Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem właśnie Winter Soldiera i mam parę pytanek do znawców uniwersum:

 

 

 

1. Czy końcowe sceny z pobocznymi bohaterami mają jakieś istotne znaczenie w uniwersum? Chodzi mi o sceny z przyjmowaniem tej czarnowłosej babki do pracy u Starka, scenę gdy blondi "pielęgniarka" strzela do tarczy i scenę gdy przywożą do szpitala poparzonego od stóp do głów badguya z Hydry. Czy to narodziny jakichś istotnych bohaterów?

2. Czy Winter Soldier będzie w kolejnej części przeciwnikiem kapitana czy sojusznikiem? A może jest na tyle nieistotny, że już nie powróci?

3. Wyczytałem wcześniej, że postacie po napisach to Quicksilver i Scarlet Witch. To rodzeństwo? Wystąpią w filmach o Cpt. Ameryce czy w X-menach? Czy aktor grający Pietra w tej scenie jest tym samym, który ma grać w przyszłych X-menach?

4. Kim był koleś który trzyma ich zamkniętych? I czym był ten świecący na niebiesko artefakt? Jakiś miecz?

5. Czy jest szansa, że czerwona czaszka powróci? Czy jest tylko BOSSem w przeszłości?

 

 

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza

 

1. tak. z marią hill nie wiem co planują, ale w komiksach to ona jest szefową shield. blondyna to przyszła du.peczka kapitana. frank grillo gra crossbones'a - postać znaną z tego, że zastrzelił kapitana amerykę.

 

Crossbones_1.jpg

 

2. pewnie najpierw przeciwnikiem, potem sojusznikiem. winter soldier w komiksach to taki anti-hero. kiedy steve rogers "nie żył" założył nawet kostium kapitana ameryki więc mogą go trzymać w razie czego gdyby evans postanowił pożegnać się z rolą. aktor ma kontrakt na 9 filmów.

 

3. to rodzeństwo. z tymi postaciami sytuacja jest na tyle śmieszna, że występują i tu i tu, ale trochę inaczej. fox ma prawa to mutantów, ale nie ma do avengerów więc nie mogą wspominać, że pietro i wanda to jedni z pierwszych członków teamu w oldschoolowych komiksach. analogicznie marvel nie ma prawa to mutantów więc będą musieli wymyślić inną genezę ich mocy (istnieją plotki, że będą przedstawicielami koniksowej rasy inhumans, albo shi-ar albo kree - chu.j wie). z inhumansami byłoby spoko bo otwierałoby to drzwi do filmu o nich a kevin faige wspominał o takowych planach. aktpr nie jest ten sam - to gość grający wcześniej kick-assa (aaron taylor-johnson). w days of the future past grał go evan peters.

 

4. to jest bardzo ważna w hierarchi hydry postać - baron von strucker:

 

thomas-kretschmann-tapped-as-baron-wolfg

 

to co trzyma to prawdopodobnie jakiś artefakt chitauri pozostawiony podczas bitwy o nowy jork. strucker będzie pobocznym villainem w drugich avengerach i pierwsze 20 minut filmu to ma być atak avengerów na bazę hydry w rpa (bezpośrednia kontynuacja sceny po napisach w winter soldier).

 

 

5. znając komiksy szansa jest ogromna i bardzo na to liczę, ale hugo weaving niestety wyraził raczej brak chęci ponownego wcielenia się w postać :(.

 

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

1. Myślałem, że kapitana Amerykę zabije Thanos. Jakoś mi się obiło o uszy.

2. Czyli nie ma szans na połączenie Avengersów z X-menami? Myślałem, że po to kręcą tą nową serię(?) żeby to jakoś skomponować. A jak wygląda sprawa z Amazing Spider-manem? Tu myślałem podobnie.

 

Czyli w przyszłych Avengersach będzie multum postaci. Ant-man, dr Strange, Guardiansi... Myślisz, że z kogoś zrezygnują kto był w pierwszych Avengersach?

I tak na marginesie: jest planowany jakiś nowy film z Hulkiem?

 

 

Odnośnik do komentarza

 

2. przynajmniej do 2023 roku nie ma takich planów. to jest biznes. za dużo poszczególne studia zarabiają na prawach do poszczególnych postaci.

 

nie jest powiedziane, że postacie przedstawiane w nadchodzących filmach trafią do rosteru avengerów, ale gotg na pewno pojawią się avengers 3 bo wątek thanosa zacznie się na dobre w ich filmie. podejrzewam, że iron man wypadnie z rosteru bo albo stark postanowi ostatecznie porzucić zabawę w superbohaterstwo albo zginie w age of ultron. film z hulkiem jest w planach, ale nie wiadomo kiedy. stawiam na czwartą fazę. mówi się o historii w jakiś sposób inspirowanej planet hulk. rufallo jest bardzo na tak.

 

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

to co trzyma to prawdopodobnie jakiś artefakt chitauri pozostawiony podczas bitwy o nowy jork. .

 

A ten artefakt to nie jest po prostu scepter Loki'ego z Avengersów? Wygląda niemal identycznie.

 

2a6v4eo.png

 

Jeszcze odnośnie Red Skulla, IMO bardzo prawdopodobne, że wróci w jakiejś formie. Sporo wskazuje na to, że jego kontakt z kostką pod koniec pierwszego CA nie był śmiercią a po prostu międzywymiarową podróżą za pomocą Bifrostu lub pokrewnego środka transportu, na podobnej zasadzie jak podróże Thora z Asgardu na Ziemię i spowrotem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...