Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

nie no ja wiem, ze ogor sie lubi czepic jakies rzeczy i nonstop do niej przypier... ale to juz przegiecie.

PO PROSTU DZIWNYM TRAFEM DLA WIELU OSOB SCENA Z NIM WYGLADA KOMICZNIE, JEGO ZACHOWANIE I NAGLE POJAWIENIE (PO POWAZNYM POCZATKU) WYGLADA JAKBY TO BYLA PARODIA.

 

ale ogor oczywiscie bedzie pisal, ze polacy to rasisci i jakby to byl rudy to by tez sie smiali.

 

 

No i po co tak przekręcać. To po prostu zabawne, ile osób pisze "murzyn murzyn murzyn". Nie napisali "lol koleś pojawia się nagle, jego zachowanie XD", tylko napisali "lol murzyn się pojawia XD". Albo "strój troopera był przeznaczony dla klonów rasy białej" XD. Trzeba być na wyższym poziomie abstrakcji, żeby to tak przekręcić, jak ty tutaj wypisujesz, oczywiście wielkimi literami dla dodanej rzetelności. Kłamiesz, bo wiesz, że zjechanie czegokolwiek, co napisałem, jakkolwiek nie byłoby w pełni sensowne i racjonalne, to łatwe plusiki.

 

Czy ja gdzieś napisałem, że "Polacy to rasiści"? Nic takiego tu nie ma, chociaż jakby pomyśleć, pewnie jest coś dziwnego w tej obsesji na punkcie tego, że koleś jest czarny, ale w ogóle nie wkraczałem do takiej strefy rozważań (oczywiście ktoś musiał zaraz zacząć mi jechać po "politycznej poprawności", bo co innego może napisać ktoś, kto jednocześnie jest głupi i ma obsesję na punkcie koloru skóry - jak zawsze, napisze, że jest "politycznie niepoprawny" i nagle te dwie rzeczy mają jakoś sprawiać, że ma rację cokolwiek powie). Temat jest o filmie science-fiction, amerykańskim, a tutaj sporo ludzi z jakiegoś powodu nie ma w głowie jednego zdania bez napisania "murzyn", no kurde chyba to jest zabawne dla kogoś, kto jakby kiedyś tam zauważył, że część ludzi w USA jest czarna no i tyle, przyjął do wiadomości i nie ma jakichś obsesji na tym punkcie. To ciekawe zjawisko i tyle.

 

Nie jestem tak walnięty i znudzony, żeby na tym forum zaczynać czy choćby podejmować dyskusję o rasizmie, to by było z góry skazane na bezsens, ale jednak nie pomyślałem, że nawet coś tak niby oczywistego wywoła falę hejtu.

 

 

Prosta sprawa, ale przekręcając, kłamiąc, wkładając mi w usta rzeczy i manipulując robisz z niej zupełnie co innego, niż ta jedna oczywista rzecz, jaką napisałem.

Edytowane przez ogqozo
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Prawilnie napomnę że wg polskiego słownika najczęściej ostatnio przewijajacy się w temacie wyraz nie jest uznawany w naszym języku na zwrot obraźliwy.

 

Przypominam raz jeszcze - już w starej trylogi większość ST nie była klonami. 20 lat pózniej prawdopodobnie nie żył z nich już nikt.

dlatego ja napisałem "domyślnie przeznaczony", choć bardziej pasowało by "pierwotnie", plus poczatek genezy tych oddziałów poznaliśmy PO starej trylogii.
Odnośnik do komentarza

 

 

A co innego mieli pokazać, co Mejm? Moim zdaniem esencją SW jest sokół, miecz świetlny, xwingi i sitchowie. Po za tym, nie dajcie się zwariować z tym czarnym, proszę was. Zarówno w oryginalnej jak i poprzedniej trylogii jednymi z najważniejszych postaci drugoplanowych byli czarni.

No ale ja pisze jak to wygladalo. Pustynia, niski glos cos tam charczy o mocy i nagle ku.rwa wyskakuje czarny w zbroi storm troopera xD Nie wiem, moze u pegi13 wywolaloby to palpitacje serca ale ja po prostu smiechlem. Dalej efekty jak z yt i tylko sokol dawal rade. Serio, nie jestem przekonany, ze ten tr to nie fake.

 

Skoro najpotężniejszy najgroźniejszy JEDI był czarnoskóry, to ST nie może mieć takiej cechy?

zielony chciales napisac

Dobrze napisal. Windu byl przekozakiem. Ale tego mozna sie dowiedziec jedynie z ksiazek.

Które to nie są już kanoniczne, więc już takim kozakiem nie jest.

 

Nieszczesliwie tak sie zlozylo, ze kanonem dla niego (i dla tych co ksiazek nie czytaja) sa epizody I-III.

 

Slowa "murzyn" forum nie cenzuruje wiec nie jest obrazliwe. Moze ogorowi chodzi o to abysmy mowili "afroamerykanin".

Zatem - w pierwszej scenie trailera, basowy glos probuje nas nastraszyc a na koncu znikad wyskakuje AFROAMERYKANIN. Brakowalo jedynie odglosu sprezyny ale to pewnie wina CH.UJOWEGO MONTAZU.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Serkis wypowiedział się na temat narratora w teaserze.

 

Głos, który słyszymy w zwiastunie, to głos jednej postaci i nie został on poddany cyfrowej obróbce. Serkis wciela się tylko w jedną osobę. Nie może jednak zdradzić, czy technika motion capture została wykorzystana przy jej tworzeniu. Zapytany o charakterystykę swojego bohatera, zdradza jedynie, że ten "sporo przeszedł". Aktor zdementował jednak plotkę, jakoby przewodził on "trupie akrobatów". Ujawnił też, że jego postać dostanie własną figurkę.

 

za: filmweb.pl

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja oglądam z dzieciakami Rebeliantów, wciągnąłem się... 

 

Cieszę się też niezmiernie, że na "siódemkę" (jaka by nie była) prawdopodobnie udam się już z synem. Pierwszy raz chcę, żeby SW było dostępne również z dubbingiem (olaboga!), w innym wypadku rodzinny wypad nie przejdzie :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...