Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Dogaduja sie bardzo dobrze, bo sam znam 2 kierownikow dzialow softwarowych w saturnach. Najwyrazniej ktos na dziale dal mocno dupy, nie zapomnial, wyslal, zgubil - (pipi) wie co tam sie dzialo. Zapewne dostales tez nowa konsole od sklepu, prawda jest taka, ze powinni Ci ja wydac 1 dnia. Najwazniejsze, ze odzyskane.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dogaduja sie bardzo dobrze, bo sam znam 2 kierownikow dzialow softwarowych w saturnach. Najwyrazniej ktos na dziale dal mocno dupy, nie zapomnial, wyslal, zgubil - (pipi) wie co tam sie dzialo. Zapewne dostales tez nowa konsole od sklepu, prawda jest taka, ze powinni Ci ja wydac 1 dnia. Najwazniejsze, ze odzyskane.

 

Chociaż działa jak należy. Ale trwało to zbyt długo.

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj mialem niezla rozmowe z biurem obslugi klienta. Shadow Warrior po zakupie nie chcial mi sie odpalic, sciagnalem go 2 raz, odbudowalem baze danych i ciagle to samo.

Ce-34878-0. Poproszono mnie bym zadzwonil do Cenegi, ktora standardowo wypiela dupe i powiedziala, ze nie prowadzi wsparcia dla gier cyfrowych z PSN. Zadzwonilem zatem do serwisu, tlumacze sprawe, Pan 2 raz mnie prosi bym zadzwonil do cenegi bo moze bedzie potrzebny numer zgloszenia dla administratora. No to mu mowie, by moze admin sam zadzwonil do cengei, bo oni nawet zgloszenia nie chca przyjac i zeby zanotowal koniecznie, ze chce zwrotu pieniedzy - bo mi szkoda czasu na dzwonienie po firmach, ze nie dziala mnie giereczka za 31 zl...

Na koniec zapytal czy nie moglbym przeprowadzic inicjalizacji PS4. Parsklem smiechem. Powiedzialem, ze o niczym wiecej nie marze, jak sciagac teraz od poczatku wszytskie gry cyfrowe jakie mam z PSNu, jak nawet SW na 100MB laczu szedl chyba 5h, a i tak musialem go sciagac 2 razy ! No ciekaw jestem czy zwroca pieniadze.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Lara Croft and the Temple of Osiris

Chłodzenie wchodzi na bardzo wysokie obroty w menu gry. Czy u Was też tak konsola wyję?

Nigdy nie byłem jakiś przewrażliwiony ani nadopiekuńczy względem sprzętów, ale w tej sytuacji PS4 chodzi na prawdę jak odkurzacz. Do tego ostatnio naczytałem się (nie wiem, czy to prawda) o Rocket League, gdzie niby konsola przegrzewała się, jak zostawaliśmy za długo w menu.

Edytowane przez Kyo
Temat przeniesony
Odnośnik do komentarza

Trafiłeś na egzemplarz z bardzo słabej jakości pastą na APU, lub jest jej za mało/dużo/została źle nałożona.

Wyjścia masz 4:

 

- wymienić w sklepie na inną konsolę

- odesłać na serwis (nie polecam, bo i tak pewno tego nie naprawią, a konsola po długim czasie wróci poobdzierana)

- wymienić pastę na Gelid GC Extreme

- olać temat, żyć z suszarką i czekać aż w końcu proc się przegrzeje i konsola zdechnie.

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trafiłeś na egzemplarz z bardzo słabej jakości pastą na APU, lub jest jej za mało/dużo/została źle nałożona.

Wyjścia masz 4:

 

- wymienić w sklepie na inną konsolę

- odesłać na serwis (nie polecam, bo i tak pewno tego nie naprawią, a konsola po długim czasie wróci poobdzierana)

- wymienić pastę na Gelid GC Extreme

- olać temat, żyć z suszarką i czekać aż w końcu proc się przegrzeje i konsola zdechnie.

Mimo wszystko dzięki za odpowiedź  :bad:

 

EDIT:

przepraszam...

a tą pastę to nakładają sobie raz na kilka miesięcy czy kilka lat bo nawet nie wiesz kiedy moją konsolę puścili...  :thanks:

 

chyba że to nie do mnie było to przepraszam :)

Edytowane przez JaZzXBF
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

3 tygodnie trwa moje przepychanie sie z Playstation Polska o giereczke z promocji, ktora nie działa.

Administracja ostatnio nawet odpisała, że skoro u kolegi działa, a u mnie nie tzn. że mam problem z konsolą (zreszta przeciez mam 18% osiagniec !) - ale już doczytać, że działa u nielicznych wyłącznie po zmianie języka (u mnie to nie pomaga), bądź odłączeniu kabla sieciowego (czego robic nie chce) juz nie raczyli. Po raz kolejny zatem zażądałem zwrotu pieniedzy, zwalajac na towar niezgodny z opisem i mam czekac tym razem na telefon! Sony Playstation Polska.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj miałem taki problem. Włożyłem płytę do konsoli, uruchamiam grę i na samym początku zawsze na czarnym ekranie pokazuje obracające się kółko mające chyba sygnalizować rozpoznanie/wczytanie kilku danych z płyty. Tym razem to kółko przestało się obracać i stanęło w miejscu. Konsola sama w sobie się nie zawiesiłą bo mogłem wyjsć do dasha itd. Spróbowałem ponownie i...znowu to samo. Po nacisnięciu przycisku eject pokazał mi się w górnym prawym rogu ekranu jego znaczek ale płyta nie chciała się wysunąć. Nacisnąłem jeszcze 2 razy ale trwało to jakies 1,5 minuty zanim gra wyszła z napędu. Po ponownym włożeniu płyty sytuacja się nie powtórzyła i wszystko działało bez problemu. Ktos wie czego to mogło być przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj miałem taki problem. Włożyłem płytę do konsoli, uruchamiam grę i na samym początku zawsze na czarnym ekranie pokazuje obracające się kółko mające chyba sygnalizować rozpoznanie/wczytanie kilku danych z płyty. Tym razem to kółko przestało się obracać i stanęło w miejscu. Konsola sama w sobie się nie zawiesiłą bo mogłem wyjsć do dasha itd. Spróbowałem ponownie i...znowu to samo. Po nacisnięciu przycisku eject pokazał mi się w górnym prawym rogu ekranu jego znaczek ale płyta nie chciała się wysunąć. Nacisnąłem jeszcze 2 razy ale trwało to jakies 1,5 minuty zanim gra wyszła z napędu. Po ponownym włożeniu płyty sytuacja się nie powtórzyła i wszystko działało bez problemu. Ktos wie czego to mogło być przyczyną?

 

Miałem tak już kilkukrotnie. Odłączenie konsoli od zasilania na jakiś czas rozwiązuje problem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

chyba i moja ps4 sie zepsula. nie daje obrazu, wczoraj jeszcze wszystko bylo ok, dzisiaj wlaczam i dupa. sprawdzialem kilka kabli hdmi i nic. na tv tylko czerwony kolor, czasami rozowy, czasami czarny tak jakby w ogole nie bylo sygnalu. gwarancji oczywiscie nie mam bo bralem na premiere. juz jechac z nia do jakiegos pana czesia do naprawy czy moge cos sam zrobic z tym? no i jak powazna moze byc to awaria? :/

Odnośnik do komentarza

pod różne hdmi w tv też patrzyłeś?

trzeba by też wziąć pod uwage, że hdmi w tv mogło paść

pasek na konsoli jest biały?

przy włączaniu loga PlayStation też nie widać?

 

jeśli to nic nie da to chyba pana czesia szukać, mogło paść hdmi

nie wiem jak jest w PS4 jest to połączone, ale w projektorze kiedyś mi padło, nie był to duży koszt

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Czy konieczność wyłączania i włączania PS4 żeby zaczął odczytywać płyty, jest rzeczą normalną? I czy normalne jest, że podczas niektórych tras w Rocket League, konsola chodzi tak głośno, jakby miała polecieć na księżyc?

 

Raczej nie jest to normalne. To że na niektórych grach konsolka chodzi ciut głośniej jeszcze jest do zaakceptowania ale z tym on/off żeby napęd zaczął działać jest definitywnie coś nie tak.

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

I czy normalne jest, że podczas niektórych tras w Rocket League, konsola chodzi tak głośno, jakby miała polecieć na księżyc?

 

To nie jest normalne. Konsola powinna chodzić podobnie do laptopa, a jeśli wyje jak odrzutowiec, to radiator z proca nie odbiera ciepła i proc się smaży. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

pod różne hdmi w tv też patrzyłeś?

trzeba by też wziąć pod uwage, że hdmi w tv mogło paść

pasek na konsoli jest biały?

przy włączaniu loga PlayStation też nie widać?

 

jeśli to nic nie da to chyba pana czesia szukać, mogło paść hdmi

nie wiem jak jest w PS4 jest to połączone, ale w projektorze kiedyś mi padło, nie był to duży koszt

 

hdmi w tv jest ok, dekoder cyfry normalnie dziala. trudno, zawiozlem do kolesia, jutro ma sie odezwac, zobaczymy  :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

xDDDD gram sobie wczoraj do polnocy w mgs5, wylaczylem konsole (uprzedzam pytanie - zawsze wylaczam, a nie przenosze w tryb czuwania), sobie juz zasypiam, a tutaj gdzies o 00.30 slysze trzy pikniecia i konsola mi sie sama wlacza, do tego co chwile wydaje dzwiek wyrzucenia plyty ktorej nie miala w srodku, konsole odlaczylem z pradu, podloczylem ponownie i wszystko buczy ale normalnie duchy i zwidy by konsola sama sie wlaczala i takie cos (pipi)ala xDDD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...