Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Serio opłaca sie taką skorupe z 1995 roku za 6k? 

 

Moja teraz sobie kupiła rok młodsze volvo s40 za 4k. 

 

Jak dla mnie 6k za takie auto to za drogo, ale w sumie sie średnio znam

 

edit: aha gaz, sory nie doczytałem fakt plus dobra sekwencja wychodzi na to samo wiec moze i sie opłaca

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Szukam jakiegoś autka dla dziewczyny na dojazdy do pracy i tu pytanie w co celować, budżet to 5-6 tys.

 

- niewielkie czyli rozmiarówka jakiejś corsy itp.

- mało pali

- bezawaryjne, tanie części zamienne

 

Jakie mam opcje?

Mazda 323

Toyota Corolla

Ibiza z rocznika 00, 01 po lifcie

VW Polo około rocznika 00

No i coś z francuzów, ale tu już różnie z awaryjnością:

Renault Megane

Peugeot 206

Renaul Clio też fajna opcja mogłaby być.

 

Osobiście szukałbym jakiegoś japończyka, starzej Mazdy, albo Toyoty

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Blachy do roboty, pod burchlami moze byc wysztko, a rdza isc do polowy auta. Nie zeszlifujesz to sie nie dowiesz, martwi mnie bardziej ta podloga. Ktos miejscowo ja robił, tylko pytanie czy "robota" polegała na opie.rdoleniu rdzy druciakiem na wiertarce i zapsikanie Bollem czy faktycznie ktoś się przyłożył. Pod samochodem śmiało napierał małą breszką w blachy podłogi, zobacz jak Adam robi to  w "kup i zrób" tylko wczesniej zapytaj się właściciela o zgodę. Po zakupie ja bym mimo wszystko to zrobił po swojemu tę konserwację.

 

Jak dla mnie to stan slaby, skoro ktos tak zapuscil samochód to raczej o niego nie dbal. Podlicz sobie teraz to co widać na zdjęciach ( blacharka + konserwacja podlogi) i zobacz czy za te pieniadze nie lepiej kupic cos w lepszym stanie.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

coraz czesciej mysle o e36 328, bo znalezc niezgnite s13 w polsce graniczy z cudem. 328 powinno sprawiac radosc nie tylko na mokrym, co?  przy ekonomicznej jezdzie z pol wybebeszonym coupe (wyrzucone wszystko za przednimi fotelami, wlacznie z wygluszeniami) moge sie spodziewac spalania podobnego do e46 318, czy nie mam na to co liczyc? 

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak; ze swojego i z wielu znajomych doswiadczenia wiem,ze majac szybkie auto nie bedziesz osiagal dolnego pulapu spalania ;)

 

Jak bedziesz takiej szukal to raczej odpusc sobie wymog bezwypadkowosci, bo o to ciezko albo trzeba wylozyc za taka 18k.

 

Acha, no i jak dla mnie obowiazkowa rzecz w tym aucie - szpera. 328 wychodzily z nia seryjnie,ale teraz pelno aut jest bez niej. Bez szpery to auto nie do poznania

Odnośnik do komentarza

Na sezon bedzie szpera 100%, na zime bede mial druga 25%, ewentualnie bez szpery - chyba najlepsze rozwiazanie jako ze to bedzie tez daily.

 

Na bezwypadkowy sie nie nastawiam, ale za okolo 10k mysle ze powinienem znalezc prosta, niezgnita bude z dobrze ciagnacym silnikiem.

 

Ty modziles cos silnik czy jezdzisz seryjnym? Jakie opony upalasz?

Odnośnik do komentarza

10k to za malo na 328 coupe ;)

 

Szpera 100%, hmmm. Odpuscilbym sobie , ciezko tym normalnie jezdzic. Nie pozapie.rdalasz w miescie. A zima bez szpery moze byc ciezko -ona tylko pomaga z przyczepnoscia.

 

 

Na poczatku mialem serie, potem kilka modow:

- odgrodzony od silnika stożek z zimnym dolotem

- kolektor od M50

- baranek na kolektorze ssacym

- przesunieta odcina na 7300

= 218km 6,2s 0-100

 

Opony na zime Nokian WR D3 195/65/15, na lato ContiSportContact 4 205/50/17 przod, 225/45/17 tyl

Odnośnik do komentarza

E36 328 fabrycznie ze szperą? Ja w VINie nie mam szpery wpisanej. No chyba że do sedanów nie montowali, lub jeżeli jest ASC+T. to szpera jest domyślnie. Muszę się przyjżeć.

 

Jak wybebeszysz auto to nie martw się o uślizgi. 2,8litra spokojnie merda tyłkiem. Nie musisz się nawet starać ;) A co do spalania to musiałbyś pół karoserii zostawić w garażu żeby tyle co 1,8 paliła :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...