Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, człowiek się naczyta przed zakupem i potem zamiast grać wsłu(pipi)e się w te dźwięki, chociaż pierwsza konsola którą miałem rzeczywiście była zbyt głośna. Na youtubie widziałem filmiki, że ludziom ps4 chodzi jak suszarka i to dosłownie, bez żadnej przesady. Myślę, że jeśli w menu i cyfrówkach jest spokojnie to wszystko w porządku, a przy płytach wiadomo, że się rozkręca. Czytałem, że u niektórych nawet dźwiek tv nie zagłuszał szumu konsoli.

Odnośnik do komentarza

ale chyba gluchy tylko nie rozpozna sprzetu chodzacego jak suszarka co jest ewidentna wada, a zwyklym halasem wynikajacym z pracy wentylatora z urzadzenia

 

przy ps3 ludzie tez panikowali, ze chodzi jak odkurzacz, ze wchodzi na maksymalne obroty itp - wyszedl firmaware z mozliwoscia zrobienia fantesta i wtedy ludzie dopiero wiedzieli c oto znaczy glosne chlodzenie :P

 

nie twierdze, ze nie ma zesputych ps4 ale panikowanie to parodia - jest milion czynnikow zaleznych od tego jak nagrzewa sie konsola, wentylacja pomieszczenia, temperatura, jaka gra zostala odpalona, miejsce ustawienia konsoli, kurz zapychajacy itwory itp itd

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ficuś ale nie spinaj sie, wiem jak działa sprzet i na czym polega chłodzenie podzespołow ale tylko stwierdzam ze zauwazylem glosniejsza prace (akurat grałem wczoraj) porownujac to do grania kilka dni wczesniej (w ten sam tytul - mowa o Diablo 3). 

Konsoli nie  przenosilem w inne miejsce, jedynie ogrzewanie bylo wlaczone co moglo miec faktycznie wplyw na glosniejsza prace, jednak jak ludzie zachwalali ze konsola jest cichsza od PS3, co w moim przypadku jednak sie nie sprawdza ; ) 

@Cosmos - rewizja to 1116A, ale z ciekawosci sprawdze sobie miernikiem ;)

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

No ja kompletnie nie mam problemu z konsolą. Sztuka premierowa i wszystko chodzi tak jak pierwszego dnia( w zamierzchłych czasach ps2 nauczyła mnie żeby dbać o sprzęt). Nawet gumki na analogach są w jak najlepszym porządku, mimo częstej gry (mojej i dziewczyny).

Zresztą obydwie konsole tej generacji mają failure rate w absolutnej normie (2-5%). W elektronice użytkowej nie ma w pełni niezawodnych sprzętów.

Odnośnik do komentarza

U mnie głośność konsoli zależy od tego czy jest płyta w napędzie czy też nie. Włączając Fifkę z dysku, chodzi elegancko i cichutki. Z płytą to już zależy od gry. Przy BF 4 wchodzi na wyższe obroty przy wczytywaniu mapki by później chwilę ochłonąć ( choć w trakcie rozgrywki też się zdarza by zaczęła chodzić głośniej). Przy Infamousie czy KZ cały czas chodziła stosunkowo głośno, nie jak np. Xbox 360, ale jednak. Także to chyba zależy od gry i z jakiego nośnika ją odtwarzamy.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

nigdy nie slyszalem opini ze ps4 jest cichsza od poprzedniczki, z reguly dominuja opinie ze chodzi porownywalnie lub ciut glosniej

 

z slyszalnoscia konsol to samo...czynnikow jest pelno, gdzie ja masz ustawiona, akustyki pomieszczenia, glosnosci wlaczonego tv, dzwiekow otoczenia z mieszkania itp i dochodzi jeszcze subiektywne odczucie - ja np jak w nocy zasypiam to musze miec ekstremalnie cicho, swego czaus nawet cyk cyk w budziku mnie budzilo, a sa tacy co spia przy, jak dla mnie halasie, ktorego oni nie slysza i nie zwracaja na niego uwagi

Odnośnik do komentarza

Tylko, że cały czas obracamy się wokól denerwująco głośnej pracy konsoli. Fundamentalne pytanie brzmi, czy to tylko denerwuje czy też może sprawiać kłopot/oznaczać problem z wentylacją i ogólnie być złą wróżbą, tym bardziej, że niektórym gwarancja się może już kończy. Ja na szczęście wymieniłem konsolkę na białą (na rewizję 4b trafiłem) i jest już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że cały czas obracamy się wokól denerwująco głośnej pracy konsoli. Fundamentalne pytanie brzmi, czy to tylko denerwuje czy też może sprawiać kłopot/oznaczać problem z wentylacją i ogólnie być złą wróżbą, tym bardziej, że niektórym gwarancja się może już kończy. Ja na szczęście wymieniłem konsolkę na białą (na kupę 4b trafiłem) i jest już dużo lepiej.

Jeśli konsola zaczyna chodzić jak suszara, to logiczne, że coś jest nie tak. Tylko wiesz, sporo ludzi jest teraz przewrażliwonych i jak im coś lekko szumi to twierdzą, że sąsiedzi słyszą, jak konsola chodzi. Inna sprawa, że wentylator wentylatorowi nie równy. W jednej konsoli może chodzić cichutko, w innej odrobinę głośniej. To tylko sprzęt ;)

 

Jeśli jednak porównujesz tylko do własnych odczuć i masz wrażenie, że jest znacznie głośniej, może warto przedmuchać otwory w obudowie? Krzywdy żadnej konsoli nie zrobisz ;)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Od 10 pazdziernika nie mam pada. Na biurze obslugi Sony babka powiedziala, ze nie wie juz co ma zrobic. Robi zgloszenia w systemie o pilny kontakt serwisu z Francji, ale oni w ogole nie odpowiadaja. Zglosila, zeby ktos z jej przelozonych skontaktowal sie z serwisem w sprawie odeslania pada. Nic.

 

Jeden zdarty analog. Dalbym sie pokroic ze wroci przed konsola. Dostalem maila ze pad dotarl do centrum serwisowego 17 pazdziernika. Od tego czasu mielo 21 dni, ktore wg nich maja na naprawe i zwrot. Po uplywie tego czasu moge sie ubiegac o jakas rekompensate/zadoscuczynienie za zwloke?

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zrobiłem mały teścik. Killzone singiel 42-55 dB, multi rock solid 40 dB, podobnie w Driveclub z dysku 38 dB. Telefon ustawiłem jakieś 10 cm od prawej krawędzie konsoli (stoi w pionie), grałem ok. 3h. Generalnie kultura pracy podczas tego testu była bardzo dobra, co prawda 50+ dB jest już mocno słyszalne, ale zdażało mi się wcześniej że wiatrak wkręcał się na jeszcze wyższe obroty. Głośność pracy zalezna jest na pewno od rodzaju gry (w Fifie z płyty chodzi cichutko przez cały czas), temperatury w pomieszczeniu, umiejscowienia  i czasu pracy konsoli (grając długie sesje w shadow of mordor w chłodne dni przy zamknietym oknie i odkręconym grzejniku głośność konsoli była na pewno zdecydowanie wieksza od 55 dB).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...