Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Piszę w sprawie mojej PS4, a dokładniej to chyba mam z nią problem.

To nie problem z konsolą tylko z PSN. Ja miałem i nadal czasami mam z tym problem. Jeśli masz dużo znajomych to wykasuj osoby z którymi nie grasz to powinno trochę pomóc. Ja miałem 180 znajomych i usunąłem 140 i wczytywanie listy znajomych idzie o wiele szybciej,co do łądujących kafelek to chyba problem software lub też PSN.Zauważyłem że sporo ludzi ma z tym problemy na zagranicznych forach Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Moja konsola zaczela glosniej chodzic. Malo uzywana w ogole. Wiatraki wkrecaja sie czesciej i na grach takich co wczesniej bylo ciszej - cod, lego marvel. Przedmuchalem ja z kurzu ale to nic nie dalo. Konsola stoi na szklanym stoliku i ma do okola siebie pusto. Nie jest jakos specjalnie goraca zeby zwrocic na to uwage, ale efekt suszarki na ktory sie niektorzy skarzyli wlasnie sie pojawil - no chyba ze stalem sie bardziej wrazliwy

Odnośnik do komentarza

Włączam dzisiaj konsolke, myślę mam trochę czasu przed zajęciami pogram w driveklapa, uruchamiam grę standardowo synchro punktów, o fajnie następny poziom. Przeglądam odblokowane lakierki a tu bęc konsola off, monitor off, z drugiej strony pokoju słysze odgłos włączajacej się drukarki. Myślę sobie pewnie przez moment zabrakło pradu w akademiku, monitor chwile później sam się uruchomił, próbuję włączyć konsole padem - nic się nie dzieje, guzikiem - też nic poza uroczym pipipi. Padła?

Taka historia o poranku, a tak na poważnie bardziej mnie to śmieszy niż martwi. Od dłuższego czasu spodziewałem się że konsola z tak marną jakością wykonania w końcu padnie. Dodam jeszcze że jest to wersja premierowa, chodziła jak odkurzacz przy większości gier, nie wiem czy się grzała nie sprawdzałem. 

Na szczęście zepsuła się w dobrym czasie miesiąc przed końcem gwarancji. Nie interesowałem się specjalnie do tej pory jak wygląda sprawa serwisu Sony stąd moje pytanie co Ci dobrzy ludzie w pramie będą jej robić w przypadku takiej usterki i jak długo może to potrwać? Chyba na nową sztukę nie mam co liczyć (M$ kiedyś wysyłał mi nowego X360 dobre czasy). I jeszcze jedno kupowałem w Saturnie, domyslam się że nie obowiązuje gwarancja door to door więc muszę zanieść do sklepu tak?

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

Dzwonisz pod:

 

22 397 89 24

 

i oni Cię już pokierują. PRAM nie zajmuję się PS4. Konsola pojedzie do Francji. Ja na swoją czekam już od 08-10-2014 :/

Ja podobnie. Ale chociaz dostalem informacje, ze pad jest gotowy i zostal juz z z Francji wyslany. Przynajmniej nie bedzie kwiatka, ze konsola wroci a pad jeszcze nie. :)
Odnośnik do komentarza

Dziwna sprawa, spróbowałem włączyć konsole w trybie awaryjnym, po sprawdzeniu danych na dysku konsola uruchomiła się normalnie i po chwili znowu wyłączyła razem z monitorem lampką i innymi sprzetami w pokoju. Wygląda to troche tak jakby konsola powodowała chwilowe zwarcie. Przy kolejnej próbie uruchomienie wszystko działa jak należy. Pogram jeszcze do końca tygodnia jeśli sytuacja się powtórzy wysyłam na gwarancje.

Odnośnik do komentarza

ja raz miałem skok prądu przy włączonej konsoli, nie chciała normalnie uruchomić sie z pada, troche sie przestraszyłem, uruchomiła sie z guzika w trybie awaryjnym, wyskoczył komunikat aby włożyć pena z nowym firmware, ale za chwile sama zaczeła sie sprawdzać, restart i wszystko ok

 

ale jak komuś konsola chodzi jak suszarka (wyraznie głośno i to przeszkadza) to reklamować nawet sie nie zastanawiać, przeważnie premierowe tak miały

Odnośnik do komentarza

 

Ktoś się orientuje, czy jest jakiś przepis, mówiący o tym, że po którymś z kolei zareklamowaniu sprzętu, powinni mi odesłać nową konsolę? 

Nie ma takiego przepisu. 

 

 

Nie ma już tego przepisu, że jeżeli sprzęt ulegnie trzykrotnie awarii w jakimś odstępie czasu lub trzy razy ulegnie awarii ten sam element sprzętu, to sprzedawca jest zobowiązany do wymiany na nowy towar?

Odnośnik do komentarza

wymiana jest na miejscu tylko przez pierwsze 7 dni od zakupu, pozniej juz normalnie sklep ma to w pupsku i wysyla na serwis, jak widac po temacie - mozna pominac posrednika czyli np MM i od razu dzwonic do Sony i wyslac bezposrednio do nich - co juz robi ich serwis to ich decyzja - czasem wymieniaja, czasem naprawiaja, pewnie zalezy od usterki. niby jest jakies prawo, ze ktoras z kolei naprawa tego samego sprzetu (w sensie tej samej sztuki i usterki) z automatu powinna zakonczyc sie wymiana na nowy.

 

mi za czasow ps3 konsola szla do serwisu z powodu przegrzewania to dostalem po 2tyg nowke

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich, potrzbuję pomocy.

Mam problem z napędem w PS4, który polega na tym że płyty ciężko wchodzą i wychodzą z konsoli. Mówiąc precyzyjniej jeśli wkładam płyte do PS4 to słyszę jak napęd zaczyna wciągać i tu się zaczyna problem bo jej nie wciąga, jeśli zaczynam pomgać (pchać ją), to w pewnym momęcie napęd załapuje, płyta wchodzi do środka i wszystko dalej działa dobrze. Następnie często jest tak że jeśli wcisne dotykowy przycisk do wysówania płyty to słychać napęd jak wysówa płytę, ale płyta nie wychodzi odrazu, tylko za np. 3 przyciśnięciem. Sprawa ma się jeszcze gorzej jeśli chodzi o płyty DVD, raz włożyłem i z 5 minut wciskałem przycsk żeby wyszła i po jaimś czasie się to dopiero udało. Konsole kupiłem w czerwcu. Od pewnego czasu zauważyłem że jeśli często wkłądam dana płytę z grą, to na krawędziach płyt zczeły robić się takie jakby ząbki, jakby coś w napędzie tarło krawędzie i można to poczuć dotykając krawędzi.

Pomocy!!! Czy da sie to jakoś naprawić domowymi sposobami, czy trzeba oddawać na gwarancje?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

jeżeli macie głośne konsole, to po pierwsze zapewnijcie jedj odpowiednie odprowadzanie ciepłego powietrzaktóre wylatuje z konsoli bo to ma znaczenie. Moja z początku była w szawce i za konsolą była płyta i powiertze nie miało gdzie uciekać wiec cały czas się chłodziła ciepłym powietrzem. Wywaliłem płytę z tyłu szafki i konsole dałem na gumowych podkładkachok 2cm wysokości i cisza. I dodam jeszcze że z początku przed zabiegiem konsola się przegżewała bo nie miała odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Mam 4C , wiec jak wam coś buczy to zastosujcie sie do powyższych rad, a będzie lepiej.

Edytowane przez basti6969
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...