Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się oba Avengers podobały, jak i zresztą większości tutaj, ale cieszę się, że Russo będą robić kolejne dwie odsłony, bo to oznacza, że będą lepsze :) Najbardziej napawa optymizmem, że poradzili sobie z taką dużą liczbą postaci. Tym bardziej mam brecht jak w ostatnim pajęczaku ekipa nie poradziła sobie z nakreśleniem dwóch przeciwników dla Parkera :P

Ilu tu miałeś nowych bohaterów oprócz Pantery? Reszta się przewijała w innych filmach i mieli sporo czasu żeby ich pokazać. Teraz wyskakiwali z kapelusza i nie bylo trzeba ich w ogole przedstawiac.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Civil War - bardzo dobry! Dla fanów spokojnie 9/10, ale nawet dla tych co nie siedzą w uniwersum 8/10 jako film akcji. Tak dużo tu zagrało, że nie ma wiele miejsc, do których się można przyczepić. Walk jest bardzo dużo i każda z nich jest zrealizowana na 5 z plusem, zarówno jeśli chodzi o choreografię, zdjęcia, jak i moc uderzeń, które czuć, jedyny mały minus to znów zbyt trzęsąca się miejscami kamera... Za to zgranie tylu bohaterów wypadło świetnie i każdy z nich dostał odpowiednią ilość czasu na ekranie, nie czuć też nikogo wrzuconego na siłę, a "nowi" wpasowali się w drużynę idealnie (Black Panther oddany wręcz podręcznikowo, Giant Man kradnący show i Spidey, który jest po prostu w końcu jak z komiksu). Miły oddech po srUltronie. Trochę zawiodłem się na Zemo, bo jednak liczyłem na coś z kart komiksu, ale czuję, że to jeszcze nie jego ostatnie słowo w uniwersum i to był chyba dopiero origin. Sceny po napisach też w sumie takie nijakie. Poza tym miód i Russo przywrócili wiarę w dalsze części Avengersów. To nie jest najlepszy film Marvela, ale jak dla mnie w TOP 4.  

 

PS Ciocia May mi też nie pasowała, jest zbyt seksowna do tej roli ;)

Edytowane przez Rudiok
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No fajnie się biją bohatery, chociaż z prędkością niektórych ujęć już trochę przesadzili. Najważniejsze, że gadanina pomiędzy kolejnymi napier/dalankami nie usypia, można powiedzieć, że momentami wręcz angażuje. Co prawda motyw odpowiedzialności za swoje interwencje i związane z nimi obawy społeczeństwa nadal są mocno uproszczone, żeby nie użyć określenia "komiksowe", ale i tak milion razy lepsze coś takiego niż te randomowe bzdury z BvS. Za to nakreślenie konfliktu bardzo przekonujące i jeżeli w którymś aspekcie Civil War wyjeżdża poza ramy kina bohaterskiego, to właśnie w tym. Jedyną drobną skazą jest tutaj zbyt banalna motywacja głównego mąciciela. Mogli coś przykombinować, to poczęstowali kolejnym stockowym debilem, który nie rozumie, że winny jest nie pistolet, a ten kto strzela. Z resztą nie wiem, być może coś mnie ominęło, czegoś nie pamiętam, bo AoU było tak nudne i rozwleczone, że musiałem oglądać na 2 raty i po pół roku niewiele już kojarzę, ale w jaki sposób ktoś nie mający dostępu do danych operacyjnych jest w stanie uformować konstrukcję myślową, w której da się obarczyć Avengersów odpowiedzialnością za wydarzenia z

Sokovii

? Czy fakt, że

Ultron był dziełem Starka

jest powszechnie znany ? 

Co tam jeszcze, humor taki jak powinien być i w idealnych dawkach, cameo Spidermana bardzo zacne. No i to tyle. Nie jest to najlepszy film bohaterski, nie jest to najlepszy film marvelowski, ale na pewno najlepszy z takim stężeniem bohaterstwa na metr kwadratowy. Ocena: więcej niż standardowe marvelowskie 6/10

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina. Bardzo fajny film. Strasznie spodobała mi się postać czarnej pantery. Fajny spider man i śmieszny ant man. Kapitan nawet tak nie drażnił. Iron man dobrze poprowadzony.

 

Mam tylko jedno ale do filmu. Za dużo tych bohaterów. Jak będą w tym tempie dodawać to zrobi się z tego sieczka nie do strawienia. Wolę jednak solowe filmy jak są na poziomie. Liczę teraz na panterke i spidermana.

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Jedno pytanie w kwestiach formalnych,

skąd Rogers wiedział o rodzicach Starka ? Z dialogu zaraz po obejrzenia nagrania wynika, że wiedział, że to nie był wypadek, ale nie wiedział, że to akcja WS. Jeżeli wiedział z jakichś archiwów Hydry, to troche dziwne, że zawierałyby one onformacje o zdarzeniu, ale już o wykonawcy zlecenia nie. Poza tym nie wiem czy w świecie marvela istnieje coś takiego jak sekcja zwłok, ale gdyby istniało, to w przypadku matki okazałoby się, że przyczyną śmierci było uduszenie, co jest dość rzadkim następstwem wypadków samochodowych i ktoś mógłby zacząć zadawać pytania :cool:

Odnośnik do komentarza

Jedno pytanie w kwestiach formalnych,

skąd Rogers wiedział o rodzicach Starka ? Z dialogu zaraz po obejrzenia nagrania wynika, że wiedział, że to nie był wypadek, ale nie wiedział, że to akcja WS. Jeżeli wiedział z jakichś archiwów Hydry, to troche dziwne, że zawierałyby one onformacje o zdarzeniu, ale już o wykonawcy zlecenia nie. Poza tym nie wiem czy w świecie marvela istnieje coś takiego jak sekcja zwłok, ale gdyby istniało, to w przypadku matki okazałoby się, że przyczyną śmierci było uduszenie, co jest dość rzadkim następstwem wypadków samochodowych i ktoś mógłby zacząć zadawać pytania :cool:

 

https://geekendgladiators.com/2016/05/03/civil-war-ending-explained-how-captain-america-knew-about-tonys-parents-spoilers/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Civil War rewelacja, to nie tylko kolejny Kapitan Ameryka na najwyższym poziomie, ale też zdecydowanie najlepsi Avegersi do tej pory. Marvel jak zawsze pozamiatał, jeśli chodzi o castingi. Spider-Man i Black Panther to dwa absolutne strzały w dziesiątkę. Scenariusz umiejętnie żongluje tymi wszystkimi postaciami, nie gubiąc w żadnym momencie istoty konfliktu, który został przedstawiony jakiś TRYLIARD razy lepiej, niż w Batman v Superman i uniknął sztampowego zakończenia w stylu "pojawiło się większe zagrożenie i musimy się jednak zjednoczyć, żeby je pokonać". Najwyższa półka komiksowych adaptacji i jeden z trzech najlepszych filmów MCU, obok Winter Soldier i Guardians of the Galaxy. Polecam z całą stanowczością. :good: 

Odnośnik do komentarza

9/10. Age of Ultron też był dla mnie 9/10 ale teraz bym tą ocenę obniżył. W Civil War byłem zaciekawiony rozwojem fabuły, twisty były ciekawe jak na tego typu film. W AoU był nudny, suchy schemat : spokój-wkroczenie nudnego złego bohatera- pokonanie złego bohatera- spokój. Nawet wątek bliźniaków nie ratował fabuły tamtego filmu. W AoU za to bardzo podobały mi się sceny walki, które były bardziej "czytelne" niż "szalony kamerzysta" z Civil War.

 

O dziwo nie czuć przesytu bohaterami, wszyscy wypadają fajnie. I nie zgodzę się, że lepiej wypadają solowe filmy bo thor i pierwszy kapitan były o wiele słabsze. Nie jest to też skakanie po bohaterach jak miało to miejsce w drugim spider manie z garfieldem.

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepszy IMO Marvelowski film do tej pory. Sceny walki, fabuła, humor, dawkowanie akcji, wszystko zagrało i było świetnie podane. Film jest tak dobry, że nakręcił mnie nie tylko na nowego Spidermana (świetne cameo) ale też i Antmana, którego film totalnie olałem. 8/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...