Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

:teehee: Może drut mod, ale po 2h godzinach grania z tytłu konsoli wydobywa się letnie powietrze. Wcześniej buchało dosłownie żarem.

 

6pci1w.jpg

Z ciekawości, bez wiatraka konsola ci głośno chodziła?

 

Z chłodzeniem to dali ostro ciała, bo to jakaś totalna loteria jest i każda konsola działa jak chce.

Odnośnik do komentarza

No, niestety ale upchanie mimo wszystko, dość mocnej specyfikacji w tak małej obudowie ma swoje konsekwencje. MS wolał nie ryzykować. Ja do kupna PS4 mam jeszcze ze dwa tygodnie ale niektóre komentarze i domowe sposoby chłodzenia wiatrakami, nienajlepszej świadczą o konsoli. Vita przy PS4 jest bezawaryjna.

Odnośnik do komentarza

chyba nie było jeszcze przypadku przegrzanej PS4 na forumku, zapobiegawczo

w moim przypadku temperatura konsoli na pewno spadła przez ten prosty zabieg, poprawa cyrkulacji powietrza wokoło

 

te filcowe imo za niskie są, dobre są podkleić je pod nóżki, wszelkie wibracje bedą pochłaniać

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Z ciekawości, bez wiatraka konsola ci głośno chodziła?

 

Z chłodzeniem to dali ostro ciała, bo to jakaś totalna loteria jest i każda konsola działa jak chce.

 

 

Chodziła jak huragan i po 25 dniach padła (chyba to wcześniej wykrakałem)  :sorcerer:

Właściwie, to zdążyłem na niej przejść tylko GTA 5 i konsola wyzionęła ducha... po około 30 minutach pracy wentylator chodził już jak startujący odrzutowiec, aż w końcu konsola się wyłączyła i kaput.

 

Na szczęście Saturn wymienił mi konsolę od ręki i teraz jadę na drugim egzemplarzu, który niestety wiele cichszy nie jest. Też jest to data code 5A.

Odnośnik do komentarza

Tylko z tą wymianą z powodu głośności konsoli nie jest tak wesoło. Gadałem z gościem na dziale reklamacji w Saturnie i praktycznie wszystkie te konsole chodzą jak odrzutowce. Oni takich konsol od ręki nie wymieniają i leci to na serwis do Francji, po czym wraca wyobdzierane i dalej chodzi jak chodziło. Ja miałem to "szczęście", że konsola padła i nie dało się jej włączyć, więc sklep wymienił mi na nówkę od ręki.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie PS4, a właściwie chodzi mi o ściąganie różnych plików z PSNu. Mam 50megowe łącze, na wszystkich urządzeniach (ps3, pc, smartphone) cokolwiek ściągam idzie w miarę szybko. Natomiast na ps4 co chwile są jakieś jaja, przeważnie wszystko idzie jak krew z nosa, jednak czasami np. jak usunę sciągany plik i jeszcze raz zacznę go ściągać, to wszystko idzie normalnie. Czy infrastruktura internetowa na ps4 jest aż taka do dupy, czy może coś z konsolą mam nie halo? Dodam tylko, że mam ja połączoną do neta przez kabel.

Odnośnik do komentarza

Od kiedy infra u Sony byla mocna strona? Jest guwno jednym slowem i tworcy tego guwna rzeczonego powinni zpierdalac na galerze i to na wstecznym.

 

Czasem pomaga "obserwacja jak sie sciaga, jesli szybko to ok a jak nie to klikasz pauze i ponawiasz ale jaki w tym sens?" ostatnio zasysalem Nba2K i co 10min pauze i wznowienie :/ boskiekur@a Sony.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ nie zależy mi już na tej konsoli postanowiłam poeksperymentować. Przestudiowałam miliony filmików na YT i moją uwagę zwrócił jeden bardzo prosty mod - wycięcie dziury z boku turbiny chłodzącej. Żeby sprawdzić czy to w ogóle może coś pomóc - usunęłam obudowę (na razie bez wycinania dziur). Odpaliłam BF4 kampanię i w czasie gry weszłam w XMB (to powodowało zawsze masakryczne wycie tej nędzy projektowej).

 

2zsboe9.jpg

 

Spodziewałam się, że będzie poprawa ale nie przewidziałam jak kolosalna. Moje PS4 dzisiaj zeszło z poziomem głośności do zielonego raju. Pozostaje dokładne wycięcie dziury, wstawienie ładnego grilla z boku obudowy i może w końcu kupię Bloodborne, bo do tej pory szum odrzutowca mnie zniechęcał od włączania PS4.

Odnośnik do komentarza

Wiesiu, że ci sie chciało rozbierać :)

czyli chodzi o to aby turbina mogła sobie od dołu powietrze zasysać?

czy mówisz z prawej strony o większej kratce powietrza?

 

ja akurat nie mam problemu z hałasem, ale lubie takie ciekawostki

 

W ustawieniu pionowym patrząc od frontu turbina jest po lewej. Na razie zrobiłam otwór i wystarcza to do cichej pracy. Może jakiegoś grilla tam później przykleję ale póki co to mi nie zależy, nie rzuca się to w oczy jak konsola jest na swoim miejscu.

 

29p4s5d.jpg

Mi plejak od kilku dni zaczął wyć przy każdym uruchamianiu jakiejkolwiek giereczki (przestaje wyć po jakiś 5min).

Na moje oko to napęd Ci wyje, wyciągnij płytę i odpal jakąś cyfrową grę na próbę.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...