy zainstalowane. Jednakże, nie są aktualizowane gry, w które od dawna nie graliśmy.

 

Dzisiaj z ciekawości poklikałem sprawdzenie aktualizacji na grach, które od dłuższego czasu nie były włączane. Efekt?

 

16 tytułów znalazło aktualizację - mimo, że mam włączone by pobierało automatycznie.

Odnośnik do komentarza

Z tym wyciem konsoli to przesada,nawet jakbyś miał model premierowy to niektóre gry powodują,że konsola chodzi głośniej, to nie jest tak,że przy każdej grze wyje jak suszarka,jeśli twoja konsola ma jeszcze rok gwarancji, to chyba będziesz miał nowsze model.

Ja bym się nie bawił w żadne konta na allegro czy inne bzdety, niby szansa na ban jest ale zadko,najwyżej gra ci nie będzie działać i będziesz musiał za nią znowu zapłacić.

Odnośnik do komentarza

Z tym wyciem konsoli to przesada

 

Nie mierz wszystkich konsol jedną miarą.

PS4 chyba nie przechodzi żadnej kontroli jakości, a nad pracownikami składającymi je do kupy stoi jakiś skośnooki kapo i batem pogania do roboty.

Wszystko zależy od tego, czy trafisz na starannie poskładany egzemplarz. Mój po niespełna miesiącu użytkowania zrobił się tak głośny, że nawet ze słuchawkami na głowie hałas był nie do wytrzymania - uwierz, że nie wytrzymałbyś z takim sprzętem.

 

Ja nie czekałem na cud i nie liczyłem na fatalną obsługę gwarancyjną i od razu rozebrałem konsolę, wyczyściłem ten kit imitujący pastę termo przewodzącą, nałożyłem porządną i konsola chodzi cichuteńko.

 

Ogólnie konsola jest dość porządna i raczej nie ma się tam co popsuć, więc jeśli sami zadbamy o prawidłowe działanie układu chłodzenia, to nie będzie z nią żadnych problemów. Gorzej, jak przez cały okres użytkowania chodziła jak suszarka i smażyła procesor - tak wygrzany układ może już długo nie pochodzić. 

Odnośnik do komentarza

A może polecić jakieś dobre termopady i pastę do procesora? Taka, która spełnia wymogi i nie wyje jak wcześniej. Niby gwarancję mam jeszcze do września ale czekać mi się nie chcę i myślę czy aby nie wymienić samemu to wszystko, a do serwisu wysyłać mi się nie chcę, bo opiniach użytkowników to widzę jaki ten serwis sony jest.

Odnośnik do komentarza

Ja zastosowałem pastę Gelid GC Extreme oraz thermopady AAB 6W/mK 1mm. i jest rewelacja. Od czasu wymiany minął już rok i konsola jest cichuteńka. Trafiały się ponad 10 godzinne sesje przy Wiedźminie 3 i konsola przez cały czas pracowała bardzo cicho.

 

Wcześniej jeszcze użyłem pasty Arctic MX4, ale po około tygodniu powróciła suszarka jak na tym fabrycznym badziewiu.

Widać PS4 jest dość wybredne co do pasty i to co sprawdzi się w PC, tutaj nie koniecznie będzie działać prawidłowo.

Sam radiator nie ma idealnie gładkiej powierzchni, no i sam docisk nie pozwala na bardzo mocne dokręcenie, dlatego też trzeba zastosować bardzo gęstą pastę jak wspomniany wyżej Gelid.Jeszcze co do aplikacji, to trzeba nakładać metodą "na ziarnko grochu".

Ja nawaliłem taką kupę:

qp3saq.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja zastosowałem pastę Gelid GC Extreme oraz thermopady AAB 6W/mK 1mm. i jest rewelacja. Od czasu wymiany minął już rok i konsola jest cichuteńka. Trafiały się ponad 10 godzinne sesje przy Wiedźminie 3 i konsola przez cały czas pracowała bardzo cicho.

 

Wcześniej jeszcze użyłem pasty Arctic MX4, ale po około tygodniu powróciła suszarka jak na tym fabrycznym badziewiu.

Widać PS4 jest dość wybredne co do pasty i to co sprawdzi się w PC, tutaj nie koniecznie będzie działać prawidłowo.

Sam radiator nie ma idealnie gładkiej powierzchni, no i sam docisk nie pozwala na bardzo mocne dokręcenie, dlatego też trzeba zastosować bardzo gęstą pastę jak wspomniany wyżej Gelid.Jeszcze co do aplikacji, to trzeba nakładać metodą "na ziarnko grochu".

Ja nawaliłem taką kupę:

qp3saq.jpg

 

Pastę potem smarowałeś łopatką czy od razu zakładałeś blachę?

Odnośnik do komentarza

Może w następnym tygodniu zrobię taką operację. A te thermopady czymś się przykleja czy mają swój klej?

 

Ja dostałem poradę od Michał102, że lepiej kupić thermopad bez kleju ze względu na to, że potem może być problem z odklejeniem lub uszkodzeniem ramu.

Odnośnik do komentarza

 

Z tym wyciem konsoli to przesada

 

Nie mierz wszystkich konsol jedną miarą.

 

Miałem do czynienia z 3 konsolami. Moja premierowa chodziła, jak suszara, kumpla premierówka też po jakimś czasie suszyła, ale troche mniej niż u mnie, trzecia konsola drugiego kumpla, na której było grane może z 50h (kupel casual, który kupił bo było w plusie przy abonamencie) z czego ja grałem 20h (ratchet i drejk) suszy tak niemiłosiernie, że słyszę ją grając na słuchawkach xD Przymierzam się do ponownego kupna, ale się boję, że znowu będzie to samo. Będę musiał najpierw przestudiować jakie modele są cichsze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...