Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Obejrzałem dzisiaj Kapitana Amerykę. Po pierwsze ten film nie nadaje się do kina 3d, wszystko wydaje się rozmazane i niewyraźne. Po drugie znowu za dużo amerykańskiego patosu, mów motywacyjnych i tego całego (pipi)enia. Na plus super sceny walk w zwarciu i efekty specjalne. Dawno nc nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak walka Kapitana Flagi chociażby z pierwszym komando

na statku

czy

przerzucania sobie noża z jednej do drugiej dłoni przez Winta Soldata

. W dodatku mnóstwo smaczków i nawiązań do uniwersum Marvela. A jak zobaczyłem Stana Lee...Gosciu to dla mnie taki sam kult jak Hugh Hefner z tą różnicą, ze ten pewnie juz nawet nie udaje, że mu fiut nie staje. Miło go było po prostu zobaczyć. O ile pierwszego Kapitana Flagę oceniam o oczko wyżej od Thora jedynki to dwójka mną pozamiatała nawet mimo tego, że czytałęm kilka miesięcy wczesniej komiks, bez którego tak w nawiasie pewnie bym się pogubił w całej tej historii gdyż stanowi swietne uzupełnienie (albo i podstawę) do omawianego tutaj filmu.

Odnośnik do komentarza

Chociażby ta gadka Kapitana Flagi,

o tym, że SHIELD to nie SHIELD tylko HYDRA, po której prawdziwi Amerykanie decydują się nie odpalać sekwencji wysłania krążowników. ALbo muzeum Kapitana Flagi z historią Kapitana Flagi, kalesonami Kapitana Flagi, zasuszonymi kompanami Kapitana Flagi i dzieci poddawane tej całej nagonce promującej sex pomałżeński i branie sterydów w imię wyższego dobra

. Nie wiem, może ja źle zrozumiałem ale podswiadomie oparłem czoło o dłoń gdy to się działo.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@ornit:

 

Co do "amerykańskiego patosu", to jak na film o gościu, który jest ubrany w amerykańską flagę i nazywa się KAPITAN AMERYKA, to myślę, że było go w filmie zaskakująco mało. ;) Jasne, takie przemowy jak ta w

Triskelionie

zawsze są trochę "cheesy", ale to akurat była całkiem zwięzła i uzasadniona. Przecież większość SHIELD

nie zdawała sobie sprawy, że są robieni w konia przez Hydrę

. Dzisiaj oglądałem film po raz drugi (wcześniej byłem ze znajomymi, dzisiaj dziewczyna stwierdziła, że też chce pójść), zwracając uwagę na tego typu wstawki i naprawdę nie było tam nic choćby zbliżonego do sceny ustawiania dźwigów w nowym Spider-Manie, żeby pomóc rannemu bohaterowi.

 

Czepiania się muzeum to już zupełnie nie rozumiem. Sami stawiamy pomniki  takiemu Wałęsie, który nie był przecież genetycznie zmodyfikowanym superżołnierzem, a wystawa poświęcona bohaterowi wojennemu, który oddał życie ratując swój kraj przed zniszczeniem wydaje Ci się w jakiś sposób nielogiczna? ;)

 

 

Tak naprawdę przeszkadza mi tylko scena

unieszkodliwienia helicarrierów w OSTATNIEJ SEKUNDZIE

. Motyw wałkowany od czasów oryginalnych Gwiezdnych Wojen, powoli przestaje robić wrażenie. ;)

 

Masorz, nie wiem dlaczego dałeś tylko 7+, zawiodłem się na Tobie. :(

 

By the way: Rewelacyjnym smaczkiem w końcówce filmu jest

sentencja na nagrobku Nicka Fury

. ;D

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Uwaga, stwierdzam fakt.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz jest dobrym filmem.

 

Ciut mniej rozrywkowym niż Avengers, ale na tle Iron Mana 3 i Thora 2 wypada niezwykle dobrze. Nie żałowali na efektach, które wyglądają bardzo naturalnie, jedynie w mojej opinii Falcon trochę biedny i tandetny. Jest akcja, ale jest też wątek szpiegowski i jak na filmy z Marvel Studios dobrze zarysowane postacie (szczególnie zyskała Black Widow). Sam Winter Soldier bardzo dobrze przedstawiony i jego stylistyka trafiła w moje wyobrażenie o przeciwniku Kapitana.

 

Jeśli Avengers to 9/10, to Kapitan dostaje 8+/10 (w skali kina komiksowego).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na tę głupotę w Kapitanie. Chodzi o datę urodzenia agentki Scarlet. Komputer podaje, że urodziła się w 1984 (czyli wtedy co aktorka Scarlet) i jest byłą agentką KGB.

 

Chyba jestem jednym z kilku miliardów osób na tej planecie, które w ogóle nie czekają na Guardianów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...