Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

bmw serii 1, rocznik ~2008 w benzynie

 

co myslicie? silnik pewnie 1.8 albo 2.0

 

Kupiłem takie niecałe dwa lata temu (Żona jeździ). Silnik słaby, bo 1.6, 122 KM, ale jeździ się elegancko, ogólnie to chyba najlepsze auto jakie kiedykolwiek miałem i śmiało kupiłbym jeszcze jedno dla siebie:). Bardzo polecam.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się wizualnie, z jego masą i jakimś mocniejszym silnikiem jest bardzo zwinnym autem. Wiadomo, że nie warty ceny jako nowy, bo to hatchback i za dużo mniejszą cenę można mieć równie fajną Mazdę 3, jakiegoś Hyundaia, czy Astrę Turbo. W środku nigdy nie siedziałem, ale porównanie do plastików Fabii to chyba przesada, co?

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wytłumaczyć BMW serii 1? Bez szydery. Auto wielkości Punto, tylko trochę droższe. Wsiadałem raz do tyłu i nie wsiadłem. Plastiki jak w Fabii.

Wyjątkowo ładny (1. gen) hatchback z napędem na tył. Nie każdy potrzebuje od razu auta wielkości 3.

 

Mnie się podoba.

 

@up: 3k na naprawy wydaje mi się bardzo mało.

Odnośnik do komentarza

 

Może mi ktoś wytłumaczyć BMW serii 1? Bez szydery. Auto wielkości Punto, tylko trochę droższe. Wsiadałem raz do tyłu i nie wsiadłem. Plastiki jak w Fabii.

Wyjątkowo ładny (1. gen) hatchback z napędem na tył. Nie każdy potrzebuje od razu auta wielkości 3.

 

Mnie się podoba.

 

@up: 3k na naprawy wydaje mi się bardzo mało.

Dlaczego 3 koła na naprawy to mało? Jak kupi padło to mało jak ma czas i cierpliwość to znajdzie coś gdzie łączniki stabów i dla spokojności rozrząd wymieni.

 

Ja swojej vectry 08 w 2011 pół roku szukałem. Z kupnem auta nie należy się spieszyć. Jak przejdzie koło nosa, wydawało by się, super sztuka, znaczy to, że nie była dla Ciebie i tyle. Im mniej się człowiek napala tym mniej nerwów straci :-)

 

 

Mazda 6 lub buma 3, jedynkę odpuść, będziesz klął na brak miejsca.

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Tak jak Łebi pisze, trzeba ze spokojem poszukać, posprawdzać, wiadomo używka to używka, może z dnia na dzień wyjść jakieś kosztowne (pipi) i wtedy pipa, ale Olszu ma czas, więc na luzaku trzeba sie rozglądać, dużo rzeczy można sprawdzić i zabezpieczyć się przed ewentualnymi kosztami.

 

Ja w swojej 1'ce wymieniałem tylko rzeczy typowo eksploatacyjne (nie jest drogo), auto robi sporo kilometrów i chodzi pięknie. Ale fakt, szukałem jej z 3-4 miesiące. 

 

2dmf87b.jpg

 

Bożena Dykiel, polecam.

Odnośnik do komentarza

Dobra, przyszedł czas kiedy chce kupić samochód. Sprawa wygląda w ten sposób. Nie będę owijał w bawełnę. Budżet ~40k (nie więcej). Mam odłożone na tę chwilę, koło 12k (do przyszłego roku na pewno by się to zmieniło, ale im więcej odłoże tym mniej kredytu chce wziąć), reszte planuję wziąć w kredyt na 3 lata (dlatego sami rozumiecie, dlaczego wolalbym (pipi) nie kupic :| ) . Jestem młodym jurnym chłopakiem i chce jurny samochód. Co przeglądam oferty to znajduje lepszy, fajniejszy itp. itd. nie mogę się zdecydować. Nie mam na utrzymaniu panny z dzieckiem, więc wszelkie rodzinne opcje samochodowe na szczęście odpadają. I dwa pytania z mojej strony, jedno krótkie, drugie za(pipi)iście rozbudowane :

1. opłaca się czekać do przyszłego roku? Chodzi mi w sumie głównie o $. Nie wiem jak się zachowują ceny samochodów za bardzo.
2. ktoś mógłby podlinkować mi coś "fajnego", doradzić czego nie brać? Przeglądałem miliony ofert i chciałbym się skupić na takich markach jak (WIADOMO) BMW, Mitsubishi, Mazda (otwarty tez jestem na inne marki jesli zajdzie taka potrzeba). Fakt faktem kiedyś moim marzeniem był odpicowany CRX, ale zszedłem na ziemię i jednak chciałbym coś młodszego, t.j. max 2008 - 2009 rocznik. Jak ma być starszy to tylko taka opcja wchodzi w grę http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-duza-navigacja-czarny-super-stan-bezwypadkowy-ID6y7nnf.html#297ab6a8a3. Nie ograniczam się do Diesla, dobrego benzyniaka też chętnie bym przytulił. 

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...