Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

@Velius

Jesli nawet pomimo cinematic experience kampania zapewnia przyzwoity czas czystego gameplayu (np. dajmy na to 9-10h) po odjęciu wszystkich cut scenek i momentów ograniczonej kontroli, to nie obecność cinenatic experience, a jego natężenie względem czystej gry jest tu problemem.

No w przypadku The Order dokładając do tego także brak replayabilty, pvp i co-opa. :kaz:

Zwróć uwagę że dwóm spośród trzech z was (czyli Bansaiowi i Ficusiowi), którzy opisali swoje wrażenia z ogrania The Order, w niczym nie przeszkadzało zachwycać się ostatnimi produkcjami ND. Także będącymi przecież cinematic experience. To nie ce jest tutaj problemem, a fakt że mamy tutaj do czynia z niczym innym jak benchmarkiem, którego głównym, założonym przez RaD i Sony targetem niekoniecznie są ludzie, którzy cenią sobie gry video. I to dopiero staje się szkodliwe.

Odnośnik do komentarza

Akurat Uncharted przy Order to uber strzelaniny TPP i żaden cinematic experience. Naprawdę Orderka lepiej zestawiać z HR niż Uncharted.


edyta: Kymel ale nie denerwuj się, nie to nie. Ważne że wspierasz wymagające i złożone gry. To się tylko liczy!

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem skąd Wam się wzięło te 9-10h - u mnie gra pękła w 6h, zebrałem wszystkie znajdźki więc lizanie ścian było grane :reggie:

 

Szkoda kieszonkowego na taką wydmuszkę. Ale jak już o pieniądzach mówimy, to weźmy pod uwagę, że za 250zł można kupić FFVII+FFVIII+FFIX :banderas:

Odnośnik do komentarza

@Velius

Jesli nawet pomimo cinematic experience kampania zapewnia przyzwoity czas czystego gameplayu (np. dajmy na to 9-10h) po odjęciu wszystkich cut scenek i momentów ograniczonej kontroli, to nie obecność cinenatic experience, a jego natężenie względem czystej gry jest tu problemem.

No w przypadku The Order dokładając do tego także brak replayabilty, pvp i co-opa. :kaz:

Zwróć uwagę że dwóm spośród trzech z was (czyli Bansaiowi i Ficusiowi), którzy opisali swoje wrażenia z ogrania The Order, w niczym nie przeszkadzało zachwycać się ostatnimi produkcjami ND. Także będącymi przecież cinematic experience. To nie ce jest tutaj problemem, a fakt że mamy tutaj do czynia z niczym innym jak benchmarkiem, którego głównym, założonym przez RaD i Sony targetem niekoniecznie są ludzie, którzy cenią sobie gry video. I to dopiero staje się szkodliwe.

tu sie w pelni podpisze, a przypominam ze uwielbiam trylogie uncharted, nowego tomb raidera a takie U2 czy tLoU stawiam za jedne z najlepszych gier minionej generacji. Order to idealny przyklad czym rozni sie korytarzykowy tytul stworzony przez rzemieslnikow, a tym co znaja sie na fachu - niby tu i tu sie strzela za murka, tu i tu s amomenty gdzie sie chodzi i podziwia ale roznica w wykonaniu i przekazie jest kolosalna

 

juz kiedys w CW pisalem - mi sie ten gameplay, ai wrogow, konstrukcja tych kill roomow az za bardzo kojarzy z gra z handhelda, obstawiam, ze to moze bylo projektowane pod psp/vite, a nawet jesli to studio RaD dalej w zalozeniach siedzi na tym sprzecie

 

Balon - ok heavy rain, ale moca HR i tym co sprawia, ze ta gra np mi sie podoba nie jest qte tylko ten "rzekomy" wplyw na wydarzenia, rozwoj wypadkow i zakonczenie, tutaj tego nie ma

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tam nie wiem skąd Wam się wzięło te 9-10h - u mnie gra pękła w 6h, zebrałem wszystkie znajdźki więc lizanie ścian było grane :reggie:

 

Szkoda kieszonkowego na taką wydmuszkę. Ale jak już o pieniądzach mówimy, to weźmy pod uwagę, że za 250zł można kupić FFVII+FFVIII+FFIX :banderas:

 

U mnie 7:45 z lizaniem ścian i du.py sony.

Odnośnik do komentarza

To nie ce jest tutaj problemem, a fakt że mamy tutaj do czynia z niczym innym jak benchmarkiem, którego głównym, założonym przez RaD i Sony targetem niekoniecznie są ludzie, którzy cenią sobie gry video. I to dopiero staje się szkodliwe.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Zarówno Sony jak i MS powinny bardzo starać się o przyciągnięcie widowni nie związanej jeszcze z grami. W branży jest zastój i nie wykazuje ona odpowiedniego wzrostu (zresztą wszystko wskazuje, że w tej generacji ogól sprzedanych konsol ledwo dojdzie do 170 mln. w porównaniu do 270 w poprzedniej).

 

Ja wiem, że niektórych to boli, ale takie gry też są potrzebne na rynku, tak jak w zeszłym Kinectowe hity i gitarowe plastiki (o ja np. nienawidzę tych gierek, ale niespecjalnie obrażam ludzi grających w nie)

Odnośnik do komentarza

 

To nie ce jest tutaj problemem, a fakt że mamy tutaj do czynia z niczym innym jak benchmarkiem, którego głównym, założonym przez RaD i Sony targetem niekoniecznie są ludzie, którzy cenią sobie gry video. I to dopiero staje się szkodliwe.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Zarówno Sony jak i MS powinny bardzo starać się o przyciągnięcie widowni nie związanej jeszcze z grami. W branży jest zastój i nie wykazuje ona odpowiedniego wzrostu (zresztą wszystko wskazuje, że w tej generacji ogól sprzedanych konsol ledwo dojdzie do 170 mln. w porównaniu do 270 w poprzedniej).

 

Ja wiem, że niektórych to boli, ale takie gry też są potrzebne na rynku, tak jak w zeszłym Kinectowe hity i gitarowe plastiki (o ja np. nienawidzę tych gierek, ale niespecjalnie obrażam ludzi grających w nie)

 

wpis

 

u mnie w robocie czy po januszowych znajomych z wszystkich exow na ps3 wiecie jaki prawie kazdy wspomina najcieplej? heavy rain, bo gra jak film, bo dylematy moralne, bo wiele zakonczen, bo nie sie gry nie skonczyc itp

 

order to cios w graczy oczekujacych porzadnego gameplayu w grach ale sam sens jego powstania jest jasny i czytelny, tragedia to by byla tylko wtedy jakby kazda gra byla taka

Odnośnik do komentarza

@Hendrix

Ja też pozwolę się nie zgodzić z tobą, jeśli choćby jedna perełka Sony dla prawdziwych graczy ucierpi finansowo w przyszłości z powodu decyzji typu:

 

"Kaz yebać te chińskie bajki, każ inwestować grube hajsy w kolejną oczoyebną wydmuszkę"

 

No i to się prawdopodobnie zrealizuje, bo TO 1886 pomimo słabych recenzji i tak się dobrze sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ej, ale serio skamlenie o cene gry i jej długość to trochę słaba opcja. Przeliczanie czasu gry na pieniądze, jakieś ku.rwa kombinacje alpejskie z długoscią gry i tego typu rzeczy to chyba tylko polaczkowe skamlenie bo jakoś nie widziałem zbytnio w zachodnich mediach aby w recenzjach występowały jakieś wzory matematyczne na wyliczanie czasu gry na pięniadze podzielone na przyjemność z gry. Ja rozumiem, że tutaj polska, że trzeba walczyć o każdy grosz i liczyć jak żyd, ale bez ku.rwa przesady kogoś stać to ok, kupuje gre i zależnie od tego czy mu się podobała czy nie może gre puscić dalej lub zostawić ją w kolekcji to nie jest steam, że jak wtopisz 60 euro to jesteś czarnej pi.zdzie więc nikt nie kupuje gier na premiere w polsce tylko czeka na cebula bundle czy inne obniżki i wy macie czelność wypominać komuś na co wydał swój hajs? Zero pożytku z was w takim razie jeśli nie wspieracie branży, która jest waszym hobby. Oczywiscie abrac.hując o jakości The Order czy innych gier bo akurat mnie to gó.wno obchodzi ot kolejna ładna gra od sony, która będzie zapamiętana tylko dzięki grafice, ale kurcze no gierki to medium przede wszystkim wizualne i każdy kto się interesują gierkami chociaż trochę jest ciekaw jak wygląda najładniejsza gra ever, rozumiem każdy ma swój gust itp mimo, że ja nie jaram się kolejnym filmem o transformersach czy choćby głupim avatarem tak z ciekawości poszedłem zobaczyć wersje 3D filmu Camerona dla samych efektów i tego typu rzeczy. Najzwyklejsza w świecie ciekawość i tyle film mi się nie podobał, ale doświadzczyłem tego na własnej skórze. I o to chyba chodzi też The Order. Cała branża od jednej gry się nie zmieni większy impet mają gry pokroju coda, które wydawane są rok w rok z kosmetycznymi zmianami i robiące w ch.uj hajsu a nie jakiś tam pierdek pokroju The Order.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

@Hendrix

Ja też pozwolę się nie zgodzić z tobą, jeśli choćby jedna perełka Sony dla prawdziwych graczy ucierpi finansowo w przyszłości z powodu decyzji typu:

 

"Kaz yebać te chińskie bajki, każ inwestować grube hajsy w kolejną oczoyebną wydmuszkę"

 

No i to się prawdopodobnie zrealizuje, bo TO 1886 pomimo słabych recenzji i tak się dobrze sprzedaje.

Nic nie wskazuje na to, że jakakolwiek gra ucierpi z powodu pojawienia się na rynku The Order. Żeby gra miała jakikolwiek wpływ na decyzje musi zostać niekwestionowanym hitem, komercyjnym i związanym z przyjęciem prasy/graczy.  Tej grze obydwu rzeczy będzie brakować. Najwyżej ujrzymy sequel, który pewnie będzie lepszy od poprzednika. Sony od zawsze starało się dywersyfikować swoje portfolio gier.  Nie wiem skąd ten strach. Nie bali się wyłożyć pieniędzy na Wild od Ancela (który pewnie nigdy się nie zwróci). The Order też było duuużym ryzykiem (wbrew opinii co poniektórych)

 

A co do JP odziału Sony, pewnie gry tam tworzone będą miały większy budżet niż w zeszłej generacji, najbliższe 2-3 lata po prostu zadecydują o przyszłości marki PS na rynku Japońskim.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Wild okaże się kolejnym po Dragon's Dogma Online f2p, to zwróci się dosyć szybko. Za bardzo przeceniasz wpływ serwisów typu metacritic. Większość graczy nawet o nich nie słyszała. T.j. większość polskich posiadaczy ps4 o naszym forum. TO sprzedaje się pomimo im.

Btw, wśród ostatnich newsów n.t. GG dowiedziałem się że studio poszukuje speców od fotorealistycznego oświetlenia. Sugerowanie jednoznacznych priorytetów kosztem rozwijania gameplayu może być w tym momencie przesadą. O ile nie weźmie się pod uwagę kondycji finansowej firmy, którą podreperować mogą przede wszystkim pewniaki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli Wild okaże się kolejnym po Dragon's Dogma Online f2p, to zwróci się dosyć szybko. Za bardzo przeceniasz wpływ serwisów typu metacritic. Większość graczy nawet o nich nie słyszała. T.j. większość polskich posiadaczy ps4 o naszym forum. TO sprzedaje się pomimo im.

Btw, wśród ostatnich newsów n.t. GG dowiedziałem się że studio poszukuje speców od fotorealistycznego oświetlenia. Sugerowanie jednoznacznych priorytetów kosztem rozwijania gameplayu może być w tym momencie przesadą. O ile nie weźmie się pod uwagę kondycji finansowej firmy, którą podreperować mogą przede wszystkim pewniaki.

Developerzy mieliby odmienne zdanie, gdy premia często-gęsto zależy od średniej na MC. Skąd w ogóle przekonanie, że f2p=sukces finansowy? To rynek bardzo konkurencyjny i ambitniejsze projekty (z większym budżetem) będą miały swoje trudności, dodatkowo stawiam na dość długi okres produkcji.

 

A co do GGC (bo o ekipę z Cambrigde chodzi), no to pewnie przejmą Killzone'a po bardzo udanym Mercaneries, przejście na większą platformę=poszerzenie ekipy.

 

Któryś raz już czytam na tym forum o kondycji finansowej Sony i zależności od PS.  Kondycja firmy się poprawia, ratingi również. Oczkiem w głowie Sony są ubezpieczenia, na tym najwięcej zarabiają. Marka Playstation oczywiście też jest ważna, sukces ps4 to sprawa wizerunkowa, oraz koń trojański pod przyszłe usługi, ale na ten czas zapewnia umiarkowany dochód z tendencją do wzrostu.  No i jeszcze raz: The Order to przeciwieństwo pewniaka, Sony zaryzykowało i raczej średnio na tym wyszli. Gra się nie sprzedaje, aż tak dobrze. (stawiam na >2 mln Ltd.)

Odnośnik do komentarza

A mi cała otoczka fabularna się podobała w tej grze, fajne i ciekawe twisty fabularne i troszkę mgs'owe zakończenie. Dzięki tak potężnej grafice wsiąkałem w klimat za każdym odpaleniem konsoli. Druga generacja gier na ps4 nadeszła i robi ogromne wrażenie. Świetny kawałek na literach końcowych ;)

 

Ktoś wspominał, że główny bohater mógłby okazać się Van Helsingiem, czujecie to? Osoby, które skończyły grę, czy nie kojarzy się? :) świetna fabuła i otoczka mogłaby być w drugiej części. Łowca potworków wszelakich na takim enginie aż się prosi :D

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Z kumplem przetestowaliśmy  The order  w celu sprawdzenia nowego rzutnika  i kina domowego. Wrażenia? Bajka ,  śliczna, super udźwiękowiona z fajnym klimatem. Tylko te QTE  i  nudny gameplay odepchnął nas w stronę  Dragon balla Xenoverse. Na pewno będę chciał się przekonać z czym to się je . Narazie to dla mnie taki Ryse  w wersji PS4  ot tech demo .  Mam nadzieje  , żę Dawn  szykuje mocarną kontynuacje, bo fundamenty pod nią są. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A mi cała otoczka fabularna się podobała w tej grze, fajne i ciekawe twisty fabularne i troszkę mgs'owe zakończenie. Dzięki tak potężnej grafice wsiąkałem w klimat za każdym odpaleniem konsoli. Druga generacja gier na ps4 nadeszła i robi ogromne wrażenie. Świetny kawałek na literach końcowych ;)

 

Ktoś wspominał, że główny bohater mógłby okazać się Van Helsingiem, czujecie to? Osoby, które skończyły grę, czy nie kojarzy się? :) świetna fabuła i otoczka mogłaby być w drugiej części. Łowca potworków wszelakich na takim enginie aż się prosi :D

 

Na takim, to znaczy zoptymalizowanym wyłącznie pod korytarze i drewniane sterowanie?

Odnośnik do komentarza

 

 

Velius ale jak się zgadzasz z Kymelem jak ty Ordera przeszedłeś, a on nawet w napędzie nie miał. To jest właśnie kretyństwo. Rozumiem, że gra może się komuś nie podobać, może kogoś zawieść, tak jak może się komuś podobać itp. To są gusta. Pisałem Tobie to tak jakbym wbił do tematów z majtkami oślinionych małych Chinek i zaczął bym hejtować visual nowelki jak nigdy w nie nie grałem. Już wiesz ocb ? Nie rozumiem tylko hejtu jak się nawet nie sprawdziło. Coś jak Pis i Kaczyński Ida słaba, po co Oskar ale oczywiście nikt prawie nie widział z obozu radykalnych prawaków. Rozumiem, że takie stanowisko PiSu w pełni popieracie ?

 

Balon jeszcze tego by brakowalo w juz mocno brazowym konsolowym swiatku zeby ludzie kupowali takie kupsztangi jak order "zeby zagrac i wyrobic sobie opinie". Kuriozum. Po to sa recenzje zeby przynajmniej wstepna opinie sobie wyrobic i nie dac sie nabarac, a najwazniejsze - nie wesprzec takiej popeliny swoimi pieniedzmi, dajac tym samym do zrozumienia tworca, ze rynek takich produkcji nie potrzebuje. Wyj.ebaliscie na gre 250zl, fajnie, wasza kasa robta co chceta, ale teraz zaczelo sie mega zenujace usprawiedliwianie "lizalem sciany na hardzie i wyszlo mi 10h", "fajne hedszoty", "fajna grafika"... i to chyba tyle.

Ze jak? Opinie wyrabia się na podstawie innych opinii i recenzji? Co ja czytam w ogóle. Chcę nawiązać do dalszej części tego co napisałeś, ale już na wstępie poraziłeś mnie swoją ignorancją. Ale chvj.

 

Jakie żenujące usprawiedliwianie się zaczęło? Masz ewidentne problemy z wyciąganiem wniosków z tego co przeczytałeś w moim poście. Nie usprawiedliwiałem w żaden sposób tego, że gra jest krótka. Jest i nie da się w żaden sposób dyskutować na ten temat. A wiedząc to postanowiłem postarać się znaleźć wszystkie znadźki przy pierwszym podejściu, a i tak czas gry zamknął się w niecałych 10 godzinach. Napisałem też, że JEŻELI miałbym już przeliczać kase na godzinę to wynik jest przyzwoity, ale POLECAM poczekać z kupnem jeżeli ktoś planuje zostawienie tej gry w kolekcji, bo przejście spokojnie można zaliczyć w 8 godzinach i mniej.

 

Odbij, bo nie potrafisz ścierpieć, że komuś się podoba coś co Tobie nie podchodzi. (pipi) to jaki poziom żenady się podniósł od wczoraj jest cholernie smutny. Jak wyjdzie kontynuacja to tym bardziej wesprę twórców w dniu premiery bo jak poprawią kilka rzeczy, stworzą dłuższą kampanię to będę usatysfakcjonowany. A że końcową ocenę dałem o 2 oczka większą od światowej średniej. I ja pier.dole i co teraz? Wspieram niemalże WSZYSTKIE gatunki gier, jak tylko mam ochotę i zasoby to na premię. Ktoś kto czeka aż cena zejdzie do ceny zapałek ma czelność oceniać to jak inne osoby wydają swoje zarobione często w ciężki sposób pieniądze. TO jest polactwo over 9000.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Velius ale jak się zgadzasz z Kymelem jak ty Ordera przeszedłeś, a on nawet w napędzie nie miał. To jest właśnie kretyństwo. Rozumiem, że gra może się komuś nie podobać, może kogoś zawieść, tak jak może się komuś podobać itp. To są gusta. Pisałem Tobie to tak jakbym wbił do tematów z majtkami oślinionych małych Chinek i zaczął bym hejtować visual nowelki jak nigdy w nie nie grałem. Już wiesz ocb ? Nie rozumiem tylko hejtu jak się nawet nie sprawdziło. Coś jak Pis i Kaczyński Ida słaba, po co Oskar ale oczywiście nikt prawie nie widział z obozu radykalnych prawaków. Rozumiem, że takie stanowisko PiSu w pełni popieracie ?

 

Balon jeszcze tego by brakowalo w juz mocno brazowym konsolowym swiatku zeby ludzie kupowali takie kupsztangi jak order "zeby zagrac i wyrobic sobie opinie". Kuriozum. Po to sa recenzje zeby przynajmniej wstepna opinie sobie wyrobic i nie dac sie nabarac, a najwazniejsze - nie wesprzec takiej popeliny swoimi pieniedzmi, dajac tym samym do zrozumienia tworca, ze rynek takich produkcji nie potrzebuje. Wyj.ebaliscie na gre 250zl, fajnie, wasza kasa robta co chceta, ale teraz zaczelo sie mega zenujace usprawiedliwianie "lizalem sciany na hardzie i wyszlo mi 10h", "fajne hedszoty", "fajna grafika"... i to chyba tyle.

Ze jak? Opinie wyrabia się na podstawie innych opinii i recenzji? Co ja czytam w ogóle. Chcę nawiązać do dalszej części tego co napisałeś, ale już na wstępie poraziłeś mnie swoją ignorancją. Ale chvj.

 

Jakie żenujące usprawiedliwianie się zaczęło? Masz ewidentne problemy z wyciąganiem wniosków z tego co przeczytałeś w moim poście. Nie usprawiedliwiałem w żaden sposób tego, że gra jest krótka. Jest i nie da się w żaden sposób dyskutować na ten temat. A wiedząc to postanowiłem postarać się znaleźć wszystkie znadźki przy pierwszym podejściu, a i tak czas gry zamknął się w niecałych 10 godzinach. Napisałem też, że JEŻELI miałbym już przeliczać kase na godzinę to wynik jest przyzwoity, ale POLECAM poczekać z kupnem jeżeli ktoś planuje zostawienie tej gry w kolekcji, bo przejście spokojnie można zaliczyć w 8 godzinach i mniej.

 

Odbij, bo nie potrafisz ścierpieć, że komuś się podoba coś co Tobie nie podchodzi. (pipi) to jaki poziom żenady się podniósł od wczoraj jest cholernie smutny. Jak wyjdzie kontynuacja to tym bardziej wesprę twórców w dniu premiery bo jak poprawią kilka rzeczy, stworzą dłuższą kampanię to będę usatysfakcjonowany. A że końcową ocenę dałem o 2 oczka większą od światowej średniej. I ja pier.dole i co teraz? Wspieram niemalże WSZYSTKIE gatunki gier, jak tylko mam ochotę i zasoby to na premię. Ktoś kto czeka aż cena zejdzie do ceny zapałek ma czelność oceniać to jak inne osoby wydają swoje zarobione często w ciężki sposób pieniądze. TO jest polactwo over 9000.

 

kaz.gif

Odnośnik do komentarza

Voytec w takim po jako cholerę powstają recenzje, jeśli nie by informować nas o wtopie, średniaku, hicie, produkcie odpowiadającym, lub nie określonej grupie odbiorców? Dla zabicia nudy?

Recenzje dają ogólny pogląd jaka jest produkcja, a nie służą do tego by kreować na ich bazie SWOJE opinie. Jak kilka osób powie Ci, że sklepy Żabka są chvjowe i drogie to od razu uważasz tak samo jak oni czy dopiero wtedy, kiedy sam pójdziesz i przekonasz się jak jest na prawdę? Znajomi dają Ci swój pogląd i mniej więcej wiesz czego się spodziewać, a nie staje się to od razu Twoją opinią.

 

No chyba, że tak robisz, to to już jest Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...