Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Mowię tylko, ze jak ktos nie skupia sie tylko na rzeczach, o których napisałem w poprzednim poście, a przede wszystkim na samej historii, to ich ocena nie wypada tak zle, ale tez normalne, ze ktos, kto widział TYLKO filmy, siła rzeczy nie moze tego wiedzieć. W sumie logiczne, nie winie nikogo.

 

Swoją droga to ciekawe, ze ludzie broniący Kylo Rena argumentami, ze to tylko (pierwszy) fragment większej całości i nie można go tylko za to oceniać, maja problem zeby w ten sam sposób spojrzeć na pierwsze epizody.

Odnośnik do komentarza

ale chodzi mi o nowy kanon już

Lords of the sith i Tarkin to najlepsze książki z nowego kanonu

 

BTW czytałem nowelizacje I-III. Pięknie się musieli napocić, żeby cokolwiek zmontować z gó.wnianego scenariusza Lucasa a i tak machinacje Sidiousa mają mało sensu.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Darth Plagueis - polecam mocno. I jeszcze Punkt przełomu, po której inaczej się widzi Mace Windu. Trylogia Thrawna to świetne czytadło, ale ciężko dostać. Wszystko niekanonowe, ale kogo to obchodzi.

Z nowego kanonu nic mnie póki co zbytnio nie wkręciło. Edit: ok, Tarkin w sumie ujdzie.

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza

Dla mnie challendżem było dotrwanie do poniedziałku, kiedy obejrzałem film, bez trafienia na spoiler. Film urwał. Stary jestem, bo pierwsze epizody oglądałem na VHSie, odświeżone i kolejne już w kinie. Dla mnie to godna kontynuacja oryginalnej trylogii. Oglądanie jej z córką wychowaną na Star Wars :banderas: Jak zobaczyliśmy tego ziomka  :trap:  oczywiście musiało paść: It's a trap :D J.J. Abrams szapo baa. Idę kolejny raz po świętach.
 
Kilka informacji o aktorach którzy, wzięli udział w Przebudzeniu Mocy, ja dotąd wiedziałem tylko o Gwendoline Christie.

http://www.wired.com/2015/12/force-awakens-surprise-cameos/

 

Ten skubaniec http://www.filmweb.pl/person/Warwick+Davis-4952grał we wszystkich trylogiach, choć co prawda tylko w jednym odcinku ;)

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

Do tych co oglądali

ogólnie film daje radę jedynie co mnie rozczarowało, to to, że Ren dostał baty o laski która pierwszy raz w życiu trzymała świetlny miecz, przeca jego trenował wielki Luck Skywalker, to czego on go nauczył ? mogli to zrobić dużo lepiej

 

 

Mnie powaliła dbałość o detale w tej scenie,

kiedy Rey walczyła mieczem świetlnym trochę tak, jakby walczyła tym swoim kijem i próbowała trzymać wroga na dystans.

 

 

Uczepili się wszyscy tej konfrontacji, a tam wszystko miało sens i było za(pipi)iście przemyślane.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

No ja oglądałem Zemstę Shitów dzień po Przebudzeniu Mocy i efekty postarzały się tragicznie, choć były momenty. Jedyny failowy moment w Przebudzeniu to

ch.ujowe CGI Snap czy jak się on tam nazywał. Wydaje mi się, że tylko hologram był taki wielki, a w rzeczywistości ta postać taka kolosalna nie jest, na szczęście.

 

Odnośnik do komentarza

A co jeżeli Rey, tutaj wyłącznie moje spekulacje:

 

Była uczennicą Luke w tej szkole Jedi, tylko przez to, że wszystko poszło nie tak (Kylo Ren wymordował tam chyba większość adeptów), wymazali jej pamięć?

 

 

Trochę szyte grubymi nićmi, ale to by tłumaczyło, dlaczego wszystko przyszło jej tak szybko i łatwo.

Nawet pomijając to, że prawdopodobnie jest

córką najpotężniejszego Jedi we wszechświecie

.

 

SNAP XD :pawel:

Odnośnik do komentarza

Nie. A miecz Rena to już w ogóle kozak, jakby płonął <3

Ja miałem wrażenie, że jest niestabilny. Jakby za chwilę miał wybuchnąć lub wyłączyć się. Cudo.

 

Ed.

Gif:

 

oDdlWMe.gif

 

 

 

O takie coś mi chodzi:

 

3420632_1385849440426.8res_273_360.jpg

 

Vs

 

star-wars.jpg.resize.400.jpg

Kwestia oświetlenia. Jak w ciemności poświecisz "niebieskim" światłem to też tak będziesz wyglądał :P

 

 

 

Do tych co oglądali

ogólnie film daje radę jedynie co mnie rozczarowało, to to, że Ren dostał baty o laski która pierwszy raz w życiu trzymała świetlny miecz, przeca jego trenował wielki Luck Skywalker, to czego on go nauczył ? mogli to zrobić dużo lepiej

 

 

Mnie powaliła dbałość o detale w tej scenie,

kiedy Rey walczyła mieczem świetlnym trochę tak, jakby walczyła tym swoim kijem i próbowała trzymać wroga na dystans.

 

 

Uczepili się wszyscy tej konfrontacji, a tam wszystko miało sens i było za(pipi)iście przemyślane.

 

Yep. Wszystko było zrealizowane o wiele lepiej niż w tym g.ównie prequelowym. Moim zdaniem Disney te trzy filmy powinien wywalić do kosza z kanonu i zrobić je od nowa.

Edytowane przez McDrive
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, mogliby tak zrobić, też o tym myślałem.

 

I żeby tym razem te filmy miały sens i w miarę logiczną fabułę, a nie że 3 części są pretekstem do wsadzenia Anakina w kostium Darth Vadera.

I jeszcze zaprzeczają temu co mieliśmy podane do wiadomości w starej trylogii.

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza

Dżordż chyba nie myślał głową jak kręcił te filmy. Rozumiem, że Palpatine miał być imperatorem według jego zamysłu, ale tyle niestrawnej polityki w to walnął, że aż strach. Mógł to zrealizować zupełnie inaczej  :/

Ogólnie to chciałbym jakąś kontynuację Clone Wars Tartakovsky-ego. W tym była o wiele lepiej pokazana przemiana Anakina w Vadera niż w całej trylogii Lucasa. Do tego świetna akcja i pokazanie, że klony to nie było tylko mięso armatnie odwracające uwagę od atakujących Jedi.

 

 

tumblr_noay9njdSW1te20ggo1_1280.png

Edytowane przez Colin
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

niezupelnie. Swiatlo odbijajac sie od jakiejs p o w i e r z c h n i przejmuje jej b a r w e.

Kwestia oświetlenia. Jak w ciemności poświecisz "niebieskim" światłem to też tak będziesz wyglądał :P

K u m a c i e?
hehehemoroidy
 
 

I żeby tym razem te filmy miały sens i w miarę logiczną fabułę, a nie że 3 części są pretekstem do wsadzenia Anakina w kostium Darth Vadera.
I jeszcze zaprzeczają temu co mieliśmy podane do wiadomości w starej trylogii.

tzn. czemu? Serio pytam, bo nie pamietam.

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza

W jednej scenie bodajże z Sokołem Millenium tło za nim jest strasznie sztuczne i plastikowe, widać, że coś nie pykło. Reszta efektów w EP7 wyśmienita, a walki powietrzne to już w ogóle :obama:

 

Jak był atak na ten budynek 'knajpy' z zielonej planety to jak się jedna z wież waliła to tak waliło w oczy tandetą że szok ale to jedyne co zauważyłem, reszta miodzioooo :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie te rzeczy miałem na myśli oraz jeszcze na przykład to, że pierwszą Gwiazdę Śmierci budowali 19 (!) lat a drugą już tylko 2 i to w zupełnie inny sposób.

Poza tym jak Obi-Wan mówił, że Anakin był najlepszym pilotem w całej Galaktyce, to wątpię, że chodziło mu o jeżdżenie Battle Podami w wyścigach o hajs :yao:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...