Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech też kombinuja, może nie tyle stary Hans, co raczej Habib prowadzący Autohaus. Już nie raz oglądałem pażdziochy i to wcale nie przy samej granicy. Teraz trzeba też uważać przy zakupie benzyniaków. Kiedyś symbolem auta z floty był hatchback, biały, na stalowych felgach w minimalnej konfiguracji. Dzisiaj banki wymuszają, zeby brac droższe wyposażenie, z felgami, aby nie było problemów z późniejszą odsprzedażą.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że w Polsce przebiegi na liczniku są często wyjątkowo niskie. Z drugiej strony na Zachodzie w ostatnich latach diesel dominował, a przykładowo we Francji w rekordowym 2008 roku stanowił 77% sprzedaży. Było to związane z systemem dopłat oraz ogólną modą, wpływającą na to co dilerzy zamawiali na plac, a potem sprzedawali ze zniżką. W związku z tym na pewno duża część samochodów trafiała do osób jeżdżących niedużo i nie jest też tak, że każdy kilkuletni diesel z automatu musi mieć przejechane 200k.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu kupiłem Focusa 1,6 Tdci 95km 2012, 110k KM za 31,5k na licytacji auta poleasingowych.

Auto od poczatku do konca Seriwsowane w Fordzie we Wroc więc oprocz opini rzeczoznawcy mozna wszystkie informacje z serwisu wyciagnąć za friko.

Może z zachodu daloby rade sciągnąć cos taniej ale na wyrzygu mam jak w ogloszeniach  widzę sesje zrobione jak z żurnala a silniki wymyte jakby z tasmy dopiero zjechaly.

Odnośnik do komentarza

Wole 200k przebiegu w jakims 1.9 tdi niż 150k w pierwszym lepszym benzyniaku

 

Niby tak, ale w dobrym benzyniaku nie pada turbina, zawór EGR, filtr cząstek stałych i inne kosztowne pierdoły. U siebie mam benzyniaka 2.0, 150k km przejechane i przez rok nawet oleju jeszcze nie dolałem, silnik pracuje równo i dynamicznie, a auto ma 12 lat. Ojciec ma Outlandera 2008, przejechane 190k km i już pada najprawdopodobniej zawór EGR, albo turbina, bo auto powyżej 3k obrotów przy prędkości ~130 się dusi i traci moc, trzeba gasić silnik, żeby znowu miał moc. I to silnik VW, więc teoretycznie dobre diesle.

Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu kupiłem Focusa 1,6 Tdci 95km 2012, 110k KM za 31,5k na licytacji auta poleasingowych.

Auto od poczatku do konca Seriwsowane w Fordzie we Wroc więc oprocz opini rzeczoznawcy mozna wszystkie informacje z serwisu wyciagnąć za friko.

Może z zachodu daloby rade sciągnąć cos taniej ale na wyrzygu mam jak w ogloszeniach  widzę sesje zrobione jak z żurnala a silniki wymyte jakby z tasmy dopiero zjechaly.

 

Kiedy wy się qfa nauczycie? :whyyy:

Odnośnik do komentarza

Budzet na naprawy zawsze trzeba wliczac w zakup. Masz 45k, kupujsz auto za 40 i masz 5 na naprawe.

 

Szukac auta mozna dlugo,ale czesto jest to w przypadku rzadkich aut, ktorych na allegro jest po 30 sztuk. Samochodow popularnych mamy mase, od prywaciarzy do handlarzy i znalezienie jakiejs sztuki w normalnym stanie nie jest jakims wielkim wyzwaniem. Przeciez nie jest tak,ze kazde auto jest powypadkowe, niektrzy maja po prostu zbyt wygorowane oczekiwania co do uzywanych aut.

Odnośnik do komentarza

 

Wole 200k przebiegu w jakims 1.9 tdi niż 150k w pierwszym lepszym benzyniaku

 

Niby tak, ale w dobrym benzyniaku nie pada turbina, zawór EGR, filtr cząstek stałych i inne kosztowne pierdoły. U siebie mam benzyniaka 2.0, 150k km przejechane i przez rok nawet oleju jeszcze nie dolałem, silnik pracuje równo i dynamicznie, a auto ma 12 lat. Ojciec ma Outlandera 2008, przejechane 190k km i już pada najprawdopodobniej zawór EGR, albo turbina, bo auto powyżej 3k obrotów przy prędkości ~130 się dusi i traci moc, trzeba gasić silnik, żeby znowu miał moc. I to silnik VW, więc teoretycznie dobre diesle.

 

 

No widzisz a ja mam tak w alfie jak ty w swoim benzyniaku krupi ;) Wiadomo ze wiele tez zalezy na jaki egzemplarz trafisz. Diesel dieslowi tez nie równy, dlatego wymieniłem praktycznie niezniszczalne dzieło 1.9 tdi

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

obecnie jeżdżę Fabią z 2006 roku, dość dobrze wyposażoną, ekonomiczny 1.4TDI ;D

 

znalazłem ofertę na BMW, 5 lat starsze, ale jednak BMW i zastanawiam się, jakbym sprzedał Skodę i kupił to BMW to by mi jeszcze zostało kasy, co sądzicie?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-0-d-czarna-navigacja-alu-klima-z-niemiec-ID6y6t2b.html#a0557ba6ff

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...