Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie czy Wy macie jakąś paranoje ? :rofl: Mierzycie miernikami decybele z jaką pracuje konsola :D no beka jest toczona :D To jest sprzęt elektroniczny i jest normą, że raz na jakiś czas konsola chodzi na full. U mnie suszarka zdarza się przy ogrywaniu AC: U raz na 4-5 godzin grania i trwa to dosłownie 5 sekund. Nie używacie w domach laptopów ? przecież przy dłuższej pracy też zdarza się głośniejsza praca wiatraków. Radze Wam zatrudnić w zaciszu domowych jakiś analityków z NASA.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Po dluzszym czasie pracy konsoli (a w szczegolnosci grajac) nie moge wejsc w ps store ani nie chca sie zaladowac uslugi sieciowe (np to co sie wyswietla w 'co nowego' badz pod kazdą gra) i caly czas sie kreci koleczko. Pomaga wlaczenie i wylaczenie konsoli. Gdzies wydaje mi sie ze ktos mial juz podobny taki problem. Cala reszta dziala bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza

Po poltorej miesiaca, w piatek przyslali mi pada. Nowego, ale to nic nadzwyczajnego. Jest z serii, ktora ponoc ma wzmocnione analogi, ktore sie tak nie zdzieraja. Dzisiaj i tak bede skladal reklamacje na przebieg naprawy gwarancyjnej i licze ze chociaz 3 miesiace Plusa mi dadza, skoro kiedy sprzet byl w naprawie, nie moglem go uzywac.

Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Po dluzszym czasie pracy konsoli (a w szczegolnosci grajac) nie moge wejsc w ps store ani nie chca sie zaladowac uslugi sieciowe (np to co sie wyswietla w 'co nowego' badz pod kazdą gra) i caly czas sie kreci koleczko. Pomaga wlaczenie i wylaczenie konsoli. Gdzies wydaje mi sie ze ktos mial juz podobny taki problem. Cala reszta dziala bez zarzutu.

Mam to samo, DNS Googlowskie od samego początku używam. Przy 2.0 trochę się to poprawiło jednak problem dalej występuje.
Odnośnik do komentarza

nigdy nie miałem takiego problemu, mam PS4 podłączone po kablu przez router, na routerze wszędzie automat i DHCP

zakładam, że także macie routery i może po wifi- proponowałbym sprawdzić bezpośrednio po kablu głównym (bez routera) aby zlokalizować czy wina prowidera czy ustawień routera (jeśli nie próbowaliście tak)

Odnośnik do komentarza

Noo teraz takie coś mi przytrafiło pierwszy raz od kupna konsoli. Gram w GTA chciałem przełączyć na FIFA, zamknij aplikacje i klik na FIFA a tu dupa. Czarny ekran, konsola nie reaguje na przycisk (raz piszczy i to tyle), pad przez cały czas szuka. Na szczęście odłączenie od pzrodla zasilania pomogła po tym komunikat że system nie został prawidłowo wyłączony ostatnim razem. Zna ktoś takie coś?

Odnośnik do komentarza

nigdy nie miałem takiego problemu, mam PS4 podłączone po kablu przez router, na routerze wszędzie automat i DHCP

zakładam, że także macie routery i może po wifi- proponowałbym sprawdzić bezpośrednio po kablu głównym (bez routera) aby zlokalizować czy wina prowidera czy ustawień routera (jeśli nie próbowaliście tak)

 

Mam Vectre z ich routerem i jestem dodatkowo połączony przez router Linksysa przewodowo do PS4, wszystko automat. Na PS3 takie cos mi sie nie dzialo XD 

Sprawdze jeszcze bezprosrednio z routera vectry do ps4

 

Swoją drogą to predkosci oferowane przez konsole/psn sa rowniez tragiczne. Net mam 100mb/s download i 10mb/s upload a w konsoli przyblizone pobieranie to w granicach zawsze 25mb/s i upload 4mb/s. Kochane serwery PSN

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Mam do Was pytanie bo czytając temat zastanawiam się czy miejsce instalacji ma znaczenie na prace konsoli? Co mam na myśli na wynajmowanym mieszkaniu konsola leżała na krześle wiec miała z każdej strony dostęp do świeżego powietrza. Obecnie przeprowadziłem się do swojego własnego mieszkania, konsole Playstation 4 wraz z innym sprzętem elektronicznym mam w jednej szafce.

 

75017140779872536474.jpg

 

 

Zauważyłem, że konsola zaczęła strasznie hałasować w porównaniu z wcześniejszą pracą. Jak gramy w Singstar a raczej śpiewamy to konsola chodzi cichutko jak makiem zasiał, ale jak włączam coś bardziej wymagającego np. The Last of Us czy w GTA5 to konsola chodzi jak suszarka. 

Zastanawiam się czy na głośniejsza prace konsoli ma wpływ słabsza cyrkulacja w porównaniu w porownaniu z położeniem konsoli na krzesle. Niestety jak konsole miałem na krzesle do grałem jedynie Knacka, wiec nie mam porównaniu jak by się zachowywała np. The Last of Us czy GTA 5.

 

 

Odnośnik do komentarza

ma wpływ, ale należy też dodać że te 2 tytuły które wymieniłeś bardziej "rozgrzewają" PS4

zobacz czy konsola podgrzewa ci szafke z tyłu, może pomyśl o jakichś małych nóżkach, ja u siebie tak zrobiłem

 

co do suszarki jeszcze to niektóre premierowe egzemplarze tak miały, może masz jeden z nich

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Witam, najpierw musisz pobrać tą aplikację na telefon https://play.google....ira.sound&hl=pl ewentualnie jej odpowiednik na apple store i zmierzyć poziom hałasu jaki wydaję z siebie konsola ;)

Potem musisz udać się do kominiarza, żeby wpadł na chawirę sprawdzić tym swoim wiatraczkiem na wysięgniku jaki jest obieg powietrza (koniecznie poproś o wydruk po badaniu) w miejscu w którym konsola stoi.

Z wynikami udaj się do  lekarza rodzinnego na diagnozę :) jak już lekarz wypiszę receptę udaj się do użytkownika Fanek na założenie podstawek pod PS4

 

A tak na poważnie to wokół konsoli musi być dobra cyrkulacja powietrza, i miejsce w którym trzymasz swoją ps4 wydaje mi się, że ma trochę za mało miejsca z tyłu, tym że czasami konsola wskoczy na wyższy bieg się nie przejmuj u mnie głosniej zaczyna pracować podczas gry w TLoU Killzone, a np GTA i DRIVECLUB siedzi cichutko, postaw swoją na wyższej półce i sprawdź czy jest poprawa :)

Edytowane przez figus87
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Fanek, zapytaj go koniecznie jaką ma "rew.izję". Przecież to kluczowy fakt. :D Na pewno ma nieodpowiednią skoro konsola śmie włączać wiatrak od chłodzenia i hałasować przy tym!

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Może i beka z rewizji i tych naszych pomiarów, ale jak oddałem jedną suszarkę to do śmiechu mi nie było. zamieniłem konsole to poczułem różnicę. Może rewi.zje nie mają większego znaczenia, ale w przypadku 4a trafiają się częściej modele awaryjne. Przy second sonie czasem konsolę w drugim pokoju było słychać xd (i to nie czasami, tylko cały czas, również w menu była dość głośna, gdzie praktycznie nie powinno być jej słychać). W 4b to chyba mam normalnie tak jak piszą wszyscy. Przy TLOU wkręca się na wyższe obroty czasem i trwa to kilka minut. Ale np przy grze z dysku nie słychać konsoli prawie wcale. No ale mój przypadek to nic w porównaniu z tym co na youtubie można zobaczyć, niektóre modele pracują jak odkurzacz. Całe szczęście, że zareagowałem w ciągu 14 dni i zwrócili kasę. Ustawienie ma duże znaczenie naprawdę. Unikałbym wsadzania jej w ciasne półki telewizyjne. Sam myślę nad jakąś półeczką, aby konsola miała dużo miejsca. 

 

 

edit: kto sprawił, że słowo rewi,zja zamienia się na kupa  xd

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Nie ciężko z Wami wszystkimi się nie zgodzić, konsola służy do grania a nie do wsłuchiwania w dźwięki jakie z siebie wydaje... Normalna sprawa, że wentylator musi od czasu do czasu przyspieszyć aby schłodzić bebechy ale u mnie wentylator chodzi praktycznie non stop podczas grania. Konsole mam w dużym pokoju i w kuchni ją słychać, jak mam dźwięk wyciszony a w domu nic innego nie gra w tle, żadne radio itd... więc chyba nie jestem przewrażliwiony na temat głośności.

Jak gram na komputerze to też wentylatory wchodzą na wyższe obroty jest to normalny stan sytuacji ale z kuchni go nie słyszę.

 

W piątek, sprawdzę rewizję konsoli, zainstaluje Sound Meter na swoim telefonie i zobaczymy ile dB potrafi wydobyć. Zamówiłem również przewód zasilający (oryginalny mam pochowany za szafkami) i sprawdzę konsole w innym położeniu i zobaczymy czy jest poprawa jak konsole będzie miała więcej dostępu do "świeżego" powietrza.

Niestety konsole kupowałem pare dni po premierze w Polsce, był to zestaw Killzone + 2 pady + kamera więc gwarancji już brak ew. zostało jeszcze pare dni. Proszę powiedzieć Sony uzna ew. taką usterkę? Czy odeśle konsole z informacją zwrotną, że u nich taki problem nie wystąpił. 

Reklamował ktoś PS4 z tytułu głośności?

Tak na marginesie,w ogóle jak ma się dwa lata gwarancji do roku które Sony udziela? Chyba nie jest to zgodne z prawem UE?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...