Skocz do zawartości

PSX Extreme 196


Oceń okładkę PSX Extreme 196  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 196



Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że Butcher na 31 stronie zrobił tabelkę o tym co oznaczają poszczególne oceny. Pomyślałem sobie, że w końcu zgredki będą wystawiać niższe oceny, ale kilka stron dalej się rozczarowałem. Dżujo wyraźnie pisze, że CoD to "tylko niezła gra", w całych swoich 3 groszach krytykuje Coda, zwiastuje jego koniec, a na końcu daje 7, czyli według wytycznych Butchera jest to dobra gra. Czegoś tu nie rozumiem i mam nadzieję, że od następnego numeru będzie lepiej i bardziej się przyłożycie do ocen :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się z Kubą Sobkiem, który napisał że Disney'owskie tytuły nie są warte wspomnienia, bo niektóre z nich (zwłaszcza na PSX-a) były całkiem w porządku - np. Hercules (fajna platformówka 2d, była nawet na Demo One), Toy Story 2 (3d z Buzzem), czy Atlantis (też 3d i to bardzo ładne). Warto wspomnieć o kultowym Lion King na stare konsole, i o Księdze Dżungli - grze muzycznej która była pierwszą zlokalizowaną na polski grą na konsole. Ogółem gry z Disney'a na PSX-a były bardzo ładne i chyba nie skąpiono na nie grosza ;)

Odnośnik do komentarza

Masz rację, gry całkiem spoko, ale z mojego punktu widzenia szkoda na nie miejsca w arcie, bo "Licencja na szaleństwo" dotyczyć miała dziwactw i ciekawostek.

 

Kiedy pisałem "może poza udanym platformowym Aladdinem (...)" myślałem tak naprawdę również o Lion Kingu i paru innych produkcjach. Nie do końca wynika to z mojego tekstu, ale przecież z drugiej strony nie napisałem, że Lion King był  kiepski.

Odnośnik do komentarza

Akurat oddzielna ocena za grywalność jest raczej zbędna, bo to jak dla mnie bardziej wynika z tekstu i oceny końcowej. Natomiast ocena grafiki i dźwięku jest najbardziej na miejscu.

Kwiatki z ocenami zdarzły się też w przypadku noty końcowej. Raz na jakiś czas.. powiedzmy, że błedna ocena nie oznacza, że nie powinno jej być w ogóle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oceny cząstkowe nie wrócą - to nie eksperyment, tylko zmiana na stałe. Oceny i opisy poszczególnych składowych gry (gameplay, A/V) znajdują się w treści recenzji i stamtąd można czerpać lepsze/dokładniejsze informacje niż z suchych ocen. Zrobiliśmy to nie tylko dlatego, że większość graczy olewa treść i skupia się na oceniaczce, ale też dlatego, żeby w czasach, gdy mamy PS4/XOne, PS3/X360, dystrybucję cyfrową i handheldy, uniknąć zbędnej ekwilibrystyki cyferkami. Po prostu jedna ocena daje jasny i prosty przekaz co do jakości całości produktu - po detale należy zagłębić się w treść recenzji.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Pomysł rewolucyjny, na miarę nowej graficznej jakości next genów ;).

Butcher- wszystko wypali pod jednym warunkiem ,że Zgredzi będą rzetelnie informować o jakości grafiki,muzyki oraz grywalności (liczonej w godzinach), a nie potraktują tematu zdawkowo ( " ładna grafika ,miły dźwięk, gra średnio długa").

Z drugiej strony młody czytelnik, laik szukający w PE informacji może poczuć się zdezorientowany w wypadku perełki z oldschoolową grafiką ,a gamplayowo na 9 ( myślał o graficznym wypasie ,a tu zonk).

Co z różnicą w  grafice pomiędzy PS4 a X one /jeżeli takowa wystąpi/ - info konieczne nie tylko dla fanbojów

 

P.S .- będą recenzje -update'y do tytułów multigeneracyjnych ( krótki spis różnic) w PE?

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Oceny "cząstkowe" od dawna sprawiały wrażenie wyciagnietych z tzw "dupy", więc ich usunięcie jak anjbardziej na plus.

Może ejszcze w końcu recenzenci nauczą się w praktyce stosować skalę ocen opracowaną przez Naczelnego? Bo naprawdę, zaczynam wątpić widząć jak wysokie oceny dostają w PE krapiszcza, padliny i (pipi), których jedynym plusem jest silna i rozpoznawalna marka i niezła kampania reklamowa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu, ale numer mi się nie podoba. Generalnie najsłabszy od kilku miesięcy. Wygląda to tak, jakby został zrobiony pod PS4. Jak ktoś czyta regularnie PPE to w magazynie znajdzie praktycznie te same informacje, które już czytał i widział na filmikach (także tym z HIV'em). Do tego Assassin's Creed trochę opisany po macoszemu moim zdaniem. Tekst czytelnika (ten o żołnierzach) bardzo chaotyczny i praktycznie niezrozumiały (lub tylko dla wybranych)- w ogóle nie pasujący do wybieranych poprzednio (jasnych, klarownych i na konkretny temat). Do tego w zdjęciach HC room po raz drugi to samo zdjęcie (w zeszłym miesiącu też było to ze starymi konsolami- HIV aż tak je lubi?;>). Poza tym ogromna kalka zeszłego miesiąca i powtarzanie- druga część opisu serii NFS, znowu Killzone, znowu męczenie Beyond. Może po prostu tak się trafiło, ale spora część tematów była już w zeszłym odcinku.

 

Generalnie wszystko ok, ale coś nie pasuje.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Test Ps4 autorstwa KIla wyczerpująca ; oprawa graficzna inspirowana recenzją Polygon :)
O co chodzi ... Przegląd developerów - mam nadzieję ,że tylko pauzuje w tym miesiącu.
Oryginalne loga gier w recenzjach "grubych tytułów powrócą?

Kontrowersyjna ocena Knacka podparta ocenami innych Zgredów i tak to powinno wyglądać.
Ciekawe co Butcher myśli o BF4 ?

Ogromne dzięki za możliwość dorzucenia małego "okruszka" do naszego kultowego Ekstrima :) . Do następnego

Edytowane przez Tokugawa1982
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony młody czytelnik, laik szukający w PE informacji może poczuć się zdezorientowany w wypadku perełki z oldschoolową grafiką ,a gamplayowo na 9 ( myślał o graficznym wypasie ,a tu zonk).

 

Moim zdaniem jak ktoś sięga po prasę, to nie po to, żeby przejrzeć oceniaczki i poprzestać na cyferkach. Liczy się treść, nad którą ciężko pracujemy co miesiąc. Wyciąganie wiedzy wyłącznie z cyferek to nie tylko wyrzucanie kasy w błoto, ale i brak szacunku dla autorów recenzji, którzy przelewają na papier swoje doświadczenie, godziny grania i pisania. Nie zamierzam walczyć z wiatrakami i nie mam złudzeń, że nie zmienię zachowań młodego pokolenia - ale w takim razie laik musi szukać swoich cyferek gdzie indziej albo przyjąć, że w prasie podstawą jest przekaz tekstowy, a jego zwieńczeniem ocena.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Również i mnie nie podpasił tekst czytelnika, jak i ten tekst o 'samolocikach'. Tzn. tego drugiego jeszcze nie przeczytałem;), ale nie pasuje chyba za bardzo do pisma o konsolach. Bardziej bym widział jakiś dział z gierkami, programikami na Androida, iOSa. Zwłaszcza że Roger dostał od Mikołaja iPada.

ps. Roger obserwuję Cię na fejsie. ;)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

O grach na iOS i Andka pisaliśmy, ale jasno w ankiecie (chyba?) Czytelnicy dali do zrozumienia, że takie coś ich nie interesuje. Zresztą gier na smartfony jest taki zalew, że trudno coś tam wyłapać wartościowego IMO, bo przekopać się przez cały ten szajs jest niezmiernie trudno. Zresztą mi zupełnie minęła zajawka na granie na komórkach ;)

Odnośnik do komentarza

 

Z drugiej strony młody czytelnik, laik szukający w PE informacji może poczuć się zdezorientowany w wypadku perełki z oldschoolową grafiką ,a gamplayowo na 9 ( myślał o graficznym wypasie ,a tu zonk).

 

Moim zdaniem jak ktoś sięga po prasę, to nie po to, żeby przejrzeć oceniaczki i poprzestać na cyferkach. Liczy się treść, nad którą ciężko pracujemy co miesiąc. Wyciąganie wiedzy wyłącznie z cyferek to nie tylko wyrzucanie kasy w błoto, ale i brak szacunku dla autorów recenzji, którzy przelewają na papier swoje doświadczenie, godziny grania i pisania. Nie zamierzam walczyć z wiatrakami i nie mam złudzeń, że nie zmienię zachowań młodego pokolenia - ale w takim razie laik musi szukać swoich cyferek gdzie indziej albo przyjąć, że w prasie podstawą jest przekaz tekstowy, a jego zwieńczeniem ocena.

 

Dlatego czytam Wasze teksty "od deski do deski" od nr 6/98  :)  Cóż,  netowa młodzież żądna jest kawy na ławę w 3 sekundy  - i to mnie martwi :(

BTW Jaka jest twoja opinia na temat Battlefield 4 na (PS3,X360)?- nie musisz recenzować, może być nomen omen "ocena końcowa" :)

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei zawiodlem się na jednym z moich ulubionych felietonistów

Zax napisał w sumie o temacie z poza jego głównego zainteresowania(rpg), ale ładnie wpasowal w temat Fallouta New Vegas, więc jakoś to wyszło. Tekst konkretny, ale niestety brak w nim większych nowości względem tego na polygami m.polygamia.pl/Polygamia/1,109144,13648903,Wyrwij_murom_zeby_krat__wszyscy_jestesmy_niewolnikami.html?bo=1

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...