Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do konca, bo o ile przepychanki personalne to jedno, tak dyskusja odnosnie samej gry, kontrowersji wokol niej i miejsca takich pozycji na rynku, moim zdaniem, jest wskazana (a w CW sie o tym nie pogada). Nawet dla osob, ktore nie graly albo graly na yt. No chyba, ze temat ma zdechnac do jutra, bo poza recenzjami nic na temat Orderu sie tu nie pojawi wiecej.

Odnośnik do komentarza
 

Spróbujcie schować się w rzeczywistości za murkiem, gwarantuję, iż pole widzenia jeszcze w mniejszym stopniu ukaże oponenta xD
 

 

 

Ten argument jest tak glupi, ze po prostu rece mi opadly.

 

Widze, ze wrocil stary sylwan. 

Ej sylwan, a co sadzisz o graniu spoza samochodu w grze wyscigowej? Bez sensu nie? Gry powinny umozliwiac widok tylko z kabiny.

A fifa to powinna umozliwiac tylko sterowanie jednym gosciem i to w FPP, bo przeciez to jest bez sensu ze jedna osoba gra 11 graczami, no loooooooooool.

 

Czyli podsumowujac pasy:

- sa klimatyczne

- sprzyjaja immersji

- daja uczucie ogladania filmu

- dzieki nim realistycznie nie widzimy co jest za murkiem

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Jak oni to zrobili, że w tej świetnej grze praktycznie nie ma loadingów? A wybór chapterów z menu jest ultra szybki? :)

 

Polaczyli loading z cutscenkami, zadna magia (MP3 mial podobne rozwiazanie), oraz jeden z glownych powodow przez ktory nie mozna skipowac scenek.

 

Nie o to chodzi. Wczytaj sobie level po wlaczeniu gry z menu. Kilka sekund i grasz.

Odnośnik do komentarza

Zwracam honor, na tubie zerknalem jak to wyglada jak ktos kontynuuje gre od menu (przeszedlem ordera praktycznie na 1 posiedzeniu wiec nigdy sie nie bawilem w ponowne wybieranie chapkow jako ze gra od razu z dysku poleciala) i wczytuje sie niemalze momentalnie. Przypomina mi to sytuacje z Killzonem SF w takim razie, szkoda ze wiecej devow nie wprowadza czegos takiego.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Ja zapomniałem o jeszcze jednym plusie the order. Jest to gra skrojona na ps4. Można ją przejść na jednym ładowaniu pada:).

 

Tak serio to niektórzy się dziwią jak tak krótka gra mogła powstawać tak szybko. Moze i jest krótka ale technicznie to majstersztyk. Dla mnie ta gra to taki assassin's creed 1. Gra nie do końca udana ale ukazujaca moc danej konsoli i dobry podklad pod lepsze sequele. Kto grał w ac 1 a potem po 2 latach w ac 2 ten zrozumie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie, ale też jest miejsce na takie gry tak jak na filmy klasy C, choćby kanonada ze Stejtamem czy inne pryki z Niezniszczalnych. ja pierdle. Ile można wałkować to samo. Zawsze były gry bardziej i mniej udane, zwłaszcza lamenty w stronę tych hajpowanych. Zdarzały się gry na "6" a i tak potrafiły wciągnąć bardziej niż dyszki. Ale nie, znajdą się parówy i będą jojczyć temat bo jest beczka, hejcik i płacz że gracze pokazali palcem devom co robić aby bardziej spieprzyć ten biznes.

 

Od dawna już nie robi się gier z pasji tylko dla kasy. Każdy chce zarobić w tych gównianych czasach. 

Odnośnik do komentarza

O mój... ze skrajności w skrajność. Jak ta dyskusja potoczy się dalej to się okaże, ze te niskie oceny to atak Putina na Zachód.

Faktem jest,że ta gra nie zasłużyła na wiadro pomyj ale faktem jest tez ze 9/10 to brak szacunku dla innych,dobrych gier.

Śmieszne są argumenty o dotowaniu twórców by powstał lepszy sequel.Gre powinno się kupować wtedy gdy na to zasługuje a nie z miłosierdzia. Skoro ja mam być miłosierny niech mi Sony w ramach przeprosin dorzuci za free multi do tej gry to wtedy ok.

Okazuje się tez, ze gry nie do końca dobrej nie wolno krytykować i narzekać bo jak sie nie podoba to mozna jej nie kupowac.Co to za argument? To nie są czasy by kupować gry w ciemno, poza tym Sony wydaje obecnie tyle exow ze kazdy powinien być co najmniej bardzo dobry.To chyba z szacunku do użytkownika konsoli.

Podobną opinia popisał się redaktor SoQ.

Mimo swych ułomności nie trafia do mnie ta argumentacja.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ty ty, nie denerwuj delfina.

 

Wciąż czekam na dobrą ofertę Ordera - te 80zł przełknę. Oprawa naprawdę może się podobać tylko cholera czemu ten gameplay taki płytki. Do plusów tej gry nadałby się multik na miarę Girsów. Aż się prosi o ten tryb. A co będzie z oprawą w drugiej części to nawet ja nie. :obama:

Odnośnik do komentarza

 

Napewno mogłobyc duzo lepiej.

 

(....) zastanawiam sie co Cie sklonilo zeby dac tej grze 9/10 za gameplay, bo moim zdaniem jest to naprawde biedny. AI przeciwników ssie, bronie nie roznia sie jakos zbytnio od siebie, sytuacji gdzie mozna sobie postrzelac jest niewiele jak na taka gre i cover system moim zdaniem tez moglby byc lepszy. Do tego odnosnie znajdzków odnosze wrazenie ze mialby byc czyms wiecej ale ostatecznie ucieto je jakos i zostawiono tylko zeby sobie ogladac w ręce.

Frajda, którą te osiem godzin mi wygenerowało. I tyle powinno wystarczyć.

 

Zgadzam się, że sztuczna inteligencja nie jest najwyższych lotów, w kilku aspektach mogłoby dużo lepiej, ale przecież tak można określić niemal wszystkie gry. Jeżeli ktoś oczekuje nader inteligentnego  przeciwnika, zawsze może włączyć szachy na pro, bądź pograć z bystrym w tym aspekcie kolegą. W kwestii broni też się nie zgodzę. To co jest, spełnia swoją rolę bardzo dobrze. Klasyki w postaci strzelb, karabinów, rewolwerów, snajperki, a także interesujące novum, jak "termit".

 

Jasne, że mogłobyć lepiej, ale tym stwierdzeniem wszytko można opisać.

 

W kwestii osłaniana się, mój znajomy strasznie wychwala The Evil Within. Stwierdził, że jest nią oczarowany, 10/10 i w ogóle gra roku. To on stwierdził, że taki układ pasów świetnie buduje potyczki z oponentami, utrudniając je z racji widoczności. Recenzent CDA stwierdził, że to bzdura, przez którą gra jest niegrywalna, a wychwalane archaizmy przez mojego znajomego zrugał z ziemią. 5/10. Dwie osoby, dwie opinie.

 

Przy The Order jest podobnie. To tylko gra, nie ma symulować rzeczywistości. Takie podejście jednym się spodoba, innym nie. W jedej recenzji przeczytałem, że wielkim minusem gry są misje skradankowe, ponieważ narwani rebelianci zabijają postać po wykryciu jednym strzałem.... xD Ale jakoś w TLoU mamy podobny motyw i nikt nie marudził, zresztą niemal w kazdej pozycji wykrycie w takich misjach równoznaczne jest z powtarzaniem jej.

 

 

 

O mój... ze skrajności w skrajność. Jak ta dyskusja potoczy się dalej to się okaże, ze te niskie oceny to atak Putina na Zachód.

Faktem jest,że ta gra nie zasłużyła na wiadro pomyj ale faktem jest tez ze 9/10 to brak szacunku dla innych,dobrych gier.

Śmieszne są argumenty o dotowaniu twórców by powstał lepszy sequel.Gre powinno się kupować wtedy gdy na to zasługuje a nie z miłosierdzia. (....)

Przede wszystkim należy mieć własne zdanie. Opinię można wyrazić, jak już czegoś się skosztuje. Ocenianie filmów, książek tudzież gier nie zaznając osobiście ich treści nie jest poważne, a to, że ktoś inny tak, czy siak zaopiniował, jego sprawa. To nie ma nic wspólnego z datowaniem twórców (zgadzam się, że na dzień dobry powinni graczom proponować dopracowane pozycje). Ja wiedziałem jakie noty The Order zbiera. Kupiłem grę, niezwykle przypadła mi do gustu. Nie widze powodu, dla którego należy konstruować szafot tylko z tytułu innej opinii. Tak jak YETI słusznie zauważył "czy ciężko wam zrozumieć, że róże osoby mają róże gusta?".

Najwyraźniej tak, Dave dał każdemu kto ocenił Wilka na 8/10 po minusie, natomiast nikt z Nas nie wlepił mu tego samego, tylko dlatego, że dał wyższą notę. Tym się różnimy.

 

Fakt, faktem, robi się jałowo i monotematycznie.

 

Najlepsze podsumowanie tematu.

http://www.filmweb.pl/reviews/Bitwa+o+Angli%C4%99-17026

 

E-płacz, generowanie niepotrzebnej niechęci oraz złości do drugiego, obcego człowieka tylko dlatego, że redaktor Walkiewicz dał 8/10. Grał, uważa, że na to The Order 1886 zasługuje. 3/4 z tych krzykaczy nie grała, stąd zataz "sprzedawczyk (....) no jak można, przecież to szit i każdy tak mówi". Rzecz jasna jakby wystawiono 4/10 i pojawiłaby się reklama Forzy, to pewnie M$ zapłacił.

 

Michał tyle dobrze zrobił, że nie wdaje się w ten zbędny dialog, ponieważ i tak to nastawienia nie zmieni, a on ma prawo do własnej opinii. Nie ma sensu tez celowo zaniżać oceny by uzyskać poklask na forumku, wszak branża ocenia na 6.5, a gracze na 7.

 

Miłej zabawy z The Order 1886, a jak ktoś się zawiódł, niech grę sprzeda i nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z obcowaniu z tą grą innym.

 

 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy The Order jest podobnie. To tylko gra, nie ma symulować rzeczywistości. Takie podejście jednym się spodoba, innym nie. W jedej recenzji przeczytałem, że wielkim minusem gry są misje skradankowe, ponieważ narwani rebelianci zabijają postać po wykryciu jednym strzałem.... xD Ale jakoś w TLoU mamy podobny motyw i nikt nie marudził, zresztą niemal w kazdej pozycji wykrycie w takich misjach równoznaczne jest z powtarzaniem jej.

 

Nie pamiętam żeby w którymkolwiek momencie wykrycie Joela równało się automatycznemu zgonowi. Zresztą AI podczas misji skradankowych TO to nic. Wszystkie jego felery dosadnie i z humorem ujął Angry Joe. :rolleyes:

 

Ten sam Joe który tlou dał 10/10. 

 

Cała dyskusja w tym temacie (żeby było to w pełni jasne) zaczęła się i skończyła na kwestii wpływu głosowania portfelem na dalszy rozwój branży AAA. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zabrania nikomu kupować np. używek takich gier. Tyle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...