Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

 

ale rozumiem, że całe expended universe jest skasowane a nie tylko to co się dzieje po Powrocie Jedi, tak?

 

tak, wszystko można wyrzucić do kosza

 

Tak jakby te wszystkie historyjki wymyślane przez przeróżnych autorów miały jakąś wartość,to tylko zwykłe wyciskacze kasy dla zgłodniałych fanbojów :yao:

Jedyna rzecz jaką akceptowałem poza filmami były Jedi Outcast 1/2 bo fajnie się wpisywały w wizję świata po wydarzeniach z Powrotu Jedi.Zresztą nawet całkiem dobre kino przygodowe by wyszło jakby zekranizowali przygody Kyle'a Katarna.

 

Co do seansu to idę w środę na 14:30. Mam nadzieję,że się nie zawiodę bo ostatni raz na SW byłem za gówniarza na EP1 i żałuję do teraz kasy wywalonej na ten chory twór Lucasa:/ Oby Przebudzenie Mocy zastąpiło wątpliwe wspomnienia po poprzedniej wizycie w kinie na SW...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Film fajny, bardzo dobrze się go oglądało. Jest w nim w sumie dużo dobrych scen, jeśli chodzi o walki w powietrzu widać u Abramsa wyczucie. Nowa ekipa nawet na plus, Rey daje radę naprawdę. Za to ten Kylo to wogóle dziwny, widz czuje wobec niego chyba tylko litość bo strachu nie wzbudza ani respektu, zobaczymy jak to z nim będzie dalej. Raziły mnie chyba tylko dwie rzeczy, zupełnie niepotrzebne stwory i istoty w cgi (te macki to wogóle kapa straszna, scena niepotrzebna moim zdaniem) i dziwne zbiegi okolicznośći (ale w starej trylogii też to było więc jestem w stanie to przyjąć).

Generalnie po obejrzeniu, myślę sobie, że z tym filmem jest troszkę jak z Jurrasic World ( z przyjęciem że Przebudzenie Mocy jest lepszym filmem ogólnie ), twórcy chcieli pogłaskać po jajkach stęsknionych fanów, tym razem dostarczając dobry film, który jednak po odarciu z nostalgii zostawia niewiele. 8-/10

 

Pomimo wielu rebootów w tym roku, najlepszym filmem pozostaje Mad Max :):)

Odnośnik do komentarza

Z żoną, 3,5 roku to trochę za mało na oglądanie takich rzeczy, ale reklma działa tak że zna połowe postaci i poznaje z daleka napis.

Idziemy drugi raz ale na imaxa, jak wrązenia z imaxa tak  w ogole? Może ktoś porównać?

 

minusy:

 

- scena z 2 gangami i stworkami, trochę dziwna, kompletnie z innej bajki, taki obcy 3  przerobiony  w 5 minut.

 

 

najwiekszy plus:

 

- scena ucieczki Rey Finna i dd-8, czegoś takiego jeszcze nie było.

 

Edytowane przez ajebisty
Odnośnik do komentarza

Mogę z czystym sumieniem iść z 8-mio latkiem, który oglądał całą sagę i Harrego Pottera? Czy zbyt ekstremalnie jest?

Tak, nie ma tam nic kontrowersyjnego.

 

Czy mi się wydaje, czy

Nowy Porządek rozwalił coruscant? Nie przyjrzałem się dokładnie i nie mam pewności :/ Choć mam wrażenie, że to była inna planeta

 

Odnośnik do komentarza

 

Mogę z czystym sumieniem iść z 8-mio latkiem, który oglądał całą sagę i Harrego Pottera? Czy zbyt ekstremalnie jest?

Tak, nie ma tam nic kontrowersyjnego.

 

Czy mi się wydaje, czy

Nowy Porządek rozwalił coruscant? Nie przyjrzałem się dokładnie i nie mam pewności :/ Choć mam wrażenie, że to była inna planeta

 

 

Na początku też tak myślałem, dopiero po odczytaniu kilku rzeczy w Wookieepeedii wyszło że to aktualna stolica nowej Republiki - Hosnian Prime http://starwars.wikia.com/wiki/Hosnian_Prime

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

1. Finn tak jak inni szturmowcy był szkolny w walce wręcz (scena walki Finna że stormtrooperem)

2. Rey potrafi machać kijkiem plus MOC JEST W NIEJ W KUR,WĘ SILNA, przecież to prawdopodobnie córka najpotężniejszego Jedi

3. Ren w walce był osłabiony bo dostał z broni wookiego która jednak "trochę" bije

 

 

nie przejrzałem już wszystkich spoilerów ale odpowiem na to a co tam

 

 

1)no ale trochę beka, że wysyłają na tak ważną misję jak ta na początku filmu całkowitego żółtodzioba i nagle pęka bo ktoś ginie xd

2) najpotężniejszy był anakin, luke (o niego Ci chodzi?) miał połowę tych miticośtam co ojciec

3) no to mi się podobało, jakaś reszta 'realizmu' w uniwersum pełnym bezsensu (myśliwce atakują baze zamaist bombowców )

 

 

od siebie dodam, że do najlepsza pierwsza część trylogii jaka jest (tj lepsza niż I oraz IV część), jak dla mnie

 

 

Odnośnik do komentarza

nie ma co się rozdrabniać tylko oglądać to na jak największym ekranie, wtedy urywa jajka...jest pompa i jest przygoda...no a jak zobaczyłem chinoli z The Raid to aż mi się ciepło zrobiło :P

 

ogólnie to wyglądało prawie jak reboot, stare rzeczy zaorane i jest nowe rozdanie, czasem puszczą oczko do sw fags i tyle.

 

aktorka od Rey - next best thing

Finn - pewnie będzie miał branie w holiłudzie

Kylo - też się wyróżniał chociaż mógł być bardziej badazz (nie był aż tak hipnotyzujący jak Winter Soldier, Loki, albo jak villain z Jupiter Ascending z miną nie znoszącą sprzeciwu)

główny aktor to Imax ;) byłem zachwycony tempem akcji, tyle się działo, dialogi jak z karabinu maszynowego i zaraz YEB YEB kamera za plecy i run ruuun leciało to jak szalone...wiedziałem że JJ Abrams zrobi ostrą kosę bo ma już w dorobku jedną z najbardziej genialnych scen ever, chłopak wie jak to się robi :P

 

 

ogólnie bardzo dobrze że disney ma star warsy...te prequele Lucasa to gunwo było, teraz będą przynajmniej filmy z wykopem

 

największe zaskoczenie? film zrobiony z humorkiem, ludzie lali z tekstów ;)

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...