Skocz do zawartości

Składki. Wolny rynek, czy regulacja cen


Gość GregZPL

sztywne, czy nie  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto powinien ustalać?

    • Proporcje powinna ustalać moderacja. Bronią nas przed nieuczciwymi składkowiczami
      11
    • Proporcje powinni ustalać składkowicze. Nasza kasa - nasza sprawa
      47


Rekomendowane odpowiedzi

Narazie jest wynik fifty fifty. Jestem cholernie zdziwiony wynikiem, zwlaszcza, ze nikt tu nie broni ustalac skladek dzielonych po rowno. Nie podoba sie martwy slot za 16,5% ceny, to mozesz zalozyc swoja skladke i zaplacic 25% za to samo... komu to przeszkadza? Lubisz placic wiecej? Plac! Ale po co zabraniasz innym rozwiazan bardziej korzystnych?

Odnośnik do komentarza

Ale ktoś w ogólę ma problem z tymi składkami?

Moderacja składkowiczom każe płacić inaczej?

Każdy płaci po równo, no chyba że te śmieszne dzielenie na czterech, gdzie dwóch jest poszkodowanych.

30%+30%+20%+20% - w przypadku składki na czterech z multiplayerem.

25%+25%+25%+25% - w przypadku na czterech gdzie nie ma multi

50%+50% - na dwie osoby

W sumie nie wiem, kogo to obchodzi i po co to pisuję, bo każdy raczej ustala sobie ceny jak chce - a robi to osoba z kartą :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

A czasem nie chodzi o to, że oficjalnie tutaj na forum jest zakaz handlowaniem slotami?

 

To też. Tak naprawdę moderacja tego forum w ogóle nie chce by to forum uczestniczyło w przekręcie z czterema składkami, ale póki co zostawiliśmy kompromis pod warunkiem że nadal obowiązuje koleżeńska zasada "wszyscy po równo". 

 

Nie wiem po co ta tendencyjna ankieta, z tendencyjnym (prowokacyjnie pytającym o racje pierwszej strony) założycielem ;)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Jak ktoś odgórnie próbuje się bawić w regulacje dotyczące cudzego portfela to dziwisz się, że jest opór? Czemu nie ustalicie sztywnych cen w pchlim targu? Przecież niczym się to nie różni od sztywnych cen slotów. Tak samo nie ma za tym żadnego argumentu poza jednym: bo tak.

Odnośnik do komentarza

@Ins:

 

Ad. 1 Nie do końca. System Sony pozwala na dwa sloty. Metoda "na czterech" to obchodzenie tego zezwolenia. No chyba że masz na myśli ogólnie że składki to po prostu przekręt. Ok, może i racja, a jeszcze trochę takich głosów podkreślających to i całkowicie przyznamy rację i zamkniemy składki w ogóle.

 

Ad. 2  Nie uznajemy czegoś takiego jak "martwy slot". To wymysł osób, których tłumaczeniem naczelnym było i jest to, że slot jest nie do sprzedania potem. My handlu nie wspieramy, więc nie zamierzamy mu pomagać.

 

@GregZ

 

Pchli Targ rządzi się własnymi zasadami, a coś takiego jak wątpliwe regulaminowo składki własnymi. Tu nie chodzi o czyiś portfel , tylko o zasady i całą ideę z której składki wyrosły... :)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

To nie wymysł. W przypadku padu konsoli gra przepada na zawsze. Więc ten slot jest gorszy

 

Dawaj paragrafy, które zabraniają kupowania na kilka osób. I wytłumacz proszę czym się różni tak powszechnie potępiane handlowanie używanymi grami od zakupów na kilka osób, czy nawet handlowaniu slotami

Odnośnik do komentarza

1. Nie strasz mnie likwidacja skladek bo mam to w powazaniu. Jak bede chcial ja zrobic to znajde odpowiednie miejsce do tego. 

 

2. Piep.rzysz o przekrecie, ale skladki na dwie osoby to juz legal ? ... No i co to za magiczne obejscie systemu skoro wg twojego rozumowania Sony na to pozwala ... no jasna cholera robi sie to poprzez ich strone www, a nie jakas przerobke.

 

3. Martwy slot to martwy slot. Czlowiek przypadkiem zaloguje sie na konto, na ktorym byla skladka, usunie, bedzie mial awarie - zegna sie z gra. Ja nie odsprzedalem ani razu slotu i jednak dla mnie jest to roznica.

 

4. Czytalem gdzies wczesniej, ze w przypadku rownych skladek moderacja moze zareagowac gdy cos jest nie tak. To co, moge podac dane kilku skladek, na ktorych ktos pozmienial hasla itp i sie tym zajmiecie ?

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

@GregZ

 

Ad. Martwy slot i tłumaczenie "serii niefortunnych zdarzeń": 

 

To mniejszy powód, który owszem przy wyjątkowo pechowych wydarzeniach może mieć miejsce. Jednak jeśli nakazem równych składek utrudniamy potem cwaniacki handel nimi, to jestem za. Uważasz że slot jest ryzykowny? Nie bierz udziału w składce, proste.

 

Ad. Paragrafy

 

Paragrafy z kodeksu karnego czy konstytucji RP? :) Anyway, poczytaj sobie ToS-y jak i konsoli, jak i gier zakupowanych na PSS. Pośrednio powodami dla których dawno temu zakazaliśmy handlu slotami było to, że Sony banowało takie osoby. Chcieliśmy uchronić użytkowników przed tym, a także siebie. Nie chcieliśmy nigdy być gametrade.

 

@Ins

 

Ad. 1 

 

To nie groźby, tylko reakcja na uwagi użytkowników.

 

Ad. 2

 

To że robi się to przez legalną dezaktywację, nie oznacza że jest ok. Czemu Sony nie pisze, że gra może być aktywna na czterech systemach, skoro to nie przekręt?

 

Ad. 3

 

Wyjaśnione powyżej, w odpowiedzi do GregZa.

 

Ad. 4

 

Raczej ciężko reagować jest post factum, ale możemy upomnieć takie osoby, ewentualnie próbować jakoś się skontaktować i wyjaśnić tą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

@GregZ

 

Uważasz że slot jest ryzykowny? Nie bierz udziału w składce.

O, dobre stwierdzenie. Nie podoba Ci się nierówny podział? Nie bierz udziału w składce.

 

Wolny rynek charakteryzuje się zasadą: co nie jest zabronione jest dozwolone. To Wy mówicie, że te składki to przekręt, więc to Wy napiszcie na jakiej podstawie. Odsyłanie mnie żebym sobie poszukał przekracza granice śmieszności

Odnośnik do komentarza

To nie wymysł. W przypadku padu konsoli gra przepada na zawsze. Więc ten slot jest gorszy

Widać, że piszesz tak żeby było na twoje, ale... Jak przy składce na dwóch i zmienionym haśle przez www padnie Ci konsola to też nie odzyskasz slota przez te pół roku. Więc tak czy siak, przy tym argumencie składki na 2 są równe składkom na 4.

 

Wolny rynek charakteryzuje się zasadą: co nie jest zabronione jest dozwolone. To Wy mówicie, że te składki to przekręt, więc to Wy napiszcie na jakiej podstawie. Odsyłanie mnie żebym sobie poszukał przekracza granice śmieszności

Ależ proszę bardzo, wejdź w dowolny opis gierki w PSS i masz jak wół napisane: zawartość może być aktywna najwyżej na dwóch konsolach. Koniec tematu.
Odnośnik do komentarza

@GregZ

 
Już nawet jak wejdziesz na PS Store, to przy każdej grze masz wyciąg z warunków świadczenia usługi, który mówi jasno: 
 

 

Pobieranie tego produktu podlega Warunkom świadczenia usługi/umowie użytkownika Sony Entertainment Network oraz wszelkim innym konkretnym warunkom dodatkowym powiązanym z tym produktem. Jeśli nie akceptujesz tych warunków, nie pobieraj tego produktu Inne ważne informacje można znaleźć w Warunkach świadczenia usługi. Jednorazowa oplata za korzystanie z plików do pobrania na maksymalnie dwóch aktywnych i kompatybilnych domowych konsolach*.* Aby dowiedziec sie wiecej, przeczytaj Warunki swiadczenia uslugi.

 

 

My pozwalamy na to "czterech", co jest naszą dobrą wolą, ale jak zwykle ktoś chce od razu całą rękę.

 

@Ins

 

Sztywno na to patrząc, owszem. Jednakże taką składkę "po równo na czterech" jest o wiele trudniej stworzyć, zwłaszcza wśród obcych. To odstraszy przygodnych cwaniaków, a składki na czterech będą organizowane wśród znających się dobrze forumowiczów, którzy sobie ufają i traktują się koleżeńsko. Oczywiście nie mamy możliwości wyeliminowania handlu slotami w ogóle, ale co począć.

Odnośnik do komentarza

A  czy napisane jest, ze na dwoch dowolnych konsolach, czy moze jest jakas regulacja np. rodzina, albo uszkodzona konsola ?

 

PS. Dzieki tej waszej kolezenskosci i byciu prawie full legal xD u(pipi)acie skladke na GTAV gdzie jedna para nie zagra w multi, a placic bedzie musiala tyle samo.

 

Dla mnie krotka pilka, albo wypierd.alacie skladki z tego forum, albo nie utrudniacie zycia uzytkownikom. 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A  czy napisane jest, ze na dwoch dowolnych konsolach, czy moze jest jakas regulacja np. rodzina, albo uszkodzona konsola ?

 

PS. Dzieki tej waszej kolezenskosci i byciu prawie full legal xD u(pipi)acie skladke na GTAV gdzie jedna para nie zagra w multi, a placic bedzie musiala tyle samola

 

Dla mnie krotka pilka, albo wypierd.alacie skladki z tego forum, albo nie utrudniacie zycia uzytkownikom. 

 

czemu nie zagra w multi? jeszcze nie było chyba takiej składki na czterech żeby komuś multi nie działało, czy mi się wydaje tylko?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...